Fórum témák
» Több friss téma |
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
C,D a javasolt megoldás. A prociban lévő felhúzó ellenállás igen nagy értékű(nézz adatlapot), nem igazán lehet rá számítani. pláne ha hosszabb kanócon lóg a kapcsoló, simán zavarérzékeny lesz. Az R2 is erősen javasolt, a nyomógomb megnyomásakor igen nagy áram folyhat a kondiból, ez bazi nagy zavart okozhat, és a kapcsolót sem kíméli, valaminek illik korlátozni a kisütő áramot...
Helló!
Igen az jónak tűnik, de itt van egy másik lehetőség is: Bővebben: Link 3. ábra és a fölötte lévő szöveg.
Ha jól látom ehhez ic kell (azt meg ide most nem építenék be). A legjobb valami pofonegyszerű megoldás lenne.
Esetleg próbáld meg ez: Bővebben: Link
Sziasztok. A kérdésem az lenne, hogy triac vagy tirisztor vezérlése megoldható úgy arduinóval hogy a fázishasítás szög mellett még időzítés is beállítható, megjelenithető legyen valamint az értékek program szám alatt elmenthetők legyenek? Én nem értek az arduinóhoz így az apróhirdetésben hirdettem meg mint fizetős munkalehetőség de senki nem jelentkezett rá. Ez vajon egy nehéz feladat lenne? Több egyszerű rajzot is találtam a neten triac vezérlésre programmal együtt de nekem bonyolultabb kellene. Szóval még egyszer azt szeretném kérdezni konkrétan, hogy megoldható-e a feladat arduinóval? A válaszokat előre is köszönöm.
Egy akku hegesztőt készítettem, tud fázist hasítani meg lehet adni hány periódus hosszú időt adjon és ezt 2x
Köszi. Ettől bonyolultabbat szeretnék azaz több beállítási érték elmentése, külső szelep vezérlése.
Sziasztok, el netes kalkulátor alapján összeraktam egy elég gyors timert mert 100-300ns-ot kellene mérnem és az a problémám hogy a főprogramom csak egyszer fut le. Valamit nem jól konfiguráltam esetleg? Egy leegyszerűsített részét beillesztem ide.
Azért, mert valószínűleg minden idejét az ISR-ben tölti. Kerüld a digitalWrite és a digitalRead függvények használatát! Nagy az erőforrás igényük.
Ha egy lábat invertálni (toggle) akarsz, akkor használd ezt: PORTx ^= 1 << PINn A LED esetén PB5, vagyis: PORTB ^= 1 << 5 Ez néhány gépi utasítássá fordul le.
A "setupTimer1();" sort helyezd át a setup()-ból a loop()-ba.
Most a void setup()-ban van ez a sor, a void setup() pedig csak egyszer fut le, induláskor. A void loop() folyamatosan ismértlődik. Ugyebár ez a setupTimer1(); sor hívja meg a blokkot amit írtál, de így csak egyszer fut le ez is. Ennyi a titok nyitja A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2020
Egyszerűbb a megoldás, lásd korábbi hozzászólásom!
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2020
Ha tenyleg 1-300ns kornyeken akarsz mericskelni, akkor a C mar nem eleg hatekony, vedd fontolora az assembly hasznalatat.
20MHz-nel mar minimum 50ns egy-egy utasitas (gepi kod) vegrehajtasi ideje! A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2020
Elírtam, a leggyorsabb amit jó lenne mérni az 125 μs. Vakut szeretnék vezérelni és amit vettem opto csatoló kapcsol 2-4ns alatt azzal kevertem. Erre a célra még jó a C ugye?
Persze, sokkal jobb a helyzet
Ennek ellenere erdemes kicsit atnezni amit masok fentebb mar javasoltak: pl digitalWrite/Read egyszeruen tul sok mindent csinal, ezert lassu, erdemes kihagyni. Ha nincs feltetlen szukseged az arduino bootloader-re es a kapcsolodo kornyezetre, akkor inkabb hasznalj sima C-t. Ha viszont nem akarsz elmelyedni az atmel mcu-k lekivilagaban, akkor az arduino jo kompromisszum, mert haladosan lehet vele fejleszteni, sok minden keszen van, "csak" hasznalni kell tudni.
Nem muszáj kihagyni, arduino alól is lehet a regisztereket piszkálni közvetlenül és nem a digitalwrite ot használni.
Köszönöm, egyelőre megírom itt azzal a gyorsítással amit írtak aztán ha lesz kis sikerélmény utána faragok rajta még.
En a digitalWrite/Read-re ertettem a kihagyast es foleg arra az esetre amikor kicsi/pontos idozitesre van szukseg (erdetileg 1-200 ns-rol volt szo) , amugy nagyjabol egyetertunk
Esetleg még abban kérhetném a segítséged, hogy a read funkciónál ez hogyan nézne ki egy fordított logikás gombnál mert az encoder-emen a gomb fixen magason van amikor megnyomom teszi testre. Normál esetén ha jól értem akkor ez lenne de nem tudom fordítva hogyan kell:
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2020
A valtozo utan rakott felkialto jel negalt allapotot jelent.
Probald meg If (gomb!==1) Vagy csak 0 irsz az 1 helyere ... ebben az ifes sorban.
Az apróhirdetsében kiírtad, hogy hardver és szoftver fejlesztése és ott van az is, hogy 20.000 Forint. Szerinted mennyi idő megtervezni egy ilyen eszközt? Csak az alkatrészek adatlapjainak olvasgatásával elmegy egy rakás óra. Az áramkör megtervezése is sok óra - még annak is aki gyakorlott ebben. Aztán még lehet forrasztgatni. És akkor a végén még egy kis szoftverfejlesztésecske: akármilyen egyszerű is (de nem úgy tűnik, hogy annyira egyszerű volna), azért néhány órát eltart a programozgatás is. Összességében simán elmegy vele több hét is mire tisztességesen összerakott prototípust csinál az ember. Piaci alapon egy ilyen fejlesztés inkább a milliós nagyságrendben van. Azt is számold bele, hogy az az ember, aki áramkörökhöz is ért és rendesen tud programozni is, az igen keresett a piacon, nem gombokért dolgozik. Nem úgy van, hogy fizetős munkalehetőséget keres, hanem a cégek kapkodnak érte. Plusz a kicsi munka mindig sokkal drágább mint a nagy, mert nehéz időt keríteni rá. Gondolod, hogy a jó szakembereknek annyira sok idejük van?
Hobbiból elképzelhető, hogy valaki megcsinálja, de ahhoz meg tudni kellene, hogy mit is csinál ez a dolog, és mitől lesz érdekes játszani vele? Idézet: „Hobbiból elképzelhető, hogy valaki megcsinálja, de ahhoz meg tudni kellene, hogy mit is csinál ez a dolog, és mitől lesz érdekes játszani vele?” Arról nem beszélve, hogy hobbiból lehet hogy megcsinálja valaki gombokért is a játék kedvéért.. De ehhez tényleg tudni kéne mindent a cuccról.
A legjobb, ha menet közben jönnek az ötletek, hogy ez, meg az még belemehetne, hiszen csak pár sor progeamkód!
Én csak úgy vállalnék el egy ilyen feladatot, ha tényleg, korrekten meg van a program logikája is adva, mikor, mit csinál, hogyan, mennyi ideig, mi történik, ha ez vagy az van, mik a határértékek, specifikációk. Ha ezek hiányoznak, abból sok jó nem sülhet ki. De ezt megírni/átgondolni már magában is óriási feladat. Idézet: „Összességében simán elmegy vele több hét is” Szeintem keveset mondtál.... akár több hónapot is igénybe vehet. És akkor még nem volt szó az anyagok beszerzéséről ami szintén vanhogy sok időt vesz igénybe Idézet: Ez mindig így van. „A legjobb, ha menet közben jönnek az ötletek”
Sziasztok!
Egy kis segítséget kérek arduino ügyben. Abszolút láma vagyok hozzá. A gyerek elektromos rollerébe szeretnék egy kijelzőt készíteni. Erről a projektről lenne szó: https://github.com/augisbud/m365_dashboard Mindenem meg van hozzá. programozó, arduino pro mini, oled kijelző, igaz nem I2C, hanem SPI. Kérdése(i)m: A hivatkozott oldalon szereplő fájlokat hogy tudom beletenni az arduino panelbe, illetve az SPI kijelzőt tudom-e használni az I2C helyett és ha igen, akkor hogyan? Mindennemű segítséget nagyon köszönök! |
Bejelentkezés
Hirdetés |