Fórum témák
» Több friss téma |
ÍGY (Nem értem miért olyan nehéz a fordítóba beírni hogy PCB maró ? ) Az első hónapban úgy fogod tördelni őket hogy öröm lesz nézni ...
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2020
Mert újmarót nem PCB marót mondtál.
Aműgy láttam olyat az egyik videóban, aminek kisebb volt a maró része, de olyat nem találok sehol sem. Óvatosan kell, és akkor nem fog törni.
PCB a nyák angolul ...
Idézet: Azt is mondják hogy a jó CNC-st törött szerszám kilóra mérik , amikor nyákoltam minden hétvégén kicsináltam egy fúrót legalább , és nem azért mert nem voltam óvatos , elhiheted hogy ezek a vékony marók akkor is törnek ha csak ránézel a tároló dobozra .... Vegyél 08-1mm es fúrót és gravírtűt 10 fokos 0,05 ös tökéletes lesz először aztán majd ha már pontos és kottymentes lesz a géped akkor jöhetnek a finomabb szerszámok ... „Óvatosan kell, és akkor nem fog törni.” A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2020
Idézet: „Óvatosan kell, és akkor nem fog törni.” Aha, persze. Szerencsére, ha megszakad a kapcsolat, akkor megáll a gép, csak forog tovább a motor. De ha bármi széthullik menet közben (mert miért ne tenné?), akkor lehetsz te bármilyen óvatos, a szerszám törni fog. Én MDF fát martam vele (1mm mélységű lépésekkel), majd a rázkódástól, vagy a fene se tudja mitől az addig betonstabilnak hitt lerögzítésem szétverődött, s a munkadarab elindult a maga útján, neki a gép valamelyik "oszlopának", ahol megszorult és már tört is a hegy. Mindez egy-két másodperc alatt zajlódott le, esélyem nem volt leállítani a gépet ennyi idő alatt. Vagy másik eset volt, hogy a hernyócsavar kirázódott a motor és tengely összekapcsolását szolgáló közbetétből... Ekkor csak az X tengelyem ment el, a marószerszám 10mm mélyen bent az anyagban, Y irányban megindult a program, de ott meg ugye volt anyag - kb. 8mm-t tett meg így, mire eltört a szerszám Azóta az óvatosságom a még biztosabb anyagrögzítés és a menetek beragasztása felé terelt, így nem tört el több szerszámom (még). Viszont ezek a 0.1mm hegyű gravírozók valóban olyanok, hogy rátüsszentesz és törik, majdhogynem babusgatni kell... Még szerencse, hogy a kezdeti készletemben kaptam belőlük egy tizes csomagot (s bevásároltam 1-3.2 kukoricamaróból tucatszám)
Nekem van kezdésnek 150db 1.2-es kukoricamarő, és 2.3mm-esből is 30db.
Érdemes bevásárolni, mivel jövő év közepétől minden külföldről nem EU-s országból rendelt cuccra megy majd az ÁFA + VÁM, de nem ez a drága kis értékű cuccoknál, hanem a 3e Ft körüli kezelési díj.
Sziasztok!
Építek egy DVD meghajtókból lézer plottert. Azt szeretném kérdezni, itt is szükséges beépíteni végálláskapcsolót vagy itt nem szükséges?
Törni-zúzni nem fog, ha végálláson túlmenne, akkor sem...
Köszi, gondoltam hogy nem fog törni, csak láttam youtubon hogy volt aki tett, azért kérdeztem.
Felteszem a low cost gépem negyedik és egyben utcsó verzióját szemlére! Még mindig pcb az elsődleges cél!
Szerk.: A vonalzó 30 centis, csak a viszonyítás kedvéért! A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2020
Mekkora a megcélzott munkaterület?
És milyen összeget kalkuláltál a vázra? Motor menetesszár főorsó nélkül? Én is LOW COST gépek pártija vagyok de ez a szögvas, alátéttel távtartott csapágyak párosával én elég szkeptikus vagyok a PCB-hez Ha egy 200*200mm munkafelülettel megelégszel és valóbal LOW COST gépet akarsz ( de olyat amivel PCB-t tudsz) csinálni Akkor vegyél 4 darab 300mm mgn 12-est és csinálj egy keresztasztalost.. Stabil-FIX-Olcso-és tudni fogsz vele PCB-t marni... Amúgy mivel rajzolsz?
Nem kell nagy terület, itt most nem az a cél. Játszadozni kell, pénzt nem fog termelni. Ellenben alkalmanként jól jönne, például előlapot marni, ilyesmi. Sokszor azért nem építek meg valamit, mert nincs kedvem a maratóval szötyörögni.
Low cost alatt azt értem, hogy vettem 2 db 12-es menetes szárat meg 2db 8-asat egy zacskó csavarral, és fizettem érte 4000-et. Szögvasam éppen van még a műhely építésből, de amúgy itt van a vasas bolt az ajtóm előtt, kézben elhozom a hat méteres szálat. Ez is szempont. Csapágyak vannak bontásból, 12-est lehet vennem kell párat. Egyedül a bútorlapok leszabása ami pénzbe kerül, de az meg kb négyzetméterre megy, nem hiszem hogy sokba kerülne. Még maximum egy tízest akarok erre költeni többet nem. Majd ha jön be egy kis rávaló, akkor beruházok komolyabba. Vagy nem. De addig meg ez teljesen jó kellene legyen a fentiekre. Amúgy SolidWorks a barátom, azért rajzolgattam ennyi változatot mert élveztem A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2020
Nyák gravírozásnál nagyon jó barátod lesz az autoleveller progi , ő letapogatja a munkadarab felületét és beleírja a G kódba miáltal a felület görbesége a sínek hibái kiesnek a hibalistából ...
Sziasztok!
Elkészültem a dvd-meghajtókból épített lézer gravírozóval. Valaki tudna feltenni egy 40mm X 40mm-es fájlt, amivel kipróbálhatnám?
A rajz nem valóság... Illesztések, sarkok csomópontok erőhatások, kottyanások, lötyögések, csavarodások, nyeklések... Na ez mind lesz.
Tudom, ezért kérdeztem a véleményeket!
Szerk.: Ja, hogy a csúszósra írtad? Azon már túl vagyunk, csak egy gondolat volt! A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2020
Megtörtént minden autómatikusan de valamiért nem pontosan illesztette rá a munkadarabra vagy nem is tudom Jó és használható a nyák De vannak mélyebb bemarások itt ott
Idézet: Kukoricamarót még nem használtam milyen anyaghoz milyen fordulattal és milyen előtolással használható ? „s bevásároltam 1-3.2 kukoricamaróból tucatszám”
Az mitől lehet, hogy működni működik a dvd-meghajtókból összeállított lézer gravírozó, de semmit nem éget a felületre. Már próbáltam mindenféle távolságból, de semmi.
Ha valaki készített már próbaképpen ilyen masinát, és működött is neki, szívesen vennék némi segítséget. Tudom ez nagyon gagyi szerkentyű, viszont most nem is ezen lenne a hangsúly.
Nem láttam még ilyesmit működni, sokkal erősebb LASER-em van...
A LASERdióda milyen? Pár videót megnéztem , ott a mechanika van DVDből a dióda legalább 1 Watt-os... azzal is leginkább papir amit lehet égetni... A fókuszt kell megtaláljad , akkor jó mikor a legkisebb a papíron a laser fénye... Szemüveg ( lézerhez való ) nélkül megnepróbáld....
Én is Dvd-ből vettem a mechanikát. Lézerhez való szemüvegem még nincs, akkor addig ne is nagyon próbálgassam a lézert állígatni?
Lézer: Lasermodul MXD1230 Laser rot 5mW
Gyenge a lézer ahogy Miklós is mondja. Hogy valamit érjen legalább 1W kell, 2-3W-tal már szépen lehet gravírozni fába, sőt az már tud vágni is vékonyabb anyagot.
Az 5mW semmire sem elég az csak világít, még a szemedet se nagyon tudja károsítani.
Amit néztem videót, abban is ilyen tipust használtak. Akkor milyet vagyek, konkrét tipust tudnál ajánlani?
Végre dolgozik a gépem Már csak a végálláskapcsolók beépítése és a kézivezérlő elkészítése van hátra .
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2020
Az csak egy mutató lézer, azzal nem jutsz előre... JLM45160ZA-01Y5 1,6W valami ilyesmi lehetne - belépőszintű
Csak azt nem értem, a youtubon található videókon viszont működik ezzel a lézerrel is, amit én vettem.
Uh, igazad van, nagyon benéztem a lézer modult. Én 5mW-t rendeltem, a videón pedig ez szerepel:Focusable 200-250mW 650nm Laser Module
Hali!
Youtube-ot mindig fenntartással nézem, vannak ott csuda (fake) dolgok )
Szia értelek is meg nem is. Ezzel az erövel néhány ezer forinttal többet ráfordítva egy job gépet is építhettél volna. A DVD mehanika rettenetesen kicsi, nem való semmire. A YouTube nem mindíg jó tanácsadó, de adhat ötleteket. Én is onnan kaptam kedvedt az építéshez. Most már van egy 400x400mm munkafelületü CNC ami kielégíti a hobbicélokat
|
Bejelentkezés
Hirdetés |