Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » 3D nyomtatás
Pontos méretek is kellenek ?
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2022
Na most ezt nem értem. Én azt próbáltam kideríteni, hogy a két opció közt mi a különbség,
a fordítás miatt, hogy ne hülyeséget írjak a magyaritásba... Hogy jön ide a pontos méret? Lehet kipróbálom a harmadik választható opciót is...
Az általad említett funkció a nyomtatandó tárgy felületén minimalizálja a keresztező szálakat így a felület szebb lehet. A másik csak héjaknál veszi figyelembe a funkciót.
A méret a nyomtatód pontatlanságából célzott.
Sziasztok.
Valami elállítódott a Repetier-Host 2.2.4 programban.(32 bit) A belső Cura szeletelőt használtam eddig is,de ilyen problémával még nem találkoztam. A 3 mm. -nél nagyobb furatokat kitölti vékony gombolyag szerű anyaggal. Készítettem egy teszt tervet,jól látszik a probléma. Mi állítódott el? 5bdc
Állítva van a tárgy és az alá támasztás be van kapcsolva, de nem ágyat érintő.
Üdv! Volna egy általános, meg egy nem általános kérdésem. Szóval mi az optimális összefüggés a fúvóka átmérő és a rétegvastagság között? Teszem fel jelenleg 1mm fúvókával szoktam nyomtatni,
ehhez melyik a legoptimálisabb rétegvastagság? Van erre valami képlet? A másik az új FW -vel lenne kapcsolatos. Hol tudom beállítani, hogy ne használjon a gép mikrolépéseket, csak egész lépéseket? Köszi... A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2022
Szerintem sok köze nincs a fúvókának a rétegvastagsághoz... A gyors/Draft-ra szokta 0.2mm, a finomra 0.1mm és alatta. Az 1mm fúvóka szerintem nagy, finom-részletgazdag cuccot nem lehet vele, viszont gyorsabban elkészül a cuccos.
A mikrolépést HW-ben kell állítani, a szoftverben csak azt tudod állítani egy lépés mekkora táv. Amúgy szerintem nem érdemes...
Sziasztok! Lecseréltem a CURA-t 4.3.0-ra. Azóta a hűtő-ventilátor nem kapcsol be. A G-kódos régi (működő) programokban a hűtés bekapcsolása pl."M106 S51" -el történt. A jelenlegi (nem működőben) pedig "M106 S51 P1"-et ír be. Azt a P1-et hol lehet kiírtani belőle? Szövegszerkesztővel én is tudom.
És ott mit? A generált kód belsejében akárhol lehetnek az M106 S0-255-ig sorok. Az a baj, hogy a Cura azt hiszi, hogy több venti van, de a nyomtató ezt nem érti.
Úgy tűnik megtaláltam a megoldást, de ez nagyon nem logikus.
A nyomtató-extruder beállításaiban a ventilátorok számát 0-ra kell állítani, és ekkor már jól írja a venti vezérlését.
A Curaban ki lehet választani melyik gépen lesz nyomtatva a munkadarab és ahhoz megfelelö kodot generál. ( vannak nyomtatok, ahol az extruderen 2 venti is van, és azokat külön lehet szabályozni).
Ha nem találod a beállitások között a gépedet, akkor magadnak kell kialakitanod a megfelelö konverziot pl. hogy 0 ventillátorok száma stb).
Igen ezt értem, de az a furcsa, hogy van venti az extrúderen, de a gép (I3 Zero) a P1-es verziót nem érti. Ha nincs ott a P1 akkor működik a ventillátor, viszont a Curának azt kell mondani, hogy nincs ventilátor. A fordulatszám kódot (M106 S...) ettől függetlenül beírja. [ A logikájával van egy kis probléma.]
A Curaban szabályozhatod a ventillátort. Valahol a beállitások között van egy beállitás hány %- ban menjen a venti. Lehet, hogy ott 0 van. Ott külön lehet szabályozni a kezdetben mennyit fujjon stb.
Lehet, hogy a kiválasztott anyagtol is függ ( PLA, PETG, ABS). Én PETG- mindig csökkentem a fujást a rétegre, ugy szebb a munkadarab.
Igen ezt tudom, általában az első fél mm-en nincs bekapcsolva aztán 30%-80%-ig szoktam beállítani a hűtést.
Repetier mappájában található a Slic3rPE mappában a prusa slicer. Nekiálltam fordítani, szóval jópárszor elindítottam már. Legutóbb átváltottam az expert vagy advanced módra, azóta nem indul, jobban mondva indításnál befagy. Van valahol valami konfig fájl, amiben vissza lehetne állítani normál módra?
Másnak megy?
Miert akarod magadnak forditani? Nekem siman letoltve mind a linux (Ubuntu) es a macos (Monterey) verzio mukodik.
Már úgy értem, a magyar nyelvi fájlt akarom elkészíteni hozzá...
Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata a pet palackból készített filamentekről? Használható, érdemes vesződni vele?
PETG-nek hivják. Bizonyis dolgokra jo, de elég sikat kell elöre szenvedni a beállitásokkal. Nem tudtam olyan részletes modellt nyomtatni, mint más anyagokkal. Kevésbé részletes, igényes dolgokra jo lehet.
Nekem nincs 3D nyomtatóm (még), de azért találkoztam már ezzel youtube-on... Stefan csinált róla jó videót, hogy mennyire használható: Bővebben: Link
Szerintem annyira soha nem lesz drága a petg-hogy megérje ezzel szórakozni.
Nyilván akinek van fél millió feliratkozója és ebből él, neki lehet megéri csinálni egy ilyen videót a nézettség kedvéért, előadva, mintha ez egy nagyon jó ötlet lenne. Volt, hogy fűkasza damillal próbáltam nyomtatni, TPU előtt, mert rugalmas, de erős nyomtatásra volt szükségem, a legjobb beállítás mellet is elváltak a rétegek. Nekem nem jött be.
Sziasztok
Freecad Egy régebben tervezett alkatrész legelső Sketc-ét akarom megváltoztatni (telefon taró, új teló) gyakorlatilag 2db paramétert szeretnék változtatni és meglepődve tapasztalom, hogy az összes kényszerítés eltűnt. Biztos, hogy nem így terveztem. Más is tapasztalt ilyen vicces dolgot? Szoftver hiba?
Valaki megtenné, aki ért a freecad-hoz, hogy megnézné mi a bánat van vele? Mellékeltem a file-t.
A legelső sketc-en akarok módosítani (alap nevű sketch) Egyszerűen nem értem, szanaszét lehet szedegetni, semmi kényszerítés nincs meg, pedig biztos, hogy nem így terveztem. A másik dolog amit nem értek, ha egy felületre nyitok egy sketc-et, akkor annak szürke színűnek kellene lennie és így a vázlat vonalai ami fehér, akkor elüt. Na most itt eleve fehér a háttér szín, a vonal szín is fehér... pff. Az eszem megáll, hogy valami ennyire tele van szoftver hibával, ha ezt tudom, biztos nem a freecad-ra állok rá A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2022
Azokra a kis zöld vonalkákra gondolsz?
Egy kérdés a Freecadhoz.
Hogyan lehet a techviewben az átmérö jelét (Fi) adarakni a kvota -méret- elé, ha rajz elölnézetben láthato ( azaz nem láthato maga a kör, hanem csak az átmérö). Kösz!
A méretek nem változtak, de a kényszerítési pontok eltűntek és szét lehet szedni az egészet, nem egységes. Legalábbis nálam.
Mindegy teljesen újra kezdtem, de ez is milyen már... nem lehet vágólapra tenni egy vázlat részletet, hogy egy másik prpjectbe felhasználjam? képernyő mentéssel kellett a méreteket átírogatni egyenként, katasztrófa, Jó ez a freecad, ha egyszerű testről van szó, de ha már összetetteb az alakzat akkor jönnek ám a gondok.
Sajnos, meg pláne akkor ha visszanyúlok, megmódosítok valamit
Ha meg CNC-re generálsz vele kódot, akkor igazán oda kell rá figyelni mit csinál
Viszont az angol freecad fórum tele van segítőkész emberrel, ha rendesen le tudod írni a problémát (akár képernyőfelvételt készítesz, amit youtube-on keresztül megosztasz velük), akkor viszonylag hamar kapsz választ / megkerülő megoldást a problémára. Egyik alap dolog, amit észrevettem a programban, hogy nem érdemes átváltani a nyelvet, hiába van lehetőség rá, hogy magyarul használjuk. No nem csak az esetleges fordítási hibák miatt, hanem azért, mert a nyelvváltás azt is eredményezheti, hogy egyes almodulok nem jól működnek! Pl. nekem szerszámpályát magyar nyelvre állított programmal nem generált. Átváltottam angolra, hogy a hibát meg tudjam mutatni a fórumban, angolul meg már generált. Semmit nem csináltam másként, csak angolul kattintgattam végig ugyan azokat a pontokat. Ez az ára annak, hogy nyílt forráskódú, ingyenesen elérhető szoftver. |
Bejelentkezés
Hirdetés |