Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2371 / 2499
(#) Ódenka válasza Karesz 50 hozzászólására (») Márc 10, 2022 /
 
No, ez derék. Köszönöm.
(#) Karesz 50 válasza Ódenka hozzászólására (») Márc 10, 2022 /
 
Ha egyszerűbbel is megelégszel, akkor pl. ez. De ennek van 6 dB erősítésvesztesége és nem tud 1 Veff-nél többet. Ha gondolod bonyolíthatom, de nem tudom milyen tápod van hozzá, mire kell, mik az elvárások (vagy visszaolvasom )

buffer.JPG
    
(#) Ódenka válasza Karesz 50 hozzászólására (») Márc 10, 2022 /
 
Erről van szó...
Az LME IC-k nem drágáért itthon is elérhetőek - 1 db LME49720 - 2 db LME49600 ~ 3.700.- plusz posta.
Kábel? Csatlakozók?
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2022
(#) Karesz 50 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Márc 10, 2022 /
 
Visszaolvastam, de nem tiszta. Ha az egyik oldalon van a magnó és a RIAA és ehhez van előerősítő, akkor nyilván az lesz a kábel meghajtó. Csak jó lenne megtudni, milyen az az előerősítő. Bele lehet nyúlni, érdemes-e piszkálni? Szimmetrikus kimenet nyilván felesleges, mert nagy a jelszint, a zajtól nem kell tartani. Az áthallás szempontjából kedvezőbb lenne két egyeres árnyékolt kábel. Egyáltalán mi van otthon kéznél?
(#) Ódenka hozzászólása Márc 10, 2022 /
 
Néhányszor 20m (50-80) 50 Ohm koax, külső átmérő kb. 3 mm. Vagyis 2 szálával sem túl robusztus.
Előerősítő-RIAA SC26
Ez az
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2022
(#) Karesz 50 válasza Ódenka hozzászólására (») Márc 10, 2022 /
 
És most ennek a kimenetére akarunk IC-s buffert akasztani?
Mi lenne ha áttennéd a másik falra az egészet? Vagy egymás fölé a másik falra?
(#) dB_Thunder válasza Ódenka hozzászólására (») Márc 10, 2022 /
 
A kapacitás akkor játszik, ha változik a feszültség!
Ezért mondtam, hogy csináld áram hurkosra...

A forrás áram kimenetes, a fogadó oldalon a lehető legkisebb impedanciával, mondjuk egy földelt bázisú kapcsolással kell a jelet fogadni.
(#) Karesz 50 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 10, 2022 /
 
Te csináltál már ilyet? Láttál már ilyet valahol? Láttál már olyat aki látott ilyet?
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2022
(#) Ódenka válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 10, 2022 /
 
@ Karesz 50
Idézet:
„Vagy egymás fölé a másik falra?”
Ablak van ottan...
Most valami erre hasonlít az aktuális varia. Sajnos a hallgató hely nem átrendezhető. Ezzel a feleséggel nem megy, már mondta.
Itt lenne a duzzasztómű a hangnak és a másik oldalon a dobozok, heverő féle, virágok...
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2022
(#) Skori válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 10, 2022 /
 
Az áramhurkos nem érzékeny a kapacitásra, cserébe az induktivitásra meg igen. A kábelnek meg mindkettő van (kapacitása és induktivitása is), ezért a legjobb megoldás a hullámimpedanciának megfelelő meghajtás ill. lezárás.
(#) Karesz 50 válasza Ódenka hozzászólására (») Márc 10, 2022 / 1
 
Annak idején - még a régmúlt előtti időkben - sok csatornás (10) könyvtári zenei rendszereket gyártottam. Tíz műsorforrás, 10-20-30 jobb híján "hallgatóhelynek" elkeresztelt helyi fejhallgató erősítőkkel. A delikvens kért valami zenét a könyvtárostól, leült valahova, oda kapcsolt, oszt hallgatta. A végén fejhallgatót vagy visszavitte, vagy el.
Sokat küzdöttem az áthallással mire leszorítottam -100 dB alá. Volt, hogy 100 m vezeték nem volt elég. Sima 22 eres szalagkábelen ment a jel, hogy gyorsan, könnyen és hamar túl legyek a beszerelésen. Két táp vezeték, 2x10 sztereó csatorna. Közel nulla generátor impedancia, közel végtelen lezáró ellenállás (két marék TDA1029 volt a bemeneti választó, direktben a jelvezetékre kötve).
Tehát, lehet nem kell ezt túl bonyolítani. Nem kell koax, sem árnyékolt vezeték. Próbáld ki valami 3 eres kábellel, oszt ha nem jó, még mindig újra lehet gondolni az egészet.
(#) Ódenka válasza Karesz 50 hozzászólására (») Márc 10, 2022 /
 
Van viszonylag jónak gondolt 2+1 mikrofon kábelem, de ennek is 160pF kb. a métere.
Csak szeretném minőségromlás nélkül megoldani, ha már a forrást jóra csinálom.
Az SC26-ról ezt írta a véleményező:
Idézet:
„A Woodside SC26 kimeneti impedanciája a vonali kimenetén magas, 2,1k ohmot mért a szintszabályzó maximális beállításánál, egy kicsit csökkentve 1,7k ohmra egységnyi erősítésnél, majd 9 órai beállításnál visszatért 2k ohmra. Az SC26 ezért meglehetősen érzékeny lesz a kábelek terhelési hatásaira és a használt végerősítő bemeneti impedanciájára; mindkettőt óvatosan kell választani – lehetőleg kis kapacitású kábeleket és legalább 20k ohmos erősítő bemeneti impedanciát, de minél nagyobb, annál jobb.”

Ez az.
És itt egy normál hosszúságú kábelben gondolkodtak...
(#) Karesz 50 válasza Ódenka hozzászólására (») Márc 10, 2022 /
 
Ami rajzot kitettél, annak áramgenerátoros munkaellenállású katód-követő a kimeneti fokozata - soros 301R-el a kimenetén. Milyen hangerőszabályzó állásról van szó? Egy potiról amit a kimenetre "akasztottak"? Nem értem. Próbáld ki árnyékolatlan vezetékkel. Mekkora a végfok bemeneti ellenállása?
(#) Ódenka válasza Karesz 50 hozzászólására (») Márc 10, 2022 /
 
Potméter nem lesz rajta, 47-100K-t teszek majd a nyitvatartás ellen...
A hangerő szabályozó az idézetnél egy valamilyen erősítő bemenetére vonatkozhatott.

Bővebben
(#) dB_Thunder válasza Karesz 50 hozzászólására (») Márc 10, 2022 /
 
Még szabvány is volt! Réges-régen egy messzi messzi galaxisban a magnók felvétel bemenete ilyen volt.
Mostani vonali rendszerbe ez nem illeszkedik, nem volt szükségem rá, hogy ilyet csináljak.
Mondjuk kocsiba autóhifit én lehet hogy ilyenre csinálnék, de nem csinálok
(#) Karesz 50 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 10, 2022 /
 
Hát én már elég régi őskövület vagyok és magnóztam is valaha, de nem emlékszem ,hogy volt ilyen a DIN szabványban. Persze ettől még lehetett. Már elfelejtettem (utána nézhetnék, de nincs értelme) de ott mV-ok voltak és nagy impedanciák.
Ez az elv amiről írtál, egészen biztosan nem jó hifire. Felvetődött már valahol az elmélet, de aztán el is vetődött.
(#) dB_Thunder válasza Karesz 50 hozzászólására (») Márc 10, 2022 /
 
Idézet:
„Ez az elv amiről írtál, egészen biztosan nem jó hifire.”

Próbáltad már, hogy ezt így kijelented?
..de igazából
Idézet:
„nincs értelme”
a további beszélgetésünknek, ez is költői kérdés volt.
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2022
(#) kistee válasza mek-elek hozzászólására (») Márc 10, 2022 /
 
Most őszintén: az előadónak mi köze van az általam kérdezett erősítők rangsorolásához? Komolyan érdekelne...
(#) Karesz 50 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 10, 2022 /
 
Az előbb írtam, hogy anno mindent kipróbáltam, hogy leszorítsam az áthallást.
Skori is leírta neked.
Te nem próbáltad, nem is fogod kipróbálni, de vitatkozol.
A hullámimpedancia is szóba került. Láttál már az illesztett tápvonalat?
Beszélgetni egyébként sem szerettem volna veled, csak kijavítottam a hülyeségedet.
(#) kistee válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 10, 2022 /
 
Köszönöm a választ. Megkérdezhetem, hogy az általam említettek közül te melyiket építetted meg?
(#) Ge Lee válasza kistee hozzászólására (») Márc 10, 2022 /
 
Hellyel közzel mindegyiket. A VF2-ből építettem vagy 4 féle változatot (a nagyról képeket is találsz a fórumon), mondjuk B8-at azt nem de B5-öt igen, a tanuló erősítőből is volt vagy 4 változat, sima, kvázi komplementer végű és két féle darlingtonos ha jól emlékszem (az egyik egy az egyben HTA), és némelyikben a visszacsatolást is variáltam. Illetve variáltam a meghajtást is, volt hogy csupaszon ment a végfok, meg olyan is hogy volt előtte hangszínszabályozó fokozat is.
(#) Ódenka hozzászólása Márc 11, 2022 /
 
Közben, haladva, összedobtam ezt a nyákot.
De lehet, csak megrendeltem...
Fülhallgatóhoz készült, talán jobb lesz, mintha én kutyulnék valami nyákot, kapcsolást kábel meghajtáshoz. Kipróbálom majd a koaxomat hozzá, vele és megtettem, amit lehetett - érdemes.
Táplálása 2xLi-Po-ról történik, a bekapcsoláskor akkuról, kikapcsoláskor akku töltés...
Lásd az LME49600 ajánlásban.
(#) mek-elek válasza kistee hozzászólására (») Márc 11, 2022 /
 
Privátban válaszoltam.
(#) Karesz 50 válasza Ódenka hozzászólására (») Márc 11, 2022 /
 
Nem rossz és szerencsére pont 6 dB-t erősít. Nézem, milyen érdekes a DC szervó kapcsolása. Majd leszimulálom. Tudom, hogy én küldtem az adatlapot, de ettől még nézhetem
Meg az is érdekes, hogy ez most két egymást követő katód-követőt fog követni, akik nagyjából 0 dB-t erősítenek
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2022
(#) Ódenka válasza Ódenka hozzászólására (») Márc 11, 2022 /
 
Egy kedves Tanyás Kolléga jóvoltából értékes infók a kábelekről.
Miért nem muszáj drága összekötő kábelekre költeni...
(#) mcc válasza Karesz 50 hozzászólására (») Márc 12, 2022 /
 
Szerintem teljesen szimpla nem invertáló szervó van benne. Én inkább azt néztem, hogy mennyire szerencsétlen a bemenet kialakítása. Ha a poti egy pillanatra kontaktos lesz, akkor kiugrik az ember szeme a fülhallgatóban hallható koppanástól....
(#) jani1987 válasza Ódenka hozzászólására (») Márc 12, 2022 /
 
Nem tudok angolul.
(#) mcc válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 12, 2022 /
 
(#) Ódenka válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 12, 2022 /
 
Én még egy csomó, legalább 7 nyelven nem... Egyébként nagyon szellemes a felvezető szövege a Szerzőnek, élvezetesen ír végig.
(#) Karesz 50 válasza Ódenka hozzászólására (») Márc 12, 2022 /
 
Ezt a cikket még emésztenem kell egy kicsit, de elteszem a tarsolyomba.
Következő: »»   2371 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem