Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Multiméter - miért, milyet?
Lapozás: OK   5 / 126
(#) zenetom válasza hozzászólására (») Máj 16, 2008 /
 
EHHEZ a multiméterhez mit szóltok?
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Máj 16, 2008 /
 
google-n utánanéztem részletes adatai:

LCD kijelző : 30 x 60mm.
DC fesz: 200m / 2 / 20 / 200Vą0.5%, 1000Vą0.8%
AC fesz: 2 / 20 / 200Vą0.8%, 750Vą1.2%
DC áram: 2m / 20mAą0.8%, 200mAą1.5%, 20Aą1, 2%
AC áram: 2m / 20mAą1.2%, 200mAą2%, 20Aą3%
Ellenállás : 200 / 2K / 20K / 200K / 2MΩą0.8%, 20MΩą1.0%, 200MΩą5%
Kapacitás: 2n / 20n / 200n / 2ľ / 20ľFą2.5%
Szakadásvizsgálat
Dioda vizsgálat: Test current 1.0mA, Test voltage 2.8V
Elem: 6F22(9V) x 1
Méret: 88 x 170 x 38mm
(#) szilva válasza zenetom hozzászólására (») Máj 16, 2008 /
 
Engem kísértetiesen emlékeztet a DT9205B multiméterre, ami sajnos egy eléggé "kínai" darab. Amúgy használható, nekem is van egy itthon, de nem árt egy normális műszerrel ellenőrizni a pontosságát, mert arra elég sok panaszt olvastam a neten. Főleg az ellenállás- és a kondenzátormérés szokott csalni.

Ami még érdekes lehet, hogy ezek az olcsó műszerek állítólag az elem merülésével "pontatlanodnak".
(#) zenetom válasza szilva hozzászólására (») Máj 16, 2008 /
 
Te megvennéd a helyemben?
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Máj 16, 2008 /
 
döntöttem megveszem
(#) szilva válasza zenetom hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
Használd egészséggel!
(#) zenetom válasza szilva hozzászólására (») Máj 17, 2008 1 /
 
köszi :yes:
(#) válasza zenetom hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
Nekem is van egy ilyenem itthon, és ennyi pénzért szerintem tűrhető a pontossága :yes: .Ha csak arra vagyok kíváncsi, hogy mondjuk egy ellenállat nagyságrendileg mekkora, akkor arra teljesen jó, de igazán pontos mérésekhez másik műszert használok. Mellesleg nekem ez az általad belinkelt cucc volt ez első komolyabb tudású műszerem (funkciókra gondolok, nem pontosságra)
(#) zenetom válasza hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
nekem most egy ilyenem van

multiregi.jpg
    
(#) Gery válasza zenetom hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
Nekem is ilyenem volt (DT9205), de most cseréltem le egy Maxwellra. Nállam az ellenállás mérés volt elég pontatlan. Egyébként egyszerübb hobbi célokra megfelelő. Viszont például a mérőzsinorja nagyon gyenge vékony valami. Az nállam előszeretettel tört meg és szakadt el.
(#) zenetom válasza Gery hozzászólására (») Máj 20, 2008 /
 
hát erősítőt, lézert akarok csinálni meg ilyen dolgokat és ezért vennék egy (jobb) multimétert. Ezekhez akkor jó lesz EZ ? /DT9205/
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Máj 20, 2008 /
 
inkább gyűjtök egy jobbra, bocsánat hogy feleslegesen írok ennyit
(#) Attila86 válasza zenetom hozzászólására (») Máj 20, 2008 /
 
Jól teszed.
(#) damien hozzászólása Máj 30, 2008 /
 
Nemrég kaptam 1 Ganzuniv-1 analóg multimétert és 1 Ganz HEWa-2 analóg Wattmérő-t Érdekelne, hogy ki mit tud róla? Milyen tapasztalatokat szereztetek a műszerekkel kapcsolatban?
(#) hozzászólása Jún 2, 2008 /
 
Maxwell MX-25201 : ma vettem 4eFt-ért a Konthában. Már most látom hogy nagyon fogom szeretni ezt a cuccot
Teljesen korrektül mér, a pontossága összehasonlítható egy általam referenciaként tisztelt Metex műszerrel.
A tudása is elegendő a jelenlegi szintemen - bár egy induktivitásmérőnek azért még örülnék a funkciók között ...
Az ára pedig szerintem igen jó a tudásához képest.
(#) zenetom válasza hozzászólására (») Jún 15, 2008 /
 
Szia!
Most én is ugyanezt néztem ki magamnak!
Megadnád a linket, ahonnan rendelted? Vagy nem e-boltban vetted?
(#) DigitalSilence hozzászólása Jún 15, 2008 /
 
Nekem ilyen van, nem kínai. Meg vagyok elégedve vele.

IMG_0222.jpg
    
(#) denon888 hozzászólása Jún 15, 2008 /
 
Az Én kedvencem.Nagyon meg vagyok vele elégedve,pedig már nem mai gyerek.

IMG_0446.JPG
    
(#) válasza zenetom hozzászólására (») Jún 16, 2008 /
 
Szia!

Nem e-boltban vettem, hanem az Elektrokonthában. Pesten az Üllői úton a Klinikák metrómegállónál van; látom nem pesti vagy, úgyhogy csak azért mondom, hogy hátha esetleg errefelé járnál .
Viszont lehet tőlük rendelni is, de nem tudom hogy mennyit számolnak fel érte. De hívd fel őket vagy írj nekik emailt aztán csak megmondják neked .

Szerk.: mutatok egy képet az enyémről, mert úgy nézem kissé megváltozott a design a konthás katalógus képéhez képest

DSCN9091.jpg
    
(#) zenetom válasza hozzászólására (») Jún 16, 2008 /
 
Sajnos így már nem éri meg, eddig ez a legolcsóbb (postaköltséggel): Bővebben: Link
(#) válasza zenetom hozzászólására (») Jún 16, 2008 /
 
Ahogy most körülnéztem, én is ott (a te linkeden) találtam a - postaköltséggel együtt - legolcsóbbnak, pedig végignyálaztam a Google első 100 találatát. Szerintem én ott venném meg helyedben.
(#) zenetom válasza hozzászólására (») Jún 16, 2008 /
 
én is
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
Na találtam egy jobb megoldást békéscsabán 4990Ft-ért lehet kapni (ez ~380Ft-al olcsóbb mint ha e-boltban venném )
(#) hapro hozzászólása Jún 19, 2008 /
 
Sziszatok!

több tescos 999Ft-os műszerem is van, meg egy ősrégi ruszki deprez-es amit csak nagyo-nagyon ritkán használok.
Van még egy ilyenem is: Maxwell MX25-304

Eddig egy hibáját fedeztem fel...kis értékű ellenállás mérésnél nem pontos 0,3-0,4ohm -ot le kell vonni a mutatott értékből, de ez ki is ugrik, ha csak alpban a legkisebb méréshatárra állítva össze érintem a mérőzsinórokat.
Nagyon szeretem, néhányszor sikerült már olyanokat csinálnom vele, hogy huuuha. Aztán mégis megy.
Pl kibírta, hogy 1Kw-os trafó Graetz híd, utánna rengeteg puffer kondi, valami áramerősséget mértem rajta, és a plusz és minusz ágában felejtettem a műszert csipesszel (20A) árammérésre állítva. bekapcsolom a tápot, és hallom, hogy búg a trafó, hogy egy kicsit fura hangja van....nézem mi lehet vele, aztán, kaptam a fejemhez.
na szóval ezt a kb 5-10mp-et is túl élte.
(#) zenetom válasza hapro hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
akkor szerintem ne csodálkozz hogy az ellenállatnál félre mér egy kicsit
(#) atesz93 hozzászólása Jún 20, 2008 /
 
Sziasztok
Kinéztem két multit, de nem tudok dönteni. Ebben kérnék segítséget.

1. jelölt:Maxwell MX-25303

2. jelölt:Maxwell MX-25323

Szerintetek melyiket vegyem meg?
(#) Attila86 válasza atesz93 hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Üdv.!

Én a helyedben az MX-25 323-at venném a kettő közül. Majdnem ugyan azt tudja mind a kettő, csak az MX-25 323-nak van háttérvilágítása és újabb típus. Meg nekem személy szerint jobban tetszik.
(#) szilva válasza hapro hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Én nemigen láttam még az olcsó multik közt olyat (beleértve még a Metex és Maxwell műszereket is), ami a két mérőcsúcsot összeérintva 0 ohmot mutatott volna, általában 2-3 tized ohm szokott lenni. Gondolom, hogy ez valóban a csatlakozók és mérőzsinórok ellenállása.

Az első olyan, ami tényleg nullát mutat, az a Mastech MY68-asom. Ez meg kifejezetten lassan áll rá a nullára, 5-10 másodperc kell egy ellenállásméréshez, ellenben a 0.33 ohmot 0.3-nak mutatja, a rövidrezárt mérőcsúcsokat 0.0-nak.
(#) atesz93 válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Köszönöm a segítséget
(#) damien hozzászólása Jún 20, 2008 /
 
Tisztelt hozzászólók!
Ki mit tud a GANZUNIV-1 Multiméterről? Mert nemrég szereztem 1-et érdekelne hogy ki mit tud róla: megbízhatóság, felhasználási terület és védelem szempontjából
Következő: »»   5 / 126
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem