Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Alternativ HE találkozó(k)
Lapozás: OK   152 / 226
(#) sany válasza granpa hozzászólására (») Jún 9, 2022 / 2
 
Esaki orosz földről. Típus ismeretlen.
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2022
(#) mohinger válasza sany hozzászólására (») Jún 9, 2022 / 1
 
Ez nagyon valószínű, hogy: Russian Military Gallium- Arsenide Switching Tunnel Diode AI301B
Az orosz szkópokban előszeretettel használják. Pl a népszerű H(N)313-ban is.
(#) sany válasza mohinger hozzászólására (») Jún 9, 2022 /
 
Az lesz az valóban.
(#) granpa válasza sany hozzászólására (») Jún 9, 2022 /
 
És itt kereste nagyon egy kolléga.
(#) sany válasza granpa hozzászólására (») Jún 9, 2022 /
 
Nem eladó. Csak esetleg vizsgálható.
(#) mohinger válasza sany hozzászólására (») Jún 9, 2022 /
 
Az e-bay-en itt: Bővebben: Link árulják tízesével. Sajnos nem olcsó már, pár éve néztem, akkor töredéke volt a mostani árcímkének.
(#) sany válasza mohinger hozzászólására (») Jún 9, 2022 /
 
Az ár relatív, inkább a ritkasága.
(#) mohinger hozzászólása Jún 9, 2022 /
 
Kedves Fórumtársak!

Azzal kéréssel fordulok hozzátok, hogy ha a hallgatózós terembe hoztok saját építésű csöves, vagy félvezetős erősítőt, hozzatok hangdobozt is (akár egymás közt egyeztetve, megbeszélve), mert ugyan lesz egy audiofil hangdobozpár, aminek csak a hangszórókészlete >200eFt, így arra a gazdája érthető okokból nem fog rákapcsolni védelem nélküli, ismeretlen erősítőt.
Kérlek, jelezzétek itt, hogy ki, milyen hangdobozzal tud hozzájárulni a hallgatózáshoz.

Köszönöm.
(#) granpa válasza mohinger hozzászólására (») Jún 9, 2022 /
 
Arra sem emlékszem, ki kereste, de nem találtam meg az enyémeket se.
(#) mnyugger válasza mohinger hozzászólására (») Jún 9, 2022 / 1
 
Köszönöm.
(#) szikorapéter hozzászólása Jún 9, 2022 /
 
Itt ugyan OFF, de akinek esetleg volna otthon Socket 370-es cpu-ja , lehetőleg 900Mhz-tól nagyobb, és legalább 133-as FSB-vel, azt a Békéscsabai találkozón szívesen átvenném.
Akinek esetleg volna ilyesmi és szivesen megválik tőle, megboltoljuk valamibe de most ilyen cpu-ra volna szükségem jópár darabra egy kollégának. Ellenértéket természetesen helyszínen megbeszéljük.
(#) adapter válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 9, 2022 /
 
Csak ezt találtam, azért vigyem?
(#) szikorapéter válasza adapter hozzászólására (») Jún 9, 2022 / 1
 
Igen , köszönöm.
(#) rectamas válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 9, 2022 /
 
Ha legalább délelőtt szóltál volna, akkor ilyenből:
---
vendor_id : GenuineIntel
cpu family : 6
model : 11
model name : Intel(R) Pentium(R) III CPU family 1133MHz
stepping : 1
cpu MHz : 1133.395
cache size : 512 KB
fdiv_bug : no
hlt_bug : no
f00f_bug : no
coma_bug : no
fpu : yes
fpu_exception : yes
cpuid level : 2
wp : yes
flags : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 mmx fxsr sse
bogomips : 2268.71
clflush size : 32
---
hoztam volna vagy két db-ot, de az sem biztos, hogy sikerül elmennem a csabai találkozóra.
(#) szikorapéter válasza rectamas hozzászólására (») Jún 9, 2022 /
 
Köszönöm kedves vagy, viszont 5-ig meló volt + hazavezetés, előbb nem tudtam volna írni.
Én már kimaxoltam a velem tartó embereket a találkozóra , sajnos csak 4 személyes az autó és az is tele lesz.
(#) rectamas válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 9, 2022 /
 
A jövő héten Budapesten át tudom adni, dual P3 szerverből van.
Volt még valahol lezáró processzor (tok) is.
(#) rectamas válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 9, 2022 /
 
Láttam, hogy itt szerveztek egy-két kocsit a találkozóra, és régi ismerősökkel megteltek.
Nem akartam bepofátlankodni azok közé, akik évek óta együtt utaznak és esetleg lemaradjon valamelyik haverjuk, aki későn szól...
(#) szikorapéter válasza rectamas hozzászólására (») Jún 10, 2022 /
 
Az a gond hónapokkal előre kiderült az "ülésrend" de jövőre már lehet más stílusú kocsival indulunk (inkább kisbusszal) úgy nincs gond.
(#) adapter hozzászólása Jún 10, 2022 /
 
Sziasztok,
Amennyire most látom sikerül a csabai találkozóra mennem. Szolnokról indulnék, Szarvas érintésével Békéscsabára. Ha valaki úgy gondolja szívesen elviszem ezen az útvonalon (kis kitérő 10-20km nem gond) és visszahozom.
DeMindazonáltalUgyanakkorViszontÁmAzonbanEnnekellenére:
Egyéb családi ügyek okán csak 9.00-kor tudok Szolnokról indulni és legkésőbb 16.00-kor kellene visszaérkeznem....
(#) Gafly válasza adapter hozzászólására (») Jún 10, 2022 / 1
 
Örömmel látunk.
Tombola 13:30, a többi program meg szabadon választott.
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Jún 10, 2022 /
 
Esernyőt azért tegyél el a táskába...
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Jún 10, 2022 /
 
Most tombol éppen nálunk.
(#) keszeg01 hozzászólása Jún 11, 2022 /
 
Jó estét.
Várom a beszámolókat ha már nem sikerült menem !
(#) Moderátor hozzászólása Jún 11, 2022
 
Békéscsabai találkozónak is létrehoztunk képtárat, ide jöhetnek a megosztani kívánt fotók:

Viharsarki HE találkozó, Békéscsaba, 2022 - Képek
(#) Gafly válasza keszeg01 hozzászólására (») Jún 12, 2022 / 7
 
Objektíven:
106 hivatalosan megjelent (azaz belépőt váltott) résztvevő volt. Ennél sokkal többen is voltak (még fórumtárs is!), aki csak úgy "besunnyogott potyázni".
Szubjektív beszámoló:
- Marhapörkölt kivételesen jól sikerült, egy év távlatában nem emlékszem ennél jobbra.
- Szervezéssel kapcsolatban semmiféle nehezmény nem merült fel.
- Legviccesebb esemény a "vándorló piros könyves szatyor" volt. Amikor eszembe jut, azóta is látszólag ok nélkül felröhögök.
- Személyemre vonakozóan az tetszett fórumtársunktól: "Mostmár látom hogy csinálsz is valamit, nem csak kötekedsz folyamatosan mindenkivel a fórumon."
- Kiállítási tárgyakkal kapcsolatban azon kicsit meglepődtem, hogy a "csőbőröndök" annyira nem voltak most népszerűek. Voltak laikusok is, kis üvegbe beragasztva bizbaszok. Nagy üvegbe beregasztva bizbaszok. És akkor mit kellene látni?
- De a higanyos kluttyogtató (köszönet az ajándékozónak ) verhetetlen volt (laikusok körében is).
- Meg a kanyaroszkóp, mert színes meg digitális.
(#) mohinger válasza Gafly hozzászólására (») Jún 12, 2022 / 7
 
Kedves Fórumtársak!

Nagyon köszönöm mindenkinek a részvételt, mind a látogatóknak és mind a kiállítóknak. Ismét minden kiállító nagyon kitett magáért. Hatalmas elismeréssel tudok csak beszélni rólatok, akik nem kis távolságról, hajnali keléssel, sok-sok előkészület árán eljöttetek, hogy emeljétek a találkozó színvonalát.

Idén a Békés Megyei Könyvtár Digilabor robotjai és a helyi vasútmodellező klub is egyaránt elkápráztatta a kicsiket és nagyokat.

Megint nagy sikerük volt a nixie óráknak, a nosztalgia rádióknak, Gafly bemutató darabjainak, a rádióamatőr klubnak, valamint a retro videojátékoknak, PC-knek, konzoloknak.

HA4023 fórumtársunk is rengeteg kuriózummal készült. MIG21-es vadászgép feketedoboza, T34-es tank rádiója, óriási méretű adócsövek, fel sem tudom sorolni mindet.

Ezúttal a zenehallgató teremben is jóval nagyobb felhozatal volt erősítőkből és hangfalakból is, mint eddig. A hallgatózók, érdeklődők is sokkal többen voltak, mint az előző években.

Soha ennyi tombolatárgy nem gyűlt még össze, mint idén, több fórumtársunk is hozzájárult személyes felajánlásával.

Amint elkészül a művház hivatalos képgalériája, közzé teszem, mivel én magam nagyon kevés képet tudtam készíteni. Egész délelőtt a médiának nyilatkoztam: 3 televíziós és egy újság riportot adtam.

Az önkormányzati képviselőnk is támogatta a rendezvényünket, valamint ő tartotta a hivatalos megnyitót, neki is köszönettel tartozunk.

Jó volt látni, hogy ilyen sokan voltunk és milyen jól éreztétek magatokat. Ismét jó beszélgetések, új barátságok alakultak ki, sok emberrel ismerkedtem meg a HE oldalról és más fórumokról is.

Nagyon elfáradtam a nap végére, de ez jóleső fáradtság volt.

KÖSZÖNÖM!
(#) sany válasza mohinger hozzászólására (») Jún 12, 2022 / 2
 
Jövőre ugyanitt! Köszönöm!
(#) Gery78 válasza mohinger hozzászólására (») Jún 12, 2022 / 2
 
Nagyon jól éreztük magunkat a találkozón, köszi szépen a sok-sok szervezőmunkát, apukádnak külön köszönjük a kolbászt! Nagyon jó volt ismét találkozni, és eltölteni egy kis időt együtt. Nagyon jó volt, hogy ilyen sokan hoztunk saját készítésű hifit, öröm volt hallgatni a különböző erősítőket.
Egy apró észrevételt hadd tegyek, a következő találkozón majd figyeljünk arra, hogy ne legyen börze a hifiszobában, sokszor zavaró volt a hangos beszélgetés. Ez csak egy apró szervezésbeli momentum, amit szerettem volna megemlíteni. Egyébként nagyon jó volt minden, és ismét egy nagy élménnyel lettünk gazdagabbak. Töltöttem fel a galériába sok képet a találkozóról.
Köszönöm!
(#) mohinger válasza Gery78 hozzászólására (») Jún 12, 2022 / 1
 
Szia Geri!

Örülök, hogy jól éreztétek magatokat. Sajnos csak délután, a tombola után tudtam több időt szakítani a hallgatózásra. Nagyon szép és jó hangú készülékek gyűltek össze, öröm volt a szemnek és a fülnek is.

Köszi szépen a képeket!
(#) mohinger hozzászólása Jún 13, 2022 /
 
Kedves Fórumtársak!

Az első tudósítás megjelent a talákozóról.
BEOL.hu cikk
Következő: »»   152 / 226
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem