Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2404 / 2500
(#) soos csaba válasza Feki hozzászólására (») Júl 17, 2022 /
 
Szia!
Köszönöm!
(#) soos csaba hozzászólása Júl 17, 2022 /
 
A meghajtó tranzisztorok azok milyen tipusuak?
Annyit sikerült ki deritenem hogy a kis smd tranzisztorok (kivéve meghajtó tranyókat) MMBTA 92, MMBTA 42 vagy BC856A, BC856A lenne.
(#) Feki válasza soos csaba hozzászólására (») Júl 17, 2022 /
 
Szia! A meghajtók valószínűleg 2SA1740/2SC4548

A többi BC847 vagy 2SA1366.
(#) soos csaba válasza Feki hozzászólására (») Júl 17, 2022 /
 
Nekem biztosra kellene menjek, nem tudnád akkor majd meg nézni a tiédet, hogy biztosak legyenek a típus szamok?
(#) Feki válasza soos csaba hozzászólására (») Júl 17, 2022 /
 
Megnéztem mielőtt leírtam . A meghajtókon lévő kódból jött a 2sa/sc pár, a többi kis tranzisztoron CF kód van az meg a 2sa1366. De estefelé körbefényképezem neked a két nyákot.
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2022
(#) soos csaba válasza Feki hozzászólására (») Júl 17, 2022 /
 
Na az jó lenne!
Köszönöm előre is!
(#) soos csaba hozzászólása Júl 17, 2022 /
 
Sziasztok!

Le fotóztam az erősítőben levő SMD tranzisztorokat.
A meghajtó tranzisztorokon amit ír a következő: BH P93 , AK P86, a többi négy kis smd tranzisztoron pedig a következőket írja: BD p 05, K2 p 79, AC p 05

Teszek fel kepéket is a tranzisztorokról hogy jól látható legyen a kód.
Aki be tudja azonosítani a kódok alapján a tranzisztorok típusát az nagyon sokat segítene!.

Köszönöm!
(#) soos csaba hozzászólása Júl 17, 2022 /
 
Ki mértem a termisztorokat is hogy hő hatására hogy viselkednek.
A 15K termisztor NTC típusú, a 47K NTC típusú még a 75 ohmos termisztor PTC típusú.
(#) btamas81 hozzászólása Júl 18, 2022 /
 
Sziasztok!
Újra segítség kellene. Nagyon nem akartam, de csinálnom kell a JLH-be egy hangszínszabályzót. A hangsugárzóm nagyon erős magasba/középbe, így mély alig van. Nem akarok hozzányúlni a hangváltójához, így marad a hangszínszabályzó.
Amit építeni akarok Hood bácsi kapcsolása elvileg.
Az eredeti rajzon nincs megadva az ic típusa. Rajzoltam egyet NE5532-vel. Nézzen már rá valaki jó lesz e így. Fog ez valamit erősíteni? Csak mert összeraktam egy passzív hangszínszabályzót és az nagyot halkított, azután találtam ezt. Ha nem erősít semmit úgy is jó, csak ne halkítson.
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2022
(#) Krisztoszteron hozzászólása Júl 18, 2022 /
 
Sziasztok!
Tudna valaki egy jól bevált kapcsolást (nyáktervnek is örülnék) küldeni hangszínszabályzóhoz és előerősítőhöz, Quad 405 mellé?
(#) kistee válasza Krisztoszteron hozzászólására (») Júl 19, 2022 /
 
Nekem például ez remekül bevált. NYÁK terv a hivatkozott RT-ben.
(#) mcc válasza btamas81 hozzászólására (») Júl 19, 2022 /
 
Szia,
az 1k és a 100ohm osztója felesleges, ha egyszeres erősítés is jó.
A 8,2k és a 4.7n közös pontját egyszerűen kösd a kimenetre.
Az IC +bemenetét 2db 10k-s osztóval emeld fel féltápra, érdemes még 47-100µF-al hidegíteni a föld felé.
A bemenetre kevés az 1nF csatoló, én 10µF-ot tennék, és kell tenni a kimenetre is mert az is +6V-on lesz. Érdemes a kimeneti csatoló után egy 100k-t tenni a föld felé.
(#) BLY94A válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 19, 2022 /
 
Megvannak az alkatrészek. A kapcsolásban egy 12V-os zéner van ahelyett 15Voltos is jó nem?
Csatoltam a kapcsolást. Megépítem és este írok hogy mi a helyzet vele.
(#) Ge Lee válasza BLY94A hozzászólására (») Júl 19, 2022 /
 
Jó. Valahogy így kell neki kinézni a gyakorlatban is ha 130mA körül van a terhelés. A VF1 a kimenet, kb. 25s alatt éri el a teljes tápfeszt. A szkópon meg a 100Hz-es búgófesz van ami 50uV nagyságendű szóval ezzel egyáltalán nem búghat.
(#) btamas81 válasza mcc hozzászólására (») Júl 19, 2022 /
 
Köszi a segítséget. Átrajzoltam ahogy mondtad.
Az osztót jó helyre tettem?
(#) mcc válasza btamas81 hozzászólására (») Júl 19, 2022 /
 
Az osztó nem jó. A kondenzátornak párhuzamosan kell lennie az alsó ellenállással, nem sorban.
(#) btamas81 válasza mcc hozzászólására (») Júl 19, 2022 /
 
De a két ellenállást az jól rajzoltam?
(#) Ge Lee válasza btamas81 hozzászólására (») Júl 19, 2022 /
 
Van hangszínszabályozós topik, lapozz vissza benne, találsz rajzot szimulációval együtt. Az egész elé egyébként kell még a buffer fokozat is, szóval dual OPA kell és mindkét felét fel kell használni.
De úgy összességében sokkal jobban járnál egy olyan dobozzal aminek mélye is van, és akkor nem kell a hangszínszabályozó. Illetve ha PC a forrásod akkor ott eleve rendelkezésre áll a szoftveres hangszínszabályozás.
(#) mcc válasza btamas81 hozzászólására (») Júl 19, 2022 /
 
Jó lábra kötötted.
(#) btamas81 válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 19, 2022 /
 
Hidd el az első gondolatom nekem a doboz csere volt az első gondolatom. De 60ezerig én nem találtam olyat ami tetszik. Kb úgy vagyok vele mint te, hogy legalább 20cm legyen a mély. Meg sajnalom is a mostanit. Nagyon jó részletező hangú, de túl sok a közép meg a magas. A mély hangszórója egyébként 20as vifa, szóval valami a váltójával nem oké.
(#) BLY94A válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 19, 2022 /
 
A C2-es kondi 450V-os, ugye? (50Voltossal indítottam )
A kisülése tönkreteheti a mosfetet? (felrobbant )
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2022
(#) BLY94A válasza BLY94A hozzászólására (») Júl 19, 2022 /
 
Valószínüleg tönkrette mert minden lábára sípol a műszerem rövidzár mérés állásban...
Van másik szerencsére.
(#) Ge Lee válasza BLY94A hozzászólására (») Júl 19, 2022 /
 
Annak legalább 400V-osnak kell lenni. Az R3 lehet nagyobb is, 10k.
(#) btamas81 hozzászólása Júl 19, 2022 /
 
Vissztérve a JLH-hoz, nem azért nincs nekem elég mély mert a becsatoló kondija csak 1uF?
A HTA-ba 10µF-ot tettem.
(#) mcc válasza btamas81 hozzászólására (») Júl 19, 2022 /
 
Hát cseréld ki. Egy 10µF-os kondi nem egy vagyon.
(#) Gafly válasza gyulank hozzászólására (») Júl 21, 2022 /
 
Az utolsó szerintem megfelel neked.
(#) gyulank válasza Gafly hozzászólására (») Júl 21, 2022 /
 
Miért?
(#) Gafly válasza gyulank hozzászólására (») Júl 21, 2022 /
 
Pontosan azt csinálja, amit szeretnél.
(#) Skori válasza gyulank hozzászólására (») Júl 21, 2022 /
 
Attól függ. Mire akarod használni?
Következő: »»   2404 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem