Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Akkumulátoros fúró
Ha csak havonta/kéthavonta használod a gépet, akkor ne használj NiCd/NiMh cellát, csak lithiumot, pl. 18650-es cellákat kapsz Hestore-ból, BMS-t vateráról, vagy aliexpresszről, töltőt meg keresel valahonnan, 3S akksihoz 12.6V-os 1A-es töltő nem nagy pénz.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2021
Kettővel? A múltkor bútorlapok összeállításánál nálam az jött le, hogy min 4 kell
A csavarnak előfúrás, "átmenő" a csavarnak ahol átmegy a lapon, süllyesztő, csavarozó Csak 3 akkusom volt, meg 1 villanyos, azóta már 4 akkus van mind li-ionosított, levetett behajtóból
A kidobástól mentettem meg a képen látható 18V-os csavarozó gépet. 14db. ceruza elem méretű NiMh akkumulátort tettem bele. A lényeg az, hogy elemtartót használtam. Az Intersparban éppen akkor akciózták az akkumulátorokat. Mondjuk a minőségük nem éppen Eneloop vagy Varta Ready to Use. A régi töltőt használom hozzá. 3D-s nyomtatóval készült darabbal meg kellett toldanom az aksi tartó alját. Erősebb a gép mint eredetileg volt. Tovább is bírja a terhelést. Ha tönkre megy benne az akkumulátor, akkor könnyedén tudom cserélni.
Az elemtartók viszont nem ekkora áramra vannak méretezve.
Ha jól értem, AA méretű 14db 1.2V-os sorba kapcsolt akkumulátort terhelsz kb. 50-100W-tal? A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2021
Nem volt eddig gond. Napsütésben fúrtam vele lépcsős fúróval a csónakom 3mm-es oldalfalára az átmérő 27-es furatot. Kicsit melegedtek az aksik az igaz. Több mint 30C-fok volt a levegő hőmérséklete..
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2021
Ha lithiumra cserélem és kerítek hozzá töltőt is, akkor elektronikát nem kell a cellákhoz tenni?
Konfirmátor csavar fúró kell neked, illetve olyan csavar is, sokkal jobban bírja az oldalirányú és hosszirányú terhelést hulladék bútorlapban is.
De kell bms, illetve jobb esetben balance funkciós valódi bms, nem csak fesz és áramvédelem.
Ha készüléken kívül töltöd őket, és lehetőleg nem egymással sorba kötve, akkor nem kell az akkupackba elektronika. Egymással sorba kötött cellák esetén ha egy zárlatos van köztük, ( Vagy egy gyengébb, ) akkor viszont robbanni fog. A laptopokban és a kerékpárokban azért van bonyolult elektronika, mert az akkukat ott töltik bennük, és elég sok cellából áll az akkupack. A mélykisütést sem szereti a lithiumok, de ha egy cella nem ad le elég áramot, akkor már észreveszed, hogy gyenge.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2021
Én is bontott laptop akkuval használom a fúrógépemet. A töltéshez kivezettem a cellák közös pontjait. Néha kiegyenlítő töltéssel, néha csak sima töltővel használom. Ahogy magam ismerem, ha merül, szinte biztos, hogy az utolsó három csavart még be akarom hajtani, ezért sűrűbben töltöm mint kellene.( tudom ezt sem szeretik a cellák.) Huzamosabb munkához nem használnám, mert nem tudom mikor merül ki, amikor elgyengül, az akkuknak az már majdnem késő. Bár olcsó a csere alapanyag, lehet nem kellene ennyire kímélni.
Szervusz, én úgy ügyeskedtem, hogy a vettem kettő parkside-os Li-ion akkut és hozzávaló töltőt, az X12-es széria kisebbik válzozatát, levetkőztettem, éa beépítettem a gép akkutartójába, a töltőt is hasonlóképpen oldottam meg. Nekem egy zöld Bosch prs 1200 és egy 1440es masinám van.
Üdv!
Parkside akkus fúróhoz ( 1 éves, saját, akku kb 4 szer volt töltve, szinte új gép ) keresek szénkefét. Nincs háza, egy rézlemezre van felfogatva a szénkefe. Kb ilyen. Az egyik tartó szénkeféstől együtt eltűnt. Szerintem az egyik kefe soha nem is volt benne, csak a lemez adta át az áramot míg el nem kopott. Kommutátor nincs megégve, megkopva. Sajnos csak külföldi oldalakon találok hasonló szénkefét. Köszönettel várom a segítséget.
Olcsobb és egyszerübb beszerezni egy uj motort. Ha jol látom 685-s.
Szia!
Ha a Lidl-ben vetted, és megvan még a számla, akkor javaslom, vedd fel a kapcsolatot az ügyfélszolgálattal. Két készüléket "cseréltek" az elmúlt évben ismerősöknek. Azért tettem zárójelbe a cserét, mert a régit egyik esetben sem kellett visszaküldeniük. A gépen lévő adattáblát kérték fényképezni, illetve a számlát fénymásolva. A gépet természetesen összerakva fényképezd le.
Köszönöm a válaszokat!
Már letelt az 1 év garancia, kb 1 hónapja, számla természetesen megvan. Igazad van, egy levélírást megér, veszteni nem vesztek vele semmit. Nem ugyanilyen motor, csak a szénkefe felfogatás miatt tettem be a képet. Motort nem veszek bele újat, annyit nem költök rá.
Azért ugy nyomtalanul, ráadásul egy ilyen motornál, nem igen tünik el a szénkefe.
Nekem is furcsa volt, ráadásul kiesni is nehezen tudna, nem nagy rések vannak a motornál.
Csak én használtam, mikor megállt akkor is az én kezemben volt. Semmilyen sercegést, körtűzre utaló hangot soha nem adott ki, teljesítménye is megvolt. Az elkopott kefetartó villa alakúra kopott, és szétszedéskor már nem ért hozzá a kommutátorhoz. Kerestem kefedarabokat, de sehol sem találtam nyomát sem. Már bánom, hogy nem fotóztam le! Bíztam benne, hogy pár perc google után már rendelhetem is az új szénkeféket. Tévedtem. Magát a fúrót szerettem, jó volt vele dolgozni, no meg 11e Ft volt akcióban. A 13 mm befogású tokmány kiváló szerkezet, szoros, stabil. Viszont a rápréselt tengelyvég ezzel az idióta szénkefe megoldással erősen lerontotta a márka megítélését.
Az említett áruházláncnál 3 év blokk garancia van, tehát még bőven benne vagy.
Milyen motor van benne? A legtöbb modern gépben a 775-s motor van. Nálam kb egy tucat müködik ( mindenféle szerkzetben), soha semmi gondom nem volt velük, soha nem cseréltem egyikben sem kefét.
Lehet, hogy valoban egy selejtet fogtál ki s már az ujban sem volt meg a kefe, csak rugo ért a kollektorhoz.
Több olyannal találkoztam, hogy lemezig elkopott a bronzkefe, de azokat állandóan használták. Pl. Makita. De abba már nem érdemes új motort venni, mert minden más is elhasználódott. Nemrég hoztak egy alig használt kézi sövényvágót, 3 fog elöl alternáló késsel. Abban benne volt a kipottyant kefe, a lemez meg elvásott. Abban sem érdemes semmit cserélni.
Nem tudom milyen motor van benne, nem jegyeztem meg. Vigyázok a szerszámaimra, pl van 22 éves Wagner akkus fúróm, ami még működik. Kifogtam egy selejtet sajnos. Ennek kb 5x volt feltöltve az akkuja, csakis a 10mm-nél nagyobb átmérőjű szerszámokhoz használtam.
Majd megírom a fejleményeket a garanciális ügyintézésről. Köszönöm szépen mindenkinek a segítő szándékot!
Azért ilyen furogépek nem okvetlenül a 10 mm-töl nagyobb furokhoz valok. Ezek a motorok 18 V-on még terhelés nélkül is több ampert igényelnek, teljes terhelésnél meg akár 60-80A feletti äramok is folynak a keféken, amit huzamosabb ideig nem birnak ki..
Az nem is lenne rossz, ezt a verziót választhatom én is szerintetek? Anyagárban is kedvezőbb lenne szerintem. 2 db 20v 2ah akku+ töltő kb. 15k-ból kijönne.
Kezdetnek javaslom, hogy egy akkut vegyél egyelőre, óvatosan szétszedve nézd meg, hogy belefér-e a régi akku házába, és a csatlakozókhoz el tudod-e vezetékelni. Ha nem jönne össze, még mindig vissza lehet vinni, cserélni ha belefér, akkor már lehet ügyeskedni, hogy a töltőt bele tudod-e faragni a régi töltő dobozába. Később majd teszek fel képeket az én megoldásomról.
Az amúgy nem baj hogy a csavarozó 18 voltos a parkside akku pedig 20 voltos? Az a 2 volt diffi elmegy?
Ha Li-Ion az akkupakk, akkor a 2 volt az nem lehet 2 volt "difi"!
Az egyik 3,6V-tal szoroz, a másik meg akár 4,2V-tal...
Csak annyit tudok hogy a gép akkujában 15 db 1,2 voltos cella van.
Gondoltam mielőtt megveszem, megkérdezem. A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2022
Nézzzük meg a belsejét... : 5 cella, azaz 5X3,6-4,2 volt...
Ugy kell számolni, hogy a névleges feszültséget veszed figelembe. Ami a NiCd cellánál 1.2 volt, a Li-Ion meg 3.7. Igy az egyiknél a 18 volt 15 cellával jön ki, a másiknál meg 5-tel. 0.5 volt a difi, ami itt nem számít semmit. A másik számítás a teljes töltöttségi szint. A NiCd 1.5-1.6V, a Li--Ion meg 4.2V a teljesen felröltött cella feszültsége. Igy az első 23 volt körüli értékre adódik, a másik 21-re. Vagyis itt gyakorlatilag ugyanazok az értékek adódnak, tehát alkalmazható.
Így már értem, köszönöm.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |