Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Témaindító: Kutyuli, idő: Márc 29, 2008
Témakörök:
Elnézést ,nem vettem észre,szépen működik az erősitő,eszemben jut,mikor iskolás voltam,épitettem én is egy hasonlót 2 db ECC83-al és 2 db 6P6sz-el és egy 5C4-es orosz egyencsővel,most sajnálom,hogy elkallódott és valahol a kukában végezte.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2018
Kedves Fórumozók! kéném szives hozzászólásotokat a következőkre: Szeretnék feléleszteni egy 1945 előtti elektroncsöves rádiót, amiben az AZ1 es elektroncsövet sajnos letörték a foglalatáról a bekötések elszakadtak stb. Az AZ1 istentelen drága, annyit nem szeretnék első körben rákolteni . Rémlik hogy valaha volt egy cikk valamelyik ujságban, hogy meg lehetett oldani a dolgot valamilyen késleltető áramkörrel és két diódával. Nem találom a leirást. a lényeg annyi hogy " megvárja" míg a többi csövek felfütenek és aztán adja rá a félvezetővel egyenirányitott anódfeszültséget, hogy a felfütetlen csövek katódját ne gyötörje meg a korán érkezett anódfeszültséggel- anódárammal. Kérem ha valakinek van erre ismerete segítsen ebben. köszönöm : Lacusska
Kedves HA5BRG. Nekem a következő potméter javitás vált be: papiron elcsiszolunk egy darabka 4-6 B s ceruzabelet, ennek a keletkezett porát összekevertem a valamikor divatos molibdénszulfidos motopr"javitó porral vagy folyadékkal, és ha pos a Molibdénszulfid akkor sürü szilikonolajjak kevergetek egy kis masszát , az kenem rá a szénpoályára. Nem mondom hogy ez egy uj potméter lesz, de azért haszálható, és eredetinek tünő poti lesz. Jobb az eredmény, ha még előtte nem próbálkoztak a javitással. Az 1970-80 azs években dolgoztam a Rákóczi uton a Várnai rádió mühelyben akkor és ott nagyon sok háboru előtti rádió potit hoztunk használhatóra ezzel a módszerrel.
Üdv lacusska
Amíg feléleszted a rádiót, elég két dióda a tápegységbe. Ha tényleg nincs AZ1(nekem lehet van felesleges), megteszi AZ21 is(az is van). Egyébként valami egyszerű relés késleltető kell, 30s és 60s közti bekapcsolás késleltetéssel.
Kedves László
A Rádiótechhnikában Plachtovics György " Elektroncsöves erősítők " sorozatában konkrétan foglalkozik a csöves készülékek bekapcsolás késleltetésével. Egyszerű relés kapcsolás, megbízható. Valamikor 2005 táján ment a cikksorozat. Ha érdekel, előkerítem, ímél címedre elküldöm. Üdv: Tóni
Köszönöm Idő közben valami hasonló módszerrel sikerült életet lehelni a potiba. Most olyan 95%-osan működik. Erre azt mondom már, hogy JÓ
Lomtalanításból mentettem meg.
Ezt "fényesítsd" ki, ez a kihívás! Mi a neve, mi kell bele?
Házi készítésű,az egyenirányító cső az jó. A másik csövet még nem néztem.
Egy késleltető relét be lehet épiteni,valami hasonlót mint hangszoróvédelem,akkor az anódfesz később kapcsol be,vagy lehet egy modernebb csővel (EZ81) és egy kis 6V-os trafóval megoldani,igy nem kerül félvezető a készülékbe,én igy helyetesitettem egy AL 4-es csövet EL 34-el amit ma is gyártanak.
Miközben relés késleltetővel védi a csöveket, bocsásson rájuk megnővelt anódfeszültséget. (Az egyenirányító csövön eddig esett jónéhany tízvolt, a két diódán ehhez képest semmi sem fog.) Ezt a szűrő/puffer kondiknak sem túl jó.
Ámberek. Ennyi macera (relé, dióda, ellenállás, késleltető áramkör) nem lenne egyszerűbb berakni egy AZ1-et? Szerintem az a legolcsóbb megoldás, és minden maradna eredetiben.
Azé': relé, dióda, ellenállás van a fiókban, AZ1 meg nincs, csak a piacon aranyé'.
2500 forint
Bővebben: Link
De az este kivettem megnéztem. Még nem mértem ki de van belőle tartalék.
Jó napot.
A képen lévő sasszi milyen rádióé lehet ? Csövek:EBF2,ECH4,( EL11 v ECL11 v VCL11) A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2018
Kedves GOBE54!
A TVR130 a VBKM által valamikor gyártott, 380 V-os, háromfázisú tirisztor gyújtásvezérlő egység szinkronizáló blokkja. Sajnos, így nem működik, kell hozzá 3 db. TVR120 kártya, és 3 db. TVR110 gyújtótrafó. Tápegységnek sem nagyon használható, mert max. 0,3 A-t ad le tekercsenként. Ha viszont bontatlan állapotban még megvan, akkor érdekelne. Pláne, ha esetleg több darad is van, vagy van hozzá TVR120, TVR 110. Csere, (nagyon sok alkatrészem van), vagy kp. is szóba jöhetne. Köszönettel: benzinkutas111
Biztos, hogy ez idevaló????
Miért őt kérdezed??? Ő válaszolt, segíteni próbált egy kérdezőnek. Talán az eredeti kérdésfeltevőt kellene erről kérdezned. De amúgy igazad van, nem múzeális rádióról vagy tv-ről van szó. Mert ide csak azok tehetik be a lábukat.
Természetesen, mivel a téma címe: Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása.
A téma címében sehol nem látom a tv vagy rádiókészülék kitételt.
Elárulnád mi számít muzeálisnak? (Az a megfogalmazás, hogy az, ami a muzeumba való, nem elfogadható, de az sem, hogy amiben nincs nyák és sorozatban gyártották. Akkor az összes Pacsirta rádiót ki kell dobni a muzeumokból.) Akkor ezek szerint, itt nem lehet bemutatni egy régi villanyórát, motordinamót, netán egy 1962-ben készült mágneskapcsolót.
Kedves keszeg01!
Keresgéltem a Kádár Könyvben, olyan rádiót kerestem, amely ECH 3 vagy 4, EBF 2 és ECL 11 csővel készült. Találatok: Standard Elit szuper,(4233) Eka 424 Telefunken 341V Telefunken 2T65V és 2T65VGR Orion 255 és 255G Orion 355 és 355G és Telefunken 1T75V és 1T75VGR Ebből nagyon valószínű, hogy valamilyen Telefunken lesz, mert az interneten való böngészés után a legtöbb Telefunken sasszi erre a típusra hasonlít. Ha nem kérem javítson ki valaki. Sajnos nem találtam meg mindegyiknek a belső képét. Nekem csak Orion készülékeim vannak, de szeretek kép alapján típust felderíteni, remélem segítettem valamennyire.
Jó napot.
A Telefunken 341V lesz ara hasonlít, nagyon szépen köszönöm a segítséget.
Akkor ez gyönyörű rádió lehetett. ha az, amiről a képet találtam. Sajnos ez az alváz nálam már a reménytelen kategória. Ház pedig sehol. Nem tudom, Janó bá tudna -e belőle valamit még varázsolni?
Csak mint alkatrészforás másra már nem való meg mint érdekesség.
Olvasd el újra, és értelmezd, az előző h.sz. árnyékában. Természetesen idevaló lenne.
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2018
|
Bejelentkezés
Hirdetés |