Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CB rádió
 
Témaindító: csikosgabi, idő: Máj 16, 2006
Lapozás: OK   3 / 67
(#) TomKranich hozzászólása Dec 11, 2007 /
 
Sziasztok!

Csatlakoznek az elottem szolokhoz.
Neztem a kepeket.
A PMR egy erdekes dolog. Neha tokeletes neha meg nem. Igaz ez terepviszonyoktol fugg hogy hogy mukodik. A masik, hogy eleg sok a nyomkodos,bekiabalos,idiota stb a PMR csatornakon.
Talan CTCSS-el tudnal elbujni eloluk. De meg ez sem megoldas a tavolsag athidalasara.
Ha "optikai" ralatas van a ket pontnak egymasra akkor van eselyed hogy mukodni fog, egyebkent kicsi a valoszinusege. Ha tudsz kolcsonkerni kettot akkor probald ki.

Ami a radiot illeti a keprol. Jol nez ki, tud is amit neked kell. Csak szerintem draga. Ennyiert mar kb kapsz hasznaltan President Grantot vagy Stalker IX.et bar utobbit elobb kapsz ezert az arert.
Egyebkent a stalker nagyon megbizhato radio!
En ajanlom neked!

Az antenna mobil antenna, ami ala kell egy vaslemez ahogy irtam ellensulynak.
Egyebkent szerintem eleg is lehet az az antenna!

Udv: Gabor (CB: QTH: Budapest, 109HA177, JN97NN,Kozep FM 25 Hivo: TelefonosGabor)


(#) TomKranich hozzászólása Dec 11, 2007 /
 
Ja igen valoban erdekes hogy
AM is benne van igaz 1W de en ugy tudom hogy a CEPT norma az

FM(kozep) 40 csatorna 4W kimeno teljesitmeny.

Ami igaz az igaz, hogy Nemetorszagban ismet engedelyezve van az USB !
Nem lenne rossz megcelozni nekunk is, osszefogni radiosoknak es valamit tenni ezugyben.
(#) Qwert76 hozzászólása Máj 8, 2008 /
 
Hello!

Van egy Stalker IX Cb rádióm.
A Következő a hibajelenség:
Nem reagál az előlapon az AM - FM - USB Hangerő - Csatornaváltó kezelőkön kívűl semmire.
Még egy jellegzetes hiba: USB-n(Usb-LSB) automatikusan adásra kapcsol.
Am és FM "zaj" eltérés hallható is amikor kapcsolom.

Lenne esetleg valami 5-lete valakinek hol keressem a hibát?

Végfok műkszik.

Tudom, vigyem szerelőhöz, de engem valahogy ez érdekel...
(#) Tápos Lajos válasza Qwert76 hozzászólására (») Máj 8, 2008 /
 
MB8719 szintézer IC hiba. rádió=>kuka.Vagy veszel bele egyet,javítással úgy 15000-ből kijön...
(#) Qwert76 válasza Tápos Lajos hozzászólására (») Máj 8, 2008 /
 
Háát annyit nem ér az egész. Ha azt nézem hogy tudomásom szerint nem CEPT engedélyes már a STALKER IX sem.

Akkor lehet hogy marad így, és csinálok hozzá egy DDS generátort. 20E-ből ki is jönne.

Minden esetre nagyon köszönöm a választ!

(#) Qwert76 hozzászólása Máj 8, 2008 /
 
viszont: Kicsedtem a szintézer ic-t
Még SSB üzemmódba ugyan úgy Adásra kapcsol.

Ha kiveszem a D37 vagy a D38 diódát megszűnik a jelenség.

5let?

(#) Qwert76 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 8, 2008 /
 
Rendben, köszönöm!

Én is hasonló okokat sejtek, ettől még a szintézer IC is lehet hibás, bár akkor a 8 "láb" nem produkálna talán semmit.

A Szintézer Ic-nél a 8 "láb" Osc.Out 10.2383 Mhz mérve.
7 "láb" Semmi. (Oscillator Input)
17 F input: 1.5 - 1.8 Mhz között ugrál.
Szerintem csak a frekimérő szed össze valamit..

(#) abraboro hozzászólása Máj 26, 2008 /
 
Tud valaki Vertex Standard VX160 kézirádióról valamit? Igazából nekem Adatkábel leírás (Kapcsrajz) kéne, meg PC szoftver.
(#) Goják Tibor hozzászólása Júl 10, 2008 /
 
Sziasztok. nekem van egy midland 100m típusú
cb rádióm. ha bekapcsolom egyáltalán nem ad hangot,
szerintem lehet hogy végfok, de nem tudom
ha netán valakinek a kezébe akad egy ijen fajta cb rádiónak a kapcsolási rajza az elküldené
előre is köszönöm
Üdv:Tibor
(#) slinky hozzászólása Júl 19, 2008 /
 
Hmm. Szert tettem egy TEAM TS-404 CB rádióra, van vkinek doksija róla mit tud, használt sávok, mennyire khhm... szabályos ezt manapság használni?
(#) tankos válasza slinky hozzászólására (») Júl 19, 2008 /
 
Üdv.
Itt találsz infót:
www.cbradio.nl/team/frames_team_ts404.htm
A paraméterei alapján nem sokat ér. Max FM-ben.
De nincs rajta SSB üzem, és a kimenője is kicsi.
Ha van még kérdésed írj.
tankos
(#) tankos válasza Goják Tibor hozzászólására (») Júl 19, 2008 /
 
Üdv
Be van dugva a mikrofon?
Mert anélkül nehezen megy.
Infó:
www.ham.dmz.ro/cb/midland/100m.php
Egyébként ez a készülék "már bocsánat" 20 forintot nem ér.
AM-ben már senkit nem fogsz.
tankos
(#) slinky válasza tankos hozzászólására (») Júl 19, 2008 /
 
kimrno teljesitmenyen azert lehet segiteni.
'sajnos' az eloirt 4W-ot tudja FMbe hivatalosan, max annyi hogy AMbe lehet vele forgalmazni.... mit ajanlotok emberi aron helyette?
(#) tankos válasza slinky hozzászólására (») Júl 19, 2008 /
 
Az attól függ mit akarsz.
Kamionokba, teherautókba csak Stalkert, és Grantot használnak USB-n.
FM-be csak Pesten van élet.
Attól is függ hol laksz, stabilban vagy mobilban akarod használni.
Stabilban legalább fél, de inkább 5/8 ad-os antenna kell(5,5-6,6 méter).
Egyébként USB közép 40-en állandó infót kapsz a balesetekről, a zsarukról és mindenről ami a közlekedést befolyásolja.
Ha mást akarsz ott a PMR és egyéb más 2 m-es és 70 cm-es rádiók.
AM- be ne is próbálkozz - olyan mintha az ősemberekkel akarnál rádiózni.
Üdv
(#) hadnagyakos hozzászólása Júl 19, 2008 /
 
Nekem van egy Midland 150M típusú cb-m, de az a bajom vele, hogy nem külömbözteti meg az am és az fm sávot, tehát ugyan azt fog am módban és fm módban is, csak más hangszínnal. Mi lehet a baja?
(#) Dozis hozzászólása Aug 21, 2008 /
 
sziasztok valaki tudna nekem cb rádiohoz valo mikrofon bekötési rajzot keriteni 5 polusu csatlakozo van rajta (stalker rádiorol van szó a tipusszám nem kivehetö)

Köszi: Dozis
(#) Medve válasza Dozis hozzászólására (») Aug 22, 2008 /
 
Hello, ha az árnyékolással együtt érted az 5 pólust, akkor hasonlítsd össze ezzel...
(#) kio hozzászólása Szept 5, 2008 /
 
Sziasztok!
Teljesen tudatlan vagyok a CB radiozasban,ezert szeretnem a velemenyeteket kikerni. Erdelybol vagyok es cserkeszkedek szabadidomben. Nyari taborunkhoz mivel sokat turazunk vettem ket Midland gxt-650 ado vevot. Hargita tetore indulva az erdo kozott hamar megszakadt a kapcsolat az altaborral igy a kb. 28 km es utat kapcsolat nelkul tettuk meg. Kerdesem az lenne hogy ilyen terepviszonyokhoz milyen cb radiot kene vegyek amelyik ilyen tavolsagokra is jo lenne. Az altaborban mindig van auto, ugy hogy ilyen autoba szerelhetore gondolok es egy kezire amit a csapat magaval tud vinni. Hat ennyi lenne
(#) csiperke válasza kio hozzászólására (») Szept 6, 2008 /
 
Semmit nem tudsz kezdeni a cb-kkel mert az a leghulladékabb sáv amit valaha is kiosztottak.
Nehéz terepen csak átjátszókon keresztül lehet kommunikálni lásd rádiótelefon.
(#) Z31 válasza kio hozzászólására (») Szept 16, 2008 /
 
Ha a táborban tudtok felállítani bázis antennát, úgy megnövelheted a hatótávolságot. A lényeg hogy a környezetből ki kell emelni az antennát. Ne legyen körbe bokor és fa. Pár összetolható vas vagy alu csővel ez egész jó kivitelezhető. A cb rádió hullámterjedése nagyban függ a terepviszonyoktól az antennától és a teljesítménytől.
(#) Medve válasza kio hozzászólására (») Szept 17, 2008 /
 
Szia! Meglehet, késő már erről beszélni, de az SSB üzemmód, nyereségesebb, jól behangolt antennával segíthet a dolgon. De hegyek közül rádiózni...kemény dió! Csináljatok gerinctúrákat
(#) kio válasza Medve hozzászólására (») Szept 18, 2008 /
 
Nagyon koszonom a hozzaszolasotokat, hat akkor ez nem is olyan konyu dolog ahogy en elkepzeltem
Egyaltalan van e olyan sav amin, ilyen nehez terepen is jol lehet radiozni? Vagy az ilyen savot berelni kell, vagy egyaltalan nem szabad hasznalni?
(#) Medve válasza kio hozzászólására (») Szept 18, 2008 /
 
Hacsaknem használsz egy átjátszót, tehát valaki a hegyen van, ahonnan lát Téged is és a bázist is. Nem tudok olyan frekit, ami rajtad segítene, esetleg a hosszúhullám? De ez a gyakorlatban nehezen működne. Nem tudom romániában mi a szabály, nálunk tán a CB szabad, és a PMR 0,5 wattig.
(#) Doky586 válasza kio hozzászólására (») Szept 20, 2008 /
 
Esetleg ha van GSM lefedettség akkor megfelelő mobiltelefonokkal lehet a PushToTalk (PTT, más éven PoC) szolgáltatást használni ami kifejezetten csoportkommunikációs szolgáltatás vokitoki helyett.
Ha ez se megy akkor műholdas telefonokat vegyetek ha a "pénz nem számít"..
(#) dathos hozzászólása Szept 23, 2008 /
 
Sziasztok!
Kezdő CB-s ként akadt egy apró gondom.

Agond a kövi:
van 1 president grant CB és 1 elvileg hozzá illő president oregon (155cm es ) antenna gyári kábellel.
Mindez egy teherautóba beszerelve. Belőttük az SWR-t és frekit egy hözzá értő szakival (és egy franyek ketyerével) a gond hogy nem stabilak az értékek.(gondol 1et és elmegy az SWR is meg a freki is a francba) milehet a gond????

Előre is köszönöm a segítségeteket
(#) dathos hozzászólása Szept 23, 2008 /
 
köszi a gyors választ. mivel az antenna és a koax is vadi új ezért nagy valószínűleg test gond lehet. De hohy tudom testelni a talpat ha az egy eső ereszre szerelhető tartón van? És csak 2 kicsi csavarral lehet odaszórítani a kasznihoz. és közben van még egy csuklós rész is a talp és a kaszni között. Elég lenne-e ha a talpat testelő lemez hez és a tartó felfogójához tennék egy kábelt?

ha ez nem jó akkor légyszi valami jó tippet adjál.
kösz
(#) dathos hozzászólása Szept 23, 2008 /
 
ja és még egy tudatlan kérdés. AZ antennatalp nem kap testet a koaxon keresztül? (lehet ez a kérdés durva de nem értek hozzá)
(#) dathos hozzászólása Szept 23, 2008 /
 
Nagyon köszönöm a segítséget. (csak működjön már )
(#) dathos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 24, 2008 /
 
Az lessz és meg1x kösz.
(#) Medve válasza dathos hozzászólására (») Szept 24, 2008 /
 
Ha a frekvencia is elmegy, akkor a rádióval (PLL) lesz a gond és ez húzza el az SWR-t!!
Következő: »»   3 / 67
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem