Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Ahhoz nem kellene a spéci profil élekkel, hanem henger-féle keresztmetszet lenne.
Nekem is volt ilyen. Ahogy már korábban leírták kézi betonfúrásra gyártották.
Értem én csak azt nem, hogy 4 milliméteres átmérővel mit lehetett csinálni a betonban. Talán szobrászkodni. A nút ami bele van kovácsolva vagy marva és utána átmérőre esztergálva, majd megedzve, mi célt szolgál. Ráadásul ezek a kisebb átmérők az ütő szárba zsugorkötéssel bele vannak rögzítve, nem abból az anyagból van kimunkálva mint a 10 milliméteresnél. Még lágy fémek megmunkálásához tudom elképzelni esetleg ötvös használatra.
Mi használtuk is, miután megvettük. Nem sokat, de hasznos segédeszköz volt, ha az ember nagyobb kavicsba talált a fúróval.
Idézet: Elférjen a kitört anyag, esetleg még itt ki is jön, de inkább gyakran kell kihúzni a vésőt. „A nút ami bele van kovácsolva”
Régebben a panelek még tisztesśeges betonbol voltak készitve, abba gyakran a 4 mm-s lyuk is kihivás volt ( egy kép felakasztására). Voltak ilyen düblik is.
.... hogy meg kelljen köszörülni azt a tompa 4 milliméteres hegyét. Egy amerikánerrel és HSS fúróval előbb fúrok lyukat betonba mint azzal az eszközzel és ugye egy HSS anyag az azért elég kemény csak sűrűn kell élezni DE gőzölt, rázott betonban mind megadja magát. Betonba pedig vésővel csak krátert lehet csinálni nem furatot. Részemről arra használták amire akarták ezt az eszközt de vésőnek készült azt leszögezhetjük.
Nekem a panelfúrásról mindig a Falfúró jut eszembe de már akkor is voltak megfelelő szerszámok a beton fúrásához.
Na mindegy is inkább rakok fel képet a kompresszorom utólagosan készült ékszíj burkolatáról és ventilátoros hűtéséről.
Az Evig kézi fúrógép, meg valami NDK-beli masina (HGM250?) volt az átlagemberek számára elérhető, és az ehhez csatlakoztatható ütvefúró előtét. Ha két lyuk kellett, akkor már olcsóbb volt, mint kihívni a kisiparost. Még a szovjet is keveseknek adatott meg.
Ügyes megoldás a kompresszorod. A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2020
Azoknak a szerencsétlen embereknek készült beton fal fúrásához, akik nem rendelkeztek fúrógéppel. Kalapáccsal kellett ütögetni és közben forgatni..
Idézet: Persze vésni is, pld.: sírkövekbe feliratokat ilyesmivel vésték régen amikor ez még kézzel készült. De furatot is lehetett vele ügyeskedni egy tipli mélységig. Keserves volt, de más megoldás akkor régen nem volt. Sőt komolyabb betonba ma sem lehet a "normál" fúró ütvefúró állásában fúrni, csak a pneumatikussal. „vésőnek készült azt leszögezhetjük.”
Voltak, csak nem igen voltak elérhetök - Falfuro jo.. Az én uj Hiltimet is 83-ban simán ellopták, csak a kofferje maradt meg. Azzal a panelba lehetett egy csavart lönni....
A kompresszorod jol néz ki. A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2020
Hú, nagyon szép, igényes kivitelezés ! Gratula !
Tisztelettel megköszönöm az elismerő szavakat a komprira, pedig te van improvizációval nem tervek alapján készült .
A jó DX600 az menő még manapság is, akkoriban pedig egy vagyont ért. A kompri az manufakturi vagy Sk. VIM. Ami éppen kapóra jött az összeraktam és ilyen lett.
Én azért a hűtő ventilátor propellerére raknék valami burkolatot, már csak azért, hogy véletlenül se csapjon valakinek a kezére, aki óvatlanul nyúl rossz helyre. Amúgy minden elismerésem, annak fényében különösen, hogy "ami van, abból főzünk"-alapon készült.
Az a bajom, hogy mindig találok rajta valami hiányosságot pl. amit Te is észrevettél de elodázom és amikor elkap a gépszíj akkor rárepülök és megcsinálom. Persze lesz rá, fölé helyezve egy perforált burkolat csak még azt kell kiötlenem, hogy hogyan rögzítsem a szerelhetőséget is szem előtt tartva. Valószínű, hogy szegecsanya lesz belefúrva az ékszíj burkolatba és onnan fog átívelni a "minikalor" lemezéből egy ív, ami a motor emelő szeménél lesz még megrögzítve, mert hát remeg ám ez a kompri ha dolgozik és nem árt ha masszívan vannak a dolgok lefogatva.
Régen csináltam egy teljesítmény szabályzót ami ezen rajz alapján készült csak ronda dobozt sikerült akkoriban kerítenem és azt szeretném új dobozba áttelepíteni. Ha tudna valaki ezzel kapcsolatban ötletet adni ... azt megköszönném.
Korábban említettem, hogy vásároltam egy ilyen csípőfogót.
Nem győzök betelni az élménnyel, mennyire praktikus eszköz az alkatrészlábak elvágásához, és sokszor eszembe jut miért nem sokkal korábban vettem már. De azért egy apró kényelmetlenség mégis csak van, ami egyáltalán nem a szerszám hibája, de talán van rá megoldás. A lábak elvagdosása közben nem túlzó elvárás, hogy közel egyformára sikerüljön a maradék csonk hosszúsága. Némi gyakorlattal ezt most is meg tudom közelíteni, de nekem kell ügyesnek lenni hozzá. Arra gondoltam, ha az egyik vágópofa sík aljára valamilyen módon oda lehetne rögzíteni/ragasztani egy kb. 1,5mm magas „dudort”, akkor ha ezt odatámasztom a panelhoz (feltételezve a panellel párhuzamos pofahelyzetet) biztosítható lenne a közel azonos lábhosszúság. Felmerült ilyen igény már másban is? Született megoldás esetleg? Én megpróbáltam pillanatragasztóval egy vezetékdarabkából készült kis hengert (D1,5x1,5 mm) odaragasztani, de azonnal lepottyant. Aztán ugyanezt (egy másikat csak azonos méretűt) műkörmös ragasztóval is próbáltam (amivel a köveket ragasztják oda), de hiába volt az eredmény kicsivel ígéretesebb, még mindig messze nem volt elég stabil. Van erre akár gyári, akár amatőr megoldási javaslat?
Tartsd kicsit ferdén. Az egyik oldalt támaszd le és kis gyakorlással ez mindig azonos magasságú vágást eredményez.
Az ilyen variációkkal az a gond, hogy sok láb esetén problémás, és a ferdén vágott láb nem szakszerű.
Mindenképpen az ütközőben látom az ideális megoldást. De milyen legyen az ütköző konstrukciója?
Forrasztani esetleg lehet hozzá fémtisztára csiszolt felületre pld.: vezetékdarabot.
Üdv!
A közeljövőben vennék szalagcsiszolót, amitől azt várom hogy szedje az anyagot rendesen, továbbá jó lenne ha asztali "sík köszörűnek" lehetne használni. Ehhez valami állványt építenék neki, és lehetne kést élezni, vagy sarkokat lekerekíteni stb. Van két kiszemeltem a Reikel, a tescoban most olyan 14k körül kapható, és a másik a CMI, ami meg obis. Gondolom a szalag utánvétel mindkettőnél megoldott. Van valakinek releváns tapasztalata ezekkel?
A sárgát (Reikel) fejtetőre állítva akár két db. pillanatszorítóval is lehet rögzíteni.
A sajátomat így szoktam lefogatni. Ezt a méretű szalagot eddig be tudtam szerezni.
Szombattól ( 09-19) a Lidliben 11.990-ért, lefogatóval van szalagcsiszoló. + 699-ért 6 darabos szalag. Bővebben: Link
Kb. 25 éves barkács Skil-em van, a felépítése ilyen.
Van olcsóbban is...szinte ugyanaz. Nekem pont (ilyen színű is) ilyen van 20-25 éves lehet, most kezdenek a csapágyai "hangoskodni. Általában ez a fazon a nyerő... Bővebben: Link
A "keskenyorrúak" csak marketing, hogy szűkös helyekre is befér... A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2020
|
Bejelentkezés
Hirdetés |