Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2954 / 3571
(#) Petyaa válasza madzagos hozzászólására (») Okt 30, 2018 /
 
Fürdő ill konyhai csaptelepre. Köszi
(#) sany válasza kameleon2 hozzászólására (») Okt 30, 2018 /
 
Igaz az értéknek volt neve. A PI.
(#) nagym6 válasza Petyaa hozzászólására (») Okt 30, 2018 /
 
Ha fali csaptelep, akkor:
A régiek távolsága -hideg meleg bekötés- 16cm volt, mai csaptelepeknél ugyanez 15cm. A falból kiálló excenteren elvileg lehet csavarni, ezzel távolságot beállítani. Ha megindul, nem reped, nem esik le a csempe, nem szivárog excenternél akkor szerencséd van. Éppen egy hete inkább vettem csap betétet azt cseréltem nem az egész csapot, nem indult meg az excenter.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2018
(#) tbarath válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 30, 2018 /
 
Huhh, isten vagy. Terveztem lecserélni a kádnál a csaptelepet, persze hogy 16 centi. Akkor mégis inkább felújítás lesz, azt hiszem...
(#) madzagos válasza tbarath hozzászólására (») Okt 30, 2018 /
 
Kicseréled a két csapközepet és fel van újítva.
(#) jani1987 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 31, 2018 / 1
 
(#) ticko válasza tbarath hozzászólására (») Okt 31, 2018 / 3
 
Kedves kollégák!
Csaptelepet excenterrel együtt szokás cserélni, minden más csak lustaság kérdése, meg persze az időhiány .Akkor is érdemes kiszedni az excentert, ha nem szeretnénk cserélni, mert ha kicsit meglazítjuk, akkor esetleg csöpög, ha pedig meghúzzuk, akkor pedig elrepedhet.Egy kis rámelegítés gáz forrasztóval csodákra képes, mivel régen kócot használtak tömítésnek, lenolajjal megkenve. A falban a távolság bármennyire meglepő, 13, és 17cm is lehet. Az excenter, vagy "Z" idom ezt mind áthidalja, no persze nem a Kinai gyártmányok. A hagyományos tekerőgombos csaptelepek távolsága manapság is nagyobb, mint az egykaros társaiké. A tekerőgombos az 15,5cm körül mozog. Remélem hasznos infókat osztottam meg veletek.
(#) tbarath válasza madzagos hozzászólására (») Okt 31, 2018 /
 
És a zuhanyváltót is, amit eddig kettőből 2 boltban nem találtam.
(#) Gafly válasza madzagos hozzászólására (») Okt 31, 2018 /
 
Az hivatalosan nem közép, hanem felső (felénk).
Azt hiszem hivalatalosan zsírkamrás 1/2" MOFÉM csapfelső névre hallgat.
Nem egy ökör ára, van olyan is, ahol tekerővel van egy készletben, meg olyan is, ahol kettő van összecsomagolva.
Ja, és lehet hozzávaló zsírt is kapni, ha az ember fia nem rest szétszedni és kipucolni. Akkor csak legfeljebb egy kétszámjegyű összegbe kerül a teljes pótalkatrész készlet...

Azon sajnos nem segít, ha design nem tetszik a család többi részének
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2018
(#) ticko válasza Gafly hozzászólására (») Okt 31, 2018 /
 
És még a vízkövet sem szedi le.
(#) nagym6 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 31, 2018 /
 
Idézet:
„hozzávaló zsírt is kapni, ha az ember fia nem rest szétszedni és kipucolni”
Sok esetben a tekerős csaptelep így újjá varázsolható, sokszor csak ennyi a bajuk. Ja, és gumik cseréje szelep, O gyürü, stb. ami van ott.
(#) granpa válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 31, 2018 /
 
Valamint szelepfenék-maró használata javallt.
(#) Triger válasza ticko hozzászólására (») Okt 31, 2018 /
 
Lehet, hogy tévedek, de a kóchoz nem lenolajat, hanem valamilyen faggyút használtak, használnak.
(#) BarnaPili válasza Triger hozzászólására (») Okt 31, 2018 /
 
Nálunk is ezzel tömítettek a szakik. Ebédszünetben a kutya megszerezte a faggyúsdobozt,és ameddig a nyelve leért,kinyalogatta.
(#) gkari válasza granpa hozzászólására (») Okt 31, 2018 /
 
Abbiza! Nekem is van komplett, minden mérethez.
(#) nagym6 válasza Triger hozzászólására (») Okt 31, 2018 /
 
Én régen a kóchoz csak közönséges gépzsírt, és jó lett egész házunknál. Régen mifelénk a csőszerelők mínium festéket használtak kóchoz.
(#) Ge Lee válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 31, 2018 /
 
A szerelők manapság is csak közönséges gépzsírt használnak a kenderhez. Én utálom, mert úgy kell megtépni hogy majd szétroppan az idom, meg nehéz is eltalálni hogy mennyit tekerjen rá az ember. Nekem sokkal szimpatikusabb az olcsó (1cm széles) gázhoz is használt teflonszalag. Többet kell rátekerni belőle, de sokkal könnyebb behajtani is, meg majd évek múlva ha kell akkor kihajtani is. Szinte majdnem a menet feléig kézzel be lehet tekerni, utána kell csak a kulcs, mégis tökéletesen tömít. Múlt hónapban volt nálunk teljes vizes generál, remélem míg élek nem kell már hozzányúlni. Minden le van burkolva ahogy kell, a szerelő még a villanybojler szelepét is megfúrta egy 3-as fúróval, azt mondja náluk ez már bevált gyakorlat, így nem fog csöpögni a bojler, mert a fűtéskor keletkező kevés túlnyomás így vissza tud tágulni a rendszerbe. És tényleg nem csöpög.
(#) Remci válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 31, 2018 / 1
 
Igaz,nem olcsó, de én ilyet használok.
(#) kameleon2 válasza Remci hozzászólására (») Okt 31, 2018 /
 
A legjobb anyag. Én is mindenhez ezt használtam és nem csöpög, de utólag is bontható. Ráadásul elég kiadós egy ilyen guriga.
(#) ticko válasza Remci hozzászólására (») Nov 1, 2018 /
 
Én is ezt a márkát használom. Viszont nem csak faggyú volt használatban, hanem az emberi találékonyság széles palettája. Olajfesték, zománc, étolaj, lenolaj, minden ami egy idő után ragacsossá válik. De attól még a melegítés csodákra képes.
(#) BarnaPili hozzászólása Nov 1, 2018 /
 
Sziasztok!
A képen látható könyv nincs meg valakinek véletlenül?
Fontos lenne.
Köszönöm!
(#) Ge Lee válasza Remci hozzászólására (») Nov 1, 2018 /
 
Jó a loctite csak drága. Ilyesmit szoktam venni, a tizedébe sem kerül, és egy háztartásban elég szokott lenni egy guriga, max. kettő.
(#) (Felhasználó 116638) válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 1, 2018 / 2
 
Ezek a teflonszalagok kritikán aluliak.
A Loctite sem drága, ha ár/érték arányt nézünk.
A Loctite 55-tel még nem sikerült hibás tömítést készítenem, teflonszalaggal már igen.(igen lágy)
Akkor már inkább a kenderkóc meg faggyú....
(#) Ge Lee válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Nov 1, 2018 / 1
 
Vagy csak nem tudod rá rendesen feltekerni azt az x menetnyit? Úgy 25 éve csak ilyet használok, és még eddig nem szivárgott utána sem a gáz sem a víz. Olyan előfordulhat még a márkásabb idomokkal is, hogy nem jó a menet mérete, és többet kell beletekerni. Pl. az egyedi sorozatszámmal ellátott TDM csaphosszabbítóban is találkoztam olyannal, hogy az egyikre éppen kétszer annyit kellett rátekernem mint a másikra, akkor eltérés volt a kettő között.
Maradjunk annyiban hogy a kóc az egy vicc.
Egyébként ha jól emlékszem a loctite 55 éppen ugyanúgy teflon szalag, csak van benne egy belső merevítő zsinór, hogy milyen anyagból meg nem mondom.
(#) (Felhasználó 116638) válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 1, 2018 /
 
Igen, biztosan így van.
(#) elektroncso válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 1, 2018 / 2
 
Idézet:
„Maradjunk annyiban hogy a kóc az egy vicc.”

Vagy csak nem tudod rá rendesen feltekerni azt az x menetnyit?

A kóc nagyon jó a vízvezetékeknél és a fűtéscsöveknél. A teflonszalag inkább a légtechnikára való. A tömítőszál meg mindenre jó. A kócnak van egy olyan tulajdonsága, hogy összerakás után belülről vizet szív magába és megdagad ezzel tökéletes tömítést hoz létre. Én már legalább száz csőcsatlakozást raktam össze kóccal és soha nem csöpögött egy sem, pedig hol gépzsírral, hol olajjal de volt már úgy, hogy csak vízzel kentem be a kócot.
És a kócnak van egy óriási előnye a teflon szalagokhoz képest, a összetekert szerelvényeken tudsz visszafelé tekerni anélkül, hogy a kócolt kötés szivárogna utána. Ezt úgy kell érteni, hogy ha összeraksz valamit és mondjuk 10-20o-ot vissza kell tekerni (mondjuk pont egy csapot szerelsz fel és a két Z idommal a vízszintet és a távolságot állítod be) akkor teflonnál fent áll a szivárgás veszélye a művelet után, míg kócnál biztosan nem.
Amúgy a kócolt kötések szétszedéséhez hő kell, 30-40 éves kötéseket kellett múltkor megbontanom, hidegen próbálkoztam de esélyem sem volt, benzinlámpával jól megmelegítve erőlködés nélkül szétjött.
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2018
(#) Ge Lee válasza elektroncso hozzászólására (») Nov 1, 2018 /
 
Akkor használd azt, én meg használom ezt.
(#) elektroncso válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 1, 2018 /
 
Nem is mondtam mást. Mindenki azt használja ami számára bevált és amit a körülmények megengednek. Úgyis a végeredmény a fontos, ha nem csöpög vagy szivárog akkor már jó. De pont a fentebb leírtak miatt gázcsőre mondjuk nem használnék kócot.
(#) (Felhasználó 116638) válasza elektroncso hozzászólására (») Nov 1, 2018 /
 
Teljesen igazad van.
Felénk a szakik is így vannak vele.
Vagy Loctite 55, vagy kóc. Ahogy leírtad, teljesen korrekt.
Persze jó a teflonszalag is, óccsó.
De én úgy vagyok vele ha van jobb, minőségben profibb anyag, akkor azt használom.
Nem sajnálom rá a pénzt, mert megéri megvenni.
Az 55-öst pedig 1/4 fordulatig vissza lehet tekerni, nem fog szivárogni, ami nagy előny az ilyen magamfajta rátekerni nem tudó kontároknak.
Aztán itt be is fejeztem a csőszerelést.
(#) kameleon2 válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Nov 1, 2018 /
 
Isten mentsen a teflonszalagtól. A Loctite-t egy lapon sem lehet vele említeni. Kóc bedagad de jó volt már elfelejteni a birkafaggyúval együtt. Azt meg a szaga miatt nem bírtam. Igaz a kóc és a faggyú 100% biológiai alapú.
Következő: »»   2954 / 3571
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem