Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Telefonkártyázás
 
Témaindító: Pethy, idő: Ápr 12, 2006
Lapozás: OK   3 / 4
(#) Frankye válasza nyulbul hozzászólására (») Máj 8, 2006 /
 
Igaz, csak nem akartam leírni, hogy nem kellene nyíltan kib...ni a ká-bél teve szolgáltatójával...
(Amúgy ne légy benne olyan biztos, hogy ANNYIRA messze van az államhatalomtól ama bizonyos "szolgáltató"... )
(#) nyulbul válasza Frankye hozzászólására (») Máj 8, 2006 /
 
Szerintem bejön ez az új DIGI TV és annak a 3 betűsnek annyi.
(#) eSDi válasza nyulbul hozzászólására (») Máj 8, 2006 /
 
Nah itt érjen véget a Kábel/műhódas TV! Nagyon elkanyarodott a telefon kártyától a téma.

Részemről le van zárva a hárombetűs dolog, úgyhogy én arra többet nem válaszolok, mert mindenki talál annyi írást a neten amennyit akar.

Kártyaolvasót is talál vagy 20 fajtát az ember ha nekiáll keresni.....
Telefonkártyához, SIM kártyához, stb.
(#) nyulbul válasza eSDi hozzászólására (») Máj 8, 2006 /
 
Le ne harapd a fejem én nem téged akartalak piszkálni.
Ha úgy érzed akkor elnézést.
(#) eSDi válasza nyulbul hozzászólására (») Máj 8, 2006 /
 
Én Bocs! Nem akartam arrogáns lenni....
Csak tényleg nem ide tartozik ez a téma....

Mégegyszer mindenkitől elnézést kérek akit esetleg megbántottam....

Csak azt nem értem hogy mért kell egyből illegális dolgokra gondolni ha valaki csak egy adott kártyából ki akarja olvasni az adatokat.
Ennyi erővel a mobilszolgáltató is jól beperelhetne ha nem a telefonban szerkeszted meg a telefon könyvet hanem a kártyaolvasóval a PC-n.....
(#) nyulbul válasza eSDi hozzászólására (») Máj 8, 2006 /
 
Idézet:
„mért kell egyből illegális dolgokra gondolni”
:dumcsi:Itt nem arrol van szó hogy ki mit gondol, hanem arról hogy régen a falnak is füle vot,most a monitornak is szeme van. És gondolom te sem akarsz bajba kerülni. Hiába neked van igazad,ha magyarázkodnod kell ott bent gondolom az neked sem jó
:integet2:
(#) eSDi válasza nyulbul hozzászólására (») Máj 9, 2006 /
 
Namár most! Mivel nem csináltam még semmit, ezért ha kijönnek(amit kétlek) nem találnak semmit.
A semmiért meg gondolom nem lehet vádat emelni.....

De most már tényleg abba kellene hagyni, mert ez már nagyon nem ide tartozik.....
(#) Frankye válasza nyulbul hozzászólására (») Máj 9, 2006 /
 
Idézet:
„Hiába neked van igazad,ha magyarázkodnod kell”


Ez biza erőst hasonlít a kabátlopásos történethez. Ellopják a kabátod, aztán 1-2 év múlva mindenki csak arra emléxik, h ennek az embernek "volt egy kabátlopási ügye"...
(Sajnos, az emberi természet már csak ilyen! Csak a rosszat jegyzik meg, és még általánosítanak is...)
(#) Frankye válasza eSDi hozzászólására (») Máj 9, 2006 /
 
Idézet:
„De most már tényleg abba kellene hagyni, mert ez már nagyon nem ide tartozik.....”


Való igaz, alaposan elkanyarodtunk a témától, szal térjünk vissza az alap témánkhoz!
(#) damatic válasza nyulbul hozzászólására (») Máj 9, 2006 /
 
A magyarázkodásról csak annyit, hogy ha van egy állítás, és van egy tagadás, onnantól kezdve nem azt kell bizonyítani, hogy NEM, hanem a másik oldalnak kell bizonyítania, hogy IGEN. Akinek nincs félnivalója, az pedig nem fél olyat kérdezni és mondani, ami nem törvénybe ütköző cselekmény elkövetésének tényét igazolja, vagy elkövetésére buzdít.

Persze én sem szeretek a tűzzel játszani, meg nem is unatkozom, hogy órákat vasaljam a lakkot a széken és utána még csak annyi sincs, hogy bocs, de ez a dolog több sebnél is fáj.

Például ott, hogy sok kártyaprogramozós meg filmmásolós tevékenység napnyugat irányában szinte ismeretlen. Miért? Mert nincs értelme elkövetni. Ki venné meg? Nincs piaca olyannak, ami vagy az vagy nem az. Ha meg csak felmerül a potenciális vevőben, hogy az nem az, hanem csak olyan, vagy csak hasonló, akkor már rég nem is érdekli. De nem is gondol rá, hogy olyan is lehet. Mert bemegy, és megveszi.

Nem pontos számok, de arányaiban: egy CD előállítása 600 egység, 300 egység megy rá jogdíjra, 1000 egységet húz le a kiadó 1000 egységet a kereskedelem.

Napnyugaton nem húzzák le autópályaszélességű árréssel a fogyasztót, meg van neki rá.
Innentől fogva ilyen tipusú törvénysértés ott nincs - ennyi.

Ne értsetek félre, a világért sem buzdítok senkit arra, hogy másoljon, sőt... csak lázadtam egyet itt reggel gondolatébresztőnek, és egyúttal bocs az offért!
(#) Frankye válasza damatic hozzászólására (») Máj 9, 2006 /
 
Amit írtál:
Idézet:
„a másik oldalnak kell bizonyítania, hogy IGEN”
az csak a büntető ügyekben igaz. Polgári peres eljárásban, ha megvádollak, hogy valamit tettél, vagy elmulasztottál megtenni, és ebből nekem károm származott, bizony Neked kell a saját igazadat bizonyítanod...
Ugyan egyáltalán nem etikus, de roppant törvényes.

De mostmár tényleg szakadjunk el a témától, és térjünk vissza az eredetihez, ha kérhetem.
Köszönöm!
(#) belarnd hozzászólása Jan 10, 2007 /
 
Egy kicsit visszakanyarítom a témát. Ha még egyáltalán lehet.

En is gyüjtöttem a telkártyákat. a régiekhez volt is katalogizálóm. Egy kis HW amit a gépre dugva kiolvasta azt a 96 vagy mennyi bitet ami az azonosítója és az alapján már lehetet katalogizálni.

AMost már nincs kártyám, de egy haverom kérdezte, meg lehetne-e csinálni most is a mostaniakkal. Ugyan is 2 lábbal kevesebb. Az biztos, hogy ki lehet olvasni a számsort, de hogyan? ha valaki tud HW-t és leírást vagy progit az érdekelne. Nem kell írnia!!! Csak a kártya beazonosítása a dolga. Ja és ha volna valami forráskód az még jobb lenne, mert így a katalogizálo progiba be lehetne építeni (Igaz még nem létezik az új progi most írnám)
(#) Nostradam hozzászólása Júl 26, 2007 /
 
Sziasztok!

Elindult a telefonkartya.lap.hu! Nézzétek meg, és ha tudtok még linkeket, amit berakhatnék, írjatok!
(#) Thowra hozzászólása Jún 8, 2008 /
 
Üdv mindenkinek!
Elég régi téma de nem akartam újat nyitni.
Nemrég kezdtem foglalkozni picekkel és meglepődve látom, hogy a leírások szerint a telefonkártyákban is pic lakik. Előkaptam egy lejárt kártyát és ráforrasztottal a drótokat, ügyeltem a hűfokra és nem melegítettem addig, hogy elolvadjon Sajnos az égető nem barátkozik vele, nem ismeri fel, se írni se olvasni nem engedi.
Az égetőm nem gyári, egy tuning JDM (külső táp, max232...). Eddig mindent vitt.
Kérdésem, hogy működik e valakinek a dolog?
Az itt lévő kiosztással kötöttem rá az égetőre (mellékletbe).
(#) gerry válasza Thowra hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
Nekem viszi, vitte a chipdrive externem. De mint I2C buszos kártyát ismerte fel, legalábbis a protokol alapján.
(#) Thowra válasza gerry hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
Üdv!
Nekem nincs ilyen masinám, sima égetővel néztem és az nem szerette, gondolom a 12C nem tetszik neki.
Örültem volna ha felismeri mint PIC16f84
(#) danca hozzászólása Aug 24, 2010 /
 
Nekem van egy 1998. októberi telefonkártyám, abban miyen pic vagy más lehet?
(#) moltam hozzászólása Ápr 10, 2011 /
 
A digitévés kátyákban F es pic van? Lehetne bele saját progit írni? Pénteken láttam kettôt a méhtelepen.
(#) pucuka válasza moltam hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Az ilyen kártyák, olyanok, mint a SIM kártyák. Egyszer írhatók. Van saját "oprendszerük" amit nem lehet átírni. Ami benne van, az van, és ha egyszer érvénytelenítették, akkor nincs tovább, kuka. A SIM kártyának ugyan van olyan része amit lehet írni és olvasni, de a szerkezetét annak sem lehet megváltoztatni.
(#) moltam válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Állítólag a telefonkártyában 16f84 van. Gondoltam hátha ebben is de ezek szerint sajnos nem.
(#) pucuka válasza moltam hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Szerintem azokat sem lehet írni. Nagy baj lenne, ha lehetne.
(#) verwolf9999 hozzászólása Jún 30, 2011 /
 
Nekem van egy ilyen beltériből származó kártyamodul szerintetek lehetne vele olvastatni esetleg íratni kártyát ?
Semmit sem tudok róla de azért teszek fel képet hátha lehet valamit kezdeni vele . Várom az ötleteket.
Ja és a chipre az van írva hogy st8004
78365 v6
(#) verwolf9999 válasza verwolf9999 hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
Sajnos ez nem sikerült egyértelműre azt szeretném megtudni hogy át lehet e alakítani esetleg com portra vagy ltp portra olvasónak
(#) alcsaba hozzászólása Márc 3, 2013 /
 
nem tudom, hogy jó helyre írok-e, de azért megkérdezem.

egy autómosókártyát szeretnék lemásolni. A kártyába olyan chip van mint pl a bank kártyákban. A jól tudom smart chip a neve. Na ennek a chip-nek a tartalmát át tudom-e írni egy másik chip-be? Én konkrétan a supershop kártyámat áldoznám be.

Erre azért van szükségem, mert a cég ahol dolgozok nem képes mindenkinek mosókártyát biztosítani ezért kitaláltam, hogy az egyik kollégámét lemásolom és így nekem is lesz
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2013
(#) laszlokunstar válasza alcsaba hozzászólására (») Márc 3, 2013 /
 
Inkább kérd kölcsön.
Kérésed erősen súrolja a legalitás határát!
(#) alcsaba hozzászólása Márc 3, 2013 /
 
engem az érdekelne, hogy le lehet másolni vagy sem
(#) laszlokunstar válasza alcsaba hozzászólására (») Márc 3, 2013 /
 
Attól függ, mi van benne. Esetleg ezzel próbálhatod másolni Kis olvasmány: a mai bankkártyákról
(#) alcsaba hozzászólása Márc 4, 2013 /
 
jaj te ez egy egyszerű mosókártya. Még pin kódot se kér az automata. Csak benyomod a kártyád és elindul a mosás. A kártyára pénzt kell tölteni amit úgy megy, hogy beadod a kártyádat és egy kezelő beteszi valami olvasóba és így tölti rá a megfelelő összeget. Szóval én képzelem el ezt az egészet, hogy az automata csak a chip-be égetett azonosítószámot olvassa be és azz továbbítja valami központi szervernek ami egy adatbázisból kiolvassa a kártyához tartozó pénzt. Na szóval nekem csak azt a számsort vagy kódot kéne lemásolnom ami a chip-be van és máris úgy érzékelné a leolvasó, hogy az eredeti kártya van benne
(#) pucuka válasza alcsaba hozzászólására (») Márc 4, 2013 /
 
Általában a pénzügyi tranzakciókhoz és az azonosításokhoz használt kártyák chipjei mikroprocesszorosak. Ezeket kiolvasni nem lehet, pontosabban bizonyos területeit lehet csak olvasni, ha van ilyen, és erős védelemmel vannak ellátva. Az sem biztos, hogy az a kártya amire klónozni szeretnél, ugyanolyan típusú, fájl rendszerű. Amit laszlokunstar linkelt, az csak olvasó, ahhoz meghajtó programm is tartozik. Ilyenekből is van többféle, pont a visszaélések megakadályozására. Nem lesz könnyű dolgod.
(#) laszlokunstar válasza alcsaba hozzászólására (») Márc 4, 2013 /
 
Egyszerű kártyák másolására alkalmas. Pár éve ilyennel telefonkártya adatait sikeresen mentettem le (nem kártya klónozás!!!) . Mivel nem ismerem a kártyát, ezért írtam a próbát.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2013
Következő: »»   3 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem