Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Kódzár
Témaindító: csikosgabi, idő: Máj 22, 2007
Témakörök:
Köszi kobold az öntartós relés ötletet! És Steve-től is az infót.
A Steve által írt két relés átalakításról valahol tudtok mutatni egy kis infót? Minden lehetőséget szemügyre szeretnék venni megépítés előtt. Köszönöm! Zsolti
A 2 relést pl. úgy tudod egyszerűen elkészíteni, hogy a jelenlegi relé egyik érintkezőjével megvalósítasz egy öntartást ( párhuzamos érintkező a tranzisztor CE lábaival ). A bontáshoz szerintem nem szükséges ilyen hosszú kód és akkor pl. a Q4 kimenetről készítesz az eredetivel egy hasonló tranzisztoros-relés megoldást és az lesz a bontó ( ennek a nyugalmi zárt érintkezője sorosan van az eredeti relé mágnes áramkörével! )! Így szerintem nagyjából használható az eredeti NYÁK is !
Azt hogy melyik relé működteti a riasztót és hogyan Te döntsd el! Steve
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, a mellékelt keypad bekötésével kapcsolatban. 12V bekötést hova kellene csatlakoztatni és , hogy az ajtónyitás kimenet hova megy. Lépcsőházba szeretném, hogy ne kelljen mindig ajtókulcs.Sajna a típusát nemtom. A googlét végignyálaztam és semmilyen bekötést nem találtam. Előre is köszi.
Szia!
Tudsz esetleg közelebbi képet is csinálni a sorkapcsokról? úgy könnyebb lenne, mert látnánk is valamit . Gondolom valamilyen felirat csak oda van szitázva, nem? Vagy már megoldódott a dolog? Zsolti
Üdv mindenki.
Biztosan gondoltatok már rá hogy jó lenne építeni valami hasonlót mint "A Da Vinci kód" című filmben a Cryptex. Vagy ha nem akkor majd most. Először csak sima cryptex -et akartam csinálni de az nem elég bonyolult nekem. Ezért arra gondoltam lehetne építeni egy PIC vezérelt LCD kijelzős modern verziót, akár pénz tárolására is. Nem kevés beállítási lehetőséggel, bonyolult kinyitással kellene megépíteni, úgy hogy bármikor tudjam változtatni a kódot, vagy bármit ami a kinyitáshoz kell. Részben "fejtörő" is lehetne, mint a rubik kocka(ami nekem már nem feladat mert tul könnyű), és odaadni valakinek hogy jöjjön rá adott időben hogy lehet kinyitni és megkapja ami benne van. Mindent szivesen fogadok, ötleteket, véleményt, segítséget és kapcsolásokat. Előre is köszi mindent.
Helló
Egy 7 jegyű kódzárnál a helyes kód nyit , és hogy zár le a nyitott állapotból? Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2012
Szia!
Gondolom úgy, hogy feszültségmentesíted az áramkört, majd újból adsz neki tápfeszültséget.
Azért nem jó a linked, mert a "http" után nincs ott a kettőspont.
hello
egy 7 jegyű kódzárat : http://www.hestore.hu/prod_10028739.html úgy szeretném megcsinálni hogy a helyes kód beütésétől a tápfesz. megszakitásáig a relé behúzva maradjon. Tud nekem valaki segíteni?
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, vettem egy FARFISA FC42 kódzárat és olyan problémám lenne hogy kaptam hozzá 1 darab kódot amivel működik is. De én szeretném megváltoztatni és nem tudom a master kódot . ( a gyárit már próbáltam ). A kérdésem az lenne, hogy lehet e valahogy megtudni a kódot vagy visszaállítani az eredeti beállításokra. Előre is köszi.
Köszönöm ,de nem magával a programozás menetével van a problémám hanem hogy nem tudom a masterkodot , és akitől vettem ö sem a gyárival viszont nem megy .
Üdv!
Megépítettem ezt a kapcsolást amit mellékeltem. Annyi a nyűgöm vele, hogy nem fedi a valóságot teljesen a rajz! A tasztatúra egyik felét +UT-re kell kötni, nem GND-re. A C gombot kell összekötni a maradék gombokkal, ami nincs a kívánt deaktiváló kódban. Az Alarm gombot egy szimpla gombra kell kötni (*/#), amivel lehet aktiválni a kimenetet. A Q1-re kell kötni egy ellenállást, tranyót és egy diódát, amivel kapcsolunk egy relét. A Q2 felesleges kimenet, a 470k-s ellenállással együtt. Az alarm gombot földre kell húzni, mert így ahogy most "lebeg" a bázisa, még a légyszarra is bekapcsol. Ezek a tapasztalatok ezzel az áramkörrel kapcsolatban. Amúgy meg vagyok vele elégedve, jól működik. Ha lesz időm akkor felteszem a módosított rajzot, hogy ha utánépíti valaki, akkor ne szenvedjen vele. A működésről csak annyit, hogy Alarm gombbal aktív a Q1 kimenet mindaddig amíg a helyes kóddal nem deaktiváljuk. Ekkor a LED világít. Ha rossz a kód valamelyik tagja, akkor resetel. Kellemes utánépítést Mindenkinek!
Üdv!
AEI DK-883 kódzárhoz keresnék leírást. Ha tud valaki annak örülnék. Köszönöm.
Sziasztok!
Kaptam egy kódkapcsolós billentyűzetet, amelynek egy hibája van, nem tudom a kódját. Szétszedtem és volt benne egy z86e0208psc típusú mikrokontroller, illetve egy 93c06 eeprom. A mikrokontroller a piros/zöld ledek felvillanását és a jó kód esetén a relé meghúzását vezérli. Mivel úgy sejtettem, hogy a 93C06-ba van beégetve a nyitókód, ezért kivettem és kiolvastam, de a kapott bin fájl sajnos számomra értelmezhetetlen. Lehet, hogy kódolva van, vagy valahogy védve a visszaolvasás ellen. Mellékeltem a kiolvásás eredményét tömörítve és a kódkapcsoló elejéről egy képet. Tudtok esetleg arra megoldást, hogy tudnám az eepromból kinyert adatot visszafejteni úgy, hogy megtudjam milyen billentyűkombiációval működne a billentyűzár? Előre is köszönöm, ha tud valaki segíteni! Üdv: spgabor
A kodkapcsolo.bin tartalma hexadecimálisan:
FF 27 F4 83 68 85 39 39 00 00 96 96 39 39 00 00 96 96 39 39 00 00 96 96 39 02 00 FF 96 FF FF FF
Üdv! Ez a leírás lehet segít a programozásban és nem kell bajlódni az eeprom kiolvasással/fejtéssel.
Forrassz be egy üres eepromot, hátha automatikusan beáll a doksi szerinti alapértelmezett értékre
Jaja, hexában sokkal jobban néz ki.
Sajna nekem nincsenek megfelelő ismereteim, hogy tovább fejtegessem a dolgot.
Sziasztok!
Hexa-ban én is néztem, az volt az első. Viszont nem jutottam vele semmire. Köszönöm a leírást is, néztem, de a default kódok nem mentek. Illetve megpróbáltam pipi javaslatát is, hogy töröltem az eeprom tartalmat és úgy raktam bele az áramkörbe, de úgy sem ment. Az eeprom alá tettem egy IC tokot, hogy ha sokszor kell ki-berknom, akkor könnyebb dolgom legyen, de lehet, hogy valamit elrontottam rajta, mert már egyáltalán nem tűnik életképesnek. Pedig a tápfeszek mindenhol megvannak, azon kívül meg nem sok minden van az elektronikában. Még kicsit szórakozok vele, aztán ha nem jutok semmire, csinálok pic-ből hozzá saját vezérlést.
Meg lehet oldani hexa - t is programozási nyelvre fordítani.Abban általában van egy program részlet ahol a bevitt kód íródik be .Viszont van egy másik program részlet ahová az említett rész elugrik , azért hogy az eltárolt helyes kóddal összehasonítsa , ha a kettő egyezik, akkor nyílik a széf , vagy bármi ahová ezt a tasztatúrát beszerelik.Ha esetleg működésre bírod majd visszatérünk rá.
Tegnap este még kicsit játszottam vele. Nem tudom, hogy mi történhetett, mert szombaton még semmi baja nem volt.
Nekem nagyon gyanús, hogy a mikrokontrollerrel lett valami. Pedig azzl nem csináltam semmit. Két programozható lába megy az eeprom data in és data out lábira, de mind a kettő magas jelszintre fel van húzva, 5V-on áll. Ezt nem méregettem kiszereléskor, de szerintem nem biztos, hogy megfelelő. Gombsor tuti jó, így ott sincs probléma. Meg kellene próbálnom a mikrokontrollerhez keresni egy programozót és megnézni, hogy ki tudom-e olvastatni. Talán nem ment tönkre valami hiba miatt.
Nem szokott az csak úgy tönkre menni Inkább gyanús nekem a 93c06 eeprom , hogy nem e azzal lett valami , vagy nem jól lett esetleg visszaírva az eredeti tartalom.
Szia,
fél órája, hogy hazaértem, nekiálltam újra piszkálni. Elektrtanyán kaptam pár kódot, amiket általában be szoktak ezekbe állítani, így mielőtt újra szétkapom, gondoltam kipróbálom azokat. A 390096 meghúzta a relét, de a ledek nem világítottak. Ezért szétszedtem és megnéztem a ledeket. Mindkettőnek a pozitív lába a forrasztás alatt nem látható módon fel vilt szakadva fóliástól. Már a zöld is világít, ami eddig soha nem égett nálam, de nem is foglalkoztam vele. Így ez a probléma megoldódott, bár attól függetlenül kíváncsi lennék, hogy a tartalom visszafejthető-e.
Ha megnézed a hexa kódot, amit küldtél, érdekes jelenséget fedezhetsz fel...
390096 meghúzta a relét, vagyis az tűnik a jó kódnak. A hexa halmazban pedig 39 39 00 00 96 96 kódsor egymás után háromszor is szerepel - gyanús Amúgy meg csak úgy visszafejteni nemigen tudod, viszont kommunikációt nézni lehet. Ha van egy logikai analizátorod, akkor kösd rá és nézd mi történik! Előfordulhat, hogy nem egyben olvassa ki az egészet a mikrovezérlő, s akkor akár következtethetsz is arra, hogy mi történik.
Igen, azt látom a kódban. Viszont nincs analizátorom sajnos, így nem tudom vizsgálni a dolgot.
Kínából pár dollárért kapsz - ha ilyen dolgokkal akarsz játszani, akkor nagyon megéri. Én I2C kommunikációt debugoltam vele sikeresen
Valószínűleg nincs rajta mit visszafejteni, mert olyan egyszerű mint a bot
32 byte eeprom, ami tartalmaz kb. egy bájt konfigurációt és BCD-ben a nyitó kódokat.
Nekem sajnos nem olyan egyértelmű. Viszont akkor a master kód szerinted visszaolvasható belőle?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |