Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   249 / 1679
(#) gtk válasza Taki33 hozzászólására (») Jún 22, 2008 /
 
Klassz
(#) Frankye válasza lidi hozzászólására (») Jún 23, 2008 /
 
Idézet:
„Hmm, ezek a külön kézivezérlők is megérnének egy cikket, bemutathatnád a két rendszer előnyét, hátrányát, stb.”


Igen, ilyesmire gondoltam én is, amikor a cikket kértem.
(#) Kovidivi hozzászólása Jún 23, 2008 /
 
Most bemutatnám az FM adóm. 400mW-os, nem nagy teljesítmény, de nekem elég (persze sosem használom...).
Elé készítettem egy high pass szűrőt, mert a rádióra akasztott hangszórók semmi mélyet nem tudnak adni, csak köhögnek össze-vissza....
A high pass szűrő szerintetek is túl nagy lett?
(#) Kovidivi válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 23, 2008 /
 
bocsánat, teljesítmény adat nincs megadva, csak az, hogy 300méter a hatótáv. Egyébként: bss.fw.hu -> rádiós -> FM adó 4.
(#) zsoltee0001 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 23, 2008 /
 
Hali
hmmm.... estleg nem tudnád kisebbe megcsinálni?
(#) Kovidivi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 23, 2008 /
 
nézz át Ebbe a topicba. Fm adó kapcsolások.
(#) szili3000 válasza zenetom hozzászólására (») Jún 23, 2008 /
 
hali ez király honnann van a kapcsolása?
(#) szili3000 válasza tanitobacsi hozzászólására (») Jún 23, 2008 /
 
udv : uhh elég nehéz lehet egy szakadást megkeresni rajta de nagyon jó grat
(#) zenetom válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 23, 2008 /
 
Gratula
Tán poloska lesz belőle?
(#) zenetom válasza szili3000 hozzászólására (») Jún 23, 2008 /
 
Kösz már naggyából be is van dobozolva csak kilógnak a kábelek
A motorvezérlő az a sima pointeres motorvezérlő, a lézert pedig szupepe féle áramgenerátor hajtja. Van ujabb videó, igaz ez is silány minőség
VIDEÓ
(#) csonthulye hozzászólása Jún 23, 2008 /
 
Sziasztok! Elkészült a levilágitóm, dobok fel néhány képet. Ezúton köszönöm Sebinek a segitséget!!
(#) Kovidivi válasza zenetom hozzászólására (») Jún 23, 2008 /
 
Édesanyám nem szeretné, ha megbontanám a kocsit, ezért inkább építettem ezt az adót, hogy tudjak saját zenét hallgatni a kocsiban (mp4 lejátszóról.) Így mindketten jól járunk
(#) zenetom válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 23, 2008 /
 
Nemsemmi
Nem torz?
(#) zsezsa válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 23, 2008 /
 
Biztos ugrálnak utánad a csajok, jó a hangcuccod és még figyelmes is vagy.
(#) Kovidivi válasza zenetom hozzászólására (») Jún 23, 2008 /
 
Akár hiszed, akár nem, olyan szépen átviszi a zenét, mintha kábellel lenne összekötve (a szűrt táp nagyon fontos, mert minden zörej belehallatszik az adásba. eddig külső 12voltos akksival használtam, annak nincs zaja.)
(#) zenetom válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 23, 2008 /
 
Hm lehet én is összedobom ezt az áramkört
Az az 1mH-s tekercs az mekkora (menetszám, hossz..)
(#) Kovidivi válasza zenetom hozzászólására (») Jún 23, 2008 /
 
0.5-ös rézhuzalból 5menet 6mm-es átmérőre. légrésesen. a széthúzással lehet hangolni. a potival pedig a frekvenciát lehet állítani kis lépésekben. az fm adó kapcsolások témában írtam róla bővebben, nézd meg. nyákterv is van hozzá előző oldalon egyik hsz-emben linkeltem a topicot! sok sikert!
(#) Doncso válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 23, 2008 /
 
Nagyon tetszik, pláne hogy SMD, grattula!!!! :worship:
(#) zenetom válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 23, 2008 /
 
Köszi mindent!
(#) Kovidivi válasza Doncso hozzászólására (») Jún 23, 2008 /
 
Köszi szépen a gratulációt! Lehetett volna kisebb és szebb is, de majd legközelebb
(#) Doncso válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 23, 2008 /
 
Kiseeebb??? Ne viccelj, hobbi elektronikán vagyunk, nem japánban vagy a NASA nál
Szerintem ügyes vagy! Jó lett.
(#) mario1111 hozzászólása Jún 24, 2008 /
 
Üdv! Elkészült a második elektromos bringa. Tegnap 30 km-et mentem vele Pécsre és vissza(ott feltöltöttem az egyetemen). 30 km 51 perc alatt tekerés nélkül. Ma veszek alkatrészt 4 db töltéskiegyenlítőhöz, mert sorba kötött töltésnél előfordulhat,h megszalad valamelyik akku. A motor az első kerékben van 48 voltos és 500 wattos.
(#) Medve válasza mario1111 hozzászólására (») Jún 24, 2008 /
 
500W?? Ilyen teljesítményhez már jogosítvány kell, jól tudom? (300W-ig bicikli)
(#) lidi válasza mario1111 hozzászólására (») Jún 24, 2008 /
 
Hát ez szupi. Mennyi volt a motoros elsőkerék, és honnan szerezted ? Akkuk bírják ezt a megdöntött helyzetet ? Mekkora a hatótáv nyélgázon ? Írhatnál róla egy két részletet még.
(#) zenetom válasza mario1111 hozzászólására (») Jún 24, 2008 /
 
Ez nagyon klassz lett!!
(#) zsoltee0001 válasza mario1111 hozzászólására (») Jún 24, 2008 /
 
Hali
ez nagyon jó lett!!
akkor ennek az aksija tovább bírja mint a gyári bicajon ami van, ha jól saccolom?
üdv
(#) mario1111 hozzászólása Jún 24, 2008 /
 
Innen rendeltem a motort. Töltő, gázkar, motor és vezérlő van benne az árban. Az én töltőm jobb mint az egységcsomag 10 ezer forint felárral(gyári 48 V 1,8 A az enyém 48 V 5 Amper).
500 watt miatt kellene a jogsi. Amúgy van, de bringaként használom.
Akkuk bírják, mert kötött elektrolitú savasok(SLA).
Nyélgázon szerintem elmenne 40et mert 30at mentem és még nem gyengült semmit. Max sebessége kb 37 ez tekerés nélkül. Kicsit segítesz neki akkor felmegy simán 40ig és kevesebbet fogyaszt. A gyári bringákban silány minőségű 36 voltos 12 ah-s pakk van. Ez 48 volt 18 Ah-s. Siklósi hegyre tekerés nélkül 29-30al megy fel kis segítséggel tartja a 32őt. A gép ára kb 140 rongy és ebben benne van a bringa ára ami 40ezer volt. A gyáriak is kerülnek néhol ennyibe.
Városban 29es átlagot csináltam vele elsőre
(#) joko1313 válasza mario1111 hozzászólására (») Jún 24, 2008 /
 
Nagyon király
végre van honnét rendelni jo kis motorokat a villanyautohoz a gyerkocoknek!
(#) source2 hozzászólása Jún 24, 2008 /
 
Kicsit továbbfejlesztettem a futófényt. Videó
Boccs a minőségért, de most csak webkamera van, majd ha lesz jobb cserélem a videót. Mostmár 9 effeket van + egy sleep üzemmód.
(#) fureszk válasza source2 hozzászólására (») Jún 24, 2008 /
 
Nagyon szép! Youtubera jó ez a minőség.
Következő: »»   249 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem