Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   271 / 1682
(#) Attila86 válasza Tama89 hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
Idézet:
„Jó játék volt .”

Az biztos!
(#) M.Béla válasza hapro hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
Basszus Te nem vagy komplett.....
(persze nem rossz értelemben)

ezt a dzsungelt
de biztos faja lessz majd,várom a végeredményt
(#) hapro válasza sound.man hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
Hali!

Csak generátorral próbáltam, így nem tudom milyen a hangja, és csak egy kis hangszóróra csak rákötöttem, szól...nagyot szól. Egyenlőre csak ennyit tudok mondani róla. Sajnos alacsonyabb tápfeszről tudtam csak indítani mint az előírt, de majd a végén megkapja a maga trafóját ha "megérdemli".
Szkóppal meg se mertem nézni ennyi és ekkora kábelekkel járatva. Nyilván gerjed meg akármi gondjai is lehetnek. Ja és az egyik induktivitás még lehet nem is olyan értékű mint amit kértem a boltban. Majd megint kérek egyet, és ha ugyanazt adják, akkor majd jól nem kérem el :alien: , ha meg másikat akkor kicserélem.
(#) Ricsi89 hozzászólása Júl 29, 2008 /
 
Eljött az ideje, hogy megmutassam mit is alkottam kb 1 éve. Egy pár képet kellett csinálnom róla, és hát ez alkalommal megosztom itt is. találjátok ki, hogy mi lehet. Elárulom forrasztóállomás.
(#) idlob válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 30, 2008 /
 
Egy picit megijedtem! A hálózati kábel bevezetését elnézve csodálom, hogy még 1 év eltelte után is élsz.
Egyrészt előbb-utóbb el fogja nyiszetálni a vezetéket a lemez széle, hacsak előtte el nem olvad a triak hőjétől. Bevezetésnél erősen ajánlanám valami gumi törésgátló alkalmazását, meg ha lehet vezetéket ne tegyél melegedő alkatrész mellé. Üzemszerűleg lehet nem melegszik, de képzelj el egy zárlatot, akkor nem sokáig véd a műanyag. (bár gyanítom tudod, csak "véletlenül" elfelejtetted )
Ugyanakkor a PC ventillátoros tranzisztor (triak) foglalat roppantul tetszik!
p.s.: előlapról is dobhatnál képet
(#) Ricsi89 válasza idlob hozzászólására (») Júl 30, 2008 /
 
csináltam az előlapról egy képet. A vezetéknek az a lyuk egy gyári szellőzőlyuk volt valamikor, ezért elég jól le van kerekítve a széle. Amúgy meg egy év alatt egy centit sem mozdult a helyéről az állomás, így nem is fogja elnyiszálni a vezetéket. A hűtőbordán pedig egy stab IC van, ami egyáltalán nem melegszik. Az a csatlakozó pedig gyárilag is stab IC-n volt egy videóban. Egy kicsit át lett alakítva a kapcsolás és nem triak kapcsolja a pákát, hanem egy relé, mivel csak az volt itthon, és abból építkeztem, amit találtam.

DSC00056.JPG
    
(#) bandikala válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 30, 2008 /
 
Azt mondanám,használj tömszelencét.
(#) Kicsa válasza vicsys hozzászólására (») Júl 30, 2008 /
 
vicsys

Jó azt még kipróbálom,kicserélem alatta egy vastag lemezre meg rakok be mégegy ilyen ventit.
Hát bízom benne hogy bírja az üveglap majd...nomeg
Tomi20 által említett probléma is fenáll még...
Még alakul akkor még,dolgozom rajta..köszi mindenkinek a tanácsokat,majd jelentkezem...
Üdv kicsa
(#) Hujikolp hozzászólása Júl 30, 2008 /
 
Elkészült a levilágítóm http://logout.hu/bejegyzes/hujikolp/nyaklap_levilagitas_how_to/friss.html Egy kis leírás, és a képek a cikk alján.
(#) tod hozzászólása Júl 30, 2008 /
 
Sziasztok!

Ma készen lettem a vicsys-féle led-soros hőmérővel. Led-sorból sárga nem volt, de így, zölddel is jó
(#) tod hozzászólása Júl 30, 2008 /
 
Még 2 kép
(#) fureszk válasza tod hozzászólására (») Júl 30, 2008 /
 
Szép lett nagyon! :kalap:
(#) Doncso válasza tod hozzászólására (») Júl 30, 2008 /
 
Nagyon szép munka és a fotózás is jól sikerült.
(#) gyerek67 válasza Doncso hozzászólására (») Júl 30, 2008 /
 
Egyetértek szép a kivitelezés és a mélységélességet is jól használta.
(#) vicsys válasza tod hozzászólására (») Júl 30, 2008 /
 
Tényleg nagyon szép lett!
Tudom, hogy milyen nehéz úgy fényképezni, hogy látszódjanak az alkatrészek és a világító ledek is.
(#) tod válasza vicsys hozzászólására (») Júl 30, 2008 /
 
Mindenkinek köszi!
Elég sokat foglalkoztam - és foglalkozom - fotózással, sokszor operatőrködök is...
Még egyszer köszi.
(#) Báddzsó válasza tod hozzászólására (») Júl 31, 2008 /
 
életem műve :
éjjelilámpa smd leddel. különlegessége: a potit szétkaptam és a ragasztottam egy pici szigszalagdarabot a félvezetősáv egyik végére. (így hívják?? ) Így le tudom kapcsolni a ledet. szerintem leköröz mindenféle erősítőt, tápot, szkópot itt a ki mit épített topikban. Meleg van..
(#) Báddzsó válasza Báddzsó hozzászólására (») Júl 31, 2008 /
 
(csak nehogy átkerüljek vele a viccek mókás történetek topikba )
(#) vicsys válasza Báddzsó hozzászólására (») Júl 31, 2008 /
 
Ha csak a felére ragasztottál akkor tényleg félvezető. Kép: HivatkozásAmúgy jó lenne, csak még csiszolgassál a projekten.
(#) Báddzsó válasza vicsys hozzászólására (») Júl 31, 2008 /
 
projecten?
ok, rakok bele egy picet, automata lekapcsolással és a led természetesen pwm-ről fog menni, gondolkodom, hogy rádiótávirányitással estleg infrán keresztül lehessen vezérelni, +mozgás és fényérzékelőt is rakok bele, arra is gondoltam, hogy hangra kapcsoljon és beállitható lesz, hogy idő fügvényében hogy mőködjön, (mozgásra, hangra). Természetesen az sem maradhat ki, hoyg sötétben áramszünet esetén ha a szobában fel volt kapcsolva a villany akkor bekapcsol irányfénynek
áh, ez nekem tökéletes így. ( lányok szeretik a félhomályt... ez kb olyan mint egy gyertya fénye puszta pszichológia...) ha már itt tartok teszek bele gyertya szimulátort is és kicsit pislákoltatja majd a leddet) de hát ne itt offoljak...
(#) zoly15 válasza zolee1209 hozzászólására (») Júl 31, 2008 /
 
Köszönöm a válaszodat és a figyelemfelhívást :yes: Mondjuk a házon ott vagy a védőföld, de így megspórolok egy utat a villanyóráig Tegnap este kicseréltem müanyag kábeltartóra (nem gyorskötegelő))

üdv!
(#) zolee1209 válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 31, 2008 /
 
Egy képet mutatsz arról a kábeltartóról? Én a gyorskötegelőt arra értettem, hogy azzal tudod rögzíteni az öntapadós műanyagdarabkához a két vezetéket. :yes:
Tegnap láttam itt az oldalon, hogy valaki készített egy UV-s levilágítót, melynél a csőfoglalatokat pont olyan műanyaggal rögzítette, mint amire gondoltam. A saját oldalán voltak fent a képek, egy linket szúrt be a felhasználó. Semmit nem találok ezek közül!
(#) zoly15 válasza zolee1209 hozzászólására (») Júl 31, 2008 /
 
Szia!
Ez a kébeltartó tulajdonképpen egy lapos és kb 5.. széles müanyag csík a két végén egy-egy 3mm es furatz és ez félbehajtva szóval nem érdemes forózni szerintem
(#) borvendeg hozzászólása Júl 31, 2008 /
 
Hello teszek fel egy újabb képet az atilla86féle labortápom előlapjáról.

100_4040.JPG
    
(#) gtk válasza borvendeg hozzászólására (») Júl 31, 2008 /
 
Nagyon tetszik
(#) borvendeg válasza gtk hozzászólására (») Júl 31, 2008 /
 
Köszi.
(#) zolee1209 válasza borvendeg hozzászólására (») Júl 31, 2008 /
 
Nekem ismerős az a doboz! Nem egy 24V-os 20A-es stabilizált táp volt? A trafója 42V AC. Tirisztoros szabályzás, négy kisméretű hűtőborda... ?!
(#) roland0327 hozzászólása Júl 31, 2008 /
 
Hello mindenkinek!

Végre ma elkészült véglegesen a forrasztóállomásom!
A kapcsolások/Motor, lámpa vezérlés, szabályozás/Forrasztóállomást építettem meg.
A nyákja életem első vasalásával készült .

Gondoltam meg osztom veletek, hogy hátha adok valakinek valami ötletet bár nem hiszem mer elég egyszerű...de a szándék a fontos!!

ROLAND!
(#) roland0327 válasza roland0327 hozzászólására (») Júl 31, 2008 /
 
még két kép.
(#) pixels válasza roland0327 hozzászólására (») Júl 31, 2008 /
 
Első panelnak szerintem jó. A kivitelezés is szép, csak a szigetelésekre jobban odaigyelhetnél (itt a trafó kivezetésekre, a meghosszíbbított alkatrészlábakra gondolok)

Kicsit vicces az ST gyártmányú IC beépítése. Először azt hittem a panel tükröződik, csak utána nézem, tényleg két foglalatban van. Megkérdezhetném miért?

Amugy szép munka, gratulálok!
Következő: »»   271 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem