Fórum témák
» Több friss téma |
Az IC-ről nem találtam belső rajzot, a leírásában áramgenerátor szerepel. wbt javaslata marad, oszcilloszkóp.
Ez így működhet, főleg, hogy a SW-nek aránylag alacsony frekvenciájú a PWM kimenete, igaz a 4N25 elég vacak cucc, lehet, hogy valami meredekebb opto nem ártana.
Sziasztok!
Szerettem volna arduinoval vezérelni a Corsaid LED szalagomat ezen cikk alapján:Link Bekötöttem a LED-et így: Kép Amikor rádugtam a tápot az arduinora, az arduino panelből füst jött ki :S Gondoltam nem bírja a stab IC a panelen meghajtani a ledet így a Vin-re kötöttem a LED szalag 5V pinjét. (5V 3A tápja van az arduinonak) De ekkor is elfüstölt az arduino. Mit csinálhatok rosszul?
Ahogy nézem, nagy okosan rákötötted az I2C órajel kimenetre az 5 V-os tápot.
Ezt miből gondolod? Mindent oda kötöttem ahogy a képen van. Az RGB csati közepére az arduino egyik adatlábát, a másik kettőre pedig a tápot ( +5V )
Idézet: „Ezt miből gondolod?” Három okom volt rá: - Megnéztem az általad linkelt bekötést. - Megnéztem a konkrét Arduino adatlapját (pinout). - Értelmeztem az általad leírt tüneteket (füst). De nem értek hozzá. A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2020
Üdv mindenkinek.
Slow Rgb ledet szeretnék meghajtani 5V ról. Mekkora ellenállásra lesz szükségem? Az áfolyó áram váltakozik ezen a ledtípuson. Ez miatt vagyok itt. Valaki feltudna világositani hogy kell ezt kezelni?
Párszor játszottam ilyen LED-del, 330 Ω jó volt.
A pontos tápfesz 5.2V egy db ilyen ledet tetgem rá 133ohm ellenállassal. Az átfolyo áram max 13.2mA ig megy fel.
Sajnos nemtudom mekkora a max árama ezeknek a ledeknek. De a fényerő bőven elég így.
A gond igazábol az, hogy ezek a LED-ek csak úgy termenek valahol, adatlap nélkül, nem nagyon lehet tudni, mi van bennük. Video: Bővebben: Link 4:30-tól. Két-két LED előtt az alábbi ellenállások vannak: 220 Ω, 470 Ω, 1 kΩ, 10 kΩ. Igaz, az áramforrás, CR2032-es elem, eléggé gyengécske de az jól látszik, hogy tág határok között viszonylag jól működnek.
Mellékletben egy adatlap, de hogy ez érvényes-e a te LED-jeire, jó kérdés. Ebben az adatlapban tápfeszültségként 2 - 5 V van megadva (4.5 V tipikus) az energiaforrás, miközben egyszerű LED-ek esetén átfolyó áramot adnak meg. Ha ez igaz, akkor előtét ellenállás sem kell mert a belső elektronika (IC) gondoskodik a konkrét LED-ek meghajtásáról.
A maximum áramot akkor mértem amikor minden szín világított egyszerre
Fenyő fényfüzérnek használtam vegyesen lassú és gyorsan váltó ledeket, 1k ellenállással nekem bőven elég a fénye. Hogy jobban szórja a fényt, melegragasztóval csináltam rá formátlan gömböcöt
Idézet: Az ötlet megvéve! „Hogy jobban szórja a fényt, melegragasztóval csináltam rá formátlan gömböcöt”
Te sem szereted a boltba megvenni a dolgokat ha magad is megcsinalhatod.
Nem kis munka... 15cm-enként blankolni, forrasztani...
De a forrpákára kanyarítottam egy lemezt, befűrészeltem, hőfok kikisérletezve, hogy éppen olvassza a műanyagot, madzag a meleg résbe, kicsit meghúz és kész a "blankolás". "Jobb" UTP patch kábelből használtam sodratot (nem rezezett alut, elég nagy kábelellenállás különbség van). próbáltam a ledeket simán párhuzamosan kötni, de egyrészt nagy áramfelvétel volt, nem lehetett bejátszani a feszültséget, másrészt egymásra hatottak a ledek, nem mindig ugyanaz az "égési" feszültségük. Minden leddel sorba az 1kohm 5V telefontöltővel bevált, a melegragacs meg a szigetelést is megoldja --- Bakman: küldöm a számlaszámom
Én kikisérleteztem, a 4 vagy 5mm-es matt ledből van előtét nelkül 3db sorba kötve és így mindegyik jól elvan. Ahogy a színek szétcsúsznak, picit ingadozik a ledekre eső fesz, így 4-5 darabnál több nem sorolható. Rendes blankoló fogóval nem az a nehéz, hanem a sok zsugorcsövezés, kábel fonás meg a külső zsugorcsőbe melegragasztót is raktam, így teljesen víz és rángatás álló. 99 ledes kész lett, a maradék 99 2 éve áll a dobozban a kábellel. De jobb lett, mint az összes bolti, nincs ronda monokróm kék benne és nem vakít meg villog. Meg rendesen össze van tekerve, nem esik szét.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |