Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » MOSFET-ek
Szia!
Gyors diódák lesznek ezek az alkatrészek, feltehetően az UG10DCT. Az adatlapját itt is megtalálhatod.
Szia! Nagyon köszönöm, teljesen igazad van, megtaláltam. Én sajnos I- nek irtam az 1-et, ezért nem találtam sehol, a másik pedig, hogy eddig nem ismertem ezt az alkatrészt, bár a tokon rajta van a két szembe kapcsolt dioda jele. Pedig én feltöltöttem a fotoját, de nem jelent meg itt.
Még annyit, hogy ugyan ugy lehet kimérni, mint egy hagyományos diodát?
A 2-es pin a közös katod, dioda méröállásban nyitoirányba mindkét oldalon majdnem egyforma feszültséget mértem: 380 és 382 mV-ot. Zároirányba az ellenállások 2,0 illetve 2,2 MOhm.
Nekem jonak tünik, talán zároirányba az ellenállás lehetne végtelen, nem? Köszönöm
Igen, valószínűleg jók. Az adatlap szerint viszonylag magas a záró-irányú átvezetés, még kis feszültségen is lehet akár 0,5uA. Ha 1V-tal mér a műszered, máris 2Mohm-nak látja.
Vigasztalás képen annyit mondhatok, hogy a schottky diódáknál még magasabb a záróirányú áram, és attól még jól használhatóak.
Még egyszer köszi, vissza raktam őket, más volt a gond.
Legalább sokat tanultam válaszaidból. Üdv
Sziasztok!
Egy gép vezérlőkártyájában szeretnék Mosfeteket cserélni, de sajnos újonnan már nem kaphatóak. Tudnátok helyettük ajánlani valami jó alternatívát, vagy beszerzési forrást? Az egyik típust Kínából lehetne rendelni ebayről, de ezt az opciót hagynám a legutoljára. J351 TO-3P - SI P-Mosfet K2220 TO-3P - SI N-Mofet Előre is köszönöm! A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2021
Szia!
Keress valamilyen 180-200V, 8-10A-es típust helyettük. Példa: Bővebben: Link. Keresési módszer: Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2021
Bontottam P75N02LDG logikai mosfetet. Valaki tudna segiteni abba , hogy a gate source összekötö ellenállás értéke mekkora szokott lenni ennél a fetnél. 12V max 4A-t fog kapcsolni
Mivel fogod vezérelni?
Nincs olyan, hogy kötelező GS összekötő ellenállás. Az üzemmód, a kapcsolási frekvencia, a meghajtó áramkör függvénye, hogy kell-e. Ha sima TTL kapuról vezérled, nem is kell, mert a TTL kapu alsó tranzisztora fogja kisütni a gate kapacitást. Esetleg egy soros ellenálláson keresztül kapcsolhatod hogy csökkentsd a kapcsolási zavart.
Érdemes, de nem kötelező összekötni egy nagyobb ellenállással, pl. 10 kΩ-mal. Ha a gate valamilyen oknál fogva lebegne, akkor az ellenállás lezárja a FET-et, nem hagyja bizonytalan állapotban és az estleges statikus töltést is levezetheti, ugyanakkor elég nagy ahhoz, hogy a vezérlésében ne okozzon számottevő zavart.
Köszi! IRLZ44N -nél is 10K -t használok, de akkor az ide is jó lesz.
Most még semmivel nem vezérlem de a késöbbiekben vagy arduino vagy nucleo fogja vezérelni.
Srácok egy lehet hülye kérdésem lesz.
Egy FET teljesítményét lehet növelni azzal, hogy lácba fűzünk ugyan olyan FET-eket? Tehát ha mondjuk van egy 50A-es FET és abból csinálok egy 4-es FET sort, akkor a végén 200A-es lesz vagy a teljesítmény nem növekszik, csak a terhelést bírja jobban mert megoszlik a 4db FET-en? Köszi előre is.
Mit értesz láncba fűzés alatt? Soros vagy párhuzamos kapcsolást? Párhuzamosan kapcsolva lehet elosztani a terhelőáramot. sok-sok infó itt: Műterhelés építése c. téma.
Nah igen fogalmazhattam volna pontosabban is..
Párhuzamosan gondoltam több FET össze kötését. Talán a sorba kötésnek nem is nagyon van értelme ebben az esetben, de lehet tévedek. Tehát, ha párhuzamosan kötök össze 4db 50A-es FET-et, akkor 200A lesz a teherbírása vagy ugyan úgy 50A, csak kevesebb lesz a disszipáció? A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2022
Lehet őket párhuzamosan kötni, így a terhelőáram eloszlik a FET-ek között. A párhuzamos kötést nem szabad szó szerint érteni, nézz szét abban a témában, amit linkeltem. Akkor van gond, ha a négy FET-re méretezett áram nem egyenletesen oszlik el, ilyen-olyan okok miatt.
Összességében több FET-et párhuzamosan kötve az elektromos veszteség még kevesebb is is lehet akár.
Köszi. Benéztem a témában, de az a 3. téma lenne, amibe küldenek és engem most a FET-ek érdekelnek elsősorban és azok működése. Tovább kutakodok kicsit és majd lesz valami.
Mi a cél a párhuzamos kötéssel?
Pl. műterhelés esetén, ahol szabályozhatod az áramot, erősen gondoskodni kell arról, hogy az áramok egyenletesen legyenek elosztva. Ez megoldható ágankénti áramfigyeléssel, illetve úgy is, hogy a kelleténél több FET-et használsz és bízol abban, hogy a többség hellyel-közzel egyszerre nyit. Kapcsolóüzemű használat esetén, ha jó meghajtásuk van, elvileg nem lehet gond. Ugyanakkor itt is figyelni kell az egyenletes elosztásra: vezetékek/vezetősávok hossza, hozzávezetések ellenállása stb.
Egyszerűen az elve érdekelt, hogy mi van ha 2db FET-et párhuzamosan vezérlek. Az érdekelt első sorban, hogy miért tesznek egymás mellé 2-4 egyforma FET-et, azért mert így nagyobb áramot visel el mint, ha csak 1db lenne belőle vagy szimplán a gyorsabb és egyenletesebb eloszlás miatt vagy mert csak.
Persze majd egy MPTT töltés vezérlőt akarok készíteni, szóval van cél is.
Ha egyenletesen eloszlik az áram, akkor kétszer, háromszor stb. annyi áramot bír a rendszer. Olyan,mintha kapcsolókat kötnél párhuzamosan, de ott is felmerül a kérdés, mi történik, ha nem egyszerre nyitnak/zárnak.
Igen én is így gondoltam, de nem voltam benne biztos. Reméljük és a látottak alapján, úgy fest, hogy sokan bíznak benne, hogy egyszerre nyitnak.
Még egy jó meghajtást kell találnom és figyelni, hogy megfelelően legyen leválasztva a vezérléstől.
FOD3182, optocsatolós FET meghajtó. A FET oldalon kelleni fog 12 V segédfeszültség is de leválasztott DC/DC konverterekből nagy a választék. Pl. TEL 8-2412WI.
Jó napot Kívánok!
FDPF 5N50UT N.csatornás TÁP MOSFET, mivel helyettesíthető? Esetleg ez megfelelő lenne? AOTF5N50? A segítséget előre is köszönöm.
A helyettesítendő FDPF5N50UT 28 W totál disszipációjú, ezért jó lesz a másik.
FDPF lemaradt nálam,így viszont jó...
Sziasztok!
Kezdő vagyok a területen, ezért nézzétek el a kérdést, de nem értem mi történik. Arduino-val szeretnék meghajtani MOSFET-et, rákötöttem az egyik digitális kimenetre, program szépen adja a négyszög jelet. MOSFET-nek csak a gate-je van rákötve a digitális kimenetre és a source-on, illetve drain-en csak az oszcilloszkóp, meg a source GND-re az arduino-n. Oszcilloszkóppal így a gate-re kapcsolt négyszög jelet mérem, 3,3 V-ot adott Hz-en. Nem értem miért mérem az S és D között a gate-re kapcsolt négyszög jelet? Valaki tudna segíteni? Előre is köszönöm. |
Bejelentkezés
Hirdetés |