Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Bojler javítása, kérdések
Igen sejtettem az elképzelés jó de mégsem jó. A nagy videó megosztón van fent hogy egy napelem segítségével némi ellenállással kapcsolgatták a napelem áltat termelt teljesítményt a bojlerre. A bojler hol hálózatról hol napelemről üzemelt.
Lehet ez jobb lesz neked. Bővebben: Link Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2021
Helló! Az első gyakorlatilag egy fénykapcsoló, az alkonykapcsoló szerintem olcsóbb, még az állítható is (egy ilyen ) . Nem értem nekem miért jobb ez a videó mint egy alkonykapcsoló?
A rozsda majd elválik, de le is tudom galvanizáltatni (ott dolgozok). De egy ilyen festéket néztem ki, hőálló. A bojler 200l, gyárilag van benne 3Kw.
Szétkaptam a 35 éves sosem használt villanybojlert.
Háát mivelhogy először látok ilyet belül nem tudom eldönteni mit várjak tőle. Van ahol már hiányos a zománc, lásd képeket. https://indafoto.hu/csuklosbusz/bojler Legfelső pont De szerintem a tömítés még használható.. De a bojler, érdemes felrakni, vélemények?
Tartom a véleményem, át van a teteje rozsdásodva. Kuka.
Akkor ezt nem érdemes festetni... Majd a nyáron nyomás alá helyezem hogy folyik-e vagy sem. Nekem is gyanús hogy azért pattan le a zománc mert a túloldalról átért a rozsda. Használtan egyáltalán érdemes bojlert venni? Mire kellene figyelni...? Vagy ha használták akkor azért kuka, ha nem használták akkor meg mint a példámban azért... ?
Vannak radiátor zománcok, nem érné meg? Az átrozsdásodás biztos? Valahogy nem lehet megnézni a felső rész külső felét? Egy nyílást vágni a palástra (konzervnyitó? ) sarokköszörűvel és a szigetelőt kivágni. Egy dornival vagy árral megkalapálni, ha van anyag nem lyukad át, ha nincs átlyukad és ,mehet a MÉH-be... Amennyiben nincs gond a másik lepattogzástól sem félnék, Radiátor zománcot amit égetni kell...
Nem a használtság számít, hanem az állapota. Tárolási körülmények és mennyit volt karbantartva. A sajátom 26 éves, de se belűl, se kívül egy pici rózsát se látni. A képek sokat elárulnak róla. Ha dobozban száraz helyen lett volna, akkor még jó vétel lett volna.
Karbantartott bojlert ritkán árulnak. Nagyon ritka aki szerelőt hív még gazdagéknál is. Süvít, rotyog a vízkőtől de nem foglalkoznak vele. Mikor kipurcant max akkor hívnak szerelőt vagy pucolják ki.
20 ezer Ft-ig bármilyen bojlert megvesznek a neten ha működik, mire odaérnék már nincs meg. Kívülről meg lehet hiába szép ha rézcsővel vagy kútvízzel szépen megölték.. szóval ez mind zsákbamacska. Az anód meg kb elfogy 2 év után, utánna meg a bojler anyaga fogy. Megfelelő karbantartással meg beépítéssel lehet az olasz meg a kínai bojler is megy örökkön örökké. De tegyük fel, nincs zománc, csak a vastartály, de én cserélgetem benne az anódot működhet sokáig? Feltéve ha most nincs átrohadva? Végülis a külső sincs lyukadva, csak majdnem, akkor a belső sokszorosan vastag tartály csak nem átmenően korrodált nem? Bár ott fent a csúcson pont nem éri víz tehát pont ott nem hatna az anód? Illetve hol szoktak ezek általában lyukadni? Alaplemez?
Ha figyelmesen elolvasod a leírását, 400 V-ra csillagba kötötték a betéteket.
Idézet: „230V esetén érdekessége, hogy 3 fűtőszálat tartalmaz, azaz bekötehető 1000, 2000 és 3000W-os fűtőbetétnek is. 400V 3 fázisú hálózati feszültség esetén fixen 3000W.”
Nyaraltam olyan üdülőben, hogy éppen akkor 60-as években készült Hajdú bojlereket szórtak ki, de nem azért, mert kilyukadtak (2000 után). Lehet, hogy még kitartottak volna addig, mint amit helyettük beépítettek. Pedig csak horganyzott tartály volt.
Tisztítottam néhányat, 10-15 év után még elég jelentős darab szokott maradni az anódból. Nem tudom, előbbiekben cseréltek-e valaha és kibontáskor hogy nézett ki.
Akkor teljesen szerencsefaktor?
Nyugodtan vehetek 60-as évekbeli használt bojlert is, horganyzottat akár lehet az is beválik? Hajdu Z vs Aquastic? Utóbbi már tényleg nem is itthon gyártott? Sok helyen olvasni hogy a mai bojlerek, legyen akár hajdu is 3-4 év után kuka ha nincs karbantartás.
Óvtak tőle, hogy megvedd 20000-ért azt.
Most azzal magyarázod a bizonyítványt, hogy azt olvastad, mindensz.r. Azon nem godolkodsz, hogy azt olvasod, amit megírnak. Azt nemigen írják meg (de akkor én most igen), hogy a jó bojlerrel nem sírják tele a netet. A miénk tizenéve működik, és én nem kivétel vagyok, csak minek fórumoznánk azon, hogy a többség teszi, amiért megvették. De ha ennyire lovaglás van azon a 4 éven: mi éri meg jobban, venni 30-40000-ért egy újat, majd 4 éven át használni, vagy 20000-ért venni haszonvasat, amiért 2000-t kapsz a MÉH-ben? A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2021
Már megvettem, kidobott pénz volt.
Ha még csak 40 lenne... de 70 ugyanez újonnan: https://www.arukereso.hu/bojler-c3622/hajdu/z-80-erp-2111811115-p39...leiras
Hát, azt vesszük észre, hogy csak megvetted
Bizony, kidobott pénz. Nem kell Hajdu-t venni, ha nincs elég pénz, megértem én azt. Az én nejem is valami olaszt vett tizenéve, és jó még. Az most is 35 pénz Szatmárinál, úgy láttam tegnap. De személyesen mindenképp jobb, mint elveszni a drágábbnál drágább netes ajánlatok közt. A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2021
hirtelen első találat
Ha már neten néuelődünk mindenáron
"eco"...talán azt jelenti 2 év múlva vehetsz helyette egy másikat?
Folyamatosan mondogatjátok ezt a két évet. Semmivel nem tudjátok bizonyítani, hogy kétévenként boylert kéne csrélni, csak divat mondogatni.
Mint mondtam, nekünk se sok pénzünk volt, ezért vettük az olcsóbbat. Még jó. Azt is mondtam, nem két éves. Szerintem pedig aki hosszabb időre tervezné, az nem használtat, pláne nem "nem használt" porfogót vesz. A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2021
Én 30 éve vettem egy Hajdu 120 literes Z (zománcozott)bojlert újonnan, aminek kutya baja. A bojler vásárlásakor vettem hozzá anódot, fűtőszálat és tömítéseket+ hőfokszabályzót tartalékba, de eddig nem kellett. Egyszer tisztítottam a 30 év alatt, de nem volt kosz benne akkor sem és 2 szer leakasztottam lefújni fehérre mert sárgulni kezdett. Ha még 40 évet ki bír, akkor megszolgálta az árát.
A burkolat és a tartály között van 5-6-8 cm vastag szigetelés. Lefested Kalorfixxel és örök élet.
Ha már most cserélned kellene, akkor is megszolgálta volna az árát.
Visszajutottunk oda, hogy a folyamatosan használt boyler (egyébként szerintem ez a használati tárgyak többségére is igaz) jó ideig bírja, míg a félretett megdöglik.
Az a baj, hogy kiderült: nem csak a külső rozsdás....
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2021
A következő javaslatom lenne, ha már megvetted :
Veszel egy ilyen hajdú bojlert, újat : Bővebben: Link 55 eFt. A legtöbb helyen ezt megkapod 55 és 57 eFt között. Annyit jelent benne az ECO, azért olcsóbb, mert a külső burkolat szigetelése vékonyabb, mint a normál HAJDÚ. Biztonsági szelepet kell hozzá venni az MMG magyar típust. Amit vettél, abból kimented a komplett alsó részt, anóddal, fűtőszállal, fedőlemezzel. Jó lesz tartalék alkatrésznek. Az alaplap mérete megegyezik ennek a méretével, emiatt ne aggódj. A tartályról leszeded a külső burkolatot, lefested feketére és jó lesz kerti zuhanynak. Ennél jobb ötletem nincs. Több évtized bojler tapasztalatából mondom, állítom, nem hallomásból és írásokból. B.U.É.K. A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2021
Ha át van rozsdásodva a belső tartály rész teteje is, akkor semmit nem ér a festék.
Busz: Idézet: „Nekem is gyanús hogy azért pattan le a zománc mert a túloldalról átért a rozsda.”
A burkolat és a tartály között szigetelés van, ha elkezd rohadni a külseje a párától, a műanyag habszigetelés hogy továbbítaná a fél centi vastag tartályra?
A hab nem vízzáró, simán átmegy rajta a víz. Ha a tartály a felső részén lyukad ki, gyakran a felső összeillesztésnél (külső palást és a kupak között) jelenik meg a szivárgó víz.
És írja a részletekben hogy "Zománcozott acéltartály", 35 ezerért újonnan.
Én meg 20-ért vettem kukásat.. Akkor nem szabad elhinni a csak 2 évet... De nekem is ez a tapasztalatom, noname hainner, meg mindenféle bóvlimárkák simán felveszik a versenyt a márkás drágább cuccokkal. Jó nem mielet kell érteni, de pl az 50 ezres teszkós mosógép megy annyit akár mint egy 150 ezres. Igaz hogy elnett meg ariston bojlerhez lehet nincs alkatrész, de elromlik és veszek másikat lehet évben ugyanott vagyok mint egy hajduval aminek az árából kettő bojler is kijön. Köszönöm a kommenteket, akkor ezt is tudom már, használttal nem éri meg szórakozni. Ui: ha kiflexelem a tetejét és tegyük fel nem vészes a belső tartály akkor lepattant zománccal és kis rozsdával meddig bírná? Tehát ha nincs zománc akkor rövid időn belül lyukad vagy ez sem törvényszerű? Végülis a régi hidroforokban sem volt sem zománc sem horgany és mégse lyukadtak, igaz vastagabb volt.. De pl most egy aristonom van. Csapmegnyitáskor koppan egyet meg nyomásváltozáskor is. Szerintem a belső tartályban pukli van és az adja a hangot. Na gyanítom az se sokáig fogja bírni..
~25 éve hoztam haza egy kidobott olasz bojlert. Lyukas volt, behegesztettem. Horganyzott tartály. Tettem bele hőcserélőt, azóta megy, nem lyukadt ki újra, nem folyat sehol.
Érdekessége, hogy gyárilag volt a tetején középen egy 3/4-es karmantyú ledugózva. Így a napkollektor hőcserélőjét átmenő elrendezésben tudtam beszerelni. |
Bejelentkezés
Hirdetés |