Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   781 / 1133
(#) eSDi válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 8, 2018 /
 
Én egyedül a tűzfalat tiltom, azért van a router, az majd megoldja. A Defenderrel sincs semmi bajom, pedig néha csak fura helyekről lehet egy-két dolgot beszerezni. Megfogott eddig mindent. Persze ez szoros kapcsolatban áll azzal, hogy naprakész az OS.
(#) RoliNyh válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 8, 2018 /
 
Azért ezt ne jelentsd ki ilyen biztosan! Az enyém is jogtiszta, nem kalózverzió, mégis behal az érintőbillentyüzet rendszeresen, ezelőtt leírtam mit produkál. Van egy gyanúm, hogy mindezt a kevés memória miatt teszi, csak 2Gb van. Az opera és mozilla böngészők alapól ennyi memóriával kb csak 2-3 ablakot képes folyamatosan kezelni. És erős a gyanúm, hogy a többi böngészővel is ez lenne a helyzt. Ha több ablakot szeretnél használni, bizonyos idő után a böngésző befagy és ujraindul. Szóval nagyon úgy érzem, hogy az a reklámszlogen sem teljesen igaz, hogy gyenge gépeken is megfelelően képes futni. Az igaz, hogy a rendszer elfut kis erőforrású gépen, pl a beépített videolejátszó megfelelően működik. De ha valami komolyabb programot akarunk használni, akkor bizon KELL a sok memória... Egyébként meg nálam már alapból kiesik a "kevés erőforrás" jelző alól az a rendszer, aminek már alapból 10Gb a telepítéshez szükséges minimális háttértár igénye.
(#) RoliNyh válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 8, 2018 /
 
Ja és azt meg már el is felejtettem említeni, ha olyan "tökéletes" lenne ez a rendszer (ahogy te gondolod), akkor bizony nem kellene kiadni hozzá havonta frissítéseket sem, mióta bemutatták...
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Júl 8, 2018 /
 
Sziasztok. Nemtudom valaki találkozott ezzel a problémával, de van egy kétmonitoros műhelygépem, amin XP -fut és minden programom minden gond nélkül, gyorsan ahogy kell.
Rendeltem egy programozót TL866 névre hallgat, feltelepítve nem tudom mködésre bírni.
Kézzel is telepítettem úgy sme megy. Az eszközkezelőben 39 -es hibakóddal figyelmeztet, hogy sérült, vagy hiányos az illesztő, az eszközön vadul villódzik a sárga LED.
Win újabb verzóin ilyen gondom nincsen, csak XP -n.

Előre is köszönöm segítséget.
(#) david10 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Júl 8, 2018 /
 
Hali,
A D:\MiniPro\drv-ben lévő dpinst.exe-t próbáltad-e telepíteni?
Nálam a 866CS WinXP-től megkezdve Win7 64-en át Server 2008-ig mindenen müködik.
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2018
(#) _ampervadasz_ válasza david10 hozzászólására (») Júl 8, 2018 /
 
Igen megtettem, továbbra sem hajlandó működni.

Nekem TL866 II Plus van.

Tennél fel képet, az eszköz illesztprogram részleteirlől?
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2018
(#) dolargaan válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Júl 8, 2018 /
 
TL866A ezzel megy. XP SP3 alatt.
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2018

TL866A.jpg
    
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Júl 8, 2018 /
 
Talán van fejlemény. A telepítő inf fájlát szétbontva arra lettem figyelmes, hogy a WinUSB képeeségre is szükség lesz ahhoz, hogy felismerhető legyen a hardver amit KB322389 frissítés adna meg, amit már nem érek el az M$ oldalán. Kérdés van e mód arra, hogy máshonnan betudjam ezt a frissítést szerezni?
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2018
(#) Ge Lee válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 9, 2018 /
 
De kijelentem. Sok éven keresztül használtam az összeset (95, 98, xp, 7), és ilyen stabil egyik sem volt. Mondjuk nekem a kisebbik gépben is 4GB RAM van, és chrome-ot használok mert a firefox minél újabb volt annál rosszabb, már a 7 alatt sem tudtam használni mert folyton összeomlott. A chrome ilyet sosem csinál, akkor sem ha 12 ablakot nyitok meg (általában 7-8 ablak mindig meg van nyitva).
Gyenge gépen, amin a 7 is csak vánszorog sosem próbáltam, azon xp van.
Sehol nem írtam hogy ez tökéletes, ez is éppen olyan hulladék mint a többi, rengeteg felesleges, nem használt, csak tárhelyet és memóriát fogyasztó dolog van benne. De az előzőeknél jóval stabilabb. És mint írtam, nálam a frissítések alapból tiltva vannak, csak a víruskereső a tűzfalával frissít naponta.
(#) bbb válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Júl 9, 2018 /
 
SP3-at rakj fel, gugli első találata működik.
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2018
(#) RoliNyh válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 9, 2018 /
 
Idézet:
„Azok köpködik a win10-et akik valamilyen kalózverziót használnak...”

Én erre reagáltam. Szóval ne jelentsd ki, mert nem csak azoknál jelentkeznek problémák.

Azt pedig egyáltalán nem vitattam, hogy rosszabb/jobb -e bármelyík elődjénél.
Az updateket sem csak viccből adogatják ki hidd el, nyilván valamit javítanak vagy mókolnak,
(vagy csak azt hiszik/mondják, de ezt képtelenség felhasználóként eldönteni).

Abban is biztos vagyok, hogy van még "66" másik fórum is (nem csak magyar), ahol szintén sokan kérnek segítséget, mert épp nem úgy működik valami a 10 -esen, mint ahogy kellene.

Csak látogass el a microsoft support fórumra, ott dögivel olvashatsz ilyen olyan hibajelenségeket.
(Vagy akkor szerinted oda is mindenki csak kalózverzióval irkál?)

Ha nem lenne semmi gond, üres lenne a support fórum...
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2018
(#) _ampervadasz_ válasza bbb hozzászólására (») Júl 9, 2018 /
 
SP3 -as rendszerem van.
(#) david10 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Júl 9, 2018 /
 
Nálam is ugyanaz jelenik meg, mint dolargaan-nál.
Hányas program verziót telepítettél fel?
(#) RoliNyh hozzászólása Júl 10, 2018 /
 
Helló! CHUWI V10HD3G tablet windows 10 rendszerrel, kipróbáltam a videó felvételt.
Beállítás nem sok lehetőség van, gyakorlatilag a felbontás és annyi.
A Win10 saját felvevőszoftvere, ami a start menüben van, "Kamera".
Beállítom 1080p 30fps -re, és a létrejött videó csak 14fps. Na most ilyenkor miaphasom van?
(#) eSDi válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 10, 2018 /
 
Hali!

Ha SD kártyára történt a felvétel, akkor nem elég gyors az adatátvitel.
Ha nem, akkor a Wookiee-k valamit eltoltak. Ez eredetileg Win8-as volt ugye? Mert akkor driver problémát is el tudok képzelni.
Visszanézve is tapasztalható? Sajnos én csak telefonnal (Lumia 950) készült videóval tudtam kipróbálni, azokat jól mutatja a Gspot.
(#) RoliNyh válasza eSDi hozzászólására (») Júl 10, 2018 /
 
A rendszermeghajtóra történt a felvétel, és amúgy W8 -as volt eredetileg. Azon nem is próbáltam a kamerát, mert nem érdekelt, igazából nem is azért vettem.
Csak most eszembe jutott, hogy ennek is van két szeme is, gondoltam kipróbálom...

Nekem eddig mindent meg tudott nyitni a Gspot, nem volt vele gondom, de azt az asztali gépen használom, ott W7 megy. Egyébként ha lejátszom, érezhető, hogy nem stimmel...

Csináltam egy 720p 30fps felvételt is, az is 14fps lett...
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2018
(#) RoliNyh válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 10, 2018 /
 
Amúgy elvileg a Win8 drivereinek elvileg kompatibilisnek kellene lenni a W10 -el is úgy tudom nem?
Asszem írnom kellessz a chuwi support fórumra...
(#) eSDi válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 10, 2018 /
 
Próbálj ki egy asztali videó felvevő alkalmazást, ha ott se jó, akkor driver probléma. Elvileg kompatibilis, de win10-re váltáskor kitudja mit rakott fel hozzá.
(#) blasz hozzászólása Júl 10, 2018 /
 
Sziasztok van egy Lenovo SL410 laptopom és 2 problémám van vele?az egyik hogy az akkut csak félig tölti fel,a másik hogy eltünt a wifim.Úgty hogy kb 30 perce még használtam a wifit,becsuktam feljöttem a lakásba és itt már nincs.Ötlet? Wifi van mert a telefonon müködik.
(#) blasz válasza blasz hozzászólására (») Júl 10, 2018 /
 
Pontosabban olyan a wifi mintha ki lenne kapcsolva nem világit a ledje.A tálcán azt irja nincs bejövö kapcsolat,pedig van.
(#) blasz hozzászólása Júl 10, 2018 /
 
A wifi megoldodott,maradt a félig töltés hiba.
(#) attika válasza blasz hozzászólására (») Júl 10, 2018 /
 
Rossz az akkumulátor.
(#) blasz válasza attika hozzászólására (») Júl 10, 2018 /
 
Nem tudom, igy hogy félig tölti fel egy másfél órát bir.
(#) blasz hozzászólása Júl 11, 2018 /
 
Megnéztem a laptop százalékosan meddig tölt.38% megáll és nem tölt tovább.Különböző progikkal teszteltem az akkut de jónak irta mind.Lehet windows nyúl bele?
(#) attika válasza blasz hozzászólására (») Júl 11, 2018 /
 
Nálam is ez volt és akksi baja volt.
Van egy elektronika az akkumulátorba ami figyeli, hogy mennyiszer volt töltve.
Szétszedve az akkumulátort és rámérve nem biztos, hogy rossz de biztonsági okokból az elektronika nem engedi tovább tölteni.
Vannak olyanok akik erre szakosodtak és akksi csere után nullázzák az elektronika számlálóját és utána használható.
(#) blasz válasza attika hozzászólására (») Júl 11, 2018 /
 
Köszönöm,mostanra feltornászta magát 43% ra.
(#) antikzsolt hozzászólása Júl 12, 2018 /
 
Üdv.
Nem tudom hogy sértek e valami szabályzatot de ha igen akkor elnézést kérek. Nemrég kezdtem el használni a Thermal Grizzly Kryonaut 1g hűtőpasztát. Sajnos sem itt sem máshol nem tudtam róla infót szerezni. Ahol meg árulják ott nem is néztem a hozzászólásokat. Mert igencsak el lehetnek ferdítve a történetek. Amit érdemes róla tudni: nagy hővezetésű hűtőkhöz, elektromosan nem áramvezető, 12,5 W/mK
De mit is takar 12,5 W/mK? Csak annyit amit a képen lehet látni.
A mérést az alábbi módszer szerint végeztem. (Hozzáteszem saját felelősségre meg lehet ismételni ha akarod.) A terhelés elindítva lehúztam a ventilátort egészen 69c°ment fel. Ott visszadugtam és alap fordulaton kb 900 +/-50 fordulaton üzemelt. 61c°ig ezen a fordulaton járattam. Ezután megunvaa várakozást feltekertem a maximum 3500 fordulatra. 49c°ig levitte majd ott a megelégedettség miatt meg is szakítottam a tesztet. A normál pasztával alapjáraton is elég magason kellett járatnom a ventit hogy 52c°közelében tartsam. De ha igény van egy komolyabb tesztet is csinálhatok.
Egyszóval a terméket ajánlom. Bár drága de hatásos.
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2018

mérés.jpg
    
(#) BEMcorp válasza antikzsolt hozzászólására (») Júl 12, 2018 / 1
 
Szia!
Nekem a hővezető paszta-tesztelésről mindig ez jut eszembe:
Bővebben: Link 1.rész
Bővebben: Link 2.rész
Bővebben: Link 3.rész

De hogy komolyabban is hozzászóljak, nekem a mellékelt képből gyakorlatilag nem derül ki semmi.
Ha tesztelni akarod, rakd össze paszta nélkül, vagy valami noname pasztával, terheld le egységnyi időre (10perc, 20perc, akármennyi), mérd le a hőmérsékleteket (természetesen a ventilátor fordulatszáma legyen konstans), majd ugyan ezt a tesztet végezd el a hightech pasztával. Akkor már lesz összehasonlítás, számszerűen látható lesz a különbség.
(#) antikzsolt válasza BEMcorp hozzászólására (») Júl 12, 2018 /
 
Az is van természetesen a hagyományos pasztával. 900 fordulaton járt a venti. Ennél jobban már nem lehet lejjebb vinni. 80c°feletti értéknél felkapcsoltam maximumra. Ott már nem mertem tovább várni mikor old le a biztonsági kapcsoló. A megugrás annak köszönhető hogy addig a venti folyamat gyorsult ahogy ment fel a hőmérő.
És itt vannak a mért hőmérsékletek az új pasztával. Természetesen amikor stabil volt a hőmérséklet legalább 2 percig akkor írtam fel.
Venti fordulatok 900-1700-2500-3100-3600RPM
hőmérsékletek 66c° 59c° 55c° 52c° 50c°

És még mielőtt támadás ér hogy régi a pasztázás nem volt az. 1 hónaposnál nem volt régebbi.
Csak leírtam a tapasztalatomat hátha valaki csak azért nem veszi meg mert nem hihető sok esetben ami a termékhez és hozzászólásokban hozzáírnak a termékhez.
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2018
(#) Pacso hozzászólása Júl 13, 2018 /
 
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem! Van egy Fujitsu Siemens asztali gépem és nem tudom telepíteni! A Bios hibát jelez. Frissíteni kellene a Biost ,de még soha nem csináltam ! Érthetően (számomra!) leírná nekem valaki hogy hogyan csináljam ? Az alaplap 2312-A34 GS1 tip.
A segítő szándékot előre is köszönöm !
Következő: »»   781 / 1133
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem