Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Témaindító: Müszi, idő: Okt 19, 2006
Témakörök:
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Meg egy külön laptop az asztalon amit mindig be kell kapcsolni ha kell 1db ellenállás. És utána ha kivettem frissíteni kell az excel táblát is, hogy abból ott már 1db-bal kevesebb van.
Alkatrészkereskedő kisboltban 2 fal van tele rekeszekkel, és még abban sincs minden külön mert nincs annyi rekesz. Megnéztem, ott 1 rekesz 1 érték. Nálam akkora helyen elfér 40-50db zacskó, az annyi érték. És mivel mind feliratozva van, csak oda kell lapozni és kiemelni amelyik kell. Nem csörög-zörög, nem borul ki.
Persze nem fontos mindig alkatrész boltost játszani. Nekem pl. az ellenállások 6 dobozban vannak egymásra rakva, dekádonként. Nincs különösebben túllihegve, eddig még nem volt bajom vele.
A méretéből úgyis látni melyik kell, aztán a néhány szükséges méretűből nem tart sokáig kivenni azt, ami kell.
Excelben ez elég egyszerű, hála a függvényeknek.
Üdv.
Csak úgy általánosan a témához szólva. Én ezt használom: Partkeepr Itthonra is (Raspberry-n), meg a cégnél is belső használatra (már igen sok alkatrész van benne). Nekem bevált. Persze biztos, hogy van jobb, de a hibáival együtt (a Doctrine a háttérben például) teljesen jó. Van online demójuk is!
ctrl-f, aztán beírom amit keresek. Bár ez a tábla sorban tartalmazza az alkatrészeket, tehát pl. az ellenállások egymás után vannak sorrendben (1, 10, 100, 1k, ... 1M, 1.5, 15, stb.). Szerencsére elég szellősen tudtam elhelyezni, egyelőre nincs helyhiány. De van egy fél m3 cucc még szanaszét, abban is tuti van még alkatrész, ha hetekre-hónapokra hazakényszerülök akkor majd elpöcsölök ezekkel is.
Az asztal mellett van egy PC, az általában be van kapcsolva, arról szól a zene. Ha nincs akkor standby-ban van, szóval ráütök a billentyűzetre, attól kezdve 5-10 sec közötti idő elteltével előttem van a táblázat. Tervezem egyébként címkézni is, meg is van a rávaló címke, csak még nem alakult ki teljesen, félig rossz címkékkel pedig nem akarok szívni, átragasztgatni, ahhoz megint nyomtatni 1-et kettőt, stb.
Egyébként nagyjából tematikus.
Sziasztok!
Az új műhely kezdete Eddig jutottam bent a riasztó, lan, 3 fázis. Házhoz építettük hozzá. Párommal követtük el Gipszkartonozva szigetelve víz, csatorna bent. Elszívás csak párára indul. Ha vége a veszélynek tovább haladunk
A második kép a létrával elég alacsonynak tűnik - ott lesz a műhelyasztalod, ami elé leülhetsz?
Gondolom a tető ívét követtétek tovább és inkább szélesebbre készítettétek, ezért ilyen. A veszélyhelyzet meg úgy is inkább otthonmaradásra ösztönöz - haladjatok csak így tovább, klassz lesz! ui.: a lámpákkal se spórolj, kelleni fog a fény
Dugaljat rakj még be egy párat (töltők, számítógép, nyomtató, páka, erősítő, stb stb...)! Szép lesz!
Megpróbálok mindenkinek válaszolni. Igen a tető íve lett követve az alacsony résznél lesz az asztal. Dugaljak majd az asztalnál szerelvényezhető csatornaban lesz és helyi megvilágítás. Ablakra nem volt lehetőség 2 oldalról a ház egy oldalról raktár,az alacsony résznél szomszéd. Ez valóban csak műhely, tehát raktár külön van. A macska itt van mióta építkezünk
Amin nagyon vívódom a burkolás... Szőnyeg, laminált vagy járólap. Laminálthoz húz a szívem- talán nem annyira hideg és a leeső alkatrészt is megtalálom A fűtés 3 KW-os stiebel eltron.
A tető trapézlemez alatta osb, tetőléc,gerenda,gyapot, gipszkarton.
A szőnyeget ilyen helyen soha nem lehet feltakarítani rendesen.
Az alkatrészek, ha véletlen odakerülnek, hihetetlen módon tudnak ragaszkodni a pozíciójukhoz, főleg a több lábúak. Előfordult, hogy kisollót kellett használni, persze a párom pont akkor állt meg fölöttem. A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2020
Hajópadló (2 réteg lakk), alatta kopogásgátló, szigetelés. A lábad alatt legyen legalább szőnyeg. Van sűrű szövésű, kemény, amibe nem kapaszkodik meg az alkatrész. Én (járólapon) 2 réteg hullámkartont (fél mosógép/hűtő doboz) használok, ha már koszos, kopott, cserélem.
A laminált padló -legalábbis az olcsóbb fajta- nem bírja a gurulós, görgős széket. Egy linóleum, PVC, vagy akármilyen hasonló anyag pár négyzetmétere kell még oda. A Lidl árult ilyen alátétet pár hónapja, máshol még nem láttam.
A leesett alkatrészek fellelését egy vincseszterből kioperált mágnes megoldja. Én azonban a háromszoros készletben bízok. A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2020
Mindenképpen kerüld a tarka felületet, azon szinte lehetetlen megtalálni a kisebb alkatrészeket. A laminát egyetlen baja, hogy nagyon kemény a felülete, igy minden elpattan mint egy ping-pong labda. Az egyszinü linoleum vagy inkább gumi talán jobb. Nálam eddig 24 mm vastag MDF lap volt a padlo (igy örököltem), de bevált azon kivül, hogy azon sem igen találom már az alkatrészeket, igaz a felület már egy kicsit megkopott és sötét lett. Ha majd elmulik ez a járvány, akkor veszek legalább az asztal alá linoleumot vagy ESD gumit. Sajnos az asztal olyan nehéz, és már be van épitve, hogy elmozditani lehetetlen igy csak alá tudok valamit venni.
Esetleg műgyantában is gondolkozhatsz, remek padlóburkolatot lehet kialakítani vele. Szőnyeget sose tudnád rendesen kitakarítani, s azon is elpattan az alkatrész úgy, hogy az életben nem találod meg
Keress rá a: solar tube, fenyvezető cső. kifejezésekre.
A kész megoldások meglehetösen drágák, de ötletet adhat a jövőben a természetes fény bevezetésére. A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2020
Nekem fekete szőnyeg van az asztal alatt. Akármi legurul/leesik, ha 10mp-en belül nem találom meg, akkor annak annyi. Veszek másikat (ha van). Szóval fekete szőnyeget senkinek sem ajánlok!
Nekem meg kék Az alkatrészeket többnyire vagy úgy találom meg, hogy erős fénnyel világítva (erős zseblámpa) tüzetesen átvizsgálom a területet, vagy pár héttel később rálépek Na ez alkatrészlábak esetén azt jelenti, hogy beleáll a talpamba...
Újabb érv az SMT technológia alkalmazása mellett!
Zömmel azt használok, ott a nem találom meg uralkodik
SMT/SMD? Az ha leesik, neki sem állok keresni!
Én sem. A mágnessel néha összeszedem, amit talál. Ezért veszek mindent százasával.
Szevasztok!
Nem tudom, mennyire egyedi a problémám, de amennyire visszaolvastam a hozzászólásokat, nem lettem okosabb. Azt szeretném tudni, hogy ha az udvarra rövidesen épített garázs+műhely multifunkciós épületbe szeretném telepíteni a hobbielektronika-sarkot, akkor milyen jellegű épületet kell építeni? Kell bele állandó fűtés? Ha nem kell állandóan fűteni, akkor pl. szendvicspanel vagy lemezgarázs+hőszigetelés megteszi? Nem fognak szépen elkorrodálni a párásodástól az elektronikai eszközök? Most a házon belül van minden, de szeretnék emigrálni a leendő melléképületbe.
Ha télen is akarsz foglalkozni a hobbival, kelleni fog a fűtés és a hőszigetelés.
Elsősorban az elektrolitot is tartalmazó alkatrészek (pl. kondenzátor, akkumulátor) paraméterei romlanak alacsony hőmérsékleten. Ugyanakkor kb. minden alkatrésznél, műszernél meg van határozva a tárolási és működési hőmérséklettartomány. Ha a műhely nem hűl 15 °C alá, nagy gond nem lehet. A kicsapódó pára viszont kb. mindennek árt, azt pedig fűtés nélkül nehéz kordában tartani. Egy garázsban, ami alapvetően száraz, akkor fog megugrani a páratartalom, ha vizes/havas autóval állsz be, ez pedig kb. elkerülhetetlen.
Ilyen, a lakásból kitelepített műhelyt csak akkor csinálj ha alaposan ki szeretnél tolni magaddal. Az ilyen elgondolás egyetlen okból állná csak meg a helyét, miszerint ott nagyobb lehet a hely mint amit a lakás egy adott sarkában ki lehet alakítani. Na de. Mit is kell leginkább csinálni? Egy asztalnál ülve forrasztgatni, mérni, jegyzetelni, drága műszereket bámulni, a laptopon adatlapokat keresni stb. stb. Ez van hogy rám hirtelen felindulásból is rám tör. Ilyenkor menjek ki a -10 fokban, álljak neki befűteni egy egyébként nem fűtendő helyiséget, csomó macerával és költséggel? Vagy eleve fűtsem folyamatosan? De mondhatnám a szakadó esőt vagy a kánikulát is.
A lakásban meg minden adott, télen sincs hideg, nyáron se túl meleg, és elég egy 3-4m2-es hely, plusz az a néhány polc meg szekrény ahova a dolgok (alkatrészek, nyákok, egyebek) el vannak rakva. A mechanikai munka, mint a hegesztés, lemez hajlítása, fúrása, faragása, famunka az nyilván nem a lakásba való, ezekre kell a külső műhely. De ezt nem csinálja az ember minden nap, én emiatt soha be sem fűtök télen sem a műhelyben, hogy mondjuk kell vágni egy darab lemezt, nyákot, vagy fúrni pár db lyukat, mert azt a pár percet kibírom beöltözve is a hideg műhelyben. Plusz igyekszem előre dolgozni, hogy télen eleve ne is kelljen már ilyesmit csinálnom. A szendvicspanel egyébként jó ötlet. Én tavaly csináltam egy kis melléképületet mert muszáj volt, az tulajdonképpen egy könnyűszerkezetes ház mintájára készült, azzal a különbséggel hogy a tartó elemek (sarkok) nem fa, hanem a talajba betonozott 90-es zártszelvény, ezt biztosan nem fogja elfújni onnan semmilyen szél. Plusz a tető tartóelemei is zártszelvényből vannak, azok tartják a 10x5-ös pallókat. Viszont a beton aljzat alá nem került vízzárás, ami már most nagy gond lenne ha oda netán műszereket akarnék kivinni (nem akarok), ugyanis a beton szépen felvezeti a talaj nedvességét, emiatt párásabb bent a levegő.
Teljes mértékben igazat adok neked.
Kalapálni, oszlopos fúróval fúrni, stb. arra teljesen jó egy fűtetlen külső műhely. Nálam is úgy van, hogy eleve nincs is benne fűtés, csak az épülethez van toldva, és kivül hőszigetelve. Igy sem szokott tiz fok alá menni, télen sem. Azt meg el lehet viselni, arra a pár lyukra és reszelésre. De ha kell, akkor egy ventillátoros hősugárzó pillanatok alatt "emberi" hőmérsékletet teremt. Laptopot, szkópot viszont nem viszek ki... Több embert is ismerek, aki nagyon ügyesen be tudta rendezni a "finom elektronikai" műhelyt kicsiben lakáskompatibilisen. Például Attila86 nagyon jó elrendezést csinált, emlékeim szerint tett is fel ide képeket. Az persze más, ha ipari méretekben gondolkozunk... |
Bejelentkezés
Hirdetés |