Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2217 / 2512
(#) reloop válasza eyess hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
A 1 nanós kondi állapotára aligha van hatással a rajz számozásának következetessége.
A µPD78044 16-os láb bemenetnek lehet konfigurálva, célszerű a kapcsolódó passzív alkatrészek átvizsgálása.
(#) eyess válasza reloop hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Nyílván magában a gépben egyértelmú , hogy fordítva nem, lehet össze dugni mivel , ezen csatlakozók , csak egyféle képen csatlakoztathatók.A processzor nem hinném , hogy bemenetként lehet konfigurálva mivel a protect signal jel tőle jön ki , és nem fordítva.Viszont a körülötte lévő alkatrészek , és tápfeszültségek átnézése valóban fontos .
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2019
(#) mcc válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Majd mérjél légy szíves egy feszültséget az R788-on. A D786-789 közös pontján nincsen meg a 4.7V, ezt már írtad. De kérdezném, hogy pontosan mekkora feszültség van ott? Polaritás is érdekes!
(#) tothbela válasza zotya1983 hozzászólására (») Dec 27, 2019 / 2
 
Először is rá kellene csapni a kezedre, mert a komplementer tranzisztorok kollektorai között 140V van. Még szeretnénk ha maradnál a fórumon élőként.

A nyugalmi áramot tekerd a legkisebb állásba, majd szereld vissza a hűtőre. Utána kiveheted az izzót.

A sztereó panel feliratai szerint valóban zero bias beállításban üzemeltek ezek a panelek, így ez is mehet így. Végleges táppal, és HŰTŐBORDÁN akkora nyugalmit állíts, hogy a 0,33 Ohmokon még éppen semekkora feszültség ne legyen. Ez 50-60mA-t jelent. A legelső 5200 és párja (ezek a meghajtó tranzisztorok) 10 Ohmos emitter ellenállásán lehet ellenőrizni ezt az értéket. 50mA az 0,5V ezen az ellenálláson. Én még lejjebb venném a nyugalmit egészen annyira, amíg lehet. Ez nagyon halk zenénél okozhat esetleg torzítást, de vélhetően nem fejhallgató erősítőnek készült.
(#) zotya1983 válasza tothbela hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Köszönöm, bár van aki nem igazán szeretne látni sem a fórumon sem másutt, (nem is csoda), még alaposan átnézem, mert eyess most berezzegetett amitől amúgy is féltem, hogy az izzó elkezd egyre világosodni. Ez pedig azt jelenti hogy lassan kezd megfutni az áramfelvétel ami aggasztó számomra. Ha kell kicserélem az összes kerámiakondit is pl. Meg a trimmer potikat.
(#) mlaci989 válasza reloop hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Az normális ha R241 és C204 RC tagok közös forrasztási pontjain 56 ohmos ellenállás értéket mérek? Kicsit macerás kiforrasztani mert a kijelző részben takarja őket.
(#) mlaci989 válasza mcc hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
D788 diódán most bekapcsolva +100mV van.
(#) mcc válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Kikapcsolt, vagy bekapcsolt állapotban?
(#) mlaci989 válasza mcc hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
A feszültség bekapcsolt,az ellenállás kikapcsolt állapotra értendő.
(#) mcc válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Akkor kínlódd ki belőle valahogy a kondit, mert gyanús....
(#) mlaci989 válasza mcc hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Azon vagyok.
(#) eyess válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Abban a körben azért több dolog van , mint csak az R241 , és a C204 .Mi újság a processzor többi lábain mért feszültségekkel ?
(#) mlaci989 válasza eyess hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Még nem értem oda. Most jutottam az erősítőhöz.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2019
(#) mcc válasza eyess hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Gondolom a diódát már tesztelte, a többi meg elég stabilnak tűnik. A 16. lábon mért 30mV körüli érték kijön a 10kohm/56ohm feszültségosztó arányból.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2019
(#) mlaci989 válasza mcc hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Az 56 ohm a proci belső ellenállása.
(#) mcc válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Nem hangzik jól. Innentől borul a logika, amely szerint a 16 láb bemenet. Kimenetként sajna semmi értelme a D789 polaritása miatt.
(#) eyess válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Az ic 402 pontjainak feszültség értékei , hogy vannak ? Miket lehet rajta mérni ?Ezt fontos lenne tudni.
(#) mlaci989 válasza eyess hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
402 es ic lábain megegyezőek a feszültségek a rajzon feltüntetett értékekkel.
(#) reloop válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Ezt feszültségmentes állapotban mérted?
(#) eyess válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Az jó , mert akkor az adatbuszon a prociig rendbe van minden.
(#) mlaci989 válasza eyess hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Ez jól hangzik.
(#) eyess válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Akkor most tisztázni kellene egy két dolgot még mielőtt tovább nézegetném a rajzot.Szóval a bekapcsolástól kezdve le kellene írni a jelenséget , hogy mi történik , és közbe mi jelenik meg a kijelzőn , és illetve amikor már tiltás van úgy szintén mi jelenik meg.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2019
(#) mlaci989 válasza eyess hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Tehát. Áram alá helyezés. Power gombra indul. Kattan a power relé,indul a nagyobbik trafó. Kijelzőn megjelenik FM 87,5MHz-A. 4mp mulva PROTECT felirat és ez villog fél mp-ként. Semmi nem kattan nem old nem húz be. Még a PROTECT-ot ki nem írja tehát a 4mp alatt reagál a hangerő,bemenet váltás funkciókra.
Sőt most néztem még ha elég gyorsan benyomom a gombot még az A vagy B csatorna kimenő relét is lehet kapcsolni. Mihánt PROTECTOT dob,lefagy a rendszer.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2019
(#) reloop válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Ez a helyes működés, ha a protect jel alacsony. Még nem válaszoltál, a mérés feszültségmentes állapotban történt-e? A záró lépés a JW030 átkötés (egyik lábának) kiemelés lesz, ezzel behatárolódik, hogy a rendellenes 56 Ohm-os ellenállás pontosan honnan adódik.
Az átkötést R249 mellett találod.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2019
(#) zotya1983 válasza tothbela hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Biztosra megyek mai napom erre ment el, minden bias tranzisztor, az összes emitterellenállás, az összes végtranzisztor lemérve cserélve, nem találtam oltári nagy hibát, sőt semmit.. Így marad az újboli izzós élesztés, majd az éles próba, aztán műterheléses teszt mennyi az annyi... Ha itt valami is hibás az max a műveleti ic... Minden fontosabb hidegítés lemérve bipoláris elkók stb..Gyakorlatilag minden új szinte a meghajtókörben is...
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2019
(#) mlaci989 válasza reloop hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Elkerülte figyelmedet. Pár hozzászólással ezelőtt leírtam. 56 ohm a proci belső ellenállása.
Természetesen feszültségmentes állapotban.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2019
(#) eyess válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Értem . Vissza tudsz e emlékezni , hogy az alaphelyzet , amikor jó volt , akkor mindig a rádió funkció volt aktív , vagy az a funkció amivel éppen ki ki lett kapcsolva. Mert ha mindig a rádió volt az első , tehát az FM rész , akkor elképzelhető , hogy a rádió rész felől van hiba , és azért tílt a rendszer , és nem engedi a többi részegységet feléledni , amikor is azok feltehetően jók.
(#) mlaci989 válasza eyess hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Onnan indult ahol hagytad. Most a memóriakondi merülése után mi volt a kezdőállapot azt nem tudom. De ha mondjuk CD-n hagytad,akkor onnan indult.
(#) eyess válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Értem akkor az FM et kizártam .De nem egyértelmű ez a D758 dióda sem , mert más rajzon például pont fordítva van ez a dióda.Viszont a processzor meg ugyan az.Most dilemmázok , hogy mi is lehet itt valójában.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2019
(#) mlaci989 válasza eyess hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Hát igen az én rajzomon a prociból kifele megy. Meg az erősítőbe is úgy van beültetve. (D789)
Következő: »»   2217 / 2512
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem