Fórum témák
» Több friss téma |
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd!
I. A helyes tápfeszültségek megléte.
II. A kimeneten van-e egyenfeszültség.
Élesztés.
Itt egy lehetséges megoldás.
Legjobb ha egy külön kis tápegységet kap és csak a hang kimenet GND-je csatlakozik a HIFI GND-jével. Legnagyobb felvett áram amit mértem rajta 100-120mA volt, de akkor benne volt egy pendrive és egy memóriakártya is, valamint BT módra volt kapcsolva. Egy DC-DC izolátor is nagyon jó megoldás, ezt kapni lehet készen, de akár magadnak is csinálhatsz. Izolátor projekt.
A fiók mélyén hányódó trafós 'antik' mobiltelefon töltők 7-8 V-ot szolgáltatnak ezzel a BT vevővel terhelve. Bővebben: Link
Tökéletes megoldás. Én sem dobálom ki ezeket.
Köszönöm mindenkinek! A külön trafós megoldás lett a befutó! Úgy nulla az alapzaj!
Szia!
Igen változik. Ha bekapcsolom, akkor 3,2V. Aztán adtam neki egy kis hőt hőlégfúvóval és felment akár 60V-ig is. Szóval akkor lehet az 4N29 IC lesz a gond.
Sziasztok!
Volt anno egy Crown Pulse 2x1100W-os végfok javításom, amit megosztottam veletek. A nyugalmi áramot kellett beállítani, miután a végfok része javítva lett. Az egyik oldala frankó, ellenállás csere után a nyugalmi áram is korrekt. Viszont a másik oldal érdekesen viselkedik. Ott az R82-es ellenállást 680 ohm-ra kellett cserélni, hogy a rendbe legyen a nyugalmi árama. De bekapcsolás után 5-6 perccel, a TR20-21-es tranzisztorok tönkrementek. Kicseréltem őket, de azóta lassan áll be a végfok "nullpontba", ezért a végfok védelem letilt. Ha bekapcsolás előtt lehúzom a kimenetet a panelról, beáll a végfok és visszadugom, akkor nem tilt le. (lásd videókat). Kicseréltem a az összes kondit, és műveleti erősítőt, de nem hozott sikert. Van ötletetek hogyan lehetne felgyorsítani a folyamatot? A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2020
Hol lehetne megtalálni a google-n kívül valami olyan ötletet - (a google sajna nem dob ki semmit sem az IC gyártói paraméterein kívül) hogy például milyen erősítő-kapcsoláshoz lehetne felhasználni gyakorlatban az AN7164-es IC-t?
Sehol semmiféle alkalmazás nem található. Hogyan van ez? Más Létezik-e olyan IC, ami legalább +42V tápfeszültséggel elmegy, és nem holmi kettős táppal? Idézet: „Létezik-e olyan IC, ami legalább +42V tápfeszültséggel elmegy,” Igen: Idézet: „Our high-voltage amplifiers provide a wide common mode range, high sensing capabilities and greater supply compatibility. They enable dc precision down to 0.5 µV, bandwidth up to 8 GHz and wide common-mode range up to ±275V for a wide variety of industrial, automotive and communications systems, including HEV/EV, infotainment, factory automation, medical, motor drive, appliances, test and measurement, power delivery, and wireless and telecommunications infrastructure.”
Szia! Bővebben: Link - adatlap és ajánlott áramkör. Ez miért nem jó?
Milyen célra keresel integrált áramkört? Műveleti erősítő, végerősítő? Ha ez utóbbi, hány Ohm-mal szeretnéd terhelni? Bővebben: Link
Üdv újra.
Nemrég írtam ide, erősítővel kapcsolatban, hogy az egyik oldala elhalkul.Szerencsére sikerült megtalálnom a beteg alkatrészt, eddigi meglátásaim szerint a képen látható relé. A relé típusát megtaláltam, igazából azt szeretném megkérdezni ,hogy hogyan tudom én ezt kiszedni? Létezik hozzá valami speciális szerszám amivel ki tudnám szedni? A két oldalán látok valami bemélyedést, merem feltételezni hogy ezeket kéne benyomni mind a két oldalon... A másik kérdésem a transzformátorral kapcsolatban lenne.Eléggé búg, tavaly már meglocsoltam fújós lakkal akkor egy fokkal jobb lett a helyzet.Valahol hallottam hogy egy lavor lakkba kéne belerakni, ez működhet?
Sziasztok! Most készültem el vele, 10 W + 10 W + 30 W. Zömében bontott alkatrészeket. A képekre majd hivatkozni szeretnék a későbbiekben, készülök egy összefoglalóra a bevált kapcsolásaimból.
Még dolgozom a huzalozás egyszerűsítésén.
TR38-as BF422-es tranzisztor visszafelé is elkezdett vezetni, ezért volt lassú a beállása.
Most tartok a munkapont beállításnál, de újabb problémákba ütköztem. A most helyrerakott oldalnak az emitter ellenállásokon eső feszültsége magas ( 20mV). A másik oldalnak pedig 5mV körül van, de ott pedig 5-6 perc után elkezd villogni a clip led majd letilt... Van ötletetek mi adhat impulzusokat ki? Valamint, hogy mi lenne az ideális feszültség az ellenállásokon? Köszönöm!
A 2-es csatorna, amelyik villogni kezd, annak 2,5mV-ról indult az emitter ellenálláson eső feszültsége, de mikor villogott a LED ,akkor 0mV-ra esett le.
Az 1-es csatorna emitter feszültsége pedig 30mV-ról indult. Mindkét oldalon a 330 ohmos ellenállás helyett potméter van beépítve, melyek 390 ohmra vannak állítva. Van ebben a kapcsolásban olyan rész, amely magától állítja az emitter ellenálláson eső feszültséget? Mert azt vettem észre, hogy ahogy nőtt ez a feszültsége, ugye növeltem az ellenállás értékét , így csökkent a feszültség. Viszont, ha hirtelen visszafelé tekertem a potit (csökkentve az ellenállás értéket), csökkent a feszültség. De utána szépen lassan visszaemelkedett... A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2020
Üdvözletem, az alany egy Onkyo TX-DS575. A probléma az, hogy a Power gomb megnyomásakor nem kapcsol be, kigyullad a Standby led. A Standby megnyomásakor 2 mp-re bekapcsolna az erősítő, utána se kép se hang, a stby led villog. Ha a stby gombot megnyomom random x-er egymás után, akkor bekapcsol, de ez teljesen véletlenszerű.
Amit mértem: minden táp rendben, ha bekapcsolt, akkor kimeneteken DC 2-3mV, generátorral meghajtva minden kimeneten a max teljesítmény dől, funkcionálosan minden működik. Viszont: a bekapcsolási kísérletek alatt az erősítő kimeneteken (mindegyik) +/- 20 VDC lengés van, ami védő áramköröket aktiválja és a Q583 vezetésbe megy, a Protect ponton felugrik +5 V-ra a szint, ami a processzor bemenetére jut - kikapcsol az egész. Ha a Protect pontot leföldelem, (D571 zener) akkor probléma nélkül bekapcsol. Szóval, mi okozhatja a végfokok kimenetén a bekapcsolási +/- DC lengést???? (mert nézegetve egyéb végfokokat, ezt nem tudom kimérni azoknál)
Én nem értek ezekhez a dolgokhoz. De beszokott jönni ha minden filléres tranyót cserélek meghajtással együtt. Sok gondtól megszabadít ! (Volt olyan mindenel jónak mert tranyó feszen szivárgott . Már ki akartam dobni a végfokot ott tartottam )
Akkor én is......mert eddig már vagy 15-20 db-ot beépítettem mikro-hifikbe és egyéb erősítőkbe, de a tiszta/tisztább hangzást elérni, illetve BT alatti zajt kiküszöbölni csak külön kis tápegység beiktatásával -ami csak a BT modult táplálja- tudtam kiküszöbölni...Régi kis telefontöltők 'bele' + egy kis puffer kondenzátor és kész, ennyi el is fér általában az átépíteni kívánt eszközben. Próbáltam isolátorral is, de úgy sem volt tökéletesen zajtalan, illetve kis idővel nálam ki is nyírta az isolátort, ami ráadásul drágább, mint a 'kukázott' régi mobil töltők...
Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2020
Akkor nem tudom. Nekem az egyik a mühelyben van, egy régi JVC autorádioba bekötve és abbol táplálva egy mezei 12 V/3A es trafobol, egyszerü egyenirányitással és szüréssel (az hajtja a JVC-t is amiben CD lejátszo is van.).
A másik a kertben van ahol 4 db 10W-s erösitö van és egy 12V6A kapcsitáprol táplálva minden és ott is teljesen zajtalan. Mindenütt csak a BT ill az USB memoriát használom. Az tény, hogy sehol sincs ugyanabban a dobozban, illetve a kerti erösitök egy müanyag dobozban vannak ezzel a bemenettel együtt.
Szia!
Csak mint kiegészítés. Megfigyelted hogy FLAC formátumot is lejátszik ez a modul?
Eddig nem, nem igen használok ilyen formátumot. Az honnan valo?
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2020
Free Lossles Audio Codec. Veszteségmentes tömörítési algoritmus. Az MP3-ból nem állítható vissza tökéletesen a CD anyag, FLAC-ból igen. Persze ennek ára is van, mert a tömörítési ráta 1:2 körül van. De ma már nem gond a nagyobb file méret, és a minőség kárpótol.
Eddig nem igen használtam.
De rengeteg más formátumot napi szinten használok ( beleértve a nem komprimáltakat is - saját felvételket). Igaz ezek a lejátszo kütyük csak háttérzenére vannak igy nagyon nem is igen törödtem velük.
A háttérzene (autó, műhely) akkor lehet gond, ha a minőség, a műfaj elfárassza a hallgatóját és ezzel balesethez vezet.
Az egész eddigi életem meglehetösen hangos zenei környezetben éltem le és joval több, mint egy millio km-t kocsikáztam 3 kontinensen eddig baleset nélkül...nem hiszem, hogy a hangos zene kárt okozna. Igaz az utobbi idöben gyakran hangos könyveket is hallgatok menet közben...
Azért vannak vadhajtások és őrültek, egyik ismerősöm sokáig hangnyomizott, egyik nyert verseny után (jóval 150dB felett) hazáig max hangerőn nyomta neki, bevérzett a füle...
Idézet: „gyakran hangos könyveket” akkor nem árt annyira, mintha: Idézet: „nagyon hangos könyveket”
Sziasztok kicseréltem ezen a kis panelon a 4db induktivitást,mert nagyon melegedtek,10uh volt az eredeti,de csak 12uh kaptam 6A darabokat.Nem okozhat gondot a más értékű alkatrész? Igaz most hideg minden alkatrész rajta a tekercseket is bele értve.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2020
Üdv.
Ennek az erősítőnek mennyi lenne az egészséges nyugalmi árama? |
Bejelentkezés
Hirdetés |