Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Köszönöm!
Privátban írok.
Volt egy zöld gépzsírom, amit nem találok. Nem tudom milyen, google találatok alapján az SHP 50-re hasonlított, de nem biztos. Sűrű volt, és zöld. Valami edényben találtam valami fehéret. Hosszabbítót elszakította vagy elrágta valami. Összeforrasztottam. Be akarom zsírozni, és szigszalaggal elválasztani, és körbetekerni. Jó hozzá az is?
A gépzsírt nem szigetelésre tervezték. Sőt, ha nem kimondottan olajálló a kábel/vezeték, nagyon is árt a szigetelésnek.
Ragasztós zsugorcső kell neked.
10 éve azt mondták itt, hogy így csináljam, mert különben oxidálódni fog, és elenged a forrasztás, meg rothad a vezeték, meg ilyenek. És eddig semmi baj nincs azzal amit így csináltam. Hozzáteszem, hogy az 12V.
Javaslom a grafit tartalmút. Amellett hogy tönkreteszi a szigetelést, még vezeti is az áramot, javítva a kontaktust.
Ha mégsem akarod veszélybe sodorni magad és társaid, vegyél ragasztós zsugorcsövet.
Szilikonzsírt használhatsz. Gépzsírt ne, mert ásványolaj alapú és megesz mindent. (van szintetikus is, az jó lehet)
Azért is jó a zsír, mert szépen a helyén tartja a szigetelőszalagot.
A szigetelőszalagot a szigetelőszalag tartja. Mindhármon külön, aztán egyiken körbe, aztán egy másikat is belefűzve, aztán mindhármat, aztán körbe-körbe.
Vegyél zsugorcsövet, és azt használd, nem kell zsírozni. A zsugorcső filléres dolog, és korrekt megoldást ad. Először külön mindegyik érre kell tenni, rámelegíteni, majd együtt az egészre. Ez utóbbi lehet ragasztós, és/vagy akár több réteg is.
Nem jó. Szigetelőszalag elmászik, nem tartja távol a vizet, letekeredik, stb. Vegyél ragasztós zsugorcsövet, az pont erre való.
Ez a válasz szmájli nélkül ebben a topikban nem elfogadható.
Lakáson belül a hosszabbító javítása, főleg szigetelőszalaggal átmeneti megoldás lehet. Lakáson kívül kizárólag többszörös zsugorcsővel szabad, de csakis átmeneti jelleggel.
Egy hosszabbító még mindig olcsóbb, mint a krematórium.
Úgy tűnik, napok óta valamilyen front van hatással a fórumzókra. Sorban jönnek az életveszélyes mosgoldások és nem értik az iróniát sem.
Bővebben: Link Bővebben: Link
Sajnos vannak olyan kollégák, akikkel kapcsolatban nem megengedhető az irónia.
Szia Gyulank!
1.: Vegyél egy ilyet: Techno X-Dry toldó ha nagyon jó, gumikábeles hosszabbítóról van szó. 2.: Vegyél egy lengődugaljat és egy dugvillát, így lesz két, rövidebb hosszabbítód. 3.: Vegyél egy másik hosszabbítót, ha ilyen max.5 méteres, kínai, lakáson belüli használatú. Azt nem érdemes foldozni. Hidd el, jobban jársz még mindig, mint a szigszalagozással. A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2022
Ne komplikáld túl: forrasztásaidat szétszeded, mindkettőre külön-külön húzol egy-egy kicsi zsugorcsövet, valamint a külső szigetelésre is húzol egy hosszabbat: a két kicsit ráhúzod és rámelegíted a forrasztásokra, majd a nagyot rájuk húzod és azt is jó erősen rámelegíted.
De ha szét tudod szedni az elosztódat és ha nincs az aljzatoktól túl távol a szakadás, akkor szereld ki a szakadásig lévő szakaszt, majd a szakadástól kösd be a többi részt ‒ így lenne a legbiztosabb.
Nem bonyolítottam túl. Így gondoltam. Ez nem tud elmászni. A kábel külső szigetelése véletlenül pont szigszalag szélességben hiányzik.
Úgy látszik a Darwin díj egy vonzó kitüntetési forma egyeseknek.
Csak azt felejtik el, hogy ez minden esetben posztumusz.
Volt egy kivétel, aki még életében kapta meg a Darwin díjat. Emberünk, kitalálta, hogy meteorológiai léggömböket kötöz a foteljére és azzal fog repülni, vitt magával egy sörétes puskát is, azzal a céllal, hogy amikor majd le akar szállni, akkor kilő néhány léggömböt. Csakhogy elszámolta magát, mert pillanatok alatt nagyon magasra emelkedett, és a lufikat akkor már nem merte szétlőni. Kis idő múlva már látszódott a légierő radarjain is, hogy valami van ott. Ki is küldtek egy helikoptert, hogy nézze meg mi az. Képzelhetitek milyen arcot vágtak amikor a pilóta jelentette, hogy egy pasas ül a léggbömbökre kötözött foteljában, sörétespuskával a kezében. Meglehetősen nehéz volt a mentés,mert a helikopter légárama folyton odébb fújta a barkácsolt "léghajót", de végül sikerült kimenteni az illetőt (állítólag meglehetősen vaskos bírságot fizetett).
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2022
Erre a sztorira emlékszem, évekkel ezelőtt olvastam. Megérdemelte a díjat, még úgy is hogy túlélte.
Van valami mindenhol feltüntetett neve annak a konnektornak, amit mindenki javasol, valami rugós csatlakozású?
És akkor most magyarázd meg, hogy hol számít egy réteg szigetelőszalag megfelelő érszigetelésnek, főleg ha a sérült résznél van esélye, hogy az elemi rézszálak szakadtak vagy a hajtogatástól eltörnek és átszúrják a szigetelést. Nem kell új dolgot kitalálni, erenként elvágod, úgy összeforrasztod, hogy ügyelj arra ne lógjon ki sehol sem olyan rész, ami átszúrja a zsugorcsövet és utána zsugorcsövezed.
Igazán korrekt megoldás csak valamilyen kötőelem használata, amin van 2 tömszelence is, mivel a javított kábel szigetelése és hajlékonysága sosem lesz ugyanolyan, mint az eredeti kábelé. Aztán amikor 2 hónap múlva dolgoznál és a szekrény/ barackfa törzsében megakad a kábel, nem fogod azt nézni, hogy pont a sérült részt rángatod-e át a kanyarban... A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2022
Van olyan áramkör, ami mondjuk egy 9V-os elemből 5V-ot csinál újan, meg 1V-ra merülve is, és magától?
Egy 9 V-os elem 1 V-ra merülve már nem elem!
Van. Az a kérdés, mire akarod használni? Cellánként 1V alatti kapocsfeszültségnél már alig terhelhető egy elem.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |