Fórum témák
» Több friss téma |
Erről a játékról egyébként van valami irodalom? Arra gondolok, hogy ismert-e olyan tétel ami garantálja hogy adott számú szabály megoldhatóvá teszi a feladatot?
Ugye itt három féle szabály van: van, jó helyen; van rossz helyen; nincs benne. Ezeket hogyan kell egymással variálni, hogy minimális számú szabályjal biztosan meg lehessen oldani?
Egy másik változatára van tétel. A klasszikus változatban két ember játszik, az egyik megadja a számsort (bizonyos változatban színsort), majd a másik megadja, hogy ezek közül mennyi szerepel az eredetiben, és mennyi van jó helyen.
Az itt feltett lebutított "offline" változatban ilyen tételt szerintem nem, vagy csak nagyon bonyolultan lehetne megfogalmazni. A minimális számú szabály 1, amikor felírom a megoldást és hozzá, hogy mindegyik jó helyen van.
Nem értelek, milyen tétel, garancia, adott szám. A játék szabályai szerint kell játszani, logikailag végigmenni, a visszajelzéseket átgondolni.
Meg lehet oldani a visszajelzések alapján, hiszen erről szól a játék. Egyértelmű visszajelzést kapsz, miután feltettél egy színkombinációt. -fekete pálcát (pálcákat) kapsz, ha jó színt jó helyre tettél. -fehér pálcát kapsz, ha jó színt, de nem jó helyre tettél, -ha nem kapsz négy pálcát, akkor olyan színt is tettél, ami nincs a kitalálandó sorban. Tehát: például van egy fekete, két fehér visszajelzőpálca, negyediket nem kaptál, akkor: -egy szín jó és jó helyen is van, -még kettő jó, csak nem jó helyen van, -a negyedik szín nem jó. Persze, itt sem árt olyan emberrel játszeni, aki komolyan is veszi a játékot. Alapszabály, hogy négy különböző színt dugunk a paraván mögé. Játszottam olyan sráccal, aki viccesnek tartotta, ha két egyszínűt is betett...Majdnem olyan mérgesítő, mint a snapszerben az utolsó lap előtti állandó lapszámolás. A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2021
Nem akarom félre vinni a témát, de hangsúlyozottan nincs olyan szabály, hogy 4 különbözőt kell tenni, és a hiányt (lyukat) sem zárja ki semmi. Pl. egy "üres+sárga+üres+sárga" feladvány teljesen szabályos.
Természetesen hozhatunk szabályt, és be is tarthatjuk, de ezek jelentősen egyszerűsítik a játékot.
Benne van a szabályban. Adták a játékhoz a szabályt. Emlékszem, hiszen sokat játszottuk.
Éppenhogy az a szabály, hogy ha már nagyon kitanultak a játékosok, akkor külön megállapodhatnak, hogy mostantól lehet duplán is rakni színeket... De ha nem állapodtunk meg, akkor én nem tartom szabályosnak, nem tartottam annak A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2021
Olyan mint gyerekekkel a kártya, ha valamelyik új trükköt talál ki, akkor először jót nevetünk/veszekszünk, a következő játéknál már természetes, hogy előre tisztázzuk lehet-e. A papír szerinti játék azért sokszor nem játszható még velük élvezetesen. Rászoktattuk őket, a szabályok csak irányadók, amiről lehet egyezkedni ( de nem utólag ) Ami nem tiltott az szabad.
Régen nem volt itt aktivitás. Most feldobnék egy labdát a társaságnak. Mellékelek egy szkóp képet. A feladat az volna, hogy ki kéne találni milyen áramkörrel lehet a legegyszerűbben a képen látható jelet előállítani.
Kíváncsian várom az ötleteket, ki mit talál ki erre a problémára. Félreértés ne essék, nem nekem kell az áramkör, itt működik mellettem az asztalon és az imént készítettem a szkópképet. Kitaláljátok milyen áramkörrel állítottam elő? Ja és ami a képről nem látszik és majdnem elfelejtettem. A jel periodikus és 100Hz-es frekvenciával ismétlődik. A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2023
Kondenzátor biztos van az áramkörben.
Hálózati tápegység egyenirányító híd és terhelt pufferkondenzátor közötti soros ellenálláson feszültségmérés.
Bár ez is helyes, de nem egyenirányító. Sajnos pont 100Hz-et írtam, de valójában 1Hz és kb. 250-300Hz között bármennyi lehet (állítható).
Sany: Igen van kondenzátor az áramkörben. A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2023
Ellentétesen kapcsolt trisztorok? Akkor van szabályzó elem is az áramkörben.
Nem nem. Sokkal egyszerűbb. Nincs semmilyen szabályozás az áramkörben. Annyi plusz infót adok, hogy a frekvenciát egy négyszöggenerátor szabja meg, de nem ez a négyszögjel van átalakítva, ő csak az ütemet szabja meg.
Egy kapacitás rövid időállandójú töltését, és hosszabb időálladójú kisütését látjuk.
Sokmindennel elő lehet állítani: relével, tirisztorral, SCR-rel, diac-kal, UJT-vel, UJT-t szimuláló BJT kapcsolással, szikraközzel, ignitronnal (vezérelt higanyos egyenirányító)
Majdnem jó, a kondenzátor kisütés az talált de a töltése nincs az ábrán. Ez csak a kisütés, kérdés hogyan lehet egy kondenzátor kisütésével ilyen ábrát előállítani. Szóval a kondenzátor és a relé (konkrétan higany nedvesítésű relé ezért nincs prell) már megvan a kapcsolásból, mik lehetnek a további alkatrészek?
Egy ntc vele sorban?
Nem. Ha megnézed a jel lefutási idelyét akkor kb. 2,5µs-um elég gyors NTC kéne.
De úgy látom kifogytak az ötletek, szóval felteszem a komplett rajzot:
Kapcsoló helyett diódát feltételeztem, induktivitás eszembe se' jutott.
Melyik az a műanyag, amelyiken kutya van?
Keménygumi. |
Bejelentkezés
Hirdetés |