Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   868 / 1166
(#) Epu2 válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 22, 2018 /
 
Ez és ehhez hasonló kondenzátorokat jellemzően nagyfrekvenciás szűrés céljából használják és a zavarokat testre kötik. A nagyon nagy feszültségtűrés, érintésvédelem okán szerencsés. Persze nagyfeszültségű feszültség-többszörözőbe is kiváló.
(#) pucuka válasza Epu2 hozzászólására (») Aug 22, 2018 /
 
Attól függ. Egy csöves adó végfokában is előfordulnak kV -os anódfeszültségek, és ott a csatoló, hangoló kapacitások is ilyenek.
A kerámia kondenzátoroknak van egy nagyon rossz tulajdonsága, hogyha a feszültségtűrésük határán használod nagyfeszültségű egyenfeszültség szűrésére, igen könnyen lesz belőlük parametrikus erősítő, és szűrés helyett zavargenerátorként, vagy épp frekvencia sokszorozóként működnek.
Érintésvédelemhez ennek már nem sok köze van. (ne nyúkálj bele a végfokba, csak megfelelő szerszámmal, és a biztonsági szabályok betartásával.)
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2018
(#) Bluger hozzászólása Aug 25, 2018 /
 
Sziasztok
Egy kis segitséget kérnék. Tudom google a barátom de pontosan nemtudom mire használják/jó.
Egy kondenzátor, valami hangtechnikához van köze. Én hangváltóba tippelem de azon belül már nemtudom hova tenni.
Előre is köszönöm.
(#) bbb válasza Bluger hozzászólására (») Aug 25, 2018 /
 
(#) proli007 válasza Bluger hozzászólására (») Aug 25, 2018 /
 
Hello! Ez egy "bipoláris elkó" (nem polarizált) , amit valóban hangváltóban szoktak használni. HA így keresed, a kugli rátalál.
(#) Bluger válasza proli007 hozzászólására (») Aug 25, 2018 /
 
Köszönöm
Akkor majd csak felhasználom valamikor.
(#) RoliNyh hozzászólása Aug 25, 2018 /
 
Tudnátok mutatni egy mérettáblázatot vagy adatlapot ezekhez a befogótokmányokhoz?
11mm átmérőjű motortengelyre kellene, én nem nagyon találok. Esetleg azt lehet tudni mennyire kemény acélból készült? Tegyük fel, ha kissebb furatút veszek, meg lehet fúrni, vagy azt felejtsem el?

Faipari marógéphez kellene, esetleg jobb megoldás?
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2018
(#) juhasz10 válasza RoliNyh hozzászólására (») Aug 27, 2018 /
 
Fúrni nem lenne szerencsés. Egy jó esztergályossal kell kiesztergáltatni. Pontos illesztés kell ezeknek, mert ütni fog. ER befogók ezek, van többféle. ER11, ER16,ER20 stb. Arra figyelj, hogy megfelelőt vegyél, nehogy ne maradjon fala kiesztergálás után.
(#) vision61 válasza RoliNyh hozzászólására (») Aug 27, 2018 / 1
 
Ezek precíziós szerszámbefogók, köszörült illesztéssel, a fúrással elrontod a körfutási pontosságát.
Inkább esztergáltass egy rövid adapter tengelyt a motorodra. Az egyik végében 11 mm-es furat, a másik vége pedig olyan külső átmérővel, ami illeszkedik a kiválasztott ERxx befogóban lévő furathoz.
(#) RoliNyh hozzászólása Aug 27, 2018 /
 
Nyilván nem én akartam megfúrni, hanem esztergán. Csak abban nem voltam biztos, hogy nem túl kemény e az esztergakésnek... Amúgy érdekes, hogy sehol egy mérettáblázatot nem találtam...
(#) proli007 válasza RoliNyh hozzászólására (») Aug 27, 2018 /
 
Hello! Talán azért, mert ezek nem "tokmányok", hanem szerszámbefogó patronok. Sokszor célzottan készítik. Itt pld. kúpos tokmányhoz lehet készletet kapni sorozatban.
Szerintem kifúrni nem fogod, acélból készülnek (valahol olvastam a felület keménységet is ha keresgetsz). Ha kilágyítod talán kifúrható, de nem biztos hogy visszaedzés is menni fogod.
(#) KissAttila hozzászólása Aug 29, 2018 /
 
Szervusztok,
A segítségetekre lenne szükségem, egy B4 kódu, SMD, SOT23 tokozású alkatrész azonosításához. Amit én találtam a neten: közös katodu dupla Schottky dióda vagy NPN Philips gyártásu tranzisztor. Mérőműszerrel, dióda állásban mérve nem adja a kivánt értékeket sem diódának, sem pedig tranzisztornak.
Villanypásztorban van beépítve az alkatrész, két azonos villanypásztor van nálam, mindkét pásztorban lévő alkatrész ugyan úgy mutat és én nem tudom eldönteni, hogy akkor ez mi is valójában?
(#) Gafly válasza proli007 hozzászólására (») Aug 29, 2018 /
 
Találtam egy könyvet Apám készletéből, az a címe, hogy "Hőkezelés".
Ágy mellé odatettem, altatónak
(#) Epu2 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 29, 2018 /
 
Üdv! A kilágyítás is hozhat magával kockázatot, de a vissza edzés biztos. A méretváltozásokat, felületi sérüléseket. Ezek a szerszámok is utólagos megmunkálás, (köszörülés), után nyerik el végső méretüket.
(#) proli007 válasza Gafly hozzászólására (») Aug 29, 2018 /
 
Akkor a a metastabilis kristályosodási rendszerétől kezd el olvasni, ha hamar el szeretnél álmosodni..
(#) proli007 válasza Epu2 hozzászólására (») Aug 29, 2018 /
 
Ez pontosan így van, köszörüléssel lehetne alakítani, de ahhoz "gép" és "szerszám" is kell.
(#) Peter65 válasza KissAttila hozzászólására (») Aug 29, 2018 /
 
Szia!
Esetleg lehet még zéner is, a BZX84-C43 diódán is B4 van. Érdemes lehet valamennyire visszarajzolni az áramkört, és akkor általában kiderül, hogy milyen funkciójú az alkatrész.
(#) Sebi válasza Peter65 hozzászólására (») Aug 29, 2018 /
 
SOT23 zenereknél az egymás melletti két láb rövidzár.
(#) Ultimate hozzászólása Aug 30, 2018 /
 
Sziasztok! Szeretnék némi segítséget kérni egy alkatrésszel, illetve annak beszerzésével kapcsolatban (Nagyon remélem, hogy jó helyre írtam.. ez a fórum tűnt a legmegfelelőbb választásnak.)

Szóval van itthon egy Bosch elektromos főzőlap, aminek 4 db főzőpanele (nem tudom minek nevezik ezeket..) van. Nyilván a legtöbbet használt bal kicsi alsó bemondta az unalmast. Szétszedtem, megvan a hibás alkatrész, az alkatrész pontos adatai, azonban mégsem sikerült találnom egyetlen olyan oldalt sem, ahol biztos ezt az alkatrészt rendelném, és az oldal megbízható lenne. (Ebay -en láttam jó pár ilyen lapot, de az ebayben nem bízom )
Ebben szeretném a segítségeteket kérni, gondolom Ti azért ismertek pár olyan oldalt, amire szükségem lenne. Mellékelek pár képet, ami a segítségére lehet annak, aki szeretne/tud segíteni nekem. Előre is köszönöm.

Ui.:Mivel a kamerám nem a legjobb.. elég nehezen olvasható a felirat, úgyhogy ráírtam a képre, de leírom ide is: (Ez van rajta azon az egy lapon, ami elromlott.)
CERAMASPEED 23-09-05
RoHS 165N8-L60860 16:22
9000083282-570 1200W 230v S5
(#) proli007 válasza Ultimate hozzászólására (») Aug 30, 2018 / 1
 
Hello! A típusa ugyan nagyon el van hallgatva, de szerintem ez nagyon hasonlít rá. Esetleg egy telefon..
(#) Ultimate hozzászólása Aug 30, 2018 /
 
Szia. A belseje nem így nézett ki sajnos, ha jól rémlik.. Le kellett volna azt is fényképeznem .. nem tudom miért nem tettem.. Hnap teszek fel arról is képet. Azért köszönöm szépen. Ááámbár.... Szerinted működhet a példa kedvéért ezzel is, ha minden azonos, kivéve a belsejében a 'mintázat'?
(#) proli007 válasza Ultimate hozzászólására (») Aug 30, 2018 / 1
 
Erre én sajnos nem tudok válaszolni, én csak kerestem a hálón megoldást. De azt is meg kell gondolni, rentábilis-e a javítás ilyen ár mellett..
(#) Peter65 válasza Sebi hozzászólására (») Aug 30, 2018 /
 
Lehet hogy van olyan is, de én inkább olyanokkal találkoztam, mint ami ezen az adatlapon van:
Bővebben: Link
(#) RoliNyh válasza Ultimate hozzászólására (») Aug 30, 2018 / 1
 
Már nem azért, de ez csak egy főzőlap.
Ha bármilyen más fajtát beteszel
(természetesen olyat ami igényednek és esztétikai érzékednek is megfelel),
ami méretben és teljesítményben hasonló, és bele tudod szerkeszteni, elvileg mennie kell.
Kissebb teljesítményűt választhatsz, de nagyobbat inkább ne.
(#) V8engines hozzászólása Aug 30, 2018 /
 
Sziasztok!
Lehet ostoba lesz a kérdésem.
Lehet ezt javítani még? Nagyon szerettem ezt a pákát, hibátlanul tette a dolgát. Már csak műanyagokat "hegesztettem" vele. Arra nekem nagyon tökéletes volt.
Örökség is (szív ügy), ezért se hajítanám ki. Megmenteném.

Kapok hozzá alkatrészt? Igazából úgy néztem, 1 db sodrott szál égett el (ezt hallottam legutóbb, amint bedugtam a hálózatba a pákát).
Tartok tőle, ehhez nem kapok fűtőbetétet, még ha le is méretezem.

Esetleg búcsúzzak el tőle, és maradjon dísz, összerakva?
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2018
(#) elektroncso válasza V8engines hozzászólására (») Aug 30, 2018 /
 
Alkatrészt nem hiszem, hogy kapsz kifejezetten ehhez, de hasonlót lehet, hogy igen. Ami nekem feltűnik, hogy eldurrant a drót ami zárlatara utal és az is feltűnik, hogy 110V-os remélem ennek megfelelően tápláltad be, mert ha nem akkor nincs min csodálkozni.
(#) KissAttila válasza Peter65 hozzászólására (») Aug 31, 2018 /
 
Köszönöm mindkettőtök válaszát.
Hoztak egy harmadik villanypásztort(villámcsapás érte a gazda szerint), ennek az elektrónikája is nagyon hasonlít a másik kettőre, habár a neve más. PIC-el vannak vezérelve, az alkatrész amit nem tudtam azonosítani a három pásztorban a teljes kódjuk a következő: 1B7A1-Korall vill. pászt.,1B4H1 -Ako vill. pászt., 1B4C1 -ez is Ako vill. pászt. Hátha valaki így rájuk ismer. Lehet, hogy a kérdésemet a Villanypásztoros topic-ban kellett volna feltennem?
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2018
(#) Epu2 válasza V8engines hozzászólására (») Aug 31, 2018 /
 
Üdv! Szerintem, a pákának egyetlen erénye a fanyél. A vékony műanyagok, nekem, több okból se szimpatikusak. Most jön, hogy de. A páka többi része abszolút hulladék. Szét van égve, rozsdásodva. Amennyiben volna meleg-ellenállás huzalod, készíthetnél bele új betétet, egyébként gyászold el. 3E Ft körül kapsz 220 V 75 W-os pákát, javaslom a 100 W-ost. Igaz az nem 110 V-os és nem olyan magas hőmérsékletű.
(#) Gafly válasza V8engines hozzászólására (») Aug 31, 2018 /
 
Ránézésre van egy rakás ilyen kerámia, sőt komplett betét is (bár szerintem nem 110 hanem 220-as), valamint cekász is, talán.
Granpa tudja hogy hova tettük, amit (még) nem dobtunk ki

Mellesleg, összes lehet "kókányolni", addig is...
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2018
(#) granpa válasza V8engines hozzászólására (») Aug 31, 2018 / 1
 
Ha megadod a kerámiabetét méretét, a benne lévő (valószínűleg) cekász huzal közelítő méreteit, akkor készítek egy betétet, amit vagy belehúzol, vagy komplettet kapsz.
Bütykölés: Az elégett bevezetés előtt lévő szálat lassan kihúzod, kb. 2-3 cm hosszan, a tekerés irányával szemben forgatva kissé. Ketté hajtod, -vagy másik dróttal, hüvellyel (vékony, fém golyóstoll-betét)-, a bevezető szálhoz bandázsolod/szorítod. Nagyon óvatosan, mert a már használt cekász törékeny. Ahhoz képest, hogy hálózatba dugtad (230 V!),elég jól bírta.
Következő: »»   868 / 1166
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem