Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1106 / 1164
(#) kadarist válasza még1MbR hozzászólására (») Feb 11, 2023 /
 
Szia! Rá van írva a típusa, olvasd le!
(#) még1MbR válasza kadarist hozzászólására (») Feb 11, 2023 /
 
Végső megoldás valóban az lesz, hogy lefúrom a ponthegesztést és akkor talán sikerül leolvasni.
Gondoltam hátha van itt a fórumon néhai mobil szervizes, aki ismeri.
(#) még1MbR válasza granpa hozzászólására (») Feb 11, 2023 /
 
Az egész gombakku vagy 4mm széles, már megfogni is kihívás volt, a lefúrás még inkább az lesz
(#) antiktelefon válasza még1MbR hozzászólására (») Feb 11, 2023 /
 
Amúgy van bármi értelme újat rakni bele? Ez működik a mai sávokon bármennyire?
(#) még1MbR válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 11, 2023 /
 
Tökéletesen üzemel, azért kaptam kedvet hozzá. De nem életbevágó a csere, mivel csak az óra veszik el miatta, ha nincs töltve a teló.
(#) pipi válasza még1MbR hozzászólására (») Feb 11, 2023 / 1
 
Óvatosan felfeszgeted a lemezt, és rá van írva De szerintem tök mindegy mit teszel bele, csak azonos feszültségű legyen akár kimadzagolva...
Esetleg a lemez visszaponthegesztésében tudok segíteni.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2023
(#) valaki2233 hozzászólása Feb 12, 2023 /
 
Sziasztok! Nemrég találtam egy pár a képeken látható villanykörtét, a dobozára írt információk alapján nem jutottam sok mindenre. Mire használták ezeket, van egyáltalán valami értéke?!
(#) antiktelefon válasza valaki2233 hozzászólására (») Feb 12, 2023 /
 
Nem igazán beárazható dolog, de E40-es 1000W izzót egyszer kerestem dísznek és a régebbiek 2-3 ezerért mentek.
De itt is van sok régi speciális izzó meg par és infra, de nagyon nem jók semmire.
Maximum ha elcserélnéd valamire egy 1000Wos érdekel, de azóta már annyi hely sem maradt itt. (Meg az nem hagyományosnak nêz ki a doboza alapján).
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2023
(#) Régi motoros hozzászólása Feb 12, 2023 /
 
Szolgáltatótól visszamaradt ADSL modem (újra)felhasználására van még lehetőség manapság?
Pl két ilyen eszközt normál telefondróttal összekötni az ADSL vonalon, megoldható két távolabb lévő gép összekapcsolása? Vagy mindenképp kell közéjük telefonközpont is (gyanítom igen)? Esetleg más ötlet?
(#) Xenophobe hozzászólása Feb 12, 2023 /
 
Sziasztok.
A napokban tönkrement az aromás párásítóm (diffúzor). Szétszedtem és úgy látom a képen látható alkatrész lesz a gond, mivel lekopott róla a kerámia réteg, vagy mi is lehet az. Pontosan nem tudom mi ez az alkatrész, szóval az érdekelne, illetve hogy lehet-e ilyet valahol kapni szerintetek?
Köszönöm előre is
(#) uniman válasza Xenophobe hozzászólására (») Feb 12, 2023 /
 
Az ultrahangos párásítókról szóló topikban találsz infót erről (is): Bővebben: Link
(#) Régi motoros válasza Xenophobe hozzászólására (») Feb 12, 2023 /
 
Úgy tudom hasonló a piezzo kerámia "hangszóróhoz" vagy inkább csipogónak hívják azt.
Ha keresel humidifier module névre biztosan találsz, de hogy mennyire kompatibilis az eszközöddel típus nélkül passzolom. Bár nem hinném, hogy nagy különbségek lennének. Amennyiért árulják, akár be is lehet próbálni.
(#) passenger78 hozzászólása Feb 13, 2023 /
 
Sziasztok!
Ez egy Sokol 403-as rádió belseje, az a narancssárga cucc a kapcsolási rajz szerint egy 0.01 mikrofarádos kondenzátor, polaritás nélküli. Amennyire ki tudom venni a feliratát, pikofarádban van ráírva az érték (10000), a kérdésem az lenne, hogy az alatta lévő +80%,-20% vajon mit jelenthet?

Kontextus: nagyon halkan szól. Ha jól tudom, ilyenkor a diagnózis felállításának az az első lépése, hogy leellenőrizzük a kondikat. Neki is álltam, valahogy így, ahogy a pali ebben a videóban csinálja, lásd 9:40-től: https://www.youtube.com/watch?v=6tcL8iUihEY
És arra jutottam, hogy a C30-as jelölésű kondinál ha megbirizgálom a másik oldalról az alaplapon ennek a kondinak a két végpontját, visszajön a készülék hangja. Ki kellene cserélni, csak ennél a 80/20%-nál elakadtam, hogy ez mit is akar jelenteni.
Köszi
(#) proli007 válasza passenger78 hozzászólására (») Feb 13, 2023 /
 
Hello! Kapacitás tűrését szokás megadni ilyen módon. Anno az elektrolit kondik kapacitása akár 100%-al is több lehetett. Manapság inkább +0%..-10% között van a tűrés, a méret és ár csökkentés jeligére.
(#) passenger78 válasza proli007 hozzászólására (») Feb 13, 2023 /
 
Aham. Szuper, köszi! Gondoltam, hogy valami tűrést fog jelenteni, csak nem nagyon láttam még ilyet, hogy valamire ilyen "ennyi, legfeljebb kétszerennyi" intervallumban adtak meg tűrési értékeket. A lényeg, hogy akkor nem "követelmény", hogy ekkora tűrése legyen a cuccnak, hanem ha kicserélem egy olyanra, ami kisebb tűrésű, de 0.01 mikrofarádos, az úgy elvben jó lesz.

Csak úgy kíváncsiságból: ez amúgy miféle kondi? Az ilyen szovjet elektrolit kondenzátorokat felismerem, de ez érzésre valami más lesz. Csillám? Fólia?
(#) proli007 válasza passenger78 hozzászólására (») Feb 13, 2023 /
 
Nemigazán emlékszem rá, a tűrés szerint valami elektrolit, de forma szerint valami kezdetleges multilayer kondi. Amúgy hangerő csökkentés (olyant amikor nincs torzítás) általában a visszacsatoló körök hidegítő kondenzátora szokott okozni. Mint a videóban látható C28 20uF.
(#) VJ72 válasza passenger78 hozzászólására (») Feb 13, 2023 /
 
Üdv,
A műanyagcsőbe bujtatott csatoló elkók kapacitásvesztése okoz hangerő csökkenést. A sárgákkal nem szokott baj lenni.
(#) passenger78 válasza proli007 hozzászólására (») Feb 14, 2023 /
 
Köszi a tippeket. Szöszmötölős meló lesz, de úgyis végig ellenőrizgetem az összes kondit, úgyhogy majd apránként kiderül, hogy miket kell cserélni. Egyelőre ennyi "reveláció" van, hogy a fent mutatott kondi (ami C30-as a leírásban) biztos rossz, a teszt alapján ha azt cserélem, az a majdnem semmihez képest nagyjából 10-szeresére emeli a hangerejét a masinának (egy kicsit torzít).
Abban segítsetek még egy picit, hogy a "dokumentációban" kapacitás értékek szerepelnek, feszültség értékek viszont nem. Az nagyjából adja magát, hogy a kapacitás érték a lényeg, de feltételezem, hogy azért a feszültésg érték sem lenne teljesen mindegy. Vagy de?
Amúgy a típusa nem pont az, amit a fenti videón mecerál a pali, hanem ez a 403-as, csak más a doboza: https://www.bertibenis.it/Radio%20a%20transistor%20SOKOL%20403%20E.htm
(#) proli007 válasza passenger78 hozzászólására (») Feb 14, 2023 /
 
Általában ökölszabályként elfogadható, hogy nem kell nagyobb feszültségű kondi, mint amekkora a tápfesz és az a feletti első szabványos kategória. (Persze ha nincs feszültségnövelő egy áramkör ben.) Ha itt 9V a táp, akkor 16V-os kondi, bárhová megfelel. Kiskapacitásúak között ritkán gyártanak 40V alatti értéket. De alapból, nagyobb feszültségű kondi mindig megfelel, csak épp a mérete szokott nagyobb lenni, nem biztos hogy befér.
(#) passenger78 válasza proli007 hozzászólására (») Feb 14, 2023 /
 
Szuper, köszi!
Első körben abból főzök, ami van: van otthon egy pár marék ilyen kiforrasztott apró cukorka méretű kondim (csillám, fólia, papír, elektrolit, mindenféle). Szerintem találni fogok olyat köztük, ami megfelel, csak meg kell fejteni az aprócska jelölésekből, hogy névlegesen melyik milyen (pl. 0.1 J. 68, és hasonlók), de ebben már google a barátom. Mondjuk az is lehet, h a vicc kedvéért megkérdezem a chatGPT-t, kíváncsi vagyok mit dob rá.
Amúgy igen, 9V a táp. Konkrétan ezekbe a viszonylag standard méretű 9V-os elem kell. De van olyanom is, amibe két 4.5-es lapos elem. Ha ezt sikerül megcsinálni, az lesz a kettes pálya...
(#) uniman válasza Xenophobe hozzászólására (») Feb 14, 2023 /
 
"Kvarcóra...zenélős képeslap...zümmer"...tanulságos válaszokat kapsz az FB-n.
Ide meg be sem nézel, hogy hátha már fény derült a rejtélyre!
(#) lóri hozzászólása Feb 15, 2023 /
 
Sziasztok!

Van egy majdnem ilyen fekete tantál sorvégtranzisztorom, vagy mim.
De az enyémre valaki azt írta, hogy R7 23, a képen meg sokkal um39-ebb van, de ez titeket ne tévesszen meg, kinézetre ilyen SMA.
Néztem s-manual-on, meg mindenhol, de nem tudom mi ez (az R7 23).
Azt írják, hogy az egy sot23 izé.
Pedig nem is.
Lécci mondjátok meg, mi az.

um39.jpg
    
(#) antiktelefon válasza lóri hozzászólására (») Feb 15, 2023 /
 
Min van?
TVS vagy valami dióda.
(#) lóri válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 15, 2023 /
 
Valami szolár cucc kimeneténél, de nincs rajz, se info.
Akkor nem mezei dioda?
(#) antiktelefon válasza lóri hozzászólására (») Feb 15, 2023 / 1
 
Meg kell mérni és kiderül. Ha diódaként viselkedik és úgy van beültetve dióda, ha nem, akkor TVS.
(#) Patópali válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 15, 2023 /
 
Szia!
Tokozás a kép szerint SMA vagy SMB.

Pdául: https://www.alldatasheet.net/view_marking.jsp?sSearchword=UM&sP...ield=0
Katalógus szerint supressor, dióda vagy zener is .
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2023
(#) Patópali válasza Patópali hozzászólására (») Feb 15, 2023 /
 
Idézet:
„Katalógus szerint supressor, dióda vagy zener is .”


Helyesen: a mellékelt katalógus szerint supressor, de gyártótól függően lehet dióda vagy zenerdióda is.

Az áramköri környezetből lehetne meghatározni, eldönteni.
(#) Patópali válasza lóri hozzászólására (») Feb 15, 2023 /
 
Az R7s 23, BFR106 NPN tranzisztor, sot-23 tokozás.
(#) lóri válasza Patópali hozzászólására (») Feb 16, 2023 /
 
Köszönöm, megtaláltam.
Mivel olyan sma tokozás, mint a képen, nem lehet sot-23. Ez csak R7 23.
Fagor gyártmányú 1000V 1A dioda.
(#) Patópali válasza lóri hozzászólására (») Feb 16, 2023 /
 
Szia!
Idézet:
„Mivel olyan sma tokozás, mint a képen, nem lehet sot-23. Ez csak R7 23.”


Ezt az előző hsz -ben leírtam: az R7s, BFR106 NPN tranzisztor, sot-23 tokozású.
Üdv.
Következő: »»   1106 / 1164
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem