Fórum témák
» Több friss téma |
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lalca kódját nézd meg, és az én leírásommal magyarázatod is lesz hozzá.
A kérdésem még mindig áll.
Lehet ez elsikkadt, szóval idézem magamat: "Illetve az rpm2=0 az ne a loop-ban legyen, hanem a setup-ban."
Szóval nevezheted i-nek vagy akárminek is, de ha valahol (akár a loop ciklusban, akár egy for ciklusban, stb.) 0 értéket adsz neki, akkor az bizony nulla lesz ahonnan indul. Így a
kód nyilván 0-tól indul.
Köszönöm a segítséget mindenkinek. lalca által küldött kóddal oldódott meg a probléma, de ott is még egy kapcsos zárójel megszívatott.
Kezdem megérteni logikáját, ennek a for ciklusnak is. Azért még lehet lesz kérdésem
Mi lenne ha adatlapjai alapján beazonosítanád az eszközök "beszélgetési felületét".
Logikailag , fizikailag, topológiát , protokolt ... stb. Aztán az adott protokolról szóló példa programokat keresnél . Próbálnád összekötni az eszközöket és a példa programok alapján megszólítani. No ha már ezek után lenne bajod , hogy ezt a kütyüt ezzel a példa programmal így szólítottam meg , ilyen protokol alapján , akkor sokkal előbbre lennénk. Te is mert nem nekünk kellene kutakodni helyetted az eszközök paraméterei után ... stb ... Gyanúsan mind két eszköz soros porton fog beszélgetni. Az egyszerűbb arduino lapkák csak egy darab fizikailag kitüntetett soros porttal rendelkeznek. Második eszköhöz szoftveresen megvalósított soros portot kell használni. Ennek az összes hátárnyával együtt. Időzítések/adat kiesések stb. Jobb lenne olyan Arduinó panelt keresni amin legalább 2 független fizikai soros port is van mert akkor mentesülsz az előbbi bajoktól. Vagy eldöntöd melyikre van szükséged többet akkor az fizikai soros porton lóg, amelyik kevésbé fontos akkor azt a softveresre kötöd. Aztán amikor időnként szoftveres felé beszélgetnél akkor program futása során leállítod a fizikai port felé történő teljes kommuikációt és a megnyitod a szoftveres portot. GPS vas leírása modem vas leírása Általában elég a 2 vezetékes RX/TX vonalakon történő kapcsolódás. A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2018
És Quectel L50 hogyan tud? Milyen AT parancsokkal, mert az adatlapján nem találtam semmiféle parancsot neki.
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2018
Akkor még tanulnod kell a kereső használatát. Íme a "Quectel L50 protocoll" kulcsszavak, első találata. Amúgy AT parancsokkal a GSM modemekkel lehet beszélgetni, ez meg ugye GPS.
Olyan lehet hogy majd PIC-re is lesz Arduino? Nem MPIDE hanem hogy van egy eredeti arduino panel és rajta mondjuk PIC van.
Én nem sok esélyt látok erre. Nem létezik hozzá jól használható ingyenes C/C++ fordító.
És ezket a parancsokat csak simán a Serial.print("") utasítással lehet küldeni?
Arduino nélkül is belenézhetsz, mikor mit mond.
Elég bármilyen soros terminál program ami van a gépen. Ha más nem maga az arduino IDE soros monitorra. Vagy PUTTY . Pc soros portjára kötve már beszélgethetsz a GPS vevővel. A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2018
Ez egy GPS vevő. Ha nem mondasz neki semmit, akkor is folyamatosan küldeni fogja neked a dolgait. Neked csak akkor kell parancsokat küldeni, ha nem felel meg az alapértelmezett bitsebesség, vagy protokoll. Első körben én is azt mondom, hogy hagyd ki az arduinot és kösd össze direkt a PC-vel (egy USB/soros átalakítóval), aztán a terminál programban játszhatsz vele. Ha ott már ki tudod értékelni, akkor rátérhetsz az arduino verzióra.
Amúgy igen, a Serial.print... et tudod használni a küldésre, de itt a vételen van a hangsúly nem a küldésen.
Köazönöm!
Lehet SD kártyáról beolvasni PDF fájlokat arduinoval és elmenteni egy változóba? Ha lehet, akkor hogyan?
Az atmega328 2 kB memóriát tartalmaz, egy pdf file mérete mennyi is?
Van egy ilyen kijelzőm, és azzal szeretnék megjeleníteni pdf vagy .txt fájlokat SD kártyáról.
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2018
PCn konvertálod a pdf-et, jpg-re.
Azt már ki tudod rakni SD-röl LCDre?
De máshogy nem megy?
Ha ennyire pdf-et akarsz olvasni, vegyél valami e-book olvasót, és kész... Amúgy is azon a hangyapiszok méretű kijelzőn az olvasson pdfet, akinek nagyító van a szemébe...
De akkor nem lehet?
Elvileg bármit lehet.
De az Arduino-t nem erre találták ki, ehhez a művelethez kevés erőforrással rendelkezik.
Köszönöm!
Rapsberry Pi és társai, egy Arduino kevés ehhez. txt még csak-csak, de pdf felejtős.
Köszönöm!
Sziasztok. Milyen módon lehet azt megoldani, hogy soros porton való beolvasott adatot NRF24L01-el továbbítsa egy másik arduinonak?
Köszönöm előre a segítséget!
Soros porton érkező adatot átmeneti pufferbe tárolni .
Ez lehet karaktertömb amibe belefér a venni kívánt tartalom. Majd ezt a karaktertömböt kiolvasni a másik porton az adó vevő felé. Ezen kívűl még mi a probléma amit nem értesz?
Nem lenne egyszerűbb eleve UART protokoll-t használó RF modul? Ami bemegy az adó oldalon, kijön a vevő oldalon.
Igen is meg nem is.
Bővebben: chipKIT-core is released for use in Arduino IDE Azt én sem hinném, hogy az eredeti Arduino csapat PIC-es panelt csinálna.
Mivel a Microchip lett a főnökük így muszáj.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |