Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Bojler javítása, kérdések
Akkor itt is van, hogy hogyan szereli a bojlert : Bővebben: Link
Hát pedig én erre gondoltam :
Idézet: „Panelbe szeretnék villanybojlert feltenni.”
Valamikor réges-régen engem is Békának becéztek. De ez a Béka nem az a Béka.
Találkoztam én is panelben gipsz (nem gipszkarton, hanem gipsztégla) falakkal.
Az igazi utálatos (régi házaknál) a salakblokk (~8 cm!) válaszfal és a beöntött salakfal. Két vékony, kemény réteg között homogén salaktöltés. Belefúrtál és kifolyt.
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2021
Pláne ha a plafon is salakkal van feltöltve. Megfúrod és jön a zuhany.
Sziasztok
Hajdu Z120E belső cső (melegvíz) cseréjét meg tudom oldani házilag ? nem találok semmi videót róla,a takarítás fűtőbetét,anód csere megvolt tegnap,de a hiba ugyan úgy fent áll,kevés meleg víz jön......egyébként minden működik ! Egy műanyag cső valami fém gyűrűvel,kell hozzá speciális szerszám,vagy menni fog nekem is ?
Azt csak ki kell húzni,a vízkövet belülről lekaparni,másképp nem jön ki. Valószínüleg egy vízkőrózsa van a cső végén,az okozza a dugulást,és mehet vissza.
Én csak faragni szoktam, nem építeni. Nem ismerem a szakkifejezéseket.
Ha kevés meleg vizet ad, akkor nagy valószínűséggel lyukas a cső. Amíg addig van meleg víz benne, addig jó, azután már csak hideg vizet szolgáltat.
Én úgy értelmeztem,hogy alig folyik a melegvíz.
Csak ellenőrzésképpen, én először átkötném a bojlert. És megnézem, hogy úgy rendesen folyik-e a víz.
Megoldódott ! kb 15cm volt már csak az a cső,(az idő vasfoga ) kicseréltem egy kb 90cm-es darabra,most már minden meleg víz kijön belőle
ezt találtam : "A Melegvíz gyors elfogyása akkor következik be, ha a bojler belsejében lévő melegvíz cső megsérül, elreped, korrodál. Az hogy milyen gyorsan fogy el a melegvíz az attól függ, hogy milyen magasságban tört el a bojler belsejében a cső. „Vagyis igazából nem fogy el a melegvíz a bojlerből, a forró víz benn marad a bojler felső részében és az eltört melegvízcső miatt nem tud onnan kifolyni” Az történik ilyenkor, hogy a bojler alsó részébe beáramló hidegvíz a melegvízcső hiányában összekeveredik, és szép lassan lehűti a bojler alsó részén lévő melegvízet. Ezért tűnik, úgy mintha hamar elfogyna a melegvízünk." Ezért is volt meglepő nagyon,hogy leeresztéskor végig meleg víz jött,az utolsó cseppig ! Első bojler "mókolásom" volt.. anyukák emlegetése nem maradt ki,de mindenképp megérte,spóroltam vele jó pár ezret és tanultam is,köszönöm mindenkinek
Sziasztok.
Hajdu Aquastic 120l bojlerben évente kell cserélnem a kombinált hőmérséklet szabályzót a csatolmányban a 13-as alkatrész, mert egyszerűen kikattan a safety gombja, tök mindegy mennyi melegvíz van éppen benne, de vízkő nincs az tuti. Még az ára nem is vészes éves szinten, csak a kellemetlenség, hogy a legváratlanabb pillanatban megy tönkre és az egész napos melegvízhiány. Most a harmadik van benne, egyértelműen tervezett elavulás, jóformán 1 évet bír ki csak. Ha vissza kattintom a safetyt, akkor random kikattan újra. Át lehetne ezt alakítani a régi aljúra? Amiben külön van a hőkorlátozó és a szabályzó. Arra gondoltam, ha stimmelne csavarra pontosan, akkor vennék hozzá az alaplap kivételével mindent, tehát a műanyag alja burkolat, glimm, vezetékek, a két mérő, tekerőgomb. Bár kérdéses még, hogy a régihez utángyártott alkatrészek mennyire megbízhatóak manapság.
Miért nem használod egy kicsit alacsonyabb hőmérsékleten? Energiatakarékosabb is lenne. Akkor csinálják ez, ha a maximumra van tekerve folyamatosan.
Egyébként át lehet alakítani, csak a megfelelő fenéklemez és alaktrészei kellenek hozzá, a méret és a furatkiosztás stimmel.
Szia! Szerintem az lehet a probléma, hogy túl nagyra van véve a hőfokszabályzó, mert az ok nélkül nem old ki. Itt egy videó a különböző típusokról és azok visszaállításáról, szerkezeti megoldásukról (benne van a szóban forgó is). Meglátásom szerin nem kell a bojlert forralni ha nem muszály vagy akkor cserélgetni kell a szabályzót. Nem kell annak a víznek gőzölögni ahhoz, hogy "égési sérülést" okozzon. Ahhoz pedig, hogy mindig rendelkezésre álljon a megfelelő mennyiségű melegvíz át kell térni nappali áramra és nem kell várni az "éjszakaira".
Nálam ugyanez van, évente 1-2X cserélni kell, teljesen mindegy hogy 50 vagy 60 fokos vizet csináltatok vele.. Találtam valahol egy ugyanilyet csak pirosat az meg bírja..
Én már azt hittem meg is oldottad.
Bővebben: Link
Igazából az alsó régebbi burkolatot és a szabályzót kell megvenni és át is tudod szerelni.
Nálam a 25 év alatt csak egyszer kellett a szabályzót cserélni.
Esetleg fűtőszálat milyet érdemes beletenni, ami költséghatékony, és nem hasad ki egy év után?
Tisztelt Fórumtársak!
A mai napon kitakarítottam a Hajdu Z 120 E típusú bojleremet és egy olyan jelenséget/hanghatást tapasztaltam, melyet a korábbi 3 takarítás során nem. Nevezetesen ha kinyitom a meleg vizes csapot, majd elzárom, akkor a zárás után még vagy 2-3 másodpercig egyre halkulva hallható egy áramlási zaj a bojlerből. A tartály 3 csapot szolgál ki, mindegyik esetében ez tapasztalható. Mi lehet ennek az oka? Illetve egy másik kérdés, hogy káros-e ha a fűtőszál egy kb. 1 centis felületen érintkezik az anód rúddal? Sajnos az alaplapra a gyártás során enyhén ferdén hegesztették rá a szondák hüvelyét és a fűtőszál hajlításával sem tudtam elérni, hogy ne érintkezzen Előre is köszönöm a válaszokat!
Zaj: lehetséges, hogy a biztonsági szelep adja a hangot, más nem nagyon tud ilyesmit produkálni.
Anód + fűtőszál: azon a részen nem tudja úgy hűteni a víz, miután az anód átmelegedett. Igaz, az is viszi, valószínűleg viszonylag jól, a hőt. Ha tippelnem kellene azt mondanám, azon a részen fog elfogyni elöször az anód, az érintkezés magától elmúlik.
A tartály ürítését a biztonsági szelep nyitásával oldottam meg. Most próbáltam nyitni és zárni, nem tapasztaltam semmi rendelleneset, szépen, bő sugárral engedi el a vizet a tartályból. Az általad leírtak alapján akkor még az lehet, hogy a víz "betáp" csatlakozásánál lévő sarokszelepnél (7 éve volt cserélve) van/lehet keresztmetszet csökkenés...esetleg a zárást biztosító gumitányér nem került teljesen nyitott állapotba?
Arra figyelni kell, ha a szelepen keresztül engeded le mert ott természetes..., az alul összegyűlő vízkőtörmelék is belemosódik a szelepbe. Ami okozhat problémát. Például nem záródik el többé.
Amúgy ilyen felújítás alkalmával érdemes cserélni is a szelepet.
Köszönöm a választ! A biztonsági szelep jól zár, nem ereszt át. A kiszedett vízkő annyi volt, amennyi az alaplapon összegyűlt, a hideg víz befolyó csonktól elég messze volt. Sajnos évente takarítanom kell, mert ez idő alatt teljesen elvízkövesedik a fűtőszál.
Újra átgondolva... Gyaníthatóan van egy kevés levegő a tartályban. Kinyitod a csapot, kiengedsz valamennyi vizet, csökken a belső nyomás. Elzárod a csapot, kell egy kis idő amíg újra kialakul a tartályban a nyomás, ami össze tudja nyomni a belső légbuborékot.
Milyen idős a bojler? Akkor tud érdemi légzsák maradni a tartályban, ha a melegvíz kivezető csöve lyukas valahol... |
Bejelentkezés
Hirdetés |