Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos kerékpár, robogó házilag
Lapozás: OK   208 / 228
(#) pipi válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 20, 2021 /
 
Hali! Melyiket?
(#) Koncsar válasza pipi hozzászólására (») Máj 20, 2021 /
 
Amit küldtél linket X5 öst. Neked a akkupakpól vagy a BMS ből milyen vastag vezeték jön ki?
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2021
(#) Koncsar válasza pipi hozzászólására (») Máj 20, 2021 /
 
Amit Imti ajánlott X5 öst.
(#) Imti válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 21, 2021 /
 
nálam lazák nem voltak, de szárazon a félvezetők.. elég dühítő
(#) Imti válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 21, 2021 /
 
Reméljük hamar ideér
(#) belfi2 hozzászólása Máj 21, 2021 /
 
Sziasztok!
Nem olvastam végig a topikot, ezért lehet volt már szó a vezérlő féklámpa kimenetről. Konkrétan egy TRD039 48V vezérlő féklámpa kimenet adataira lenne szükségem. Mekkora feszültség , és azt mekkora árammal lehet terhelni?
Üdv Belfi2
(#) Koncsar válasza Imti hozzászólására (») Máj 24, 2021 /
 
Ha megérkezik a lámpa, írok.
(#) Koncsar hozzászólása Jún 4, 2021 /
 
Sziasztok!
Elkészült az e Bringám.
A teszt üzemben 85 Km/h órát simán átlépte.
Most jön a visszaállítás normál üzemre.
(#) yulo5310 válasza Koncsar hozzászólására (») Jún 5, 2021 /
 
Azannya!
(#) Kovidivi válasza Koncsar hozzászólására (») Jún 5, 2021 /
 
Mit jelent a teszt üzem? Bakon megforgatva?
(#) bbalazs_ válasza Koncsar hozzászólására (») Jún 5, 2021 /
 
Részleteket, esetleg fotókat követelünk!
(#) Koncsar válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 5, 2021 /
 
Ez nem bakon megforgatva volt, hanem egy barátommal kimentünk és a Biatorbágyon most épülő, de nem átadott úton kipróbáltam. 85Km /h nál még gyorsult. Amit én számoltam, hogy 100 körül van a vége. Ma lementem Biáról a Velencei tóig, azt megkerülve haza. 125 Km. Az átlag sebesség 30 ra jött ki. Az akkumulátorok csak 4.1 Voltig lettek feltöltve. Az út vége felé már imádkozni is kezdtem, mert a telefonom is 10 százalékon volt. Hogy jó móka volt. Le is égett a vállam rendesen, mert délben indultam. Hogy most ennek örömére, felbontok egy dobozos sört, vagy kettőt. Nem találok egyenlőre olyan emelkedőt, ahol ne gyorsulna. Ha valaki ismeri Etyek , Felcsút környékét, az tudja, hogy a Tóig milyen.
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2021
(#) bbalazs_ válasza Koncsar hozzászólására (») Jún 5, 2021 /
 
Kihagytad, hogy milyen színű zokni volt rajtad. Én másmilyen részletekre gondoltam.
Akksi, motor, vezérlő, szoftver, te miket alkottál bele, stb.
(#) Koncsar válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 5, 2021 /
 
Akksi ? 8 párhuzamos 16 sorba kötött. 140A vezérlő. 48V 1500W környéki motor.
(#) bbalazs_ válasza Koncsar hozzászólására (») Jún 5, 2021 /
 
Köszönöm, bár példás visszafogottsággal csepegteted az információt
Esetleg egy fényképet tudnál feltenni?
Az akksipakk vadiúj?
(#) Koncsar válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 5, 2021 /
 
Ennél többet nem tudok mondani. Elsőre.
(#) Koncsar válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 5, 2021 /
 
Kedves Balázs! Arra válaszolok amit kérdezel. Miről szeretnél fényképet? Az akkuk összeépítéséről már tettem. A 15 A es töltőmről már tettem fel képeket, ahogy megpusztul.
(#) Imti válasza Koncsar hozzászólására (») Jún 5, 2021 /
 
Na kérem én vagyok a " barát" !
Nekem fat bike van megépítve egy 1Kw os agymotorral, 60V akku 176db cellából. 45A szinuszos vezérlővel. ami több mint 2 Kw csúcsteljesítményt eredményez. nekem a végsebesség jelenleg 55-60Km/h , ennek ellenére Koncsar barátom gyakorlatilag állva hagyott 50ről gyorsulva. Brutálisan gyorsul az övé. Pedig enyém se kutya.

e-bringa.png
    
(#) Kovidivi válasza Koncsar hozzászólására (») Jún 5, 2021 / 1
 
16*4V*140A az kb. 9kW Majd figyeld a motort, melegszik-e. 100km/h az elég durva.
Én szerdán 40-nél estem el egy kátyú miatt (alig látható es relatív pici), nem betonos úton, védőfelszerelésben (kivéve motoros csizma, ez volt a legnagyobb hiba), és gipszelni kellett a lábam, egy pici csont eltört a lábfejemben. 4 hét szünet...
Esélyem sem volt a rolleren maradni (kiugrott alólam), és korrigálni se tudtam az esést, mert mire felfogtam, mi történik, már éreztem, hogy a lábfejem éri előszőr a földet...
Vigyázzatok magatokra, motoros bukósisak, kabát (védőkkel minden oldalt), térdvédő, motoros csizma ami védi a bokát, kesztyű, merevítőkkel.
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2021
(#) Koncsar válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 5, 2021 /
 
Most viccelsz! Öltözzünk maszkba? Se levegőt nem fogunk kapni, sem látni nem fogunk sisakban. Akkor nem mindegy? Közlekedjünk biztonságosan, értelmesen. Mérjük fel a korlátokat, hogy milyen gépet építünk magunk alá. Nagyon egyszerű! A sisakban is megtudok halni 1 percen belül ha akarok. Közel 20 éve repülők motoros sárkánnyal, bevezették a bukósisak használatát, Baromság az egész , de el kell fogadni. Minden sporttársam akit elveszítettem, ott volt rajtuk a sisak. 100-200 méter magasból ha összecsukódik a szárny nem mindegy, hogy sisakban vagy, vagy nélküle?
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2021
(#) bbalazs_ válasza Koncsar hozzászólására (») Jún 5, 2021 /
 
Az egész bicajról, hogy hogy néz ki kb. Mi eredeti, mi erősített. Milyen gumik vannak rajta, milyen fék, hol vannak az akkuk, csak hátul van-e motor, van-e lengéscsillapítás. Milyen műszereket tettél rá,stb,stb. Ami egy érdeklődő amatőrt lázba hozhat. Mit jelent a teszt-normál átalakítás. Ha voltak buktatók, zsákutcák a fejlesztés során. Mennyi ideig tartott, kb mennyibe került.
Ennyit tudok egyelőre kérdezni, dióhéjban
(#) Koncsar válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 5, 2021 /
 
Ígérem válaszolok kérdésedre.
(#) uniman válasza Koncsar hozzászólására (») Jún 6, 2021 1 /
 
Azonban egy fontos dologról elfeledkezel! Magyarországon, mint minden közutakon közlekedő járműre, így az e-kerékpárokra is vonatkoznak bizonyos szabályok.
Kíváncsi lennék, hogy az érvényes előírások közül mennyit nem teljesít a járgányod, és azzal közlekedve mennyit sértesz meg? Csak ezeket említem: Kötelező biztosítás, bukósisak, sebességhatár...???
A házilag épített kerékpárral vajon hogyan lehet legálisan kimenni a közutakra ?
Ezentúl óvatosabban fogok a zebrákon átkelni...egy közeli településen.
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2021
(#) Koncsar válasza uniman hozzászólására (») Jún 6, 2021 /
 
Nem közútra terveztem. Ígérem nem fogsz velem találkozni. Csak kíváncsiságból építettem meg.
Senkit nem szeretnék veszélyeztetni. Ha meg találkoztunk volna a Velencei tónál, akkor észre sem vettél volna, mert belesimultam a többi bringás tempójába. Ez volt a tegnapi tesztem lényege.
A zebránál én is leszállok a bringáról, ahogy a KRESZ előírja.
(#) Kovidivi válasza Koncsar hozzászólására (») Jún 6, 2021 /
 
Nem maszkba. Csak védőöltözetbe (ha akarsz). Mondjuk 100km/h-nál igazad van, ott már nem segít semmi, ha felkenődsz valahova.
A sárkány és a bukósisak hülyeség, de ha pl. felszállás után azonnal csuklik össze a szárny, segíthet a sisak (amikor még nincs magasan a gép). Tehát valami értelme mégis van.
(#) Koncsar válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 6, 2021 /
 
Szia Balázs!
Ez a legolcsóbb Decathlonos bringa, Semmi nincs megerősítve rajta. A kormányát a fékkart cseréltem, így a gázkar is ráfért. Azt a bringát kerestem, aminek a váz háromszöge a legnagyobb, hogy az akkuk, vezérlő stb. beleférjen. Az akkumulátor keretét 3D nyomtatóval készítettem. A lényeg igazából ennyi. Most ha fényképet küldenék róla, elájulnál, mert csúnya mint a bűn.
(#) Koncsar válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 6, 2021 /
 
Jó, durván fogalmaztam, vitorlázó gépbe meg nem kell?! Ott is lefejelhetsz mindent. Én nyitott sisakban repülők köszörűs szemüvegben, mert így kevesebb a holttér. A védőöltözetbe meg a 30 fok miatt nem szeretnék beöltözni. A strand közepén meg azzal kezdeni, hogy az UV zöld pelenkás nadrágot letépem magamról, míg megiszom egy sört. Nem így használtam gyerekként a bringát, hogy ezeket a szuper új dolgokat kihagyom egyenlőre. Látod szegény Schumi is hogy járt.
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2021
(#) Koncsar válasza Koncsar hozzászólására (») Jún 6, 2021 /
 
U.I. Nem vagyok versenyző sem. Tegnap annyi kisgyerek volt a Tó körül, hogy igazából mindegyik et szkafanderbe öltöztettem volna. Van olyan rész, ahol a szembejövő forgalom mellett 1.2 méter széles a bicikli út. Nagyon kellett figyelni, ... Nem a lányokra gondoltam. Amúgy is én a bringám hőfokaival voltam elfoglalva, illetve a maradék energiámmal, hogy kibírja hazáig vagy sem.
(#) Koncsar válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 6, 2021 /
 
Egy kép.
(#) bbalazs_ válasza Koncsar hozzászólására (») Jún 6, 2021 /
 
Köszönöm, szerintem nem lett rossz egyáltalán. És a műszaki paraméterei igazán lenyűgözőek.
Én életemben egyszer mentem 72-vel, egy nagy lejtőn, de nagyon rezgett a nadrágom már...
Meglepő, hogy az az egy szem agymotor ekkorát tud tolni. Azt te tetted pluszban bele?
Nem melegszik nagyon?
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2021
Következő: »»   208 / 228
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem