Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA1562Q Végerősítő
 
Témaindító: attila26, idő: Okt 26, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 8
(#) vologya válasza Raptor46 hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
nekem is egy 1562-es hajtja a melyladamat a kocsiban,a fejegysegrol van ki-bekapcsolva egy relen keresztul,ezzel megszunik a bekapcsolasi koppanas is.Sima reflektorrelet hasznaltam..Stdby labra kapcsol feszt a fejegyseg,amugy permanens 12-t kap.
(#) Raptor46 válasza vologya hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
Hali!
Nekem is úgy van bekötve! mint neked! Kikapcsoláskor viszont még mindig pukkan egyet! Mit jelent az a permanens 12V?
Amúgy hídba kötni nem lehetne valahogy 2 ilyen TDA-t?
(#) vologya válasza Raptor46 hozzászólására (») Nov 23, 2007 /
 
sajna ezeket nem lehet mar hidba kotni..Igy is eleg derek teljesitmenyt adnak 12 voltrol.A permanens allandot jelent,es nekem nem koppan kikapcsolaskor,pedig arra semmilyen praktikat nem alkalmaztam..Lehet pusztan szerencsem volt? Lehet hamarabb elejt a relem..passz
(#) Raptor46 válasza vologya hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
Értem!
Neked hány db 4700µF-es kondi van benne? Mert nekem van a tápján is egy azaz 3 van benne! Nem lehet hogy amikor kikapcsolom a hangszórón keresztűl sűl ki a kondi és azért pukkan?
(#) vologya válasza Raptor46 hozzászólására (») Nov 27, 2007 /
 
a panelen egy darab 2200-as van a tapnal,es ket 4700-as a feszultsegemelesnel..De:-amikor a fejegyseg jele elejt,azonnal kikapcsol,mivel a relenel keves aram folyik,a tapagba tett kondik ilyenkor mar nem szamitanak,mert az ic mar stdby-ban van
(#) banyaiakos hozzászólása Jan 12, 2008 /
 
hali Raptor46 azt szeretném kérdezni hogy mialapján csináltad a végfokot(kapcsirajz, NYÁKrajz, stb) mert nekem is kocsiba lenne.
köszi
(#) Jonnie hozzászólása Jan 15, 2008 /
 
Hello. Csináltam egy stereo erősítőt tda 1562Q Ic-vel.
Alapban B, azaz 2x20w, H-ban 2x70w (max).
Ajánlották azt, hogy a 16-os láb és a táp közé rakjak egy 10k-s ellenállatot és akkor kapcsol át H-ba. Igaz ez? Mert nem mertem még kipróbálni, nehogy beadja a kulcsot.
Help nekem.
Itt van 2 kép az erősítőről.
(#) rannek hozzászólása Máj 26, 2008 /
 
kihalt a topic?
(#) dbase válasza Jonnie hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
Fura egy jószág ez az IC.Po output power:
class-B; THD = 10% 16 20 - W
class-H; THD = 10% 60 70 - W
class-H; THD = 0.5% 45 55 - W
És az is tuti hogy a 16 os lábánál kell valamit kapcsoltatni! Ezt a parasztságot nem szeretem a TDa IC-knél h nem képesek a mute-standby értékeket konkrétan feltüntetni.
(#) Kovidivi válasza Jonnie hozzászólására (») Máj 27, 2008 1 /
 
H-osztályban nem fogsz zenét hallgatni, mert azt nem bírják a hangszórók, mert a kimenő jelalaknak semmi köze sincs a sinus-hoz. Tehát felesleges átkapcsolnod!
(#) rannek válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 3, 2008 /
 
akkor mért van ott 55 watt? Meg hogy power suply vagy mi a fene. Akkor minek hülyítik az embert? Mértenm írják rá hogy 20 W B class azt ennyi
(#) rannek hozzászólása Jún 3, 2008 /
 
nem tudná valaki megmondani hogy ennél
a kapcsolásnál mi az a remote?
(#) rannek hozzászólása Jún 8, 2008 /
 
meg akkor minek árulja a Hestore 70 w erősítő autóba névvel? Bővebben: Link
(#) Kovidivi válasza rannek hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
Ez az üzletpolitika. Ha más megteheti, hogy így hirdet egy terméket, akkor egy másik boltnak is joga van ahhoz, hogy ne mondjon el minden részletet. (ha elmondana, akkor bevételkiesése lenne!)
Egyébként milyen fejegységet vennél kocsiba? olyat amire az van ráírva, hogy 4*18w 4ohmon, vagy olyat, amire csak annyi, hogy 4*50w? Szerintem egyértelmű, közbe pedig ugyanazt tudják leadni (persze a "hazudós" valószínűleg drágább sokkal!).
(#) rannek válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
hát először is az eladót kérdezném
(#) mate080 hozzászólása Jún 18, 2008 /
 
Hello!

Majki honlapján találtam egy rajzot 2 csatornás erősítőre 2 db TDA 1562Q IC-vel. Megépítettem az erősítőt és nem működött. az egyik ic a tápfesz ráadása után egyböl forró volt. mi lehet a baja?

www.freeweb.hu/majki/elektro/kapcs/philips_2x55w/philips_2x55w.htm
(#) Bonanza02 válasza rannek hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Remote:
Az ic állandó tápfeszen van (+12V), nem azt kapcsolgatod, hanem a Remote-ra adsz +12 V-ot, ezzel bekapcsol az ic. A lényege, hogy alapban az ic áramfelvétele közelít a "0"-hoz, de mégiscsak elég egy mini kapcsoló a bekapcsolására, nem fog szétégni a kapcsoló a rajta átfolyó áramtól.
Van eladó 2 db ilyen ic-m (újak,forrasztatlanok). 2300Ft/db +posta(400) = 5.000HUF

Ha elszállt,akkor valszeg begerjedt. Izé...... szűretlen táp, földhurok, a hűtőborda testelése,bemenő jel gerjed, túl nagy bemenő jelet adtál neki,...stb.
(lehet,hogy nekem spec. nem is ez a rajzom van,utána kellene nézni...)
(#) Mikrosilver hozzászólása Júl 2, 2008 /
 
Heló van ez a tda1562q erősitőm de nem megy igy kötötem be, esetleg kell még valahova feszt(vagy valamit) kapcsolni?
(2-3mp után nagyon meleg lett az ic ezért nem is kinoztam)Gyári az erősitő mindent átnéztem töbször is.

tda1562q.JPG
    
(#) pedrock hozzászólása Júl 18, 2008 /
 
Tudtok nekem róla tapasztalatokat mondani, és szigorúan csak tapasztalat érdekel, mert véleményt én is tudok bármiről Inkább mély, vagy magas amit jobban kiad, és stb...
(#) Kovidivi válasza pedrock hozzászólására (») Júl 20, 2008 /
 
Hello!
Erre a kérdésre nem lehet így válszolni! adatlapban megtalálható az átfogott frekvenciatartomány!
(#) rannek válasza Bonanza02 hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
kössz de nem kell.vettem egyet és ez lett belőle





Bővebben: Link
(#) csabee hozzászólása Dec 24, 2008 /
 
Áldott karácsonyt mindenkinek
Egy kis segítséget szeretnék kérni valakitől, akinek megvan ez a doksi és tudná vízszintesen tükrözni vasaláshoz azt nagyon megköszönném
Már készen volt a nyák és akkor vettem észre, hogy ez nem jó vasaláshoz
Nekem nem sikerült mert romlott a minősége és nem lett vasalható
(#) csabee válasza csabee hozzászólására (») Dec 24, 2008 /
 
Senki sem tud segíteni
Progi amivel tükrözhetném romlás nélkül
(#) csabee hozzászólása Dec 25, 2008 /
 
Hellóka!
Végül is sikerült megépíteni az erősítőt.
Köszönet szabi83-nak a jó nyáktervért
Annyi a gondom, hogy az egyik oldalán világít a piros led folyamatosan
Az ic szált el, vagy lehet más hiba?
(#) Jonnie válasza csabee hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Rá kell mérni. Nekem is az volt a hiba, azóta nem jutottam odáig, hogy megfejtsem, hogy mi nem jó. Annyi biztos, hogy nem az IC-vel van a gond. Ha neked sikerül megfejtened, hogy miért világít az egyik, tedd közzé, mert érdekelne
(#) szabi83 válasza Jonnie hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
melyik oldali világít?
(#) Jonnie válasza szabi83 hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
huhhh. Nem vagyok benne biztos, de azthiszem hogy a jobb, ha úgy nézzük, hogy az ic-k vannak hátul
(#) Jonnie hozzászólása Dec 26, 2008 /
 
isten igazából összeraktam az erősítőt, meg hozzá egy hangszínszabályzót, de még nem kötöttem rá. Hallani még nem hallottam a hangját, viszont már készen van neki egy kis gravírozott plexis világítós doboz
(#) csabee hozzászólása Dec 26, 2008 /
 
Nos...
Fölülnézet, az ic hátul, így a jobb oldali világít...
Ahol az átkötés van az ic alatt...
MI lehet a gond???
Ötlet
(#) brezinajanika hozzászólása Dec 28, 2008 /
 
Hello

Megszeretném építeni én is ezt a pompás kis erősítőt,de azt mondták,hogy ne trafóról hajtsam,mert nem működne úgy ahogy kéne...Googleban néztem képeket és többször is számítógép tápjára volt kötve.
Kérdésem lenne,hogy egy 300W-os táp megfelelne-e neki?
Következő: »»   3 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem