Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   782 / 1133
(#) antikzsolt válasza Pacso hozzászólására (») Júl 13, 2018 /
 
Milyen hibát jelez? Új dolog került bele? Bios elem rendben van? Gyári visszaállítást csináltad?
(#) vargaf válasza Pacso hozzászólására (») Júl 13, 2018 /
 
Mielőtt bármit tennél, láthatnánk milyen hibaüzenetet kapsz?
(#) Pacso válasza vargaf hozzászólására (») Júl 14, 2018 /
 
Sziasztok! Bocs hogy most válaszolok, de már feladtam. A HDD-t megölte közben, csere volt benne processzor, de most már vissza került bele az eredeti ! Most a képeken láthatóakat produkálja ! Ha igaz akkor hétfő vagy kedd ,kapok egy alaplapot !
(#) vargaf válasza Pacso hozzászólására (») Júl 14, 2018 /
 
A hiba, nem talál indítható operációs rendszert! Ez nem BIOS és nem alaplap hiba, hanem a merevlemezé. Azt nem látja a BIOS csak a CD-ROM-ot, ha nincs benne bootolható CD, akkor nem indul.
(#) fecameca válasza vargaf hozzászólására (») Júl 14, 2018 /
 
A merevlemezt le kellene ellenőrizni egy olyan gépben, ami működik. Ha csak az operációs rendszer dőlt össze, vagy pont ott lett egy bad sector, attól még az adatokat le lehet menteni róla, egy másik lemezről futtatott O.S. alatt. Nálam is a régi gépben a merevlemezzel lett valami, de úgy hozta a sors, hogy véletlenül egy 10x gyorsabb gépet kaptam meg sokkal olcsóbban, mint egy HDD-t kaptam volna. Most van hozzájuk 6 db működőképes HDD-m, ezekből csak 2 olyan, ami még nem tartalmaz rossz szektort, de a hibásak is leformázva arra még alkalmasak, hogy átmenetileg biztonsági mentést tároljak rajtuk az adataimról.
(#) vargaf válasza fecameca hozzászólására (») Júl 14, 2018 /
 
Ezt én tudom, nem nekem van gondom vele hanem "Pacso" fórumtársnak.
(#) fecameca válasza vargaf hozzászólására (») Júl 14, 2018 /
 
Bocs, ezt rendszeresen el szoktam téveszteni, hogy kinek válaszoljak.
(#) Hx-2 válasza Pacso hozzászólására (») Júl 14, 2018 /
 
Hát nem látjátok hogy DHCP-ről akar indulni !!!! Vedd ki a hálózati indulást a Boot beállításokbol!
(#) RoliNyh hozzászólása Júl 14, 2018 /
 
Hellóka!

Excel programban kellene olyan cellaformázási feltételt létrehoznom, ami eldönti egy számról, hogy tizedes vagy egész. A mellékelt csoportban nem lehet kiválasztani ilyen szűrőt sajna, volna valami ötletetek?
(#) KTobi válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 14, 2018 /
 
Kivonod belőle a lefele kerekített egészet, és ha nem nulla, akkor tizedes. Ehhez lehet kell pár rejtett oszlop.
(#) Pacso válasza Hx-2 hozzászólására (») Júl 14, 2018 /
 
Köszönet mindenkinek a segítő szándékért ! Megvárom az ígért alaplapot ! A fentiekből tanulva megpróbálok megoldást találni ! Jelezni fogom a fejleményt !! További szép napot kívánok !
(#) RoliNyh válasza KTobi hozzászólására (») Júl 14, 2018 /
 
Igazából jobban örülnék, ha nem rejtett cellákkal kellene ezt megoldanom, csak egy szabállyal.
Tehát a mellékelt képen látható, hogy az 1 -nél kissebb az piros lesz. Ez rendben is van.

Valahogy úgy is jó lenne, ha a tizedesjegy egyenlő nullával, akkor már be tudom állítani a színt.
Ugyanezen az elven, ha a tizedesjegy nem egyenlő nullával, akkor a másik színt.

Nem tudom, le lehet -e írni ezt valahogy képlettel? Próbáltam úgy, hogy .: *,0=0
Szóval az egész helyére jocker karaktert póbáltam tenni, a tizedes értéket meg beírtam, de nem eszi meg. Esetleg más jocker karakter, vagy képlet formátummal nem megoldható ez?
(#) bbb válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 14, 2018 / 1
 
De megoldható képlettel is, csak piszok bonyolult lesz.
  1. =MARADÉK(INDIREKT(ÖSSZEFŰZ(KARAKTER(MARADÉK(OSZLOP();64)+64);SOR()));1)>0

Ezt a teljes táblázatra alkalmazva az első 64 oszlopra fog működni. Azt rád bízom, hogy működjön az AA oszloptól kezdődően is
(#) bbb válasza bbb hozzászólására (») Júl 14, 2018 / 1
 
Annyit azért segítek, hogy 16384 (64*64*4) oszlop van összesen, ezek vannak megszámozva betűvel, vagyis "kicsit" tovább bonyolítva eljuthatsz odáig, hogy a hárombetűs oszlopszámokat is lekezeld vele. De itt már valószínűleg HA függvényt is be kellene vetned hozzá...
(#) bbb válasza bbb hozzászólására (») Júl 14, 2018 / 1
 
Elrontottam egy számot benne, helyesen ez így néz ki:
  1. =MARADÉK(INDIREKT(ÖSSZEFŰZ(KARAKTER(MARADÉK(OSZLOP();26)+64);SOR()));1)>0
Az összesre pedig legegyszerűbb így:
  1. =MARADÉK(INDIREKT(CÍM(SOR();OSZLOP()));1)>0
(#) RoliNyh válasza bbb hozzászólására (») Júl 14, 2018 /
 
Híjjj nos attól eltekintve, hogy nemigazán értem egészen pontosan hogy is működik,
úgy néz ki működik, szóval jár a hangszóró...
(#) bbb válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 15, 2018 /
 
Pedig egyszerű
A maradék fv. adja meg neked a maradékot, miután osztottál, ha 1 az osztó, akkor a maradék csak a törtrész lehet. Magyarul, ha nagyobb nullánál ez a maradék, akkor törtszám van. Az indirekt cím sor oszlop pedig a címzéshez kell, különben nem tudsz a táblázat celláira hivatkozni.
(#) Pacso válasza Pacso hozzászólására (») Júl 15, 2018 /
 
Szia! Megpróbáltam minden lehetőséget, de az eredmény a képen látható !! Beraktam egy másik gépben működő HDD-t. És az eredmény lehangoló !

DSCF1550.JPG
    
(#) Hx-2 válasza Pacso hozzászólására (») Júl 15, 2018 /
 
A boot-rol mutass képeket
(#) Pacso válasza Hx-2 hozzászólására (») Júl 15, 2018 /
 
Küldöm.

DSCF1552.JPG
    
(#) Gabó válasza Pacso hozzászólására (») Júl 15, 2018 /
 
Nincs benne a HDD... így nem is fog hddről bootolni.
(#) Hx-2 válasza Pacso hozzászólására (») Júl 15, 2018 /
 
Na Hirens-boot CD leszed, vinyo kivesz, boot CD-ről oszt megmondja hiogy a vinyod-e a szutyok.
(#) Hx-2 válasza Gabó hozzászólására (») Júl 15, 2018 /
 
Az 1-es nem az?
(#) Gabó válasza Hx-2 hozzászólására (») Júl 15, 2018 /
 
Bocsi, de. Csak kicsibe nem láttam, mert fehér
Ha átraktad másik gépbe a hdd-t aminek nem ugyan az a konfigja, nem is fog elindulni az op.
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2018
(#) Pacso válasza Hx-2 hozzászólására (») Júl 15, 2018 /
 
Sajnos a telepítés sem megyen vele ! Benne a winyó. Mindjárt kipróbálom CD-ről.
(#) Hx-2 válasza Pacso hozzászólására (») Júl 15, 2018 /
 
Azon a BootCD-n van egy kupac tesztelő program azokat is ki kellene "probálni"
(#) Pacso válasza Hx-2 hozzászólására (») Júl 15, 2018 /
 
Köszönet a segítőszándékokért, de feladtam !! Remélem holnap meglesz a másik alaplap és folytatom ! Most próbáltam a javasolt szerint de szintén a hiba !!! Itt a kép ! További szép napot kívánok mindenkinek !! Majd jelzem az eredményeimet !!

DSCF1554.JPG
    
(#) Hx-2 válasza Pacso hozzászólására (») Júl 15, 2018 /
 
Memtest mit mond? Mennyi memória van a gépben? Mindent lehúztál róla csak a bill. és a CD és egy memoriamodul legyen bent.
(#) Pacso válasza Hx-2 hozzászólására (») Júl 15, 2018 / 1
 
Köszi! Csak nem hagytam abba !!! Memória hiba volt, amit semmi nem jelzett (legalább is nekem mint laikusnak!) . 1 GB memória volt benne és most is. A memtest sem jelezte a hibát (!) csak már kínomban egyenként cseréltem mindent és akkor ugrott ki ! Még egyszer köszönök mindent és mindenkinek ! További szép napot és jó szurkolást kívánok !
(#) vladcepes válasza BEMcorp hozzászólására (») Júl 16, 2018 /
 
Szia! Csak simán telepíteni kell?,vagy még állítgatni kell valamit? Magyar marad? Köszi a választ!
Következő: »»   782 / 1133
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem