Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Az elmosódott kép hibás fókuszfeszültségre utal. A készenléti piros LED-nek nincs "kapacitása" amit elvesszen, gyárilag elég kis fényt ad, nem világításnak tervezték.
Köszönöm válaszát.A fókuszfeszültséget hol állitják?Hibát merre keressem.A képcsövön lévő panel?
Itt a szervizkönyve, letölthető.
T2150STX S FL De a "hibát merre keressem" kérdés alapján egy gyakorlattal rendelkező, hozzáértő embert keress ( nagyfeszültség és környéke nem játék ).
Sziasztok !
Szeretnék jobban elmélyedni a régen tanult szakmámban és keresnék ehhez valakit aki gyakorlatban tudna segíteni.Megkereshetném elektronikai eszközök javításával és a segítségével gyorsabban szerezhetnék tapasztalatot.Tudom, hogy elég furcsa kérés ez a mai világban, de hátha akad olyan ráérő elektronikai szaki, aki korrepetálna egy kezdőt.Természetesen nem ingyen gondoltam. Érd,Budapest,Pest Megye környékén lenne jó. Sok idővel rendelkező, türelmes szakit keresnék aki segítene jobban elmélyülni az elektronikában.Minden ötletet várok, hátha akad egy jó megoldás.Köszönöm.
Hello! Ilyen jellegű hozzászólást, csak az apróhirdetésben tehetsz fel..
Azert ez eleg "szelessavu" keres. Pl. milyen regen tanultal es milyen szakmat? Es mas a konstruktori, tervezoi munka es megint mas a javitas, foleg a "vakon javitas" kapcsolasi rajz nelkul, amihez mar nem keves gyakorlat, sokretu tapasztalat es altalanos aramkori es alkatresz ismeret kell. Manapsag pedig meg mindehhez hozzajon a mikrovezerlok alapveto ismerete is. Mert alig van olyan elektronikai eszkoz amiben ne lenne legalabb 1 db belole.Szoval szerintem ez igy eletkeptelen otlet altalanossagban, mas a dolog ha egy konkret dologgal kapcsolatban kersz segitseget a megfelelo topicban. De felek hogy az altalad elkepzelt formaban nem fogsz olyan "szakit" talalni aki az alapoktol kezdve elmagyarazza neked a dolgokat. Probald meg sajat erobol felfrissiteni a regi tudasod es ha elakadsz valahol, akkor kerdezz es konkret kerdesre biztosan kapsz konkret valaszt. De ez csak az en velemenyem...
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2020
Üdv!
Hogy hívják azt a fajta kapcsolót, ami egyfajta racsnis módszerrel forog körbe-körbe és minden kattanásnál kapcsol egyet? Volume poti helyett is szokták alkalmazni.
Mit értesz vezérlés alatt? Mert az nincs, csak hőmérséklet szabályozás van. A vezérlés és a szabályozás közti különbséget tanulmányozzad.
De mi a ki meg nagynyomású kapcsoló, meg minek a relé? Én olyanra gondoltam, amiben van egy tekerhető gomb mondjuk 0-5-ig állítható.
Ebben a témában is befejeztem veled, ennél komolyabb választ vártam Tőled. Nem véletlenül írtam, hogy nézd meg mi a különbség a vezérlés és a szabályozás között.
Üdv! Egyszerűen az egyszerű háztartási hűtőről. Van benne egy kompresszor, amely folyadékká sűríti a hűtőgázt. Ennek melegét érzed hátul. Egy szűkítés után elpárologtatja a hűtőtérben, ez a hideg. A kompresszort ki-be kapcsolja a termosztát, aminek billenési hőfokát állíthatod. A kompresszor egyfázisú lévén, indító tekercs segítségével indul, amit egy áramrelé kapcsol be. Ha a motor felpörgött kikapcsol. Ha mégsem, akkor a nagyobb áramfelvétel miatt a benne lévő, bimetálos túláramkapcsoló kikapcsolja, de lehűlés után újból visszakapcsol és indulhatna. Ezt onnan észleled, hogy ki-be kapcsolgat a hűtő, akár morog is de nem hűt. (néha egy jól irányzott, de nem túlzó rúgás a kompresszorba, segít, ha csak megakadt valamiért. Az ipari hűtőgépek is így működnek, de nagyságrenddel nagyobb védelmekkel.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2020
Sziasztok.
Remélem most jó helyre írom. Az autómba van egy quad-core t3 k2001m androidos kijelzo. Erre szeretném rá rakni az IGO navigációs programot. De sehogysem tudtam megoldani hogy a felbontas jó legyen neki. Először 1024x600-as skint kért utána 512x300-asat. Ha jól tudom a sys.txt-be kell át írni de ez van írva : [rawdisplay] highres = 1 ;screen_xy="auto"
Ez nem kezdők elektronikai kérdése, Android programozási kérdés. Nem ebbe a témába való. Itt tedd fel:
Androidos okos telefonok
A
De konkrétan hogy működik a termosztát benne? Ott van valami a fagyasztó rész alatt, az mivel van összekötve a csavarható gombbal? Csővel amiben valamilyen folyadék van, vagy rézdróttal?
Ebölő is két féle van. Amelyik a nem fagyasztósban található, 1..2 °C tól 8...10 °C ig. A csak hagyasztósban -15°C ... -20 ˘C között.
Sziasztok!
Van egy áramköröm amiben van egy MCP1407 FET meghajtó IC, de sajnos az áramkör nem működik, az IC bemenetén megjelenik az 5V impulzus, de a kimenetén semmi, vagyis 1V. Lehet valahogy tesztelni ezt az IC-t hogy működik-e? Csatolom az áramkör rajzát. MCP1407
Szia!
Ezt most építetted, vagy egy régi már valamikor működő készüléket javítasz? A kimeneten lévő TVS5 dióda rendben van? Húzd le a fetek csatlakozását, és forraszd ki a TVS5 dióda egyik lábát. Ha így sincs meg a kimenő jel, valószínűleg tönkre ment az MCP1407.
Most építettem, a vezérlő működik, és a FET rész is jó. szóval valószínűleg az MCP döglött, már csak azért is , mert észrevettem hogy ha nincs benn az arduino akkor forrósodott az IC, szóval így hogy szabadon hagytam a bemenetét valószínűleg kinyírtam.
![]()
Hát igen, a D5 jelű vezetékre illene egy nyugtató ellenállást tenni.
Szó szerint jött az IC meleg szaga, nem gondoltam hogy ez gond lehet, na de mindegy tanuló pénz, tegnap rendeltem a TME-töl 5 db IC-t.
Ez egy shelly okosrelé gpio-ra csatlakoztatható, 3 db hőmérőt csatlakoztató kütyüje. Vajon lehet-e mást is csatlakoztatni? A szárak zárt vagy nyitott állapotát észlelni?
3 db DS18B20-at fogad.
Helyettesíteni tudom-e valamivel, hogy egy zárt és nyitott állapotot tudjak szimulálni? PL. zárt az áramkör vagy nyitott. |
Bejelentkezés
Hirdetés |