Fórum témák
» Több friss téma |
Ismét figyelmeztetünk, hogy nyilvános oldalra SOHA, SEMMILYEN OKBÓL ne írd ki az e-mail és lakcímedet, illetve a telefonszámod!
A hozzászólásom miért lett törölve?
Kedves antikzsolt!
Nekem is töröltek hozzászólást más oldalakon, és senki se indokolta! Csak szakirodalmi adatok alapján más valótlan véleményével nem értettem egyet. Külön vigyáztam arra, hogy sértő megjegyzés ne legyen. Hivatkoztam a "szólás szabadságra" és "szabad vélemény nyilvánításra". Talán megérdemelhetnénk egy indoklást! Tisztelettel: H.F.
Hali!
Van egy ilyen telefonom . Külső antennát szeretnék hozzá. Egy külterületi házamban a térerő nagyon labilis, változó. Ajánlatot szeretnék kérni. Mit javasoltok? Mi a legolcsóbb megoldás?
Ha pld. ezt berakom a fülhallgató csatlakozóba, az számít/ér valamit?
Fogsz egy régi fülest, levágod a végét, és örülsz.
Úgy szigeteld le a végét, hogy esztétikus is legyen, de zárlatos azért ne...
Mondjuk nem ismerem a telefonodat belülről, de kizárt dolognak tartom. A fejhallgató kimenet, és az antenna kapcsolatát még soha egyetlen készülékben sem láttam. A rádiótelefon antennái egy nyák lapra vannak integrálva, a külső antenna csatlakozókat már elég régen elhagyták. Mivel az antennák kétirányban (adás, vétel) vannak használva, és elég széles sávban is kellene hogy dolgozzanak, aktív, vagy passzív átjátszó jöhet szóba. De egy ilyen szerkezetnek is jó sok feltételt kell kielégíteni, úgyhogy nehéz kenyér.
Az antennát, amit mutattál, speciális célra készítették, az, hogy négy gyűrűs jack csatlakozója van, az még nem jelenti azt, hogy bedugható egy hangfrekvenciás aljzatba. Pontosabban fizikailag bedugható, de nem ér semmit. Ez egy GPS vevő külső antennája, amely nagyfrekvenciás erősítőt tartalmaz, aminek táp is kell. A készülék oldali csatlakozó nem a hangfrekvenciás oldalra csatlakozik, hanem a készülékben levő GPS vevő bemenetére. A telefonodban ilyen nincs, és ezért hiába is dugnád bele, eltekintve attól, hogy az antenna működési frekvencia sávja sem passzol egyik mobiltelefon frekvencia sávjához sem.
Ez a fülhallgatós játék azoknál a telefonoknál működött, ahol a telefon alkalmas volt az URH műsorszóró adók vételére, közvetlenül. A 100 MHz -es sávra készült antennákat semmilyen módszerrel nem lehetett a készülékbe belegyömöszölni, ezért választották ezt a módszert. Egyébként is csak vételre voltak használva, így a méretek sem kritikusak.
Az lemaradt, hogy telefonálni akar vele, nem rádiót hallgatni.
Akkor hülyeséget mondtam. A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2020
Miért nem tudják, illetve miért nem akarják a gyártok beépíteni a műsorvevő antennát az okos telefonjaikba? Lehet, hogy van olyan gyártmány, de legtöbben biztos vagyok benne, hogy nincs, amit mostanában a kezembe fogtam újabb modellekben sem lehet fejhallgató nélkül rádiót hallgatni. Nekem az előző telefonomban FM sávra beépített antenna volt, fejhallgató nélkül lehetett hallgatni a rádiót rajta, de nem volt felső kategóriás mobil. Van ennek valamilyen műszaki oka?
Van műszaki oka is, de legfőképp marketing.
A műszaki oka az antenna kérdés, a marketing, van internetes rádió, zene, stb, azt is el kell adni.
GPS, giroszkóp, stb.. Pont egy kis drótot hagynak ki. Habár valakinek az számít milyen gyors a proci benne.
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2020
Az a kis drót, nem is olyan kicsi. Ráadásul még csak feltekerni sem lehet, ahhoz túl nagy a frekvencia.
Az URH műsor 100 MHz, a GPS 1500 MHz. giroszkóp meg más dolog, nincs köze az elektromágneses hullámokhoz. az meg mindenkinek érdekes, hogy milyen proci van benne. Nem mindegy, hogy egy bökögetésre mennyi idő múlva reagál. Eddig olyan telefonok voltak, amikkel a telefonálás mellet mást is lehetett használni, a mostani "okos telefonok" olyan számítógépek, amikkel telefonálni is lehet. A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2020
Igaz, a giroszkópnak nincs, csak arra akartam kilyukadni, hogy mindent bele raknak, csak antennát nem FM sávra.
Az FM antennát nem lehet fél cm magasságúra/vastagságúra, és 1 - 2 cm hosszúságúra készíteni.
Én kifogtam egy olyan Samsung okostelefont, amiben még rádió sincsen, vagyis egyáltalán nem lehet vele rádiót hallgatni. Sajnos manapság már bármi előfordulhat...
Nem kellett kifognod, a mai "okostelefonokban" egyikben sincs.
+Udvari Zsombor
Töltsd le az áruházadból a Spotify programmot, a rádió állomásoknál keresd meg a hallgatni kívánt adót, és hallgathatod, örülés lesz. Ha előfizetsz, reklám se lesz. A T -nél az adatforgalmadat sem fogyasztja. (nem a reklám helye) A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2020
Nekem nem rádió hallgatásra kellene az antenna, hanem telefonálásra.
Az előző telómban nem volt. Az újban megint van. Gondolom csak van rá igény, másképpen nem rakták volna bele. Mindkettő Xiaomi.
Köszönöm, nem. Csupán azt akartam jelezni, hogy míg az előző telefonommal még lehetett FM rádiót is hallgatni, a mostanival már nem csak hogy nem lehet, hanem eleve be sincsen építve a lehetősége.
Jó lehet, ha a kültér, és a beltér egymástól jól árnyékolva vannak. Ez, ahogy írja is, pincében, földalatti garázsban, liftben használható eredményesen.
Ez mind azért van, mert ez egy azonos csatornás átjátszó, ami azt jelenti, hogy a beltér adója ugyanazon a frekvencián sugároz, ahol a kültér érzékeny vevője dolgozik. A másik irányban úgyszintén, bár az szokott a kisebb probléma lenni. Azonkívül csak az EGSM (890 - 960 MHz) sávot játssza át, semmi többet, de ez telefonhívásokra elég lehet. Idézet: Ezt valahogy nem értem. Elnézést, ha értetlen vagyok. A képen én úgy látom, van egy dobozka, aminek egyik oldalára csatlakozik a külső antenna, ami az épület tető csúcsán van, esetleg padláson, a másik oldalára, a kis bot antenna. Mint ahogy írtam, egy külterületi házban lakom, aminek a fala, 60-70cm es vályog tégla, magyarul, föld. Semmi egyébre, csupán telefon beszélgetésre szeretném. Sok esetben hiába hívnak, a telefonom azt mondja, a hívott szám, pillanatnyilag nem kapcsolható. Ebben az esetben jön a vezetékes telefon, már aki tudja, mert az is van. „Jó lehet, ha a kültér, és a beltér egymástól jól árnyékolva vannak.” A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2020
A vályog falon vannak ajtók, ablakok. Az a kérdés, hogy ezeknek mekkora a csillapítása. Ez a csillapítás adódik hozzá az antennák elhelyezkedéséből adódó csillapításokhoz, és ennek nagyobbnak kell lenni, mint az átjátszó rendszer erősítésének. (ezért mondtam, hogy az átjátszók használata elég nehéz kenyér) Ha nem elég ez a csillapítás, akkor mivel az adó, és a vevő is ugyanazon a frekvencián dolgozik összegerjed, és használhatatlan lesz, ráadásul a hálózat felé zavarást fog okozni, amivel rögtön le is bux. (az ilyen berendezések használata jogilag sem engedélyezett, és ebben a sávban a szolgáltatónak kizárólagos frekvencia használati jogai vannak)
Egy jól árnyékolt pincében ezek a feltételek többnyire teljesülnek, de egy lakószobában egyáltalán nem biztos. Térerősségeket kellene méricskélni, és ennek alapján antenna pozíciókat állítgatni, hogy az átjátszód használható is legyen.
Köszönöm az infót. Meg sem fordult a fejemben, hogy ez nem legális. Ha jól értem, tulajdonképpen, a két antennának kellene egymástól (el)árnyékolva lenni?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |