Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2356 / 2499
(#) uniman válasza patkany hozzászólására (») Jan 11, 2022 / 1
 
A kis trafó ugyan nem látszódik, de a relé az 12V-os: Bővebben: Link
Ha a kontaktusai a trafó primerjével vannak sorbakötve...
STK-ról sincs semmi...
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2022
(#) reloop válasza patkany hozzászólására (») Jan 11, 2022 / 1
 
Általánosságban a kis trafóról megy a processzor és a processzor figyeli a POWER gomb megnyomását.
Ha behúz az előbb említett relé és áramot kap a nagy transzformátor, akkor lesz tápja az STK-nak. Ebben az esetben lehet érdekes, hogy hibás-e az STK és ez marasztalj készenléti állapotban az erősítőt.
(#) reloop válasza tomszojer hozzászólására (») Jan 11, 2022 /
 
A BD911 BD912 elég strapabíró végtranzisztor ebben a kategóriában.
(#) swich hozzászólása Jan 12, 2022 /
 
Sziasztok! Vásároltam egy Sony Str-De445 erősítőt, nincs meg a távirányítója. Tudnátok segíteni benne milyen távirányítóval tudnám helyettesíteni? Ahogy kerestem azt láttam hogy gyárit nem találok és nemtudom milyen univerzálissal működne.
(#) uniman válasza swich hozzászólására (») Jan 12, 2022 / 1
 
Az "uni"-t felejtsd el! "Utángyártott" is létezik...
(#) patkany válasza reloop hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Másnem megtáplálom közvetlenül a nagy trafót és úgy méricskélek az STK-án. Ha már tápot mérni tudokbrajta, az már félsiker!

Ezt sajnos technikai okok miatt csak hétvégén tudom eszközölni, mert este érek haza munkából, helyem és időm elég kötött, az erőlködőt meg alaposan szét kell teríteni. De mindenképpen mérni fogok, ha már ennyi támogatást kaptam! Amit továbbra is köszönömk, minden a témával foglalkozónak!
(#) swich válasza uniman hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Köszönöm szépen a segítségedet!
(#) tomszojer válasza reloop hozzászólására (») Jan 13, 2022 /
 
Köszi szépen.
Igazad volt, kettő végtranzisztor zárlatos volt. Ettől éghetett ki az ellenállás.
Most trimmert keresgélek a beállításhoz.
(#) jegabi hozzászólása Jan 14, 2022 /
 
Adott egy mini torony, amibe bármilyen '' tv, pc " jelet beviszek, rögtön zúg a hangszóró.
Amikor kikapcsolom, de a hálózati kábel dugva marad, szabályos időközönként is búg.
Mi lehet a gond?
Köszi.
(#) Fats Domino hozzászólása Jan 14, 2022 /
 
Jó estét! Az a kérdésem, hogy egy 7.1-es erősítőt szabad-e úgy használni,hogy csak két hangsugárzó van rákötve, a front két kimenetére? Ha nem szabad, mit kell tenni, lezárni a többi kimenetet?
(#) reloop válasza jegabi hozzászólására (») Jan 14, 2022 /
 
Üdv! A kikapcsolt állapot melletti búgás elég szokatlan jelenség. Nézzük mi történik, ha megfordítod a mini torony hálózati villásdugóját?
(#) reloop válasza Fats Domino hozzászólására (») Jan 14, 2022 /
 
A nyitott végerősítő kimenet önmagában nem hiba. Egyes kapcsolások zokon veszik a túlvezérlést és ez hangszóró híján nem válik észlelhetővé. Ha van ráhatásod, csökkentsd a nem használt csatornákra küldött jelet!
(#) jegabi válasza reloop hozzászólására (») Jan 14, 2022 /
 
Szia!
Megfordítva megszűnik a búgás.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2022
(#) mcc válasza Fats Domino hozzászólására (») Jan 14, 2022 /
 
Hosszú évekig használtam Marantz 7.1-es házimozi erősítőt egy hangfalpárral, minden probléma nélkül.
(#) patkany hozzászólása Jan 15, 2022 /
 
Nos, egy kép az anschluss csatlakotó kosztásáról.
Nos úgy fest, a DAT és CLK feliratokból, hogy mégis adatkommunikáció van a különböző egységek között! És a százlábú mégis valami uC.

A nagy trafó nem kap feszkót, ahogy feltételezem, a relé kapcsolná. Most áthidalom a felét és meglátjuk mi történik. Remélem nem csinálok füstgépet!
(#) patkany válasza patkany hozzászólására (») Jan 15, 2022 /
 
Áthidaltam a relét, de az erősítő továbbra sem jöttki stby-ból.
(#) patkany válasza patkany hozzászólására (») Jan 15, 2022 /
 
Megvan az STK mérés eredmények.

GND-hez képest mérve:
3. láb GND
4. láb -24V
6. láb -0,6V
7. láb -22,5V
8. láb -23,5V

Az fő trafó megtáplálásával az STK megkapja a tápfeszt.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2022
(#) reloop válasza patkany hozzászólására (») Jan 15, 2022 / 1
 
A készenléti állapot elmúlását nem is vártuk a relé áthidalásától. Ha beindult a nagytrafó, rámérhetsz az STK kimeneti és a készenléti állapottal összefüggő lábaira, hogy lássuk van-e benne élet, érdemes-e folytatni az üzembehelyezést.
A csatlakozón mérj feszültséget +5V és GND között! Ennek meg kéne lenni már a segédtrafóról.
(#) patkany válasza reloop hozzászólására (») Jan 15, 2022 /
 
Mára összepakoltam, de holnap méricsikélek tovább.
Viszont látok javításra utaló nyomokat benne, gyanta van a pcb-én több helyen is.
(#) reloop válasza patkany hozzászólására (») Jan 15, 2022 /
 
Az STK nincs némítva, ha a kimenete nulla volt körüli, akkor a bemenetére adott jel kimegy a hangszóróra.
(#) patkany válasza reloop hozzászólására (») Jan 15, 2022 /
 
Holnap kipróbálom, de ahhoz át kell hidalak az rca-ról az STK bemenetére és adok neki jelet.
Holnap kiderül.
Köszönöm a segítséged!
(#) reloop válasza patkany hozzászólására (») Jan 15, 2022 / 1
 
Elég megpiszkálnod az 1, 18 lábakat, búgással jelzi a működést.
A készenléti 5 V érdekesebb, mert az állandóan megy (reményem szerint) míg a hálózatra csatlakozik a készülék. Kondi kiszáradás, megnyúlt ellenállás, hibás stabilizátor mind ronthatja a processzor tápellátását, amitől nem tud rendesen működni.
Ha az STK kimenetén nincs egyenfeszültség, megtehetné az erősítő, hogy a segédberendezések nélkül is beindul a főkapcsolóról és kiválasztható az AUX és a hangszedő bemenet. Ezt csak azért gondolom, mert látom az erősítő különállóan is megjelenik a használtpiacon.
(#) patkany válasza reloop hozzászólására (») Jan 15, 2022 /
 
A 404240A40S-ről sikerült kideríteni, hogy uC.
Bővebben: Link De hogy milyen arhitektúra, azt nem, de nem is lényeg, program lehet rajta akármi és nyilván lezárva, kiolvashatatlan, így e tekintetben ő már nincs játékban tovább. Viszont a másikklt IC valami kapcsoló. Még ők játszhatnak a felélesztésben lehet.
(#) patkany hozzászólása Jan 16, 2022 /
 
Egyen fesz nincs a kimeneten, de ilyet produkál. Mindkét oldalon.
Ez gerjedés, vagy az STK hibás?
A borda nem melegszik.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2022
(#) reloop válasza patkany hozzászólására (») Jan 16, 2022 /
 
Ez aligha származik az STK-tól. Inkább - papírforma szerint - a digitális oldal szenved.
A segédtrafóról jövő tápot vedd górcső alá!
A továbblépéshez jó lenne tudni, a hangerő és a hangszín analóg-e, sztereók a potik?
A 4558-asok tápjára is érdemes rámérned, 4 és 8-as lábak.
(#) patkany válasza reloop hozzászólására (») Jan 16, 2022 /
 
Analóg igen, mindkettő sztereo potikból épül fel. Csak a csatorna váltás digitális. Meg ezek a hangszín módosító marhaságok, mint super bass, sorrund és némítás.
Heréljem ki a digitális oldalt? Iktassam ki a kis trafót?
Gondoktam arra, hogy kiiktatom az STK benenetét, kiveszem a becsatoló kondit.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2022
(#) reloop válasza patkany hozzászólására (») Jan 16, 2022 / 1
 
Kisebb az esélye, hogy uP hibás, inkább a tápját tenném először rendbe, de ezt már többször említettem is.
Ha ez végképp nem jön össze, akkor 4066-ból (IC4) nézem ki a hangkép módosítási lehetőségeket. A rajza alapján kapcsolókkal pótolhatod és eldöntheted mit hagyjál meg fixen.
Az LC7821 a bemenetválasztó. Ha igényt tartasz rá és netán működőképes, akkor egy Arduinoval vezérelheted. Legalábbis LC7821+arduino keresésre van gugli találat és ezek működni is szoktak.
A motoros potinál a barna árnyékolt vezeték aszerint a hangerő-hangszín ki vagy bemenete, hogy a csúszkára, vagy az ellenállás pálya végére csatlakozik. Az alaplapról jövő másik árnyékolt vezeték lehet a párja. A kreativitásodon múlik hogyan illeszted be ezt az egységet a bementi csatlakozó és az STK közé.
(#) patkany hozzászólása Jan 16, 2022 /
 
Ezt az átkötést is furcsálom! Ez egy gnd átkötés. Kétleném, hogy gyárban egy azonos potenciálú átkötést ne azonos színű vezetékkel csinálnák, illetve a firrasztás sem épp gyárira utal. Vajon mi célból születhetett?
(#) reloop válasza patkany hozzászólására (») Jan 16, 2022 /
 
Úgy látom a test van átkötve. Ha felemeled a vezetéket valószínűleg alatta is van kontakt, csak vékonynak találtatott a fólia.
(#) patkany válasza reloop hozzászólására (») Jan 16, 2022 /
 
Levettem az átkötés és megszünt a szuszogás a kimeneten. A multiméterem tud négyszögjelet kiadniu, avval megpiszkáltam a bemeneteket, illetve a potit. Le is füstültettem az egyik kishangszórómat, remélem az STK kibírta!
Megvannak az újabb mérési eredmények is!
Elég érdekes dolgokat mértem! Az IC-ék tápfesze gnd-hez képest igen asszimetrikus!

1, 4558 a bordához közel
4. láb: 6V
8. láb: 11,6V

2, 4558 a lapos kábelnél
4. láb: 6V
8. láb: 11,6V

3, 4066
7. láb: 4,8V
14. láb: 7,4V

4, 7866
19. láb: 2V
26. láb: 0V

A nyomógombokat nyomkodva swercegés hallatszik a kimeneten, illetve az rca-ak pszkálásánál is.
Egy másik érdekességet fedeztem fel egész véletlenül, a lengő panelon lévő, a tuner csatlakozója bal szélső tüskéjéhez érek ami a lapos kábel per pontjával van összekötve, akár kézzel, akár mérő zsinórral, a stby relé prellegni kezd. Valami statikus bemenet lehet, az sem kizárt, hogy egy pár volttal megtáplálva meghúzna.
Következő: »»   2356 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem