Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » 3D nyomtatás
Koszonom a valazokat, szoval “lebeg” a draga. Megnezem majd hogy mivel tudom le rakni a z-re.
Ha jol ertettem a 0,8 illetve az 1,2 parametereket allitsam mimd kettot 0,4-re? 4 nap melo, utanna megnezem amit mondtatok, koszonom szepen a segitseget!
Kérjük, hogy az ékezetekkel ne spórolj!
Hali!
Cura-ban lehet állítani valahol, hogy amikor a kitöltést (Infill) húzgálja vastagabb vonalat/több anyagot nyomjon? Több helyen megszakad a vonal, mikor a kitöltést nyomtatja. Köszi
Miután elküldtem, kitaláltam mit kell guglizni a válasz:
Settings -> Quality -> Infill Line Width Ebből jön a másik kérdés mi történik, ha nem a fúvóka többszörös van beállítva? pl 0.4-0.8 helyett 0.6mm-t állítok? Köszi
Üdvözlet.
Az lenne a kérdésem, hogy nektek mi a véleményetek a direct drive-rol? Van egy ender 3 pro-m és azon gondolkodom hogy át alakítsam-e filament spórolás céljából? Előnyt és hátrányt szeretnék és, hogy kinek mi a véleménye.
Bowdenes gépet akarsz direkt extruderesre visszabutítani? Ennek max akkor lenne értelme, ha valami nagyon lágy anyaggal akarnál dolgozni nagy mennyiségbe.
De, hogy ezzel nem spórolnál filamentet az is biztos. Mindkettőnek meg van az előnye és hátránya. A direkt hajtásnak előnye: jóval kisebb retract kell, ez lágy anyagnál nyerő. hátránya: az Y tengely motorjának nagyobb sújt kell mozgatnia, ez nagyobb sebességnél probléma. Ideális az lenne, ha lehetne váltani, ilyet csinált is Attila86, ha jól láttam a videójába mágnesekkel rögzítette, így gyorsan lehetett extrúdert cserélni. Azt viszont nem tudom, mennyire jött be ez a project.
Merd meg a szukseges elemek + motor sulyat es teszteltd le mennyire birja a meglevo mechanika. Szerintem az Ender 3 nem eleg izmos hozza de csak ketszer lattam eloben, en magam nem nyomtattam vele.
Négy csavar felel a rögzítésért és egy tüskesor-hüvelysor pároson megy át a villany a különböző fejekre.
Én jó ideje már csak az NFCrazy+Orbiter kombós fejet használom, a legjobb fej és extruder amikkel eddig dolgom volt!
Az igen! szép gyűjtemény, látom te is használsz lézert hozzá, ha jól látom a tied is 10W-os. Milyen szoftverrel generálod hozzá a G kódot?
Nem használok lézert. Csak megvettem és építettem hozzá egy fejet, de nem használtam még egyáltalán.
Pedig jó móka.. hogy bírtad ki? 10W-os van nekem is, azzal már lehet pirítani.
Az a kapcsoló miért van rajta?
Hogy manuálisan le lehessen kapcsolni a lézert bármikor, ne kelljen menükben kotorászni.
A gcode generáló szoftverbe kell megadni milyen paranccsal működjön a lézer.
Logikus pl a hűtőventi helyére kötni és M106, M107 be/ki kapcsolást megadni. Ezen felül nem látom értelmét machanikus ki/be kapcsolásnak. Az igazság az, hogy a közelébe se akarok lenni, amikor ez dolgozik, hiába van lézer protect szemüveg, az ilyentől nagyon parázok.
Hello urak
Lenne egy szégyenteljesen primitív sketchupos kérdésem: rajzolok egy négyszöget, az átlóit, hogy tudom megadni utólagosan? Logikus lett volna, ha méretezésnél (dimension) szépen átírom. Hát ez engedi átírni, de meg se változik, csak beírja azt az értéket (szoftverhiba) Ez így elég vicces
Nem 3d nyomtatás, de sketchupos kérdésem lenne.
Leterveztem a konyhabútoromat lapszabászatra. Voltam akkora hülye, hogy sketchupba. (mint kiderült) Nyomtatnám ki dokumentumokat és a méreteket kinézhetetlenül lekicsinyíti (8db tervről van szó) Mellékeltem a terv és a nyomtatási kép között a külömbséget. Nagy a baj, mert kéne leadnom. Mit lehet ezzel kezdeni? Direkt csinálja?
Csinálj képernyőfényképet, és azt nyomtasd ki...
Szia
Erre van pont az autocad ha már sok mindenki szerint 3d tervezésre nem való de egy jó tanács húzd alá jó látható módon a él fóliázandó oldalakat, és a méreteket szál irány ként kell meg adni, ha mintás bútorlapból szeretnétek.
LibreCADSajnos nem úgy működik mint az AutoCAD. Ingyenes.
Szégyen/nem szégyen, de így oldottam meg
Köszi, a sketchup nagyon jó volt a bútorok megtervezéséig, marha gyorsan lehetett haladni.
A probléma a lapszabászatra való tervek elkészítésével kezdődött. Nem találtam olyan lehetőséget, hogy 2D tervekké konvertálás. Meg, ahogy te is írtad az élfóliázott felületek jelölésére pl jó lett volna ha vastagítani lehet a vonalakat, nos sketchupba erre se találtam lehetőséget. A kinyomtatás az meg végképp kiakasztó volt, ezekkel a kiolvashatatlanul lekicsinyített méretek miatt. Van ugyan lehetőség sketchupba a méretezés font méretét állítani, de semmi kihatással nem volt a nyomtatási képre.
Primitív megoldás, de használható: Az "eredeti.png"-t printscrennel beteszed a wordpadba majd azt kinyomtatod, vagy képmetszővel kivágod a megfelelő megjelenítést és azt teszed a wordbe, vagy wordpadba. onnan már kinyomtathatod.
Be tudod állítani, hogy mit nyomtasson ki. A professional változat eleve tud dokumentációt készíteni a 3D rajzból, amiben a lapmérethez igazítja automatikusan a rajzaidat (méretarányosan). Azonban ott a papírnézeten is lehet méretezést rárakni. Én eddig bármit ki tudtam nyomtatni belőle. Legrosszabb esetben kérsz egy parallel projectiont és csinálsz egy scene-t az általad jónak tartott nézetről. Így akár minden lapról tudsz nézetet készíteni a lapszabászat számára.
Köszi, de nincs Pro-verzióm.
Más, V6-os extrudernél folyton föllazul a fej, pedig melegen húzom meg a nozzlet, ez mitől lehet, kezd vége lenni?
Még egy megoldás.... Van sokféle - akár ingyenes - exporter is Sketchuphoz. Én STL konvertert használok, de dxf-et is tud. Azt meg már bármibe át tudod vinni. Akár az Librecad-be is.
Műgyantás nyomtatókkal van valakinek tapasztalat? Már az őrületbe kerget. Kelant S500. Anycubic Craftsman resin. Tökéletes az első réteg. Tökéletesen megcsinálja az első rétegeket tapad, mint az atom. Amint a többi réteget kezdi készíteni - leválik. Már 3x állítok a megvilágítási időn. Csak merő kínlódás. Nincs valakinek valami normális default beállítás? Mit szúrhatok el?
Idézet: „V6-os extrudernél folyton föllazul a fej, pedig melegen húzom meg a nozzlet, ez mitől lehet, kezd vége lenni?” Megadta magát menet az alu tömbben, még jó, hogy volt másik (kibírt pár évet) |
Bejelentkezés
Hirdetés |