Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Kapcsolóüzemű tápegység
Témaindító: Rendszer, idő: Feb 18, 2006
Témakörök:
Köszi a választ,úgy emlékszem,valamikor megtaláltam ezeket az adatokat csak most nem tudom újra megtalálni,arra még emlékszem,hogy a 2 szekunder tekercs között 500V a feszütségtűrés.A szabványt én is néztem de elvesztem a rengeteg adat tengerében.
Sziasztok!
Segítségeteket kérem a TOP 224 és TNY268 kapcsoló IC-kel kapcsolatban.Kérdésem az,hogy ezeket az IC-ket hogyan lehet egyszerűen ellenőrizni,hogy nem hibásak-e anélkül,hogy egy komplett converter kapcsolást építenék? Gondolok itt pl. az átütési feszültségre.Minden segítség jól jönne.
Szia!
Ezeknek annyira egyszerű a kapcsolástechnikájuk, hogy érdemes felépíteni egy rendes konverter-kapcsolást.
Köszi a választ.
Valószinűleg azt fogom csinálni ha senkinek nem jut eszébe egyszerűbb lehetőség leteszteni őket.A végső legpontosabb teszt úgyis egy komplett kapcsolás kipróbálása .
Amikor még volt értelme hagyományos ATX tápok javításának és kevesebb tapasztalatom volt velük, akkor volt három próbatápom a leggyakrabban előforduló IC-k kipróbálására az IC-k helyén foglalattal.
Amúgy meg azok az egyszerűbb kapcsolóüzemű tápok könyen kiismerhetőek, a nagyobbak néa okoznak fejtörést. Most is egy 5kW-ossal küzdök...
Dícsérjük a kínaiak sokoldalúságát! Nemrég adtam tanácsot hasonló ügyben egy kollégának. Most megint magam estem a bilibe.
Hoztak egy LED-es munkalámpát. Márkás olasz autóalkatrészgyártó nevével (talán reklámajándék). Egyéb jelölés nincs is rajta. Pl. felvett teljesítmény,... Belül a képen egyedülálló táp. Vezérlője 30453 jelöléssel. Kimenete zárlatos. No meg FET, bizti, áramfigyelő ellenállások (3x2,2 Ohm). Semmit nem találni róla. Korábbi beszerzésből van 3-3 tápom (egyik elkóborolt). Mindegyiken ilyen kis hangya a vezérlő. A képek szerint mind más és más jelöléssel. Volna adatlap, lenne értelme átszerelni. A kisebb tápokat ~500.-ért vettem annak idején. Lehet, hogy így is érdemes lenne megkísérelni, akár a többi alkatrészt is ki lehetne menteni belőle. A LED_táp szabályozható, kimenete 24 V körüli, a többi 5db 12V-os fix. Végeredményben ezek is LED tápok, 2 és 5 A terhelhetőséggel.
Nem mellékeltem a képeket.
Időközben lerajzoltam az IC-k környékét. Azonos mindhárom táptípusnál. Mehet a csere.
Szervusztok!
OB2263 Felépítetem egy panelra próbára. Tápot kap 18V ot de mégsem indul. Az RI lábon 100kohm, a sense láb 0,3 ohmmal negatívra kötve, az FB egy optocsatolóval a negatívhoz húzható. Ennek ellenére a Gate kimeneten nincs semmi. Mi lehet az oka? Az ötleteket köszönöm előre.
Segítségre van szükségem, és egy tápra. Kellene készítenem egy olyan tápot ami három féle feszültsget ad le, 12V, 24V, 48V. Ha lehet minden feszültség tartományban minimum 5A terhelhetőséggel.
Megmondom mire kellene. Építettem egy mini CNC-t. Ehhez kellene a táp. 12V 5A a lézer 24V 5A a léptető motorok és a vezérlés 48V 5A Spindli (maró motor) Ha lehet az ithon talalálhoató alkatészemimből szemezgetve. Lehet kapcsoló üzemű vagy toroiddal is. Toroid trafóm van 2x24V 10A Van PC tápom (több is 4-5W-os)
Ha a marómotor elmegy rendes fordulattal és nyomatékkal ~32 Vdc-ről, akkor szerintem nyert ügy.
2x24V kétutasan(!) egyenirányítva, innen a marómotor. Meg step-down konverter, mondjuk valami hasonló. Idézet: „Van PC tápom (több is 4-5W-os)” Nem inkább 4-500 W-os? 12 V-ra bőven megfelelne. Minimális átalakítással kiadná a 24 V-ot is (2x12V).
Na jó elírtam. Jelenleg egy 24V 2,5A-es táp Adja az enegiát a CNC ellátásához. De innen jönnek a problémáim. A Vezérlés lead 12V feszültséget a lézernek de csak 2,5A. A Spindli is megkapja a 24V de a léptetőmotorokkal együtt már nem képes indítani teljes fordulaton. 10 000 fordulatoncsak rángat de nem pörög fel. 5000 fordulatnál már működik rendesen.
Az 5W-os lézer is csak 2.4W teljesítményt ad le maximális erőnél.
Ha mindenképp az otthoni anyagokból szeretnéd megoldani, akkor a számítógép táp átalakítható. A 48V miatt kissé jobban bele kell nyúlni, de nem lehetetlen.
Mondjuk úgy nem szeretnék sokat költeni Készítettem már kapcsolóüzemű tápot (Skori) tervei alapján. 12-24 volt. készült 3db amiből 2 jól müködik a harmadik nem indul. Szeretem ezt a tápot. Egyszerű és jól műkszik, nem kell bele sok alkatrész. A stabilitásával vannak gondok
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2022
Elgondoltam valamit de nem tudom működik-e a valóságban. Említettem Skori kapcsolóűzemü tápját Arra gondoltam hogy a magas feszültségű részhez nem egy hanem kettő trafót kötnék (PC táp trafója).
Akkor lene kkettő 24 és kettő 12V. 780xx tranzisztorral megfejelve stabilizálnám. A spindlinek nem kell stabilizálni nem kritikus a tápfesz ingadozása. A CNC a spindlit relén keresztül kapcsolgatja teljesen független a tápellátása a vezérléstől. A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2022
Ha ez nem jó, akkor mehetsz erre is, ahogyan írod:
Idézet: „Akkor lene kkettő 24 és kettő 12V. 780xx tranzisztorral megfejelve stabilizálnám.”
Valami ilyesmire gondotam ha működik igy. Még a szűrést egyebeket ......ha működik.
Át jöttem ide mert ez a topicja.
Ezzel a hibával Bővebben: Link Vettem máma egy másik adaptert az is 9V-os de az se áll fel a kimenetén csak 8,5 volt van a 9V helyet. Szét szedtem de ebbe is az RL ellenállás kuka.
Megszakadt a tekercs a túloldalon? Mert legfeljebb akkor éghet el az ellenállás.
Nem szakadt meg a tekercs. le szedtem a régi ellenállást 1Mohm-ot mérek rajta ez az r13 jelü alkatrész
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2022
Írtad, vettél másik adaptert. Abban is 1 megás az ellenállás?
Különösebb szerepe nincs, a fojtón jelentkező rezgéseket csökkenti. 10 Ohm, 1 kOhm közötti értékekkel próbálkozhatsz, de ez a kimenő feszültséget nem befolyásolhatja. Az inkább, ha a kondik kapacitása lecsökkent.
Kiforrasztva vagy a tekerccsel együtt? Talán a tekercset könnyebb kiforrasztani, mint az SMD ellenállást.
nem kínlódok vele tovább kicseréltem az összes alkatrészt kivéve az ic-t semmi se kép se hang rendelek egyet a netről.Köszönöm mindenkinek aki foglalkozott vele.
Sziasztok
Szekunder oldali shottky dióda zárlat jellemzően minek a következménye? Kondenzátorok jók, leelenőrizve elhanyagolható kapacitásvesztést mértem. A szekunder elkot cseréltem nagyobb értékűre.
Szia!
Min. 3-szoros zárófeszültségű legyen, max áramot bírja ( hűtés van-e, vagy miféle ), van-e rajta paralel kis soros RC-tag a tüskéket leszedni, kapott-e zárlatot. A szekunder elkót nem szabad túl nagyra venni. A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2022
Ha csak egy dióda van, akkor a szokásos jelenségek, amiket a kolega felsorolt. Párhuzamosan kötött diódák esetében gyakori, hogy a hibásnak alacsonyabb volt a nyitófeszültsége a többinél, ez az olcsó TV tápokra jellemző, nem ritkán elég kivenni ilyenkor a hibás diódát, merta többi is bőven képes ellátni a feladatát.
Szia
Miért nem jó a nagyobb szekunder elko? A régi dióda (nem hűtőfelületes) egy hőátadó ragasztóval volt összekötve a hűtő felülettel, ami egy fém lemez. Én hosszabbra hagytam a lábait és hőpasztával kötöttem össze a hűtő felülettel. |
Bejelentkezés
Hirdetés |