Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1487 / 1681
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Szept 20, 2018 / 14
 
Lassan megelégeltem, hogy az orrom alá füstöl a forrasztóón, a gyanta, mi egyéb. Ezért aztán készítettem egy dupla ventilátoros füst elszívót. Rém egyszerű, és nagyszerűen dolgozik. Változtatható fordulatszámmal.

Íme egy rövid video:

füst elszívó
(#) mek-elek válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 20, 2018 /
 
Földelt a masinád?
(#) nagym6 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 20, 2018 /
 
Ez nagyon hasznos, gratulálok.
(#) Directors válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 20, 2018 /
 
Nagyon ügyes! Mondjuk én úgy csinálnám meg hogy lehessen beletenni ilyen szűrőt.
Bővebben: Link
(#) Zoli_bácsi válasza mek-elek hozzászólására (») Szept 20, 2018 /
 
12V-os SMPS tápról megy. Nem földelt maga a doboz, amibe a ventilátor van. De mivel nem ér hozzá a szerelendő eszközökhöz, szerszámokhoz, szerintem nem is szükséges.
(#) Zoli_bácsi válasza Directors hozzászólására (») Szept 20, 2018 / 1
 
Valóban, úgy terveztem, hogy be lehessen tenni ilyen aktív szenes szűrőt. Van is itthon, de azt tapasztaltam, hogy sokat fog a légáramlaton. És nem igazán szűri meg a füstöt, mert a "kimeneten" megjelenik a füst. Persze ez csak akkor látszik, ha extrém sok füst van.
(#) mek-elek válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 20, 2018 /
 
Kedves Zoltán, ha jól értem a táp külön dobozban van?
Mért is vetettem fel a buta kérdésemet. Sokan próbálnak zenét facsarni a PC-ből, és csodálkoznak a zajokon. És még nincs is földelt konnektor aljzatban. Ilyenkor nem azt tartom problémásnak, hogy zajos a hang, hanem a szervezetet érő állandó besugárzást, annak az egészség károsító hatását. Sajnos mivel ennek nincs szaga, nem azonnal jelentkező káros hatás, senki nem foglalkozik vele. Bőszen szennyezik az étert maguknak, családjuknak, szomszédjuknak, mindenféle rádióhullámmal. És ebben a színes ledsorok is benne vannak.
Amiért csináltad azt figyelemre méltó hasznos dolognak tartom, követendő példának, mert bizony a tüdőnkre is szükség van.
(#) Alkotó válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 20, 2018 / 2
 
Ezt a szűrőt nem ismerem, de általában a gázszűrőktől nem azt várjuk, hogy a kimeneti oldalon ne látszódjon a bemeneti oldali anyag, hanem az abban lévő bizonyos részeket kell megfogniuk.
Jelen esetben a "füstben" lévő szilárd anyagok egy részének kellene fennakadni a szűrőn.

Ettől sokkal hasznosabb szükségszerűség az elmenő oldal megoldása. Az elszívott gőz-füst keverék hátul visszaforog a levegőbe ha azt nem vezeted el valamilyen ügyes módon. Pl lehet a szabadba, de vannak egyéb folyadékban való elnyeletési módok is.
(#) BI-AMP hozzászólása Szept 20, 2018 / 9
 
Sziasztok!
Végre elkészült, mostmár véglegesen a TDA7294 re épülő erősítőm. Amit tudni kel róla 2x33VDC ről üzemel 18800mF oldalankénti pufferezésel, kapot még pluszban egy LM1036 hangszíntet a jobb hangzás érdekében. Próbáltam mindent a lehető legjobb módon elrendezni, hogy minnél kompaktabb legyen, ami sikerült is.
A hűtéssel nem spóroltam kapott egy hatalmas bordát meg egy ventit is ami szépen teszi a dolgát 2.5Ohm terhelés alatt. Az első próbákon már túl van. Nem volt kímélve, kibírt egy legény búcsút és a lagzi utáni partikat amin közzel teljesen kivolt vezérelve több órán keresztül.
Szeretném megköszönni a sok sok segítséget amit a fórumban kaptam és a jól bevált kész kapcsolásokat
Csatolok egy videót is a szerkezetről: Bővebben: Link
Következő egy hidalt vízhűtéses ketyere lesz, de ez még odébb van
(#) Zsiroskenyer válasza BI-AMP hozzászólására (») Szept 21, 2018 /
 
Szép munka!
De azért lenne egy fontos észrevételem:
Azon a hálózati magnó csatlakozón megakadt a szemem. Egy fém dobozos erősítő dobozát, amiben benne van a hálózati fesz, erősen ajánlott leföldelni. Főleg, hogy ha a hang bemenetet esetleg okostelefonhoz csatlakoztatod, és valami hiba keletkezik, akkor egyenes úton agyon tud vágni az áram.
(#) mek-elek válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 21, 2018 /
 
Ez igaz, azonban a töményt közelről, rendszeresen, tartanám a legkárosabbnak.
(#) kalmi.kalmi válasza Zsiroskenyer hozzászólására (») Szept 21, 2018 /
 
Ez így igaz ! Vagy a trafó kettős szigetelése javallott. Vagyis nem szabad a fém dobozzal fémesen összecsavarozni a trafót.
(#) pjg válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Szept 21, 2018 / 1
 
Már a csatlakozó sem felel meg a kettős szigetelés követelményének.
(#) kalmi.kalmi válasza pjg hozzászólására (») Szept 21, 2018 / 1
 
Egyet értek ! A fém dobozt le kell földelni. A nyolcas kábel már nem divat. Egyébként szép munka.
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2018
(#) BI-AMP válasza Zsiroskenyer hozzászólására (») Szept 21, 2018 /
 
Köszönöm az észre vételeiteket, legközelebb oda figyelek ezekre a dolgokra is!
Lényegében csak az eleje és a hátlapja van fémből. A trafónál a két csavar csak táv tartó szerepet játszik, mint a bordán látható műanyag pálca, de ki fogom cserélni valami nem vezető dologra.
Hálózati csatit csak a kis mérete miatt választottam, amúgy szerintem nem vészes elégé egyben van.
(#) mek-elek hozzászólása Szept 21, 2018 /
 
Még drágábban add az életed!!!
(#) deebo hozzászólása Szept 22, 2018 / 3
 
Egy erősítő földelése több gondot okoz mint amennyit megold. Ha gyári erősítőkben belefér a kapcsolóüzemű segédtáp nyákjának 5mm-es közelsége a burkolathoz, akkor egy rendesen szigetelt csatlakozó sem lehet gond. Az meg nevetséges, hogy a "nyolcas" csatlakozó nem divat, ma is ugyanúgy használják.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2018
(#) kalmi.kalmi válasza deebo hozzászólására (») Szept 22, 2018 /
 
Soha nem tennék az erősítőmre 8-as kábelt. Nekem nem divat. A sors fintora,hogy van egy reklámszatyornyi 8-as kábelem, vagy 5kg a súlya és nem használom semmire.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2018
(#) Zsiroskenyer válasza deebo hozzászólására (») Szept 22, 2018 /
 
Abban igazad van, hogy egy erősítő földelése sok gondot okozhat. (Gondolom a földhurokra, gerjedésre, 50Hz-es búgásra, stb. gondoltál.) Én is belefutottam már ilyen és ehhez hasonló érdekes jelenségekbe, de ezeket hallgatni még mindig jobb, mint a temetésen a pap beszédét.
Az is igaz, hogy a legtöbb gyári erősítő sincs leföldelve, de azoknak meg kell felelniük a kettősszigetelt előírásnak, különben nem gyárthatnák őket. Az eredeti hozzászólásban szereplő erősítő viszont szerintem biztos nem felel meg ennek. különösképpen arra a kis kapcsolótápra gondolok, ami a hűtőbordára van felrakva valami féle ragasztó szalaggal (mellékelt kép). Ha egy kicsit elkezd melegedni a borda (ami erősítőnél nem ritka), kicsit megnyúlik a ragszalag, elcsúszik a táp és már ott is van a 230V a bordán és ezáltal az összes testponton is.
Azért egy gyári kettősszigetelt készülékben ilyen nem fordulhat elő.

Egyébként a "nyolcas" kábellel tényleg lehet még találkozni. A mai LCD, Plazma, LED, stb. -tévéknél 90%-ban ilyet használnak. A többinél gyárilag be van építve a lapos kábel.
(#) pjg válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Szept 22, 2018 /
 
Add postára nekem. Adok érte súlyra annyi PC kábelt.
(#) kalmi.kalmi válasza pjg hozzászólására (») Szept 23, 2018 /
 
Egyenlőre birtoklom. Tényleg 8-as kábel van a mai tévéken, egy pillanatra elfelejtettem.
(#) zsoltee0001 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 23, 2018 /
 
Nagy ötlet, nekem is kell ilyen, csak hát 1-el több kábel....
(#) janigel válasza sonajkniz hozzászólására (») Szept 24, 2018 /
 
Szia sonajkniz!
Meg tudnád adni a szervó típusát, és hogy honnan lehet beszerezni?
(#) usane válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 24, 2018 /
 
Szuper. Én is építettem hasonlót fordulatszám szabályozás nélkül, csak nálam fordítható a venti, fújni is tud. Én sem szeretem szívni az "ólmot".
A szűrősök meg rakjanak szűrőt az orrukba
Ez nem egy nagyipari elszívó és nem napi 8-16 órában forrszt az ember hobbiból. A passzív védelem is már nagyon sokat segít a semmivel ellentétben.
(#) sonajkniz válasza janigel hozzászólására (») Szept 24, 2018 /
 
Szia!
Ha csak egy kell, akár a HESTORE-ból is rendelheted. Én Tízet vettem egyszerre, így sokkal jobb az ár, csak várni kell rá.
(#) papus51 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 24, 2018 /
 
Te aztán nem tréfálsz ha design-ról van szó. Gratulálok. Szép munka.
(#) janigel válasza sonajkniz hozzászólására (») Szept 24, 2018 /
 
Köszi, szuper.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Szept 25, 2018 / 8
 
Lomtalanításkor találtam egy hibás barométert. Szétszedtem, a fában a kört "négyszögesítettem" a quartz óra számára, a számlapot meg az üveget kétoldalas ragasztószalag tartja az elején. Amit pedig a fával műveltem az semmiképpen sem profi...
Barométer... Izé... Kronométer!
(#) kalmi.kalmi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 25, 2018 /
 
Eszméletlen jó lett !
(#) Udvari Zsombor válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Szept 25, 2018 /
 
Csak még be kell ragaszutóznom az eleje és a fa közé mert kiderült hogy a kétoldalas ragasztószalag nem igazán tartja...
Következő: »»   1487 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem