Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3khz aluláteresztő szűrő
Lapozás: OK   1 / 1
(#) wazsi hozzászólása Jún 19, 2008 /
 
Üdv
Nekem 1khz jelről kéne leoperálnom vhogy 4-5khz jelet.
Az a problémám,hogy négyszögjelekről van szó.
A jelszint igy adott 5V.
Kéne 1 frappáns megoldás lehetőleg kapcs rajz.
Előre is köszi
(#) elektrorudi válasza wazsi hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
Kicsit bővebben... ?

Vagy csak álmos vagyok ?
(#) wazsi válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
uhh lehet én nem tudok vmit ,de mire vagy még kiváncsi ??
(#) wazsi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
háát ugytom van aluláteresztő szűrő ami ezt a célt szolgálja.
De ha tudnám hogy kell ,akkor gondolom megcsináltam volna és nem kérdeznék nálam hozzáértőbb embereket.
(#) wazsi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
uhhh
1xüen nemtom mia probléma???
Ha fogok grafikus mono hangszínszabályzó akkor bármelik frekit kilőhetem.
CSak azt nem tudom 4szög jelnél hogy viselkednek ezek.
Amugy természetesen nem 1khzböl akarok elvenni 4 khz-et ,hanem rola,tehát rajta van 1 zavaro jel amit leszeretnék szürni.

(#) Dudus válasza wazsi hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
Ha az 1KHz nem szinuszos és fontos, hogy ne az legyen, akkor a szűrő kivehet olyan frekvenciájú összetevőt ami az alapjeledet is torzíthatja.

Próbálj pontosan fogalmazni, mert eddig én sem értettem mit akarsz.

Az 1KHz-es négyszögjelre ha megcsinálod a fourier analízisét találsz majd benne sok színuszos összetevőt amiknek a fázisa és az amplitúdója is fontos. Valószínűleg lesz 4KHz-s összetevője is. Ha ezt kiszűröd torzul az alapjel is valamint ez esetben fontos, hogy a csoportfutási idő ne ingadozzon nagyon, mert az szintén torzíthatja az alapjeledet.

Szűrőt méretezni nem egyszerű.
(#) Hurka válasza wazsi hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
Hali!

Nem vagyok benne teljesen biztos, de itt találsz egy jegyzetet az aktív és passzív szűrők méretezéséről!

Üdv.: Hurka
(#) Hurka válasza Dudus hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
Igazad van, Dudus! szerintem célszerű lenne egy sávzáró szűrőt építeni, és akkor nem lenne ennyire drasztikus a veszteség! Igaz, teljesen torzulás nélkül nem lehet megoldani!
(#) proli007 válasza wazsi hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
Hello!

Idézet:
„Ha fogok grafikus mono hangszínszabályzó akkor bármelik frekit kilőhetem.
CSak azt nem tudom 4szög jelnél hogy viselkednek ezek.”


A válasz egyszerű: Szarul!

Nem volna mégis egyszerűbb egy rajzot feltenni, hogy mit készítesz? Mit szűrünk? Milyen célbol? Mi maradjon belőle? És mit vársz tőle!

Ne feledd, van egy vicc, hogy "a rádió bemondja, hogy az autópályán egy őrült szembe hajt a forgalommal....

üdv! proli007
(#) gg630504 válasza wazsi hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
1 kHz-es PLL ( fáziszárt hurkú oszcillátor ) ráhúzása megoldás? Nem nagyon zavarja más frekvenciájú jel, négyszög is kinyerhető, csak a behúzási idő és a fázis lehet kritikus.
(#) ferci válasza wazsi hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Vedd komolyan "proli007" kérését:
Nem volna mégis egyszerűbb egy rajzot feltenni, hogy mit készítesz? Mit szűrünk? Milyen célbol? Mi maradjon belőle? És mit vársz tőle!
... különben nem jutsz előbbre - és én is ezeket kérdezném.
(#) proli007 válasza gg630504 hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Oké!

Csak honnan tudod mit csinál? Ha tudjuk, hogy 1kHz a jel, elég elhinni és nem is kell vele semmit csinálni.

üdv! proli007
(#) wazsi válasza ferci hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
A rajzot nemtom feltenni mert az ismerösöm garázskapujárol van szó.
Felszerelte és nem müxik neki.
Nem vagyok 1 gyakorlott elektronikus ember ,de rámértem neki scoppal és folyamatos 4-5 khz jelet vesz vhonnan a vevő modul.Probálgattam antenna árnyékolásal,semmi eredmény,vevő modul csere az sem jött be.
Sajna nemtudom megállapitani honnan szedi össze a zavart de biztos kintről jön,mert ha leszedem neki az antennát akkor megszünik a modul végén a zavar is.
Ugy gondolam ha sikerülne levágni vhogy a zavart (mint hangtechnikában) akkor kész is lenne a mgoldás
(#) ferci válasza wazsi hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Nos, akkor az oldalon látsz szűrőméretezéseket, próbálj összehozni egy nagy meredekségű aluláteresztőt 2 kHz környékére, hogy könnyen tudd változtatni esetleg, aztán meglátod.
Egyébként lehet még egy gond... ha az a zavaró valami lesüketíti a vevőt olyan szempontból, hogy gyengébb a saját bemenő RF-jel, akkor hiába... meg kellene keresni a forrást.
(#) wazsi válasza ferci hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Hát van 1 csomo ,de melyiket célszerü megvalósítani ??
(#) ferci válasza wazsi hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Ahogy elnézem ( megnéztem) , ezzel a doksival sokra nem mész.... Először próbáld megnézni szkóppal azt a szitut, amikor te is adsz vezérlést a kapunak, milyen keverék-jelet látsz. Jó lenne lefényképezned...
Az ötlet pedig a következő: teszel egy R-C tagot integrálni a modem után, ezután egy 4093-at és úgy állítod be az egészet, hogy ne tudjon 3 kHz felett átbillenni, magyarul bejövő "1" szint esetén a kondinak ne legyen ideje feltöltődni a billenési szintre.
Pár tized msec a játék... talán érted a témát.
Persze ha elnyomja az egészet a 4 kHz, akkor bukta.

trigger.JPG
    
(#) proba válasza wazsi hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Először ez az egész valaha működött és most elromlott?
Távirányító nem volt cserélve?
Megfelelően össze vannak párosítva?
Lehet csak a légköri zavarokat erősíti ki a vevőd,akkor mérj rajta, ha az adó is működik.(az adód biztosan működik? )
Szerintem ezzel a szűréssel rossz nyomon jársz.
A procban elég rendes hibajavítás van gondolom, te a benne lévő digit szűrőt nem biztos hogy felül tudod múlni.
Ha az ő frekvenciáján valami ekkora térerővel folyamatosan sugározna az valaki már úgyis bejelentette volna ,vagy ha nem te légy az első .
Legalábbis én így gondolom.
(esetleg DVD,számítógép... kapcs üzemű táp nincs a közelben talán azok zavarhatják.De ÉN inkább zajnak gondolom amit veszel,amit a megfelelő rádiójel elnyom .)
(#) Dudus válasza ferci hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Sajnos ide a szkóp nem az igazi. Spektrumanalizátor kellene vagy egy olyan digitszkópot kell használni amiben van FFT. Ott egyértelműen látszik a spektrumban, pontosan mi is a frekvenciája a zavarjelnek. Ezután könnyebb beazonosítani honnan is jöhet.
(#) ferci válasza Dudus hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Nem én találtam ki a 4-5 kHz-et...
A bejövő ( ?) RF jelet meg lehet kutatni, ezt többen is írtuk; ha erre gondoltál volna.
A lényeget még nem láttuk.
(#) wazsi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Háát köszönöm a segitséget ,csak 1 kicsit furcsa,de lehet én élek más bolygon.
Kérdeztem vmit (,hogy lehet épiteni 1 aluláteresztő szürőt),és a végére teljesen más hova érkeztem
Ez kb olyan mintha megkérdezném hol lehet venni 1 kg kenyeret és mindenki 1000 kérdéssel önt el ( milyen kenyér,gyalog akarok menni vagy repülővel,vagy uszva,hány éves a hajos kapitány ... stb ) ,de hogy vki elárulni egyszerű szűrőt ami 3khz felet vágja a digitális jeleket az nem m1 (tisztelet a kivételnek)

Ha vki látta az ARGO cimű filmet akkor akkor tipikusan azaz eset mikor kért a csávó 1 hamburgert + sült krumplit.

Ezen nem szeretnék vitatkozni,mondom lehet bennem van a hiba
(#) ferci válasza wazsi hozzászólására (») Jún 21, 2008 / 4
 
Teszek fel 4 szűrő méretezést csak azért, hogy ne legyen hiányérzeted... +/- táp kell hozzá ( 7...10 volt), kb. , a kimeneten kell egy 1 kohmos ellenállás után egy 5v1-es zener a GND felé, hogy levágja az esetleges (-)-t és helyreállítsa a TTL szintet. IC: LM358, 833, stb.....
Ajánlom, olvasd végig újból és többször a topikot, hogy minden feltett és "rejtett" kérdésre próbálj válaszolni, legalább magadnak.
Az össz rajzot meg próbáld ki asztalon , generátorral és szkóppal, hogy esetleges beépítés előtt lásd, mit tudsz kihozni belőlük.
(#) wazsi válasza ferci hozzászólására (») Jún 21, 2008 /
 
Köszönöm szépen
Ezek 3 khz vannak méretezve ???
(#) ferci válasza wazsi hozzászólására (») Jún 21, 2008 /
 
Ajaj... ott a képlet mindegyiken, te határozod meg a frekit... az ellenállás pl. adott 4.700 és 10.000 között (választasz), aztán behelyettesíted a képletbe ezt is meg a frekit (F, pl. 3000 ) is és számolsz C-re... ne felejtsd el, hogy a C farádban van, vissza kell számolnod nF-ra ( * 10^9).
De hangsúlyozom: csak azért , mert kérted....
(#) proba válasza wazsi hozzászólására (») Jún 22, 2008 /
 
Ha szűrőzni akarsz akkor a 300.. MHZ -t szűrd (távir frekije) Azt mondtad az antennáról jön a zavar.
(#) proba válasza proba hozzászólására (») Jún 22, 2008 /
 
Bocsánat a problémára koncentráltam nem a feladatra.
(#) kisfeca hozzászólása Dec 30, 2008 /
 
sziasztok! Épitettem egy 80 wattos erősitőt a kocsimba a mélyládához. Kellene neki egy hangváltó de hallottam ilyen alul áteresztő szűrőről. Az lenne a kérdésem hogy tudnátok adni valamilyen kapcs. rajzot vagy valamit ami jó lenne nekem hogy csak a mélyek menjenek a mélyládámra? Vagy egyszerúbb ha veszek egy hangváltót? Ja és igen még egy kérdés: az ilyen szűrőknek mindnek kell 12V olyan nem létezik ameiknek nem kell táp? Kösziiii
(#) kobold válasza kisfeca hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
És ez aztán mit keres ebben a témában...
Tessék, keresgélj a megfelelőbb helyeken.
(#) kisfeca válasza kobold hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Ok. Köszi
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem