Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   641 / 847
(#) BI-AMP hozzászólása Júl 10, 2020 /
 
Belső világítás nem lényeges. A lényeg, hogy csak kapcsoljon egy relét és kész. A szabályozható idő sem fontos csak egy fix idő ami a programba van írva. Keresgéltem a netten és találtam egy kapcsolást amit csatoltam. Szerintetek el lehet vele indulni?
(#) Frankye válasza BI-AMP hozzászólására (») Júl 10, 2020 /
 
A relét NEM az Arduino lábáról, közvetlenül kellene meghajtani! Minimum egy tranzisztor (pl. BC337) és egy bátis-ellenállás kellene oda az Arduino és a relé közé.
(#) Jonni válasza BI-AMP hozzászólására (») Júl 10, 2020 /
 
Csak nem mindegy hány ampert akarsz kapcsolni..... a kocsiba van belőlük bőven.
(#) Jonni válasza BI-AMP hozzászólására (») Júl 10, 2020 /
 
Ez a rajz hibás .
LM7805_nek nincs V.adj lába

1. láb Input
2. láb GND
3. láb Output

A tranzisztor is kéne amit Frankye írt meg én az output mögé még beraknék 1 ellenállást.
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2020
(#) Bell válasza Bell hozzászólására (») Júl 10, 2020 /
 
Úgy tűnik, az lgt8fx telepítése megoldotta a problémát.
(#) sargarigo válasza BI-AMP hozzászólására (») Júl 10, 2020 /
 
Meg hiányzik a visszacsapó dióda is. Ha nem ölte meg az első bekapcsolás, akkor a kikapcsolás egészen biztosan meg fogja.
(#) usane hozzászólása Júl 15, 2020 /
 
Üdv!
Egy kis agyalásban kérnék segítséget. Egy bájtos változókat szám szeretnék egymástól függetlenül oda-vissza futtatni 0-255 között. Mondhatjuk, hogy olyan PWM-sweep féle módon, de nincs köze PWM modulhoz csak sima bájt változók értékei. Még nem tudom pontosan hány darab változó lesz, de mindegyiknek függetlenül kell működnie. ESP32 lesz a hardver.
Példának okáért legyen mondjuk 3 változó, az egyiknek megadom, hogy 3 másodperc alatt fusson fel és ugyanannyi alatt le is. A másiknak 4 másodpercet adok meg, a harmadiknak meg 5-öt.
Számomra elég macerásnak tűnik a dolog így első elgondolásra, tekintve, hogy több változó esetén ha mindegyik időzítés értéke más, valami közös osztó féleséget kellene találni egy közös frissítési ciklushoz. Viszont lehet, hogy rosszul állok hozzá, hátha valaki másképp gondolkodik.
(#) sargarigo válasza usane hozzászólására (») Júl 15, 2020 /
 
Én objektum orientáltan oldanám meg ezt ha nem áll messze tőled a magas szintű programozás.
Struktúráltan pedig azt csinálnám, hogy vennék egy n elemű tömböt a változóidnak, egy másikat a delta értékeknek. Minden iterációban hozzáadnék a tömb elemeihez delta értéket. Delta lehet negatív is. Kell egy függvény még, ami kezeli őket egységesen. Csak átadod neki az indexet hogy éppen melyiket kell intézni. Nem tűnik nehéznek így elsőre.
(#) KoblogPerGyok válasza usane hozzászólására (») Júl 15, 2020 /
 
Helló!

Időmérésre kell visszavezetni mindent.

A bájt értéke tulajdonképpen egy egyenes értéke (egészre kerekítve.) Az egyenes egyenlete m*x+b alakban kell, így a pillanatnyi értéket könnyen megkapod. Pl.: y=m*t+b, ahol y a keresett érték, m az egyenes meredeksége, felfutó esetén 255/3, (3 másodperc esetén 255 lesz a vége) t az indulástól eltelt idő (ezt méred), b a tengelymetszet. Nyilván b=0, ha felfutás van. A 3 másodperc elteltével t=0, jöhet a következő.

Ez csak az alap, mert szükséges kerekítéseket, if-eket nem tartalmazza, mert ha pl az idő 2,999s akkor mi legyen stb. Indulásnak jó lesz szerintem.
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2020
(#) KoblogPerGyok válasza usane hozzászólására (») Júl 15, 2020 /
 
Lefutás esetén:

y=-255/3*t+255

Azaz b=255, m=-255/3, a meredekség negatív, a tengelymetszet meg 255.
(#) kissi válasza usane hozzászólására (») Júl 15, 2020 /
 
Szia!

Elosztanám a legnagyobb közös osztót 256-al (jelen esetben 1 s), ez lenne egy timer megszakítási ideje és az adott időnek megfelelő megszakítás után léptetném a változót ( pl. a 3s-t ,imónden harmadik, az 5s-osat minden ötödik IT-nél!) !
Lefele ugyanez, csak adott időnként csökkenteném ( szélsőértékeket figyelve).
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2020
(#) usane válasza sargarigo hozzászólására (») Júl 15, 2020 /
 
sargarigo: Elsőre nekem is az objektum orientált megoldás jutott eszembe, de abban nem vagyok annyira menő, de majd elgondolkodom rajta.

KoblogPerGyok : Az egyenes az világos, csak azt nem tudom hogy fog ez programilag kinézni változó értékekre.

kissi: Ez a példára vett fix értékekre rendben van, de ha lesz mondjuk 10 változóm, tetszőleges értékekkel (beviteli eszközön megadhatóan) , pl: 2300ms, 3100ms, 5300ms, 1200ms...akkor ez kicsit bonyolultabb. Valamint nincs szükségem ms pontos lefutásra mert ezek valósan is dimmelési értékek lesznek csak nem PWM alapu hanem digitális LED-ek (SK6812) színekhez tartozó értékei, szóval még a timer sem fontos, lehet a millis() függvénnyel is ha összejön.
Mindenesetre köszönöm a gondolatébresztőket, elmélázok rajtuk hogy is lenne jó.
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2020
(#) Lacaboy hozzászólása Júl 15, 2020 /
 
Sziasztok!
Egy FI-relé tesztert építek és minden jól működik kivéve egy valamit.
Négy darab ellennállás sor van amiket a megfelelő időben az arduino kapcsol rá 2n2222tranyókkal és relékkel a hálózatra. Az a baj,hogy a hálózati fesz valahogy visszapofázik az arduinora és "nyomkodja" a bemeneteimet. Mit lehet tenni? A tranyó és az arduino között van berakva dióda, de nem védi ki.
(#) Bakman válasza Lacaboy hozzászólására (») Júl 15, 2020 /
 
Kapcsolási rajz van? Anélkül csak találgatni lehet. Mekkora a felhúzó ellenállások értéke a nyomógomboknál? Az Arduino és a relék tápfeszültsége hogyan van megoldva?
(#) Lacaboy válasza Bakman hozzászólására (») Júl 15, 2020 /
 
Input pullup van. Az arduino 7805ről kap feszt. A relék pedig egy LM317ről 12,5V-ot. A GND közös.
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2020
(#) Bakman válasza Lacaboy hozzászólására (») Júl 15, 2020 /
 
7805-ös kimenetére, a lehető legközelebb a kontrollerhez rakj 4,7 - 10 µF-os kondenzátort, a bemeneteket húzd fel 1 kΩ-os ellenállásokkal. Ha ez sem segít, akkor a bemeneteket optocsatolóval válaszd le úgy, hogy az optocsatoló tranzisztora a lehető legközelebb legyen a kontrollerhez. A nyomógombok ellenállással adjanak áramot az optocsatolók LED-jeinek (820 Ω/1 W).
(#) Lacaboy válasza Bakman hozzászólására (») Júl 15, 2020 /
 
Rendben koszonom holnap kiprobalom.
Akkor a prorambol gondolom ki kell irjam a pullup ot igaz?
(#) Bakman válasza Lacaboy hozzászólására (») Júl 16, 2020 /
 
Maradhat benne, nem okoz gondot.
(#) Jonni hozzászólása Júl 16, 2020 / 1
 
Sziasztok

Itt szó volt bélyegről. Nekem is van egy, ami nekem nem kell . Szívesen felajánlanám valakinek ha kell, mert nem akarom kidobni (grátiszba, teljesen ingyen). Ha privátba akar írni valaki, akkor az adatlapomon ott az email. PIC16C57 HS/SS van rajta.
(#) szikorapéter válasza Jonni hozzászólására (») Júl 16, 2020 /
 
Szia, érdekelne,nemrég kaptam ilyen Basic Stamp cuccost és irtó jó programozni.
(#) Jonni válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 16, 2020 /
 
Akkor írj az e-mail-emre és ott megbeszélhetjük , hogy hol,mikor,hogyan lehet a tied. (Nevemre kattintva megtalálod az e-mail címem)
(#) szikorapéter válasza Jonni hozzászólására (») Júl 16, 2020 /
 
Írtam is e-mailt.
(#) Jonni válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 16, 2020 /
 
Megjött.
(#) Egri Frédi hozzászólása Júl 17, 2020 /
 
Egy kis segítséget kérek - bár már mások korábban lehet kérdezték ugyan ezt.

Mi a különbség az ATMEGA328P-PU és ATMEGA328P-U chip közt.

( Nem az 1 betűre gondolok ...) Az ATMEGA328P-PU -val semmi gond nem volt eddig. Most a vásárlásnál nem is figyeltem az apróka(nak tűnő) különbségre, de a másik nem működik vagy nem pont úgy, ahogy az elődei. Első körben jóval lassabbnak tűnik, ha épp hajlandó csinálni valamit - amit én szeretnék.
(#) sargarigo válasza Egri Frédi hozzászólására (») Júl 17, 2020 /
 
Biztosíték biteket nézted? Lehet hogy az egyiken be van állítva a kristály, a másikon meg nincs. Így elsőre..
Másodikra úgy tűnik hogy a P-U nem létezik, kamu lesz az.
Idézet:
„The main difference is the bit before the -. That is, the 328 vs the 328P. The "P" there denotes "Picopower" which allows the chip to run at very low power consumptions.

Basically the P version is a more modern version of the non-P chip. There are probably other internal differences too but you will have to check the datasheets thoroughly for those.

Everything after the - is to do with the packaging and environmental grading of the chip. For example PU is a -40C to +85C grade DIP chip. ANR is a -40C to +105C grade TQFP chip, etc.

If you see 328P-U then that's probably a fake chip. There's no such thing as single U suffix.”

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2020
(#) Egri Frédi válasza sargarigo hozzászólására (») Júl 17, 2020 /
 
A net - en keresgéltem már én is, nem csak nekem volt vele problémám ...

A gyártói honlapon és egyéb adatlapokon én sem találok ATMEGA328P-U tipust. Elvileg ilyen nem is létezhetne. Pedig a HQ -nál vettem, nem is az eBay -en. ( Lehet ott kellett volna ... )
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2020
(#) sargarigo válasza Egri Frédi hozzászólására (») Júl 17, 2020 /
 
Szerintem a HQ sem a gyártótól veszi, hanem ahol olcsóbb. Gondolom benézték ők is. Lehet jelezni kellene feléjük, hogy kukázzák ezt a rendelést, mert kamu.
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2020
(#) szalamandra válasza Egri Frédi hozzászólására (») Júl 17, 2020 /
 
A Microchip azt mondja:
"As part of Part marking change due to the migration from Atmel to Microchip, the package identifier has been removed from the device marking as this can be observed visually for different packages. This will be updated in the upcoming revisions of the device datasheet. As per this new marking the ATMEGA328P U are valid devices without any process change. Please provide more details on the application and nature of failure so that we can check this further."

Tehát ez egy létező termék.
A sima és a P típusnál más az avrdude.conf file. Nem amiatt van problémád?
(C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr\etc)
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2020
(#) szili83 hozzászólása Júl 17, 2020 /
 
Arduinoval valaki nem épített forrasztó állomást a WPS80-as Wellerre, vagy valami más weller pákára?
(#) cua válasza Egri Frédi hozzászólására (») Júl 17, 2020 /
 
Nekem van olyan tipusom es kifogastalanul mukodik (ebay, Kinabol).
Lehet kifogtal egy gyarihibas peldanyt ami meg epp mukodik csak epp nem 100%.
Következő: »»   641 / 847
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem