Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   201 / 2208
(#) kocos válasza MrBrown hozzászólására (») Aug 1, 2008
Megjött a csomag, mégegyszer köszönöm! Ha kell valami bátran szólj, h avan nekem küldöm
(#) kocos válasza kocos hozzászólására (») Aug 1, 2008
Gyorsan kiszaladtam az alsóépületbe, találtam is egy Color Starét, meg egy másik orosz félvezetős színesét, de mindkettő 0,5 körüli derótból van! Nekem kisebb kellene, viszont a minap szereztem egy ősrégi "hatalmas" fémvázas Tungsram fénycsőfojtót, abban volt négy kis tekercs 0.2-esből, sztem egy kimenőre elég
(#) kocos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 1, 2008
Olyan 30-ra saccolom a Color Starét
(#) MrBrown válasza kocos hozzászólására (») Aug 1, 2008
Ez aztán a sebesség tegnap kora délután adtam föl...
Csak a kívéncsiság kedvéért néhány kérdés:
Az EM84-ek a hangerő függő kimenőjelet mutatják az anódról leosztva? Az a két tekerentyű külön-külön hangerő szabályzó? Yaxley vagy poti?
Egyébként nagyon szép, a dobozolásról az jön le így fotón keresztűl nekem hogy van benne anyag bőven. Azért a puffer elkókhoz szívesen kölcsönadnám a matt fekete spray-met! Gondold meg, egy nap alatt odaér postával . De ez csak az én "írtsunk ki minden rikító kéket a világban" véleményem. Gratula. Mihez is lesz a kis hypersyl?
(#) zoly15 válasza kocos hozzászólására (») Aug 1, 2008
Szia!
Ez kezd érdekesebbé válni már :yes: De a csöveket sajna nem tudok szerezni.. A posta meg drága muri :no:
De jelenleg nem is tudom hogy mitévő legyek Nem tudok választani a félfezetős és a csöves között. De én a félvezetősre jobban hajlok hisz az akárhol beszerezhető és nem is annyira költséges. Nem kell kimenővel bíbelődni stb..
Bocsi hogy csalódást okozok neked(tek)

üdv!
(#) kocos válasza MrBrown hozzászólására (») Aug 1, 2008
Igen az Em84-ek a kivezérlést jelzik majd, de a secunderről kapva a jelet csúcsegyenirányítás után. A Bal oldali az egy yaxley, bemenetválasztó, a jobb oldali az egy stereo poti, hangerőszabályozó. Nekem tetszik a kék, nem akarom lefújni
A kis trafó az vagy egy basszusgitárelőfokhoz lesz ( ha belefér egy rack dobozba ), vagy egy 6N6P stereo PP-hez.
(#) MrBrown válasza kocos hozzászólására (») Aug 1, 2008
De azt tudod ugye, hogy az EM84 teljes kivezérléséhez -22V kell!? 4W kimenő teljesítménynél van ennyi a szekunder oldalon?
(#) kocos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 1, 2008
Nekem van nyákos, a fekete fehér tévékből való bontott, ha érdekel. aza baj, furatot kell csinálni neki a nyákba
(#) kocos válasza MrBrown hozzászólására (») Aug 1, 2008
nincs annyi a secuderen, de akkor majd felsokszorozom, vagy egy tranyóval felerősítem De ez még a jövő zenéje, először szóljon az erősítő
(#) kocos hozzászólása Aug 1, 2008
Na megyek építkezni, mert ma kész akarok lenni
(#) kocos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 1, 2008
Akkor Te nem magnoválra gondolsz ( PL500, Pl509 ), hanem rimlockra! Olyanom is van kettő bakelit, bontott!
(#) kocos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 1, 2008
Akkor jövő héten megy a KS csővel!
De most már tényleg megyek szerelni
(#) Imi65 hozzászólása Aug 1, 2008
Hapro rossz kimenője most már szakadt is. A 220-tól elhalálozott. Pedig - üzemszerűen - ettől lényegesen nagyobb fesz van rajta.
(#) MrBrown válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 1, 2008
Nekem is van két sasszira szerelhető foglalat az EBL-hez, igaz nem kerámia de a kedvedért megválok tőle.
(#) MrBrown válasza kocos hozzászólására (») Aug 1, 2008
...de ha kérdezik nem tőlem kaptad a tranyós rajzot !
(#) MrBrown válasza kocos hozzászólására (») Aug 1, 2008
Gondolom elég az ECC egyik triódája az EL84-nek, tehát a másikat felhasználhatád előfoknak az EM84-hez! Vagy a kimenő primerjét használd egy bazi nagy értékű ellenállással leosztva, sok ilyet láttam már gondolom működik.
(#) Imi65 válasza MrBrown hozzászólására (») Aug 1, 2008
Így gondolja Barna
(#) MrBrown válasza Imi65 hozzászólására (») Aug 1, 2008
Bár ahogy elnézem nem is olyan bazi nagy az az ellenállás...
(#) kocos válasza Imi65 hozzászólására (») Aug 1, 2008
Hát akkor lehet, hogy így lesz , még nem tudom
(#) kocos válasza MrBrown hozzászólására (») Aug 1, 2008
Csak az a gond, hogy nincs benne ECC EF86, és EL84
(#) MrBrown válasza kocos hozzászólására (») Aug 1, 2008
Akkor válaszd a secunder leosztós megoldást, +1 db ellenállás ráfordítással azért nem olyan rossz...
(#) MrBrown válasza kocos hozzászólására (») Aug 1, 2008
Cseréld ki, ha elég gyors vagy még menet közben is lehet
(#) kocos hozzászólása Aug 1, 2008
Na ahogy az lenni szokott, elő is jött az első hiba : ha az összes cső benn van, a fűtőfesz leesik 5,9 Voltra Kicsit vastagabb derót kellett volna ....
(#) CHZ válasza kocos hozzászólására (») Aug 1, 2008
Akkor most mi lesz a megoldás?
Esetleg tudnál + még egy fütőtekercset benyomni a trafódba ?
Vagy áttekered a trafót ?

Én 6,3V helyett 6,8-7V -ra szoktam a trafót tekerni , ha kicsit több az kisebb baj , mert az csökkenthető ..., de általában nem kell , terhelve pont jó .
(#) kocos válasza CHZ hozzászólására (») Aug 1, 2008
Hát a trafót biztos nem tekerem már át, mert bemártottam sellakba, meg amúgy is soronként lakkoztam ...
Egyelőre nem tudom mi lesz a megoldás 6 Volttal fűtve mi bajuk lesz a csöveknek?
(#) CHZ válasza kocos hozzászólására (») Aug 1, 2008
Hát pontosan nem lehet megmondani , bajuk nem biztos , hogy lesz , de az aláfűtés is lehet káros , még a hangzás tekintetében is .
Katalógusokban megadják a +- eltérést lehetőségét , de tipus szerint változó .
Én inkább kicsivel többel fűtöm mint kevesebbel 6,3-6,5V
Egy 8-10V /A -es + trafó beépítése is segíthet , amiről fűtenéd a varázsszemeket , pesze ha van hely.
(#) kocos válasza CHZ hozzászólására (») Aug 1, 2008
AMúgy is kell betennem egy trafót ami a késleltető áramkört szolgálja ki, meg azzal gondoltam az előfeszt is ( télleg El84-hez mekkora negatív feszből állítsam elő az előfeszt?? ), így majd akkor az Em84-ek fűtését is meg kell oldani vele ... De csngeőreduktort akartam áttekerni, de akkro az felejtős, a kis 4 wattjával , nem?
(#) kocos válasza CHZ hozzászólására (») Aug 1, 2008
varázsszemek nélkül pont 6 volt a fűtőfesz
(#) kocos válasza CHZ hozzászólására (») Aug 1, 2008
Nem is a hellyel van a gond, mert az lenne, hanem a hová? Ahol nem szórja meg a fojtókat, meg az Ef86-ot, vagy a bemeneten lévő alktrészeket, vezetékeket ....
(#) CHZ válasza kocos hozzászólására (») Aug 1, 2008
Még az is kevés .
Akkor a végcsöveknek kellene + trafó , fojtót nem fogja zavarni .
Multkor én is pont a fűtést méregettem , csak 6,2V lett amit többnek vártam terhelve , nem értettem , de rájöttem az okára , megmértem a 230V-ot és csak 217V -ot adott , később már 228V -al jó lett .
Csak azért írtam , hogy Te is ellenőrizd , mert melegben nagy a fogyasztás és leeshet a bejövő feszkó is
Következő: »»   201 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem