Fórum témák
» Több friss téma |
nFR24L01 ha jól láttam akkor egy kicsit fölé tud menni a wifi-nek ?
2.400...2.525 Mhz sávban azaz jól gondolom hogy valami felsőbb csatornával elkerülhető a zajos wifi környezet zavaró tényezői? A wifi 14 es csatornája 2,484 + 11 a széle azaz = 2,495 vagyis még marad 30 MHz sáv A chip 126 ch ra bontja a saját kommunikációjánál, akkor hányastól használható, hogy a wifi ne okozhasson problémát?
HT7333 LDO lehet itthon kapni? (csak kinában láttam)
Tudtommal nem lehet.
Hasonló paraméterekkel rendelkező alkatrészek biztosan kaphatók, főleg rendelésre. Telepes táplálásra az általam látogatott oldalakon ezt használják. Nekem is bevált, néha veszek száz darabot, az elég pár évre. Olcsóbbat nehezen lehet találni.
A hogyan töltsük fel a programunk arduino ide alatt az esp-07 -re margójára.
Volt itthon egy nodemcu v0.9 kártya, rajta egy esp-12 -vel. Leforrasztottam az esp-12 -t, a kártyáról a programozáshoz kellő pineket kivezettem kábellel (VCC, GND, RST, GPIO0, TX, RX), összekötöttem az esp-07 -el. (TX - TX -hez, RX az RX -hez) Mind arduino ide, mind NodeMCU-PyFlasher -el tökéletesen lehet a programokat feltölteni az esp-07 -re. Lásd galéria. 1. kép: arduino ide feltöltés sikeres 2. kép: arduino ide beállitás esp-07 -hez 3. kép: NodeMCU-PyFlasher -el való sikeres programfeltöltés A következő lépés egy ch340g usb adapter kibövitése a nodemcu v0.9 kapcsolási rajza alapján.
Ha arra 2 tranyós megoldásra gondolsz, nem feltétlenül kell.
Nekem működött a rts-reset dtr-gpio0 direkt összekötéssel is 8266 és esp32 esetén is
Sziasztok!
A Thingspeak-al szeretnék 10 percenként adatokat gyűjteni ESP8266-01-el és a legújabb ESPEasy-vel. A SendToHTTP api.thingspeak.com,80,/update?api_key=*************&field1=0 használatával csak ritkán sikerül, 100-ból kb. 15. Ugyanezeket linux szerver php fájljának küldve minden adat megérkezik. Az MQTT ESP-vel nem használható az mqtt.thingspeak.com cím, de pl. mosquitto-val, MQTT.fx-el ugyanez kiválóan működik. A formátum: Publish channels/666777/publish/***********,field1=144&status=MQTTPUBLISH Egyéb MQTT szerverrel kiváló az ESPEasy kommunikációja. Hol lehet a hiba? Valami ötlet? A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2021
Szia
Emlékeim szerint nem tud sűrübben fogadni adatot a free verzió, talán 12 perc a leg sűrübb.
A Licensing FAQ szerint 15 másodpercenként küldhetönk adatokat az ingyenes csatornába.
100 elküldött adatból 96 megérkezik az apache szerverre, ahol eltárolom és továbbítom a thingspeak-ra.
100 továbbítottból mind a 100 célba ér. Nem igazán elegáns megoldás, de működik. Továbbítás php-vel:
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2021
Az ESP milyen szolgáltatónál üzemel?
Én is hasonlót csináltam, eddig csak egy csatorna, egyik mezőben tapasztaltam ilyet, a szenzor három éve folyamatosan működött az UPC területen. Egyszercsak elkezdett kimaradozni. Átküldtem egy Diginél működő ESP-re (az felírta a TS-re), azóta folyamatosan, adatkimaradás nincs.
A szolgáltató Pr-Telecom, 60 Mbit le, 5 fel. De szerintem nem itt akad el, hanem a TS-nél a nagy forgalom miatt. A távoli Apache elég gyors, nincs rajta nagy forgalom.
Talán a SendToHTTP-nél kellene beállítani a küldés paramétereit és menne közvetlenül is, vagy valamelyik HTTP-vel, de nem tudom, hogyan lehet azokat Rules-ből indítani. Pár éve ez alacsonyabb sávszélességgel is jól működött, úgy emlékszem, MQTT-vel is.
Szia Bell!
Én most kezdtem el az ESP8266+ MQTT-vel foglalkozni vannak sikerek, de azt tapasztalom, hogy 2-3 óránként elveszti az esp a kapcsolatot az MQtt szerverrel és nehezen connect-el újra. Ha PC-n vagy telefonon nézem, akkor az nem veszti el a kapcsolatot, jól működik. Neked mik a tapasztalataid? Vagy én szúrtam el valamit? A server most www.maqiatto.com- amit használok jelenleg
Szia!
Én is tapasztaltam hasonlókat, de hiába állítgattam a timeout-ot, nem sokat változott. Végül egy szolid árfekvésű külső VPS, rajta Centos 8 és MQTT v3.1.1 broker mellett kötöttem ki. Egy ideig ez még működni fog, készítettem Neked egy hozzáférést, hogy tudjál vele játszani.
Sziasztok!
Keresek olyan jelenleg is kapható SONOFF modult, amiben legalább ESP8266-01 van és viszonylag egyszerűen újra lehet programozni. Valaki tud ilyet ajánlani?
Egyikben sincs modul. Mindegyikben a NYÁK-on van az IC.
A régebbiekben volt 8266 plusz külső flash. Az újabbakban 1 MB belső flashses 8285 van. Ha nem túl nagy a firmware, akkor az OTA is menni fog vele.
Köszönöm a választ!
ESPEasy-t szeretnék rajta futtatni, így újraprogramozás nélkül, egyszerűen tudok rajta mindent szükség szerint beállítani, megváltoztatni. A relé nem a lényegesebb. Ajtónyitás, hőmérséklet- és pára adatok monitorozására, gyűjtése a thingspeak-re, saját szerverre továbbítása, MQTT-vel különféle üzenetek küldésére szeretném használni. Egyszerű modullal ez sima ügy, de házi módszerekkel nem egyszerű azt úgy kivitelezni, hogy megfeleljen az érvényben lévő biztonsági- és egyéb előírásoknak, szabványoknak. Lehetséges, hogy erre nem egy sonoff modul meghekkelése a legjobb megoldás.
Köszönöm a választ és az ötletet.
Jelenleg egy 01-en jól működik. Az OTA-ra még nem gondoltam, ha ez lehetővé tenné az ESPEasy telepítését az jó megoldás lenne. 2-3 GPIO-t szeretnék használni.
Én ESPHome-ot használok. A Sonoff cuccokban alig 1-2 plusz GPIO van szabadon, nem szoktam megpiszkálni. Vagy jó ahogy van, vagy saját készüléket készítek.
Köszönöm!
Nem használtam még ezt, de áttanulmányozom.
Sziasztok!
EspeasyMega van egy Nodemcu-n, hozzá egy relépanel 4 kimenettel és egy I2C protokollal egy 20x4 LCD. Azt hogyan tudnám megvalósítani, hogy a LCD-re kiírja, hogy melyik kimeneten van 1 vagy 0 érték? Köszi.
A relépanelon van visszajelzés? Ott van a buktató, hogy áramszünet esetén egyes állapotok definiálatlanok lehetnek.
Te készíted a relépanelt, vagy készen veszel egyet?
Nincs visszajelzés, én csináltam a relé panelt.
Szoftveresen nem megoldható?
Akkor tudod, hogy mit állítottál be a kimeneteken. Benne van a programodban. Ha állítod valamelyiket, akkor egyúttal beállíthatod a kiírandó szöveget is.
Az is lehetséges, hogy a relévezérlő kimenetet összekötöd egy bemenettel, és lekérdezed - itt vigyázni kell, hogy ne legyen mindkettő kimenet, ellentétes állapotban. Erre jó megoldás lehet egy ellenállással összekötni, akkor semmilyen beállítási malőr sem tehet kárt a modulodban.
Ezt tettem a Rules-be, viszont a következő kijelző frissítésnél eltűnik (10 sec).
Sziasztok!
Kissé összezavarodtam a wifis modulok világában, különböző oldalakon különböző információkat olvasok. NodeMCU, esp32, esp3288, esp8266 stb... Ha jól értem a NodeMCU egy open-source lap, amin van egy firmware, több különböző hardver kivitelben létezik, pl esp8266, esp3288, wemos. A NodeMCU-n (akár esp, akár wemos...) rajta van egy wifis lap, pl. esp-12f, esp-12e és ezt programozom. Illetve a wifis lap a NodeMCU nélkül is használható. Gyakorlatilag egy USB illesztő található a nodeMCU-n és a ki/bemeneti tüskesor. Jól értem?
Jól És tápcsati(usb) és 5V-ról stab kocka is van rajta, meg a reset áramkör.
Sima egyszerű blink végén elküldöm aludni ESP.deepSleep(20e6). Lehetséges alvás közben, hogy 8mA körüli áramot vesz fel a nodeMCU? Blink közben 70mA körül mérek.
Illetve, ha beolvasok egy értéket pl x=analogRead(A0); Akkor deep sleep után az x értéke "eltűnik" van lehetőség arra, hogy emlékezzen rá?
Deep sleep után egy resettel indul az ESP.
A 8 mA a teljes modul fogyasztása, gondolom. USB csatoló, feszültségszabályzó simán lehet ennyi, Az ESP önmagában 10-20 µA alatt fogaszt. |
Bejelentkezés
Hirdetés |