Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   39 / 489
(#) Taki33 válasza Kocska hozzászólására (») Júl 13, 2008 /
 
Ja bocsi elfelejtettem csatolni, de most megteszem! :yes:
(#) Kocska válasza Taki33 hozzászólására (») Júl 13, 2008 /
 
Nem probléma, megy azzal is mait pár oldallal előrébb találtam, kitöltési tényező is stimmel készenlétbe 9,6V-ot mérek a forgórészen. Nálam 2-2 tekercs van sorba kötve.
(#) janocsi válasza Kocska hozzászólására (») Júl 13, 2008 /
 
Szia Kocska!
Nálam is sorba vannak kötve a tekercsek, az állórész és a forgórész is. Mégpedig úgy, hogy a kivezetések szinei elég egyértelmúvé teszik a soros kötést. Párba van egy fehér-barna és egy fehér-piros. Innen már könnyen kitalálható a soros bekötés. Valahol a topikban már szó esett erröl, egy PWM-es táppal mérte ki valaki.
Na most egy prózai kérdés: nem vagyok képben mostmár a PIC beégetésével kapcsolatban. Minden adott hozzá, mégis úgy néz ki, nem akar sikerülni. Az Icprog-ot használom. Beállítom a PIC-tipust, beolvasom a programot, beállítom az oszcit, (XT), aztán elkezdem az írást.. Minden flottul megvan, visszaellenőrzöm és valóban rendben találok mindent. Egyezik. Ujra berakom a pic-et, beolvasom, rendben vannak az adatok. Ellenőrzöm, rendben van. Mégsem müködik, vagyis nem indul el a pic. Mi lehet a baj? Vagy valamit nem jól csinálok? Ha valaki tud, adjon tanácsot.
Köszönöm.
(#) Kocska válasza janocsi hozzászólására (») Júl 13, 2008 /
 
Szia. Írás előtt mindig törlöm a picet (earse all)
Ahogy megnyitom ic prog al a programot én nem állítottam át soha az oszcillátor típusát, nem volt vele soha gondolom. Remélem tudtam segíteni.

icprog.JPG
    
(#) janocsi válasza Kocska hozzászólására (») Júl 13, 2008 /
 
Köszönöm.
Megpróbálom ugyanugy beégetni ahogyan leírtad.
Nem gondoltam hogy lehet törölni a PIC16F628 -ast.
Már a 4-ik PIC-nél tartok a bazis.hex-el, de egyik sem indult el az áramkörben. Ott alaposan átmértem minden lehetséges módon, de egyáltalán nem tudtam elínditani öket. Csak halkan jegyzem meg, azonnal indul a propeller, mert a pic nem küld 5V-ot a 2941 2-es lábára....
Majd jelzem a fejleményeket.

(#) vicsys válasza janocsi hozzászólására (») Júl 13, 2008 /
 
Ugye a pic-ed 20 vagy I/P? Mert ha csak 4megás akkor nem fog menni 20MHz-es kaviccsal...
(#) janocsi válasza vicsys hozzászólására (») Júl 14, 2008 /
 
Szia!
Jól emlékszel. Van 4MHz- pic-em korábbról 2 db, és megjött időközben 5db PIC16F628-20/P igen borsos áron. (1600Ft/db ,vagy ez még nem is olyan drága?) Ezek valóban 20MHz-es pic-kek. Eddig már 4-be a különböző bazis.hex filéket beégettem, de nem sok sikerrel, ugyanis egyik sem indult el. Az előzőekben leírtakban visszaolvasa és összehasonlítva egyezik az ellenőrzés. Fogalmam nincs miért nem mutatnak müködési hajlandóságot, amikor éppen a bázis ák. az amibe a pic-hez csak néhány szál "drót" van kötve.
Ujra és ujra átvizsgálom az áramkört, de ott mindent a helyén találok. (5V rendben a pic 14. lábán, 5. láb GND, a kvarc 20MHz-es 2x 33pF a 15.-16. lábról szintén a GND-n). Tovább próbálkozom, de ugy gondodolom az beégetésnél van mégis valami amit elnézek..
Ezeket a pikkeket lehet valóban törölni?
(#) Braf válasza janocsi hozzászólására (») Júl 14, 2008 /
 
Uhh az igen borsos ár egy 16F628-20/P - ért! Chipc**- nál a 16f628A az 350Ft körül van! (ez megy 20mhz-en)(microchip től rendelve meg 150ft körül van... )
(#) vicsys válasza janocsi hozzászólására (») Júl 14, 2008 /
 
Akkor kezdjük. Mit jelent, hogy nem indul? melyik nem indul? Írd le pontosan a jelenséget.
Megoldjuk...
(#) janocsi válasza vicsys hozzászólására (») Júl 14, 2008 /
 
Szia!
A bázis áramkört akarom először elínditani. Úgy gondolom bekapcsoláskor a pic azonnal elindul, mert ha nem igy van, azonnal indul a propeller-motor.
Ahogy átnéztem, akkor indulhat el a propeller, ha 2941/2. lábon alacsony szint van. Ha egy 1k-n felhúzom 5V-ra a 2941/2-es lábat, áll a propeller.
Mindenféle távírányitóval végigpróbálva sem jutottam előbbre. A TSOP1736-os, de próbáltam ..1738-al is. Eredménytelenül.
- Egy gondolat még: ezzel az égetővel már több tucat piccet felprogramoztam a kisérleti robotjaimba. (PIC16F84A -at, Cerberest, stb.) Mai napig kiválóan müködnek. Van némi tapasztalatom az áramkörök építével kapcsolatban. Most tanácstalan vagyok egyelőra, viszont nagyfokú türelmem van a jelen technikához.
(#) vicsys válasza janocsi hozzászólására (») Júl 14, 2008 /
 
Tehát ha jól értem, megy a PICben lévő program, hiszen megfogja a stabic-t, csak nem reagál a távszabályzóra. Próbáld beégetni (csak a teszt kedvéért) itt HE-n lévő eredeti base progit. Ez RC5-re lett írva, remélem ilyesmi távval próbálod. Szkópod van? Tudsz feltenni képeket a nyákodról?
(#) janocsi válasza vicsys hozzászólására (») Júl 14, 2008 /
 
Szia!
Nem megy a PIC-program, mert azonnal elindul a propeller. Mindegyik lábán alacsony szint van, kivéve az 1. lábat, amit a TSOP magas szinten tart. Teszek fel pár képet a bázis-nyákról, de ilyen nagyításban már elég életlenek a képek. Beégetek másik bazis.hex filét.
- Még nem próbáltam, de lehet ezeket a pic-keket törölni? Már mind tele van...
(#) Braf válasza janocsi hozzászólására (») Júl 14, 2008 /
 
Az összes xxFxxx pic-et 1000 szer lehet újraírni!
(#) janocsi válasza Braf hozzászólására (») Júl 14, 2008 /
 
Szia!
Akkor semmi pánik. Úgy tudtam csak az xxFxxA-jelüeket lehet.
Köszönöm.

(#) vicsys válasza janocsi hozzászólására (») Júl 14, 2008 /
 
Sajna a kvarc körüli részek nem látszanak. Megpróbáltam visszakódolni a nyákod és mintha nem kapna testet a kvarc melletti kondik.
(#) janocsi válasza vicsys hozzászólására (») Júl 14, 2008 /
 
Szia!
Megy a PIC!!! A Taki33 univerzális bazis.hex filéje a beégetés után azonnal elindult. Rögtön felhúzta 5V-ra a 2941/2. lábat, stb! Most egy darabig elleszek vele, mert a propelleren PIC nélkül akarok mindent lemérni.
(A két kis 33pF-os kondi kap GND-t, de a képen sajnos nem látszik.)
Az eddig beégetett bazis.hex filéket később leellenőrzöm, miért nem tudtam elínditani öket.

Köszönet Vicsysnek, Takinak, meg mindem fórumtársamnak akik magasszintű hozzászólásaikkal segitettek, igy meg tudtam oldani problémáimat. Úgy néz ki, mostmár sinen vannak a dolgok.
Később majd jelenkezek, ha már minden müködik.
(#) vicsys válasza janocsi hozzászólására (») Júl 14, 2008 /
 
Ha megy, képeket várunk!!
(#) janocsi válasza vicsys hozzászólására (») Júl 14, 2008 /
 
Szia!
Müködik. Vannak kisebb gondok, mint pl.: a külső ledeket még nem tudom bekapcsolni, holott pic nélkül a 18. lábat ha 5V-ra teszem, a két kék led világit.
De ez már igazán csekély probléma.
Megy, 700mA- áramfelvételnél még nem esik szét a kép, de már villog, egyébként 1-1.2A-nél érzi magát jól, 13,4V-ot kap.
Az a baj, hogy nem tudom kikapcsolni a vakut és belevillan, elrontja a látható képet. Itt vannak...
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Júl 15, 2008 /
 
Csináltam még néhány képet, íme...
(#) vicsys válasza janocsi hozzászólására (») Júl 15, 2008 /
 
Szép lett! Szakadás volt a panelon vagy zárlat-a külső körnek?
(#) janocsi válasza vicsys hozzászólására (») Júl 15, 2008 /
 
Szia!
A távirányító nem tudott néhány fontos funkciót. A Taki33 álltal leírt módon, egy girderes eszköz gyors építésével ki tudtam olvasni néhány nemhasznált gomb kódját, amit az asm-be átírtam, majd leforditottam az MPASM-el hex filére. Magam is alig hittem el, de egyböl jó lett. Ez egy univer távir, URC-22B. (590Ft. volt) Csak 3 kódot kellett módosítani, (F1, F2, F3)-hoz tartozók. (Digit óra be-ki, dátum be-ki, külső kör be-ki.) A többi funkció megegyezett mindenhol az 552-es kóddal!
(#) vicsys válasza janocsi hozzászólására (») Júl 15, 2008 /
 
Ügyes!
Gratula!
(#) pz87 hozzászólása Júl 15, 2008 /
 
Sziasztok!
Én egy egészen más propeller clock-ot készítettem viszont nem működik tökéletesen a programja.
Az MBI5170 ic-t keresek nevű topicba írtam, itt megnézhetitek és kérem tudna segíteni segítsen.
Köszönöm!
Üdv!
(#) vicsys válasza pz87 hozzászólására (») Júl 15, 2008 /
 
Nos, átnézegettem. Szerintem az optokapud környékén kéne keresgélni (nem a programban). Az itteni verziónál is volt olyan probléma, hogy a vevő megzavarodott. Neked is szinkronizálási gondod van. A motorodnál nem láttam takaró lapocskát ami bemegy az opto résébe. Ugye van valami?
(#) pz87 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 15, 2008 /
 
Lehetséges, nincs takaró semmilyen pontosan milyenre gondoltál?
Csak egy 2mm vastag rézdrót lóg be a résbe.
Az eredeti verziónál ami a youtube-on videón nem láttam takaró ott is szög van csak.
(#) vicsys válasza pz87 hozzászólására (») Júl 15, 2008 /
 
Naja, ez igaz. Tegyél helyette egy korrek lemezdarabot, ami teljesen kitakarja. Kíváncsian várom a végeredményt!
(#) pz87 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 15, 2008 /
 
Jó kipróbálom, viszont már csak holnap mert alszanak és nem akarok hangoskodni.
Köszönöm az ötletet!
(#) pz87 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 16, 2008 /
 
Kipróbáltam, sajnos semmi változás.
Én már nem tudok másra gyanakodni mint a programra.
Igaz, hogy MBI5170 helyett 5169 van benne de szinte ugyan az és az óra építője is aztmondta, hogy jólesz vele.
(#) vicsys válasza pz87 hozzászólására (») Júl 16, 2008 /
 
Szia
Elvileg a program jó, hiszen több működő verziót is láthatunk. (meg miért is lenne rossz?) Hacsak nem a beégetéskor lett valami gixer. De gondolom többször is próbáltad újraégetni az avr-t?
Minden alkatrészed ugyanaz (típusszám szerint!)?
A motorod látom, hogy másmilyen. Nem lehet, hogy az zavarja?
(#) pz87 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 16, 2008 /
 
Szia!
Már legalább vagy 20szor égettem újra különböző állítgatásokkal most is próbálkozok vele.
Igen minden ugyanaz kivéve az mbi-ket , ill. az optokapu tipusát nem tudom milyet használt nekem tcst1103 van benne.
A motor igen más, nekem kefés, lehet ez zavarná?
rakok valami szűrőt rá hátha.
Következő: »»   39 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem