Fórum témák
» Több friss téma |
Sajnos nem értek ezekhez a "nagyfrekis" kütyükhöz. Az enyém a képeken látható.
Kapcsolási rajzot sajnos nem találtam.
Nem kell hozzá rajz, egyszerű önrezgő táp. Annyit kell vele csinálni, hogy a primert meg kell támogatni egy elkóval, mondjuk egy 220µF/400V-os szerintem elég. A szekunderre meg kell 4db gyorsdióda, egy fojtó meg szintén egy elkó és kész is van.
Plusz áttekerni a kívánt feszültségre. Visszacsatolás nélkül terheletlenül le áll nem, vagy el sem indul?
Hagyd a fenébe ezeket a "trafókat". Skori már leírta, tényleg a lehető legrosszabb választás volt.
Nem tudom tesztelted-e, de nagy valószínűséggel rontja a hangminőséget és vagy teljesen elnyomja vagy jelentősen csökkenti a BT rész érzékenységét is. Ez inkább elektromos zajkeltő, mint tápegység. Nézz inkább valami mást, majd segítünk eldönteni, hogy neked jó lesz-e vagy sem. Könyveled, mint tanulópénz.
Nem kell tekerni semmit, mivel azt írta, a feszültsége épp megfelel neki. A "legrosszabb" választás egyből jó lesz, ha beteszi azt a primerből kihagyott puffert. Pont olyan lesz mint amit meg ajánlgatni szoktak.
Lényegében olyan lesz mint Skori sima önrezgője kivéve, hogy az fet-es.
Sajnos ennyi nem elég. Ha beteszi az elkót, akkor a diódák nem fogják bírni bekapcsoláskor az áramlökést, tehát az is cserés, +kell egy NTC is indításnak, különben a nagyobb diódák sem fogják bírni sokáig. Az elkó berakása után a kimeneti fesz is megnövekszik majd, mert eddig 12Veff körüli volt, de így a primer puffer is csúcsértékre töltődik....stb. Ha nincs benne áramkorlát az további gondokat okozhat, ha van benne akkor meg az... Annak jó, aki szeret a saját kárán tanulni.
Persze át lehet építeni, és néhány alkatrészét felhasználva, lehet belőle rendes önrezgő - rezonáns tápot csinálni, de majdnem annyi munka lenne, mint a nulláról indulva építeni. Kellő szakértelem híján (pl. érintésvédelmi ism.), kellő műszerezettség nélkül, minimum kétes az elérhető eredmény. Jelen esetben tényleg egyszerűbb másik tápot nézni - ezt maximum hobbiból lehet/érdemes faragni, vagy egyszerűbb egy halogén izzót rátenni, és arra használni amire való.
Azért fel tudnék még sorolni pár kivételt ezen kívül is. Vagy rövidebben: nem, nem lesz olyan, csak hasonlítani fog egy kicsit a felépítése.
Skori a Te sima önrezgő tápodnál, nem a rezonánsnál, mennyire kell szoros csatolásúnak lennie a fő trafónak?
A sima önrezgő tápba nem kell szoros csatolású trafó, mert zárlatvédelem ugyan van benne, de rendes áramkorlát nincs. De azt a tápot már nem ajánlom senkinek sem megépítésre, mert a későbbi cikkekben levő önrezgő rezonáns tápok szinte minden szempontból jobbak. Azokat sokan használják pl. kisebb-nagyobb erősítőkhöz is, probléma nélkül.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2023
Te rendeltél kis pici gyűrűvasmagot külföldről ami bevált?
Köszönöm mindenkinek a hozzászólását!
Ezek alapján ebből a projektből kimarad ez a táp. A halogénen kívül esetleg LED-sort lehetne-e rákötni?
Ha szereted a véletlenszerűen vibráló LED-eket akkor igen, egyébként nem.
Sziasztok!
Felmerült bennem, hogy különböző típusú bontott SMPS ic-ket tesztelni kéne. Összeállítottam dugdosós panelen néhány fiókban talált ic-hez a lehető legprimitívebb kapcsolást 12 V táppal. (494, 2153, LNK, UC, TNY...) Van ami két ledet villogtat, van aminek a kimenetét szkóppal lesve látom a működését. A kérdésem az lenne, hogy ha a kimenet és az oszcillátor működik, mennyire ad ez megbízható tesztet az adott ic működőképességéről? Mennyire jellemző, hogy ezek működnek ugyan, de valós áramköri környezetben mégsem teljesít megfelelően az ic? A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2023
Nem, ezek porvasmagok. Ferrit vasmag kell hozzá (AL >=2000).
TME-ben vettem korábban használhatót.
Annyi "műszaki adat" van róla megadva, hogy fizikailag mekkora (átm: 14mm) és zöld színű. Magyarán semmit sem lehet tudni róla, pl. hogy milyen anyagból van, mekkora AL értékű...
De végülis nem nagy összeg, aztán vagy jó vagy nem... Amit én vettem anno az most nem kapható, de ez hasonló: https://www.tme.eu/hu/details/tx13_7.5-3e25/gyurus-ferritek/ferroxc...-3e25/ Néhány darab esetén drága, de 25 db-nál 84Ft/db Nem garantálhatom, hogy ezzel biztosan jó, de sokkal nagyobb a valószínűsége, mint az ismeretlen vasmag esetében. Esetleg ezeket még megpróbálnám: https://www.tme.eu/hu/details/b64290l0044x830/gyurus-ferritek/epcos/ https://www.tme.eu/hu/details/b64290l0044x038/gyurus-ferritek/epcos/ https://www.tme.eu/hu/details/b64290l0038x087/gyurus-ferritek/epcos/ https://www.tme.eu/hu/details/b64290l0044x087/gyurus-ferritek/epcos/ https://www.tme.eu/hu/details/b64290l0742x087/gyurus-ferritek/epcos/ A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2023
A TME-nél lehet szűrni a vasmag anyagára, már csak annyit kellene tudni, hogy melyik anyag a leginkább alkalmas telített vasmagos transzformátornak...? Aki tudja ne tartsa magában (3f3, N87, 3C90, T38, sendust, nanoperm, MnZn, stb...).
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2023
Szerintem az üveg fém, aminek szinte szögletes a karakterisztikája.
Anno felajánlottam neked néhány darabot kísérletezésre , de máig nem jött válasz...
Elég rég volt már, de erre is 1-13-13 menetet tekertem (ha jól emlékszem ), de az nem pontosan ugyanez a gyűrű, szóval garancia nincs rá...
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2023
Sziasztok. Adott egy 24Vos 3D nyomtató táp. Valami oknál fogva a kapcsoló tranyók rögzítőlemeze kilazult, zárlatot csinált és zárlatba küldte az egyik KSE31009Les tranyót és megszakította az egyik 0.47R ellenállást. Mindkettő tranzisztort kicseréltem és az ellenállást is. Bekapcsol a táp de kis terhelésre pl a táphűtő ventillátor, ejti a feszültséget és fura cicergő hangot ad a transzformátor, üresjáratba minden oké. Úgy hangzik mintha erőlködne vagy nemtudom. A gyári tranyó az KSE31009L TO247es tokban. A csere tranyó meg MJE31009 TO 220as tokban. Szerintetek van jelentősége hogy más a tokozáza?? Adatlap szerint a 2 tranyó szinte megegyezik.
Előre is köszönöm a választ
Mivel a google nem adja ki ezeket a tranzisztorokat, megtennéd, hogy berakod az adatlapjukat? (lehet van más eltérés a kettő között, például erősítési tényező, ami miatt a meghajtás nem bírja el)
A teljesítménytranzisztor meghajtátását ellenőrizted -e valahogyan? Valami fotó vagy kapcsolás sem ártana, jó lenne tudni mivel van dolgunk.
Gondolom elírtad, és 13009 lesz az. Ha az egy mezei PC táp szerű félhíd (a tranyókból ítélve igen), akkor szinte mindegy milyen tranyót teszel oda ha bírja az adott feszt és áramot, az MJE13009 is jó kell legyen. De ritka hogy csak az menjen tönkre, lesz ott még hibás alkatrész szerintem. A kis elkókat mindenképpen érdemes átmérni ESR-re (meghajtásban 1µF ha van, az IC körül 10-47uF), meg a kisjelű diódák is visszáramosak lesznek néha, azt viszont mezei multiméterrel nem tudod megmérni.
Igen elírtam. Akkor azt javaslod cseréljem le a diódákat és az elkókat??
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2023
Rendben holnap befotózom. Elírtam 13009 lesz a nyertes tranyó. Mivel a táp elindul így a meghajtás működik. Vagyis gondolom, nem nagyon volt dolgom smps táppal.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2023
Nem, vaktában cserét sehol nem javasoltam, mérést javasoltam. Csak hibás vagy romlott paraméterű alkatrészt kell cserélni, a jót nem kell. Néha olyan dolgok is előállhatnak amikkel az ember előtte soha nem találkozott. Pl. megnyúlt tranzisztort, illetve abból eredő hibát is csak kettőt láttam egész életemben.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |
A használat feltételei
• Adatvédelem
• GY.I.K., Használati útmutató és szabályok
• Impresszum
• Elosztó
• Hiba jelentése
K�rlek v�rj...