Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2421 / 2509
(#) sany válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 25, 2022 /
 
Valószínű, hogy az a 9.4 V a trafó feszültsége.
(#) Régi motoros válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 25, 2022 /
 
Mehet. Legfeljebb nem működik majd.
(#) sany válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 25, 2022 /
 
Így se működik.
(#) Régi motoros válasza sany hozzászólására (») Okt 25, 2022 /
 
Nem annyira követtelek, de szerintem már említettem, nálad nem a relé környékén lesz a hiba.
Ha azt direktben tudod vezérelni, akkor a vezérlő áramkör valamiért nem adja neki a jelet.
Tehát attól tartok, másik panelen kéne keresni a hiba okát, és hogy miért nincs vezérlés.
De én nem értek nagyon az erősítőkhöz, számos oka lehet, hogy nem adja ki a kapcsoló jelet.
Mondjuk mert a végfok rossz, DC offszet van a kimeneten, valamilyen hiba van a logikai áramkörben stb. A proci sok mindent figyelhet, és ha valami nem tetszik neki, máris tilt...
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2022
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 25, 2022 /
 
Ebben a tápban, akkor valami alapvető hiba van. Mérendő a segédtrafó szekunder feszültsége és az egyenirányított pufferelt feszültség. Ezekhez is találsz csillaggal jelölt mérési pontokat.
A 7805 GND lábát egy (1N4148) diódán keresztül kösd a testre, ez 0,6-0,7 V-tal megemeli a kimenő feszültséget ami várhatóan elegendő lesz.
A 7806 eltávolítása előtt azért terheld be pl. 1 k ellenállással a +6 V-ot, lehet csak terheletlenül fut el a feszültség.
(#) sany válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 25, 2022 / 1
 
Nem az enyém az erősítő, én csak segíteni próbálok.
(#) Régi motoros válasza sany hozzászólására (») Okt 25, 2022 / 1
 
Ja, mindegy, eltévedtem. Címzettet meg már nem lehet módosítani.
Az előző üzenetem akkor krapulax6nak szólt...
(#) reloop válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 25, 2022 /
 
Azt már megállapítottuk, hogy nem kapja meg a processzor a tápfeszültség meglétét igazoló jelet. Most keressük az okát.
(#) sany válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 25, 2022 /
 
Semmi baj.
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 25, 2022 /
 
Most egy korábbi hozzászólásodra reagálok az R712 kiforrasztásával kapcsolatban. A mérések során hol csatlakozol a testre?
Kérlek fotózd le a panel forrasztási oldalát is! Aggodalmas, hogy ennyit járt rajta a páka. Alkatrész kiforrasztást csak csere, vagy mással végképp nem pótolható vizsgálat céljából érdemes végeznünk.
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Okt 26, 2022 /
 
Aggodalmad nem alaptalan a forrasztással kapcsolatban,csatolom a fotót.
Vac:13.15V, pufferelt pedig 16.8V.
Diódát beiktattam a 7805GND-hez,kimeneten 5.7V-van így.

Szerk.:GND711-re csatlakozom a mérésnél ezen a penelen.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2022

IMG_8898.JPG
    
(#) sany válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 26, 2022 /
 
Akkor hibás lett a 7806-os.
Szebb is lehetne. A forrasztással biztosan gond van.
(#) krapulax6 válasza sany hozzászólására (») Okt 26, 2022 /
 
Igen,ugy tunik,mar a 7805 van benne a 4148-as GND diodaval.
Forrasztassal kapcsolatban nem mentegetozom,tudom.
Ellenben van kontakt .
(#) sany válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 26, 2022 /
 
Amíg a forrasztások nem lesznek rendbe, addig elég nehéz lesz továbblèpni.
A 470 Ω-os ellenállás után az 1N4148 diódánál a forrasztás rossz. A képről látszik, hogy ott bizony szerintem nincs kontakt. Akár szakadásvizsgálattal is leellenőrizheted a sávokat, a forrasztás után is.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2022
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 26, 2022 /
 
Összehasonlítottam a fotóval az RD-6160 doksiját, a POWER DOWN áramkörben nem találtam eltérést.
Mivel jónak néz ki D712, kérlek ismételd meg a test és az R712 csillag közötti feszültségmérést, most AC és DC állásban is. A mérés helyén a szekunder feszültségét egyutasan egyenirányítja a D712.
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Okt 27, 2022 /
 
DC-t nem tudtam mérni rajta ellenben 7V-AC jelen van.
(#) krapulax6 válasza sany hozzászólására (») Okt 27, 2022 /
 
Én is bizonytalan voltam de már a szakadásvizsgálóval korábban leellenőriztem ezeket.
Látszatra nincs de valójában van kontakt mindenhol.
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 27, 2022 /
 
Feszültségmentes, beforrasztott állapotban vizsgáld meg a D710...D713 diódákat! Egyformán viselkednek? A puffer kondi miatt kicsit várni kell, míg beáll az érték.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2022
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Okt 27, 2022 /
 
D710-720-n mérve záróirányban is van mérhető érték.Nagyobb mint nyitó irányban.
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 27, 2022 /
 
A D720 az a D712 lenne?
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Okt 27, 2022 /
 
Bocsanat,igen az.
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 27, 2022 /
 
A C717 mit mutat dióda vizsgálatra? A túladagolt ón ellenére sem néz ki megbízhatónak a forrasztás. Ügyelj, hogy kisütött kondival indítsd a mérést!
Mikor az egyenirányító híd diódáit kiforrasztva mérted akkor ugye rendesen lezártak?
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Okt 27, 2022 /
 
Az említett kondi töltődik,ha erre gondolsz.A diódák kiforrasztva mind rendben voltak.Átnéztem a felszakadt forrasztásokat,jelenleg a csillagozott mérési pontokon a amit már beszéltünk feljebb az R712-n megjelent 7V AC.
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 27, 2022 /
 
Nem fogalmaztam pontosan, a kondenzátor töltése elakad-e valamely polaritással egy diódának megfelelő értéknél?
Folytassuk a POWER DOWN jel visszaállítását! Addig jutottunk, az R712 csillag lábán van AC. Vajon a D715 anódon (csillag jelöli) is mérhető AC feszültség? Ha igen, akkor jó D715 esetén a katódján (R713 csillag) egyenfeszültségnek kell megjelennie. Korábban arról számoltál be az R713 csillag feszültségmentes. Az R712 és a D715 beforrasztott állapotú vizsgálata kimutatja az alkatrész végzetes hibáját, illetve a paralel R713 ZD715 nem lehet csont zárlat, inkább dióda/10k viselkedést várunk a mérés polaritásától függően.
(#) sany válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 27, 2022 /
 
Rendben, akkor nem az lesz a hiba.
(#) krapulax6 hozzászólása Okt 28, 2022 /
 
Jó reggelt,kicsit amatőrködöm.Elővettem egy másik multit és azzal is méregettem.R712-n 5.25mV DC.Másik műszerem nem mutatott egyenfeszültséget.
D715 csillagon 555mV DC van jelen.R713 csillagon 364 mV DC.
R712 -n 470Ohm mérhető a készülék áramtalanított állapotában,D715 is jónak tűnik diódavizsgálattal(Záró irányban magasabb mért érték).
R713 ZD715---36Ohmot mértem,ezt jónak könyvelhetjük el.
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 28, 2022 /
 
Az R713, ZD715 alkatrészeken a 36 Ω nem jó érték. Ez nem elírás véletlenül?
Az R713 10k ellenállás nem valószínű, hogy lement ilyen alacsony értékre. A Zener lehet hibás, vagy a korábbi forrasztgatások folyatószere okoz átvezetést. Az utóbbira gyanakszom, mert valamennyi érték irreális.
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Okt 28, 2022 /
 
Értem,Valóban 10k-s értékű,már korábban ezt is mértem,viszont isopropyllal átmostam a forrasztási oldalt.A Zener lesz a ludas.
(#) sany válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 28, 2022 /
 
Nem lehet 36 Ω. Még akkor sem, ha a Zenner szakad vagy rövidzárban van.
Lemosás utan változott az érték?
(#) krapulax6 válasza sany hozzászólására (») Okt 28, 2022 /
 
Nem..ramertem,36Ohm,kiforrasztottam az egyik labat,ugy 10k,utana vissza es ekkor mostam.
Beultetve ennyit merek.
Következő: »»   2421 / 2509
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem