Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3221 / 3566
(#) granpa válasza mnyugger hozzászólására (») Dec 4, 2020 /
 
Az elvtársak nagyon elq...!, mert az estit is visszaminősítették menet közben szakközéppé, holott minimum 4 év gyakorlattal és szakmunkás bizonyítvánnyal, sőt érettségivel is voltak tanulók. (volt aki 20 éves gyakorlattal!) Ezért külön, -jó pénzért-, még egy évet kellet járni technikus minősítőre!
(#) mnyugger válasza granpa hozzászólására (») Dec 5, 2020 /
 
Ez az, mikor hozzá nem értők vannak döntési pozícióban.
(#) mnyugger válasza granpa hozzászólására (») Dec 5, 2020 /
 
Rendszerváltás után most meg nem nevezem kormány a felsőfokú rendszerszervező diplomámat egy tollvonással emelt szintűvé degradálta. Ezzel havi 100 ezret kivett a zsebemből.
(#) k_i_j hozzászólása Dec 5, 2020 / 1
 
Tud esetleg valaki egy jó elektronikai fórumot?
(#) sany válasza k_i_j hozzászólására (») Dec 5, 2020 /
 
Kinek mi a jó.
(#) k_i_j válasza sany hozzászólására (») Dec 5, 2020 2 / 1
 
Mondjuk az elektronikáról szóljon és ne néhány cezaromán figuráról.

Itt nem a segítőkész és hozzáértő tagok dominálnak.
(#) Gafly válasza k_i_j hozzászólására (») Dec 5, 2020 / 1
 
(#) CHZ válasza k_i_j hozzászólására (») Dec 5, 2020 /
 
Szerintem nem megfelelő helyen keresgélsz, itt is van ahol konkrét kérdésre, problémádra kaphatsz segítséget!
(#) Ge Lee válasza k_i_j hozzászólására (») Dec 5, 2020 / 5
 
Ha megnézed az oldalt, nem profi hanem hobbi. Ezzel együtt hazánkban szerintem ettől csak rosszabbakat találsz, minden szempontból. Ami jó volt (egykori terminál) az meg kihalt. Ami nekem még pl. szimpatikus az ahogy a tanya működik. Nem topikok vannak, hanem kérdések. Valaki beír egy problémát, és addig pörög meg mennek benne a kérdések és válaszok amíg a probléma meg nem oldódik, utána megy a süllyesztőbe és jön a következő kérdés, probléma. Meg volt még egy ehhez hasonló valami online távjavítós oldal, nem tudom működik-e.
Ezen kívül nem tudom mit szeretnél. Valaki(k) álljanak készenlétben a kedvedért a nap 24 órájában, félretéve a saját munkájukat (amivel a pénzt keresik) és segítsenek itt ingyen, önzetlenül? Akadtak akik ezt tették, baj csak abból volt amikor a kisujját nyújtja és a karja sem elég.
A másik amikor valaki úgy vár segítséget (épp tegnapi példa is van rá), hogy arra sem képes hogy egy topikban kettőt visszalapozzon. Én vettem a fáradtságot amikor egy téma érdekelt, és elolvastam több száz oldalt, nem csak itt, hanem másik fórum hasonló témáját is.
(#) k_i_j válasza CHZ hozzászólására (») Dec 5, 2020 /
 
Lehet.
(#) CHZ válasza k_i_j hozzászólására (») Dec 5, 2020 / 2
 
Abban igazad van, hogy vannak néhányan akik írogatnak csak úgy, talán belső kényszerből.
Ezeket nem érdemes olvasgatni, át kell lépni.
(#) k_i_j válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 5, 2020 /
 
"ettől csak rosszabbakat találsz"

Akkor siralmas a helyzet.


"álljanak készenlétben a kedvedért a nap 24 órájában, félretéve a saját munkájukat"

Ilyet senki nem várhat el. Hiszen önzetlen segítségre számít az ember. Ha akar segít, ha nem, akkor meg nem reagál.

Ami undorító számomra, hogy egy segítőkész fórumtársra két vamzer jut.
Ők aztán gyorsan támogatásra találnak.

Van néhány figura, aki úgy érzi, az ő ízlésének, ízléstelenségének kell hogy megfeleljen a világ.

Néha levelezgetek itteni fórumtársakkal. Nekik szintén ez a véleményük.

Jobb a békesség alapon nem kritizálnak.

Engem meg nem igazán érdekel néhány sült bolond.
(#) k_i_j válasza CHZ hozzászólására (») Dec 5, 2020 /
 
Ők azok, akik mindenhez hülyék, de mindenáron szerepelni akarnak.
Nem marad más számukra, mint a vamzerkedés.
"Megértésre" is találnak rögtön.
(#) TAttila77 válasza k_i_j hozzászólására (») Dec 5, 2020 /
 
Vagy nem! Sokszor látható.
(#) Ge Lee válasza k_i_j hozzászólására (») Dec 5, 2020 / 5
 
Akkor egy tökéletesen ideillő példát kapásból tudok mondani, épp a napokban volt feszegetve: csöves topik. Nem értik még a moderátorok se, hogy mitől olyan mindig az a topik mint a darázsfészek, be is zárták mert állítólag nem bírtak vele. Na én elmondom mitől. Van néhány emberke, akinek ez "komoly" üzlet. Na a komolyat nem kell szó szerint venni, a lényeg hogy az illető ezt annak éli meg, anyagilag meg szakmailag is. Ennél fogva, ha bármi olyat mersz állítani ami az ő akár anyagi érdekeit, akár szakmai "hírnevét" a témában nem öregbíti akkor jaj neked, azonnal olyanná válsz mint a politikában az ellenzék, plusz még meg is próbál ahol csak tud uszítani, lejáratni stb.
Visszakanyarodva a kérésedhez is. Úgy 30 év zenehallgatás után fejest ugrottam a csöves dolgokba, amivel ugye együtt jár a kimenőtrafó is, amiről vajmi keveset tudtam. Ahogy elkezdtem kérdezősködni a témában 2 dologgal szemebsültem. Az egyik, hogy ahány embert kérdeztem az mind másféle választ adott, meg részben olyat is, mintha valami féltve őrzött titkot dédelgetnének amit semmi esetre sem akarnának másokkal megosztani. A másik, hogy azonnal akadt 2 ember aki mindenáron "le akarta venni a vállamról ezt a terhet" , mondván hogy a világon ő ért ehhez a legjobban ( ), meg egyébként is, noha drága, de még így is jobban járok mintha mással csináltatom, vagy magam tekerem.
Ekkor jött az, hogy elolvastam itthoni és külföldi fórumokat is a témában, meg megnéztem hogy adott gyártók hogy csinálják, miért úgy ahogy, és a hatalmas információhalmaz birtokában nekiálltam magam. Csináltam vagy 5 féle elrendezésű kimenőt, ezeket megmértem és meg is hallgattam (!), és most ott tartok mint bármi mással, hogy a magamét akkor sem csináltatnám mással ha negyedannyiért vállalná.
(#) k_i_j válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 5, 2020 1 /
 
Tökéletes a példa!

Egyfelől a csöves dolgokkal "menőzni trendi."

Nagyjából 30 évvel ezelőtt foglalkoztam többet az elektronikával.
Sokan szeretik magukat "különlegesnek" hinni. Ez egy pszichiátriai probléma.
Így aztán nem általános dolgokba próbálnak belevágni. Sokszor olyanba, ami egyébként lehetetlen, de már az fontos nekik, hogy ilyennel jöhetnek elő.

Szóval, már harminc évvel ezelőtt is volt egy szűk kör, aminek a tagjai azt hitték, hogy ők maguk a tudás.
Én meg akkor ismerkedtem a csövekkel. A félvezetők után.
Volt néhány kész erősítőm akkor már és gondoltam, meggyőzöm őket, hogy egyik se jobb, mint a másik.
Nem látták, hogy mit hallgattak és tippeltek.
Huszonöt százalékában sem találták el a helyes választ. Ennyire olyan is képes,a ki eddig csak Sokol rádiót hallgatott.
A vége az lett, hogy évekig nem köszöntek. Nem is bántam különösképpen, mert már nagyon untam hallgatni a süket dumájukat.

Ahogy láttam, itt az észérveknek nem igazán van helyük.
A divatot kell majmolni mindenben, bármekkora szakmai baromság is legyen az.

Sok mindenről van "hivatalos" vélemény. Ha valaki ezt vitatja, azt ki kell zárni.
Szerintük.
Ez a legbiztosabb módja annak, hogy a hülyék hülyék maradhassanak.
(#) mek-elek válasza k_i_j hozzászólására (») Dec 5, 2020 / 1
 
Már megbocsáss,
ha ilyen gondolatok sarkalnak, amikor új építésekbe kezdesz, akkor jobb lesz ettől annak a hangja? Vagy ne talán, a régebbiknek ettől lesz jobb?
(#) mek-elek válasza k_i_j hozzászólására (») Dec 5, 2020 / 3
 
"Tud esetleg valaki egy jó elektronikai fórumot?"

A továbbiakat olvasva, szerintem szerencsésebb lenne, ha csinálnál magadnak egyet, mert ott otthon lehetnél, és magadra szabhatnád célját, és annak körülményeit.

Mi itt csak vendégeskedünk, és használjuk a vendéglátó által felkínált lehetőségeket, és vagyunk egy páran akiknek ez elfogadható, és elvannak.
Nem gondolom, hogy muszáj lenne itt "szenvednie" annak, aki nem érzi itt jól magát.
(#) k_i_j válasza mek-elek hozzászólására (») Dec 5, 2020 / 1
 
Kábítsam magam valami ostobasággal?
Engem a valóság érdekel. Nem a divat, vagy egyesek tévhite, vallása.

Lehet jó erősítőket csinálni csövekkel, is meg tranzisztorokkal. Nem ezen áll, vagy bukik a dolog.
(#) k_i_j válasza mek-elek hozzászólására (») Dec 5, 2020 / 1
 
Ez "egyszemélyes ország" dolog azok sajátja, akik szeretnek vamzerkodni.

Engem érdekel mások véleménye még akkor is, ha ütközik az enyémmel.
Tudod miért?
Mert mi van, ha tévedek?
Az enyémmel ellentétes véleményekből is lehet tanulni.

Nem azt várom el, hogy bárki, sokan, megerősítsék a téveszmémet.
Világítsanak rá, hogy tévúton járok. Ez pedig sok esetben csak vitákkal lehetséges.
Az persze más kérdés, hogy vannak akik nem képesek megemészteni, hogy butaságot állítanak. Engem például a tényekkel nagyon gyorsan meg lehet győzni és nem ellenségemnek tekintem azt, aki rávilágít a tévedésemre.
A tanulás fontos eleme, hogy időnként szembesülünk a hibáinkkal, tévedéseinkkel.
Nekem nem gond azt mondani, hogy bocsi, én tévedtem.
(#) k_i_j válasza mek-elek hozzászólására (») Dec 5, 2020 /
 
"Nem gondolom, hogy muszáj lenne itt "szenvednie" annak, aki nem érzi itt jól magát. "

Igazad lehet.
A gondom az, hogy a társaság több mint fele teljesen normális.

A tárhelyem, meg a domainem megvolna hozzá, de hiányzik a szakértelem a részemről.
Weboldalt nem nehéz csinálni, vagy akár ingyenes portálmotort is fel lehet tenni. Nem az a probléma.
Én csak tanulgatom az elektronikát és nem tanulgatom.
Én csak egy nagyon kezdő hobbista vagyok.
Szóval, van önkritikám és tudom, hogy a feladat nagyon meghaladna engem.
(#) mek-elek válasza k_i_j hozzászólására (») Dec 5, 2020 /
 
Most épp egy tálaló szekrény készítésével bajlódom, pontosabban az elemek méretezését ellenőrzöm a lapszabászat részére. De még össze is kellene rakni, és a karácsony a nyakamon.
Sajnos a fejhallgató erősítőm (EVAmp) már egy éve vár rám, hogy folytassam. Alig várom, mondhatnám gyötör a kíváncsiság a hangját illetően.
Irigylem azokat, aki egyfajta körülmények elemzésére ráérnek, ahelyett, hogy csinálnának valamit.
Én sem vagyok asztalos, de azért megfogom csinálni amit tervezek. Ebben is vannak körülmények, de nem azzal foglalkozom, hogy ki mit, mért, csinál, ahogy, hanem azzal foglalkozom, hogy hogy tudom adott körülmények között célomat elérni.
És úgy gondolom, hogy az adott feladat végrehajtását, az önmagunk, vagy más elemzése nem segíti, hacsak nem szociológiáról van szó.
(#) Bakman válasza mek-elek hozzászólására (») Dec 5, 2020 /
 
A méretezés nem elemzés? Leméred (elemzed) a helyet, ahova szánod a szekrényt/bútort.
(#) k_i_j válasza mek-elek hozzászólására (») Dec 5, 2020 /
 
Biztosan nem vagyunk egyformák.

Én szeretem végiggondolni a dolgokat.
Na meg időm is van rá.
Remélem. (a korom miatt)
(#) mek-elek válasza Bakman hozzászólására (») Dec 5, 2020 /
 
"A méretezés nem elemzés?"
Kérdésedre válaszolva, véleményem szerint, a méretezés nem elemzés.
A méretezés egy terv megvalósításának, annak analitikájához tartozó közbenső rész. Ha nem haragszol, mint jelen esetben is, van egy adott nagyságú hely, és van egy jóváhagyott elképzelés (párom), amit a készülő bútornak teljesíteni kell. Innentől kivitelezésről beszélhetünk, és ennek a része a méretezés.
Elemezni, ennek elkészülte után lehet egy projektet, hogy egy későbbi tevékenységben, terve-zésben, kivitelezésben, hasznosíthatóak legyenek a gyakorlati tapasztalatok. Azonban, mivel „mindjárt” hetvenkedek, így nekem ez valószínűleg okafogyott dolog lenne.
(#) mek-elek válasza k_i_j hozzászólására (») Dec 5, 2020 /
 
"Biztosan nem vagyunk egyformák."

Hogy egyformák vagyunk e? Nem tudom.
Azonban nem igazán ismerjük egymást, és ez jelenleg biztos.
Az idődért irigyellek!
És, hogy ebből melyikünknek mennyi jut, azt csak a mindenható ismeri. És lehet, hogy meg is gondolja magát. Úgy hogy titkon szoktam smúzolni nála, mert sokban van a sok fadarab, meg ezt azt szeretnék még építeni.

Nem személyeskedve, de nekem tetszik a fantázianeved, mivel megszemélyesítette bennem, az eddiek alapján, egy postai jelfogó nevét.
Ez volt a -kijelölést indító jelfogó-. Persze ez csak bennem csenghet össze.
Ezért megkérlek ne neheztelj érte!
(#) zolika60 válasza mek-elek hozzászólására (») Dec 5, 2020 / 2
 
Három dolog van a világon, ami végtelen és mégis hiányolják a legtöbben. A pénz, a szeretet és az idő. Tudni kell, hogy bármelyik végtelenül rendelkezésre áll.
(#) szs válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 5, 2020 / 1
 
Szerencsére egy dologból mindennél több van. Valójában a legigazságosabban elosztva -soha nem hiányolja senki, nem panaszkodik, hogy neki kevesebb jutott volna másoknál.
Sőt...
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2020
(#) ktamas66 válasza mek-elek hozzászólására (») Dec 5, 2020 /
 
Utoljára én is munkaasztalt terveztem (ahogy kell, 3D-ben), de én már a lakkozásnál tartok. Szintén karácsonyt kaptam határidőnek.
(#) nagym6 válasza szs hozzászólására (») Dec 5, 2020 /
 
Az ész.
Következő: »»   3221 / 3566
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem