Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Elég egy antiparalel dióda is, csak jobban fog "brummogni".
LTV814, K814, PC814. Több néven megtalálható. A pontos típus nem kritikus, kb. bármelyik jó, amelyikben két LED van antiparallel kötve.
Lehet az optocsatoló elé rakni Graetz hidat csak felesleges anyagpazarlás.
Még az sem kell, nincs a "primer" oldalon kondenzátor. Mértem oszcilloszkóppal, 200 mV alatt van a kimeneti jel hullámosságának maximuma az általam mutatott összeállításban.
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2019
Ha nem kritikus a feladat (UPS, ilyesmi), akkor nem kell ide Greatz, se a "kétirányú" opto. Ha egyszer jön az optótól egy - kapcsolástól függően - magas vagy alacsony jel, akkor elmented a timer értékét egy változóba. És ha ez a változó nem frissült mondjuk 20 ms óta, akkor elment az áram.
Az a következő feladat lesz, haladjunk lépésenként. Nem lenézve jdanit, de nyílván ha ezt meg tudná oldani egyszerűen, programból, fel sem merült volna a kérdés. Mindenki elkezdi valahonnan, majd idővel visszatérünk a témára amikor rutinosabb programozó lesz.
Én arra írtam, hogy "bármilyen optocsatoló" használható, csak graetz-el. Ha "sima", egy LED diódás optocsatolót használ, ahhoz kell legalább egy dióda, hogy a záróirányú feszültség ne tegye tönkre az optocsatoló LED-jét.
Tehát ehez a kapcsoláshoz használható 1LEDes optocsatoló is, ami megtalálható pl tápegységek primer-szekunder oldalán?
R1-R2 teljesitménye elég 0,6W, vagy kell 2W?
1: Igen.
2: Kell a 2W, leginkább az átütési szilárdság miatt.
Egy energiatakarékosabb megoldás.
Esetleg mindkét 47k helyett teszel 2x22k-t sorba kötve, akkor elég a 0.6W-os.
Kibontottam a tévéből a trafókat de nem tudok semmit róluk. A gugli most nem volt haver. Hogy tudnék konkrét adatokat nyerni?
A tévé típusszáma alapján keresd meg a tévé kapcsolási rajzát.
Ez már újabb (távirányítós) típus volt. És mivel sérült a képcső így már korábban megsemmisítettem a burkolatot.
Szia!
Azért a tápegység nyáklapja meg van? Azon van egy kontroller IC, nézd meg a típusát.
Sziasztok,
Feszültségkülönbséget szeretnék erősíteni, legyen ez pl. 10 mV, és ezt szeretném egy ADC által értelmezhető, mondjuk 1V nagyságrendre erősíteni. Opamp, kivonó alapkapcsolás, sima ügy. De az opamp feszültségtartományán kívül is mérnék, pl. 5V single supply opamp használatával akár 30V körül is (pl. 30V és 29,99V), szóvan a nem invertáló bemenetre feszültségosztó kell. Az opamp kivonó alapkapcsolásnak erősítéssel komoly feszültségfüggése van. 100k/10k (inv) és 68k/10k (noninv) osztókkal 3,99V és 4V különbségéből 165 mV lesz, 0V és 0,01V különbségéből pedig 1,4 mV, ami nyilván nem felel meg. Szóval most azt a megoldást látom, hogy először csinálok egy kivonó feszültségcsökkentő fokozatot (68k/10k mindkét bemeneten), majd ezt erősítem egy második fokozatban. Nincs erre valamilyen frappánsabb megoldás? Köszi, Tamás
Megvan.
Nagyon ilyen szaga van, de jó lenne tudni egy sassziszámot is.
Vannak nagyobb felbontású külső ADC IC-k, az nem megoldás?
Szerintem használható lenne egy különbség erősítő (differential opamp) kapcsolás.
Az opamp mindkét bemenetén van feszültségosztó, így a 30V sem okoz gondot (egyik osztó alsó tagja GND-n van mindig, a másik osztó alsó tagja pedig GND és 1V között lesz, ha 1V lesz a maximális kimenő feszültsége az IC-nek). Én (és az ImaxB6 töltő is) hasonló módon mérem a 4S lipo pakk összes cellájának a feszültségét, az IC-t 5V-tal táplálva.
Szerintem semmivel, de kidobott haj-vasalóban találsz ilyet dögivel.
Nem tudom mire szeretnéd használni, de hálózati trafóként (TV nélkül) eléggé macerás...
Az 54 -es sorozat a katonai kivitel volt. Igen, szélesebb hőmérséklet tartoményban működött. A 84-re már nem emlékszem.
Régi Waltham/Videoton TV hálózati SMPS trafója.
Egy másik készülék javításához használható, habár szervizes pályafutásom során sosem láttam ilyet tönkremenni. Mint írtam kapcsolóüzemű táp trafó, ráadásul pottingolt kivitel. Így, alkatrészként nem lehet használni semmire, maximum kutyát dobálni jó.
Ha meglesz az áttétel akkor kis teljesítményű belső táp. Még nem kerek az elképzelés.
Itt linkelte az oldal a HEStore-ról a MCP4921-E/P ADC-t, tök jó lenne, de 770 Ft. Az egész kapcsolásra nem tervezek ennyit költeni
Ezzel a 12 bites ADC-vel 1V referenciát beállítva kapnék kb. 0,24 mV felbontást, míg az említett 10 mV jel egy 47k/10k diff. "erősítővel" lenne 2,12 mV, 68k/10k osztóval 1,47 mV, a pontossága elég gyér. Ha pedig elkezdek tized- vagy századvoltos szinten referenciát beállítani, akkor kezdhetek szívni a stabilitással és a zajszűréssel... Kovidivi, Én is diff. opamp-ot használok, kivonó alapkapcsolás néven találtam meg a neten magyarul, ezért írtam így. Épp az a bajom, hogy ha feszültségosztóval csinálom, akkor ez nem erősít, hanem csökkenti a jelent. Az ábrán szereplő elnevezésekkel Rf=Rg=10k, R1=R2=68k osztót használva a 10 mV feszültségkülönbségből lesz 1,47 mV. Ha pedig erősíteni is próbálok, azaz az R1/R2 kell variálni, pl. R1=100k és R2=68k osztókkal 20V és 20,01V különbségéből 822 mV lesz, míg 0V és 0,01V különbségéből 1,41 mV. Szimulátorban játszottam azzal, hogy először mindkét bemenetet leosztom (egy 68/10 osztóval a föld felé), aztán erre egy nagyobb gain-nel rendelkező diff erősítőt, de az se tűnik túl jónak. |
Bejelentkezés
Hirdetés |