Fórum témák
» Több friss téma |
A gép folyamatosan be van dugva a TV kompozit bemenetére, amit megmértem, és 72 Ohm.
Azt nem tudom, mi a HL, de a föld és a videó jel közé megpróbáltam betenni egy 100µF-os elektrolit kondenzátort, de semmilyen változást nem láttam.
A HL-el a Homelabot akartam rövidíteni.
Mindenféle hibalehetőség az eszembe jut, hátha.
Kiforrasztottam a D9 és D11 diódák egy-egy lábát, így a sorszinkron D10 diódája közvetlenül a kimenetre kapcsolódik a tranzisztor és ellenállásokkal együtt. A D10 katódján tudom mérni a 15.6kHz-et, azonban a D10 anódján továbbra is a fix majdnem egyenletesnek tűnő 0.3V körüli szintet látom.
Hova tűnhet a dióda előtt lévő 0/5 volt váltakozása? Egyáltalán, ha a P potméter ütközésig tekerem a kimenő videojelhez, akkor nem kellene lehúznia a T2 tranzisztornak a földhöz a jelszintet? (Azt sajnos nem tudtam kideríteni, a BC182A tranzisztornak hol van a nyitófeszültsége, és 0.3V-nál kell-e egyáltalán bármit is csinálnia?)
Ez azt jelenti, hogy a kondenzátort sorba kellett volna kötnöm a kimenő videojelbe? De akkor milyen polaritással?
Igen, egyenáramú leválasztás. Megméred a két pont közötti feszültséget. Nagy valószínűséggel a Homelab a pozitívabb.
A vevőben van szinthelyreállító áramkör, beállítja a fekete szintet. A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2022
A képszinkronjel fekete szintű soridejű jelek sorozatából áll, sorszinkronjellel ellátva. A sorszinkronozás nem állhat le a képváltás (képszinkron) ideje alatt, ezért kell ez a megoldás. Jó lenne egy normális szkóppal vizsgálódni...
Itt a kép a képszinkrinrol.
A first field az elsö félkép, 312,5 sor után következik a masodik (second field). De ezt egy sima szkoppal aligha fogod látni, mert ahhoz a szkopnak tudnia kell szinkronizalni a TV jelre. Láthatod, hogy a képszinkron több sorig tart, ez az a fekete vizszintes sáv, ami néha vertikalisan fut a kepernyön. (Fel le).
Szia!
a tranzisztor kollektorára + polaritással 470µF elkot tegyél és onnan csatlakozz a TV videó bemenetére. A trimmerrel 1V P-P jelet kellene beállítanod.
Köszönöm mindenkinek a türelmét, és a belém fektetett idejét! Megjelent a stabil kép, csatolom!
Betettem a videó jel útjába a 470µF-os kondenzátort, és lőn! A videó kimeneten a gépen belül a scope 1.5V körüli jeleket mutat. Szinkron jelek észlelhetőek a scope-on. Összességében, tehát a probléma meg van oldva! Még egyszer nagyon köszönöm! Most elolvastam a Junoszty TV átalakítását a hardver leírásban, és ott szintén írják, hogy kondenzátoron keresztül kell bevezetni a jelet a TV-be. Azt hittem, a kompozit bemenet ennél erősebb szabvány. Ezek szerint ezt a kondenzátort benne hagyhatom a gépben, és ezzel várhatóan más kompozit monitorokon is menni fog. Már csak arra kérek némi segítséget, ha valakinek még van ereje/ötlete, hogy hogyan lehet, hogy az eredeti tápegység nem ad elég áramot a gépnek, annak ellenére, hogy már kicseréltem benne a kondenzátorokat? Nagyon egyszerű a belseje, csak egy trafó, három elkó, és tán három tranzisztorszerűség. Terheletlenül a megfelelő jelszinteket adja, de ha a gépet rádugom, leesik a feszültség, és a gép mindig újraindul.
Inkább Nektek kell gratulálni! Még egyszer köszönöm!
Az antennacsatlakozón keresztül még mindig rossz a kép?
Pedig még annyi ötletünk lett volna.
Egyébként ritka kitartó vagy. Akkor hogyan is néz ki az a tápegység?
Na meg a tévében van beépített csatolókondenzátor, tehát továbbra is érdekes ez a megoldás. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2022
A megoldás után nekem is az jutott rögtön az eszembe, hogy ezek szerint amikor antennán keresztül kerestem a képet, meg kellett volna találnom. De nem sikerült. Most újra végigkerestettem vele a frekvenciákat. Több helyen is látszott, hogy van valami kép, de egyiket sem találta elég jónak ahhoz, hogy megálljon az automata. Kézzel is próbáltam beállítani, de úgy is csak annyit látok, hogy itt lenne valami.
Lehet, hogy ehhez is kellene egy kondenzátor?
Ebben a vidóban sok érdekesség van a Homelab-ról, az egyik készítő mesél róla. Nagyon érdekes videó!
Itt meg a gyártásról beszélnek. Sajnos a testvér, Endre videója talán nincs fenn... A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2022
Az IC elött van csak, a scart le van zárva 75 ohmos ellenállással ami kisöntőlte a BC 182 tranzisztort.
De fönt van, nem sokára belinkem ide.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2022
Lehet van, csak átkötve.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2022
Az eredeti tápegységét újra kipróbáltam, de csak folyamatosan csipog. Mivel normál induláskor csippan egyet, talán újra és újra megpróbál elindulni. A képernyőn véletlen karakterek jelennek meg, amit a PC táppal olyankor láttam, amikor kicsúszott a 12V.
Terheletlenül jól adja a +12V, +5V, -5V jeleket, de a gépre kötve már nem elég stabil. Most nehéz mérni, hogy melyiken mennyi van, de az utolsó mérésemnél a 12 és a -5 esett le erősen. Csatolom a tápegység paneljáról készült képet. A fekete elektrolit kondenzátorokat már kicseréltem. Mivel méretre sokkal kisebbek az újabbak (feszültség, kapacitás azonos), ezért meg is kellett toldanom az egyiket. Talán még van benne egy elektrolit kondenzátor, az a pici szürke középen, de nem biztos, hogy az az. A kondikon kívül csak hard elemek vannak benne. Egyikről sem gondolnám, hogy elromlana. Főleg nem így, hogy terheletlenül rendbenlévőnek tűnik. A panel túloldalán csak nyák van, és legalul egy hatalmas hűtővel ellátott tranzisztorszerűség. Az oldalán van egy piros led, ami jelzi, ha be van kapcsolva. Az terhelés alatt is ugyanolyan szépen világít.
Nem. De terheletlenül rendben zörög, így nem is gondoltam volna, hogy baj lehet velük. Ki kell bányászni a kiméréshez? Vagy elég így benne, kikapcsolt állapotban?
Lehet, nem azok között kell keresni a hibaforrást, de ki kell majd végső esetben meg kell vizsgálni őket.
Feszültséget mértél terheletlenül az egyes ágakban? Sok választás nincs, IC-ket érdemes szerintem kicserélni. Így a bekötésből következtetve a hátsó hűtőbordás alkatrész is egy stab. IC lesz.
Régen voltak combosabb stabilizátorok is.
Idézet: „és legalul egy hatalmas hűtővel ellátott tranzisztorszerűség” Fénykép alapján az csinálja, a +5 V-ot, neki kell a legjobban melegedni. Másik két IC-t szerintem ne piszkáljad. A +5 V-ot-ot pedig terheld meg rendesen egy mérés idejére.
Igen, a +5 V lesz az.
Ha az én tápom lenne, kicserélném azokat a vékony szürke vezetéket is vastagabbra. A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2022
És a diódákat nem kell kibányászni a méréshez.
Hogyan van kötve a transzformátor szekunder oldala? Mekkorára cserélted a 7812 bemenetén a puffer kondenzátor?
Annál a bemenő feszültségnél, amiről a 7812 már stabil feszültséget szolgáltat, az 5V -os ár igencsak melegszik. Nem lenne jó ide egy helyettesítő kapcsoló üzemű modul? A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2022
Nyilvan, ha a kimenet nem volt egyanáramulag leválasztva, akkor te abbol soha nem kaphattál negativ sync jeleket, mert valoszinüleg a gépben csak 0 meg +5 V volt.
A nagyfrekis kimenethez valoszinüleg nem, de az ilyesmihez látni kellene a kapcsolási rajzot.
Idézet: „mert valoszinüleg a gépben csak 0 meg +5 V volt.” Ez ugye konkrétan nem igaz, mert a 4116 RAM-ok miatt három feszültség van benne. Megelőlegezném, hogy linx fórumtárs: - Nem akarja a feléleszteni a TV adó részét, - Örül mint fene álló képnek, - Mostmár az a összes gondja, hogy az eredeti tápjáról szeretné használni. Megerősiti, vagy cáfolja... |
Bejelentkezés
Hirdetés |