Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   11 / 1127
(#) _ampervadasz_ válasza xenon hozzászólására (») Máj 3, 2008 /
 
Üdv!
A tápod lessz a beteg az biztos, esetleg egy BIOS reset, az egyik CMOS_SW tüskék zárásával!
(#) aflmor válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Máj 3, 2008 /
 
Off: A lesz, 1 sz!

Bocs, de már nem nézhettem ON
(#) _ampervadasz_ válasza Ricsi89 hozzászólására (») Máj 3, 2008 /
 
Üdv!
A windowsod újjonnan raktad újra?
Vagy régi, mert akkor rakd újra!
Ha új, akkor szépen vedd lejjebb a teljesítményt, állítgasd a renszered (BIOS-ból), lehet instabil a géped, és ez folyamatosan cimzési ibákat okozhat!
Esetleg nállad is a táp szórakozik!
Cseréld benne az elkókat, ha jól tudom 3000-4000 üzemórája van ez nagyon kevés!
Ezután már veszítenek a kapacitásukból, aztán felpuffad, tönkremegy, kiszárad, és a többi alkatrézt is viheti!
(#) Ricsi89 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Máj 3, 2008 /
 
Helló
A win újra lett rakva amikor elkezdett szórakozni. A bios is resetelve lett egy véletlen elállítás után, és azóta nem is nyúltam hozzá. A kondikat majd jövő hétem kicserélem és meglátjuk mi lesz.
(#) _ampervadasz_ válasza aflmor hozzászólására (») Máj 3, 2008 /
 
Én sem irtam a legszebben, de legalább ne MSN-nek használd a HE-t!!!
(#) xenon válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Máj 3, 2008 /
 
Szóval a táp a gyanús... Itt van esély a javításra(gagyi kondik cseréje-mást nem nagyon lehet csinálni,gondolom), vagy (ha bebizonyosodik a hiba) csere? (esetleg nagyobbra) Ööö... ez a BIOS reset nekem kicsit magas... (pedig illene már érteni ehhez is)
(#) _ampervadasz_ válasza xenon hozzászólására (») Máj 3, 2008 /
 
Nagyobb étékűre nemszabad cserélni, legfeljebb, ha monjuk ez van ráírva hogy 200V 470mikroFarad, akkor cserélheted 400V 470mikrofaradosra!
Ja és az alaplapon is, a provóci környékén, a chipkészlet környékén, és a PCI, AGP környékén az összeset! (nállam kb 25 öt cseréltem, és nem idegbetegeskedett a régi okcsa gépem)
A BIOSt úgy is resetelheted, ha kiveszed az alaplapból, a laposelemet, de úg hogy ki van húzva a gép a konnektorból ,mert az táplálja az alaplpot is áammal, és többek közöttt a BIOS CMOS memóriáját is!
(#) xenon válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Máj 3, 2008 /
 
Hopp, tényleg elég félreérthetően fogalmaztam: Úgy gondoltam, hogy magát a tápot cserélni nagyobb teljesítményűre(ha cserélni kell) - vagy a kondikat lecserélni 105 C-os, minőségibb típusra. A BIOS resetet holnap kipróbálom, ha nem jó, akkor meg egy "próbatápot" próbálok szerezni. Sajna most nem nagyon lesz időm rá, de ha van fejlemény beszámolok. A segítséget köszönöm!
(#) _ampervadasz_ válasza xenon hozzászólására (») Máj 3, 2008 /
 
Ok! Sok sikert hozzá!
(#) potyo válasza xenon hozzászólására (») Máj 4, 2008 /
 
Idézet:
„Úgy gondoltam, hogy magát a tápot cserélni nagyobb teljesítményűre”


Nem nagyobb teljesítményűre, hanem minőségire. A Mercury az egy hulladék. Chieftec, Enermax, FSP, ahol a minőségi táp kezdődik.
(#) xenon válasza potyo hozzászólására (») Máj 4, 2008 /
 
"Mercury az egy hulladék" Ez tény. (Sajna az alaplap is az) Kipróbáltam a BIOS resetet -semmi változás (túl szép lett volna...) + rámértem a táp 12V-os kimenetére: bekapcsolásnál 12,00 V-ot mértem. Mikor ténylegesen elindul,kicsit ingadozni kezd (11,95-12,10 V-körül) Nekem jónak tűnik, persze ez nem jelent semmit Van egy másik gépem, abból lehetne alkatrészeket próbaképp átrakni, csak az kb 1 hónap múlva kerül haza. Esetleg 1-1 alkatrészt haza tudok szállítani, ezét is kérdeztem,mi lehet a gond. Ha a táp a gyanús ezután is, akkor megpróbálom hazaszállítani (100km busszal )
(#) még1MbR hozzászólása Máj 4, 2008 /
 
Sziasztok!

PCI Express slot hibával találkoztatok már?

Van egy Biostar GEForce 7600 (V7603GT21) videokártyám egy Giga-Byte GA-M51GM-S2G alaplapban.
Kb. 1 év használat után egyszer csak nem indult el a monitor bekapcsoláskor.
(Garanciális lenne, de persze a Go-Run-nál nem tudom érvényesíttetni, mert a VPOP elvitte mindenüket... )

Az alaplapi VGA csatira dugva frankón működik a monitor.

Vettem másik videokártyát, vadi új, erre detto ugyanazt csinálja, azaz bekapcsolás után azonnal elkezd a DVD író kerregni, mintha lemezt keresne. Ez 3-4 mp-ig tart, majd végül elindul a boot, de a monitort nem kapcsolja be a kártya.
Biosban nincsen DVD-ről bott beállítva, csak HDD-ről.
Ha kiveszem a videokártyát, simán bootol.

Biost is frissítettem, semmi.

Jó eséllyel kukás lenne az alaplapom?

Köszi szépen, ha valakinek van valami gondolatébresztője...
(#) _ampervadasz_ válasza még1MbR hozzászólására (») Máj 4, 2008 /
 
A BIOSban tiltsd le az alaplpi VGA-t, mert az csak akkor mehet, ha az expresszes csatiban nincsen semmi!
Ha meg megy, akkor meg nem fog interrupot kapni az expressz, és igy nem fog elindulni a kártyád!
Próbáld meg ezt azutat bejárni!
Esetleg a windowst, ujra kell rakni, mert valószínűleg, hibásan osztajki az IRQ-t!
Tényleg?... Bekapcsoláskor, ott van az a képernyő, amikor még a BIOS-post rutint kellenen látnod?
(#) Mati hozzászólása Máj 8, 2008 /
 
Sziasztok,Jónapot!
Nekem az lenne a problémám, hogy a Windows (Xp) folyamatosan újraindul amikor beteszek egy játékot. (Pl: Most rendeltem meg az Oblivon nevű játékszoftvert és amikor feltelepítette beléptem a játékbe és a gép újraindította magát) de amikor csak zenét hallgatok meg képet nézegetek vagy az interneten böngészek akkor nem csinál semmit. Az avast 2 napja talált 2 trójai virust a C meghajtón de azokat ki is törölte.
Én arra gyanakodok, hogy az a vírus csinált valamit.
De miért pont akkor indul újra amikor játszani szeretnék a géppel??
Előre is köszi a segítséget.

H.Patrik
(#) zenetom válasza Mati hozzászólására (») Máj 8, 2008 /
 
Szia!
Ilyen nekem is volt, de vírus olyat nemcsinál szerintem hogy csak egy bizonyos programnál indítja ujra a gépet. Lehet hogy kicsi a gép procija és túlmelegszik? Ezért is ujraszokott indulni, vagy a képernyőbeállítások nem egyeznek.
(#) bbb válasza Mati hozzászólására (») Máj 8, 2008 /
 
talán azért indul újra, mert a játék (más játékokkal is kipróbáltad?) igen komolyan igénybe veszi a videókártya 3d részét, amitől az túlmelegszik, majd újraindul. de ez inkább való egy terminál vagy hwsw fórumra, mint ide.
(#) Mati hozzászólása Máj 8, 2008 /
 
Hát egyenlőre csak ennél az egynél. Mert megvan a ProStreet és a Crysis is de azoknál semmit nem csinál. Pedig szerintem azoknak ezerszer nagyobb a gépigényük...
De köszi a tippeket! :kalap:
(#) cln válasza Mati hozzászólására (») Máj 8, 2008 /
 
Több esetben tapasztaltam már hogy a dvd-drive használat esetén, egy teljesítmény-gyenge táp miatt rebootol a gép.
Talán nálad is ez az eset van, próbáld meg egy nagyobb teljesítményű táppal.
(#) Mati hozzászólása Máj 8, 2008 /
 
A gépem adatai: AMD Sempron(tm) 2800+.. 2.00Ghz, 2GB Ram. ATI Radeon 9600 / X1050 Series.
Szóval jelenleg nincs tipp. De majd még próbálok másoktól is kérdezni dolgokat erről...
(#) AMD hozzászólása Máj 8, 2008 /
 
Számítógép halkításhoz kérnék tanácsokat. Két 8 centis fújja kia levegőt a házból, a procin van egy venti, a videokarin és a tápban egy 12 centis.
(#) cln válasza Mati hozzászólására (») Máj 8, 2008 /
 
A tápegység teljesítménye a lényeges ebből a szempontból, az általad közölt adatok mellékesek.
(#) cln válasza AMD hozzászólására (») Máj 8, 2008 /
 
A zajcsökkentés már évek óta problémája a PC társadalomnak. Ennek megoldására irdatlan mennyiségű ötlet született.
Jelen esetben pl. miért van arra szükség hogy 2 db ventilátor hűtse a házat? Szervereken kell ilyesmi, otthon semmi szükség rá. A tápegység ventilátora látja el ezt a feladatot.
(#) xenon válasza xenon hozzászólására (») Máj 8, 2008 /
 
Na, mégsem a táp a rossz! Kicseréltem a memóriát és rendesen elindul a gép. (pár hónapja járt le a garancia ) Zajcsökkentés: ismerősöm a hűtőventire egyszerűen kisebb feszt kötött, lényegesen halkabb lett (másik gépen meg hangosabb, elkezdett rezonálni) Nem lett baja a gépnek, de én biztos nem próbálnám ki...
(#) alex077 hozzászólása Máj 19, 2008 /
 
Sziasztok!

Elég sokat szívok mostanában a vinyómmal. A régi maxtor( kb3-4 éves) kezdi megadni magát lassan lépésről lépésre.
Ez most nem lényeg.
A lényeg: vettem új samsung 160 gigás vinyót 1 éves gar.
vagy ezerféleképpen próbáltam betenni( master/slave pri/sec) és hiába játszottam a jumperekkel, sehogysem akart működni. bootoláskor azt írja ki h samsung ezmegaz status bad és mindig ezt írta ki vagy nem találta se dvd meghajtó se a vinyót. Legelsőre kellett volna mennie, mert master helyre tettem a régi helyére és a jumper is úgy volt.
De a jumperezés nekem nem teljesen világos, nem egyértelmű.
Vki felismeri a hibát vagy tud segíteni?
Holnap viszem vissza a boltba.
U.i.: jumperelni tudok, csak a vinyón lévő kép nem világos, a dvdnél egyértelmű: 3 tűpár master slave csvmicsoda
(#) _ampervadasz_ válasza alex077 hozzászólására (») Máj 20, 2008 /
 
Kezd azt, hogy full BIOS reset! (kihuzod a géped a aljzatból, és az alaplapból kiveszed a 3,3V -os telepet!)
Tiszta vizet öntsünk, csak a pohárba, mert a gép nem szereti!
Vagyis egy DVD meghajtód van meg egy 160Gb os wincsid?!
Mert ha igen akor a következőt tedd:
-MASTER IDE -csatlakoztasd a DVDmeghajtót!
A DVD-n a jumper MASTER állapotot állítsd be!
-SLAVE IDE -csatlakoztasd a 160GB-os winyót!
A winyón a jumper MASTER állapotot állítsd be!
És tökéletesen menni fog!

Egy kis "okosság" a részemről! (lásd a képen)


(#) Georgee válasza alex077 hozzászólására (») Máj 20, 2008 /
 
Hali! nem akarok sokat sóderezni az gépekről szóval röviden. Az előző HSZ-ban meg az van leirva hogy vedd ki az elemet. De az tisztább ha az alaplapon a Reset Cmos jumpert használod. A másik ha nem ismeri fel akkor nem jól kábelezted. A kábelen 3 csati van 2 közel egymáshoz egy meg kicsit távolabb. Az utóbbi megy az alaplapra, a középső a Slave-ra jelen esetben a DVD és a vége a Master azaz a vinyó.... vagy marad még a CS jelölés (Cable selected) azaz az eszköz megtalálja a helyét a kábelen. Esteleg ha régebbi szériájú a gép akkor megeshet h nem tudja kezelni a vinyót a kapacitása miatt, ilyenkor kell a BIOS frissítés, ezeket informatikai fórumon találsz....
(#) alex077 hozzászólása Máj 22, 2008 /
 
köszönöm a hozzászólásokat!
ampervadasz! Nálam primary és secondary csatornák avnnak melyeken van amster és slave, de ez a rész világos mint a nap, mert a régi config működött.
Most az új vinyó (maxtor az is 160 gigás- kicserélték a samsungot) rendesen műxik. De uygebár nekem szükséegm volt a régi fájlokra a régi vinyóról. vinyó slave jumperba (esetemben no jumper) majd slave kábelra a dvdmeghajtó mellé. ez a kábel kevesebb eres, amelyiken az új vinyó van( és a régi volt) több eres.nem tom ez mennyiben számít.
tegnap este sikerült egyszer olyan állapotba hoznom az oprendszert h kezelte a régi és az új vinyót is, de nem volt gyszerű. ugyanis feltettem ugye a régi vinyót slave-re és a bios rendesen fel is ismerte és nem volt semmi gond. azonban a drága vindose-nak ez már nagy falat, hogy már két vinyót kell kezelni, ugyanis az volt h elkezdett bootolni megjelent az xp-s képernyő a mozgó kék csíkkal és ennyi, tovább 5percig sem jutott, ezután többszöri csökkentett mód és rendszervisszaállítás után egyszer csak kijött egy kék képernyő a lemez konzisztenciát elleőrizte ha jól írtam.
ezután vhogy meggyógyult és ment. ez volt tegnap este
nolám ma d.u. bekapcsolom a gépet hát megint ott vagyok ahol előtte voltam. kész ideges vagyok, lehúzom a vinyót, de úgy sem akar bebootolni, csak most már csökkentett módban sem bootol be.
az op tegnap előtt lett felrakva és elvileg minden frissítés fent van(sp3 is) vírusirtóval és tűzfallal ergó nem hiszem h vírus tette tönkre a gépet.
Most a régi vinyóm oprendszere fut az új vinyó le van húzva.
most vadászok a haveromra akitől elkérem az oprndszer CD-t és futtatok egy javítást, vagy esetlegesen egy teljes formázás és újrarakás
csak már annyira elegem van!!!!!!!! :boxer:
Vki tudja, hogy mi lehet a baja az opnek? 2 vinyó nem szeret egy gépben lenni??????
úgy gondoltam,meg így jön ki a kábelezés, hogy primary master maxtor új vinyó, secondary master DVD meghajtó, secondary slave hordozható vinyó: régi maxtor
persze helyes jumperekkel
van ezzel baj????
(#) _ampervadasz_ válasza alex077 hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
Na most, kezdem érteni hogy valójában mivan itt!
Tehát a régi vinyóról akarsz menteni az újra, úgy hogy mellédugod a 160asat! Jólértem nem?
Tehát a 160 -ason kialakítasz a windowsnak egy partíciót, mondjuk 10Gb-osat, a többi 150Gb meg lessz a Dmeghajtó!
Felrakod erre a 10Gb-os partícióra, a windowst, utána felrakod az a másik winyót, és kész másolsz, a régiről, az újra (mármint a 150Gb -os partícióra)!
(#) _ampervadasz_ válasza alex077 hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
Ja a windows macera semmit nem segít! (Nagy valószínüséggel a windowsal van a baj)
(#) KTobi válasza alex077 hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
Szia!

Tudom milyen szórakozás ez, volt szerncsém hozzá. Egy osztálytársamnak a HDDről kellett kiírni adatokat. Nem egyszer. Akkor jobban értett hozzá, mint én. De tudta a beállításokat. Rengetek kisérletezgetés volt. Ha egy kábelre két mastert (itt nem a jumperre gondolok) akarsz rárakni, akkor ott nagy a baj. Mármint, nem tetszik neki.

A "több erű vezeték" (legyen magyarosan), ha több érje van, akkor gyorsabb.

Amit javaslok, és a legvalószínübb, hogy sikerül. Tedd az új HDDT a "finomabb" kábelre, a régit a durvára. Állítsd mindkettőt masterre. A DVD/CD, akármi egységet pedig tedd félre.

Így másold át az adatokat. Majd csak az új HDD, és a DVDvel üzemeltethető lesz a gép.

Ha nem sértelek meg, mért nem SATA HDDt vettél? (kivéve, ha nem birja az alaplapod, akkor nem szóltam)

Üdv. Tóbi
Következő: »»   11 / 1127
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem