Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1094 / 1127
(#) img válasza Massawa hozzászólására (») Nov 9, 2023 /
 
Vannak gyárilag fehér, sárga, stb. színű házak is, amiken oldalt ill. felül vannak a csatlakozók (viszont ebben az esetben érdemes letakarni a nem használtakat vagy sűrűbben tisztítani őket, mert telemennek porral és masszívan lerakódik bennük) de egy autókarosszériásnál olyanra fújathatod magadnak a házat amilyenre csak szeretnéd. És még rozsdaálló is lesz.

FireWire: a Windows 10-ben már csak az FW800 támogatott még direktben.

A mai középkategóriás videokártyáknál már eleve 3 DP + 1 HDMI + 1 DVI vagy 3 HDMI + 1 DP + 1 DVI kimenet van, szóval az nem lesz gond maximum akkor, ha mindegyik monitorod DVI vagy SubD15 bemenetű, de azokra is van megoldás.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2023
(#) Elektro.on hozzászólása Nov 10, 2023 /
 
Sziasztok!
Egy kis apróságon elakadtam. Remélem tudtok segíteni.
Van nekem egy HP Z420 Workstation gépem. (HP Z420)
Akadt vele olyan probléma, hogy néha jelzi, hogy a front USB csatlakozó sor kábele nincs bedugva. (de pedig be van) Ilyenkor az USB 3 as portokat mind letiltja, hátul is. Az USB 2 esek pedig akadoznak. Értsétek ezt úgy, hogy az egér szaggatva megy, nem minden klikkelést vesz be, a billentyűzeten meg mintha beragadna gomb és a végtelenbe írja a betűket. Más kolegámnál is ugyan ilyen gépen van ugyan ez a probléma.
Amivel eddig próbálkoztam az első körben a front kábel mozgatása. Igazgatás után rendbe jön.Hol egy hónapra, hol a következő indításig. Következő körben megkerestem hogyan érzékeli a csatlakozó meglétét. Erről a neten elég sok mindent olvastam. Az alaplapon azt a 2 lábat átforrasztottam. Két hétig jó is volt . De mostanában megint mindig mozgatni kell a kábelt.
Na it jött el az a pont hegy elegem lett belőle. Elhatároztam, hogy tiltom az alaplapi USB ket és veszek egy adaptert.
de itt elbizonytalanodtam, mert a PCIe csatoló felületeket nem ismerem. Nem vagyok biztos benne, hogy a kiszemelt adapter kompatibilis e a gépemmel. Ebben kérnék most egy kis tanácsot, illetve a ha fentiekkel kapcsolatban van még ötert annak is örülnék.
Az adapter amit kinéztem: https://www.easy-shop.hu/catalog/product/view/id/244671/s/digitus-d...bit-s/

És képet csatolok az alaplapomról.
(#) Doky586 válasza Elektro.on hozzászólására (») Nov 10, 2023 /
 
A házon ócska korrodált usb csatlakozó van. Talán rozsdaoldó segít rajta.
(#) img válasza Elektro.on hozzászólására (») Nov 10, 2023 /
 
A CPU-t megmozgattad már a foglalatában, a lábait ellenőrizted, hogy jól érintkeznek?

PCIe2 x4, ha a CPU és a VGA közti csatlakozóba szeretnéd dugni.

Viszont VIA chipsetes kártyát ne vegyél, mert azok nagyon hulladékok. Ami jó az az ASMedia, pl.: https://www.aliexpress.com/item/1005006216434641.html Nem olcsó, de továbbviheted a következő gépedbe is, ráadásul nagyon stabil (a DeepSpar adatmentő hardvereimhez is az ASMedia vezérlős termékeket ajánlották, nem véletlenül).
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2023
(#) Massawa válasza img hozzászólására (») Nov 10, 2023 /
 
Kösz ma voltam a szakinál aki a laptomot upgradeli, neki van egy szép ezüst szinü háza. A jövöhéten megprobalom összeszedni mi mindent kellene bele rakni. Valoszinü a FW miatt meg kell hagynom a jelenlegi W7s gépet is, mert van 2 kamerám amin csak FW kimenet van.
(#) img válasza Massawa hozzászólására (») Nov 10, 2023 /
 
És ő mit mondott ezekre, nem tud benne segíteni? Legalább közel is van hozzád.
(#) Elektro.on válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 10, 2023 /
 
Szia!
Hol korrodált? Igazából nem is kéne bedugva legyen mert azokat a lábakat átforrasztottam ami a front panelt érzékeli. Mint írtam 2 hetet jó is volt. Kábel nélkül is.
(#) Elektro.on válasza img hozzászólására (») Nov 10, 2023 /
 
Szia!
Köszi a tippedet, bár ez valóban igen drága.
(#) jani1987 hozzászólása Nov 11, 2023 /
 
Hogyan resetelnétek egy reset gomb néklüli routert?
(#) antikzsolt válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 11, 2023 /
 
Csákány

Ha szoftveresen nem férek hozzá megpróbálnám alaplapról resetelni azaz szétszedném hátha.
(#) Dióda válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 11, 2023 /
 
Elméletileg egyik martica alatt van az alján a gomb hozzáférhetősége.
(#) uniman válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 11, 2023 /
 
Ezt inkább itt kéne megbeszélni...: https://www.hobbielektronika.hu/forum/smc-router
Mennyire működik most? PC-vel Lan kábellel ezt próbáltad?: http://192.168.2.1
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2023
(#) xxxyyy válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 11, 2023 /
 
Azt azért nem árt tudnod, hogy ez a típus már új korában is egy megbízhatatlan ipari hulladék volt. (sajnos mi is belefutottunk)
(#) szs válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 11, 2023 /
 
Hát, utánanéztem.
Ez az írás

barikád

azt mondja, hogy van rajta "reset" gomb -csak (szerintem) a tiéden takarja a matrica. Arra gondolok, amit a képen jelöltem.
Valószínűleg GEM-kapoccsal, vagy hasonló vékony "deróttal" kell resetelni.
Idézet:
„jegyzet:
A Barikád alján található gombot is használhatja a „visszaállításhoz”. (reset)

Nyomja egy másodpercig az „újraindításhoz”. Újraindítás után minden beállítás megmarad.

Tartsa lenyomva hat másodpercig a Barikád alapbeállításainak visszaállításához.”


Szóval 6 másodpercig kell nyomva tartani.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2023

barikád.png
    
(#) Gombszem hozzászólása Nov 11, 2023 /
 
A Win11 eredeti MS ISO telepítőt a Rufus-al felírva USB-re kikerülhetők a TPM és processzor kötöttségek.
De a Rufus nem tud ISO-t készíteni, csak Boot eszközt. Nekem ellenben telepítő ISO kellene (felírni Ventoy-ra).
A visszaalakításra egy megoldást találtam, az ImgBurn 2.5.8.0 programot. Ez szépen vissza is alakítja ISO-nak, de az UEFI boot elvész, csak USB Boot van. Evvel is települ a Win11, de állítólag az UEFI a jó.

Van valakinek ötlete mit lehet tenni (ImgBurn beállítás, más visszaalakító megoldás, esetleg a Rufus-ban valami beállítás)?
(#) Massawa válasza img hozzászólására (») Nov 11, 2023 /
 
Már volt nála a gép, a periféria nélkül. Mivel hiba nálam sem jelentkezik rendszeresen ők sem tudták előidézni. A Samsung sem tudott mit kezdeni a WMI manuális inditásával.
A jövő héten viszem megint, mert valoszinü, hogy ősszerakatok egy ujat W10-re, de ezt meg kell hagynom az FW miatt. Ma egész délután dolgoztam s csak egyszer jelentkezett az alábbi hiba. De az nem okoz gondot csak mérgesit. Ezt is valamelyik upgrade hozta be.

Olyankor jön elő amikor bedugok valamilyen USB eszközt. A MS azt állitja, hogy a gép ezt maga is képes megjavitani, hát eddig nem igen sikerült.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2023
(#) Udvari Zsombor válasza Massawa hozzászólására (») Nov 11, 2023 /
 
Tipp, hogy esetleg kereshetsz PCI-e FW kártyát is, így nem kellene meghagynod ezt a gépet.
(#) img válasza Massawa hozzászólására (») Nov 11, 2023 /
 
A "COM surrogate" hiba általában codec hiba, amikor a gyorsnézeti képeket hibás codec miatt nem tudja betölteni. Az Windows Explorer a COM objektumot kihelyezi egy külső folyamatba, ez a "COM surrogate". Amikor bedugsz egy USB meghajtót tele fotókkal vagy videókkal, akkor mindhez gyorsnézetet kell generálnia a mappák nézetéhez, ezen hasal el valószínűleg.
(#) Massawa válasza img hozzászólására (») Nov 11, 2023 /
 
Senki sem tudja, keresgéltem az interneten, irtam az MSnek azt válaszolták, hogy majd megjavul. Fogalmam sincs, de az biztos hogy a nyár elején kezdett igy hülyülni.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2023
(#) Massawa válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 11, 2023 /
 
Az van már a jelenlegi gépben is, már 10 éve igy oldottam meg a dolgot, de állitolag az W10 alatt már nem müködik, majd ki fogom probálni.
(#) Udvari Zsombor válasza Massawa hozzászólására (») Nov 11, 2023 /
 
Próbáld ki, akár ideiglenesen egy másik gépben, csak emiatt ne tartsd meg a jelenlegi gépedet, ha már eleve FW kártya van benne.
(#) jani1987 válasza szs hozzászólására (») Nov 11, 2023 /
 
Megtaláltam bár azt hittem nincs is rajta.
(#) Doky586 válasza Gombszem hozzászólására (») Nov 11, 2023 / 1
 
Ne bonyolítsd túl win11 telepítési limitációk nem kompatibilis gépen: cseréljük le a \sources\appraiserres.dll filet egy 0 Byteosra a korlátozások kikerüléséhez, aki pedig nem akar ms fiókot az írja be fióknévnek a no@thankyou.com amikor kéri.

Ennyi az egész. Felesleges a rufus, elég egy filekezelő is.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2023
(#) Tomi94 hozzászólása Nov 11, 2023 /
 
Sziasztok!

Újonnan beszerzett, bár nem vadiúj asztali gépemre próbálok Windows 11-et tenni, de egyelőre nem járok sikerrel...

A gépet úgy vettem meg, hogy van benne egy kicsi (60 GB-os) SSD, rajta kb. frissen települt W10-zel. Na most azt rögtön éreztem, hogy ezt hamar ki fogja nőni, de bele is számoltam a vételárba azt, hogy rögtön beletettem még egy 500GB-s másik SSD-t az M2 foglalatba. A mostani os. szépen el is indul, felismeri az új üres háttértárat is, tudom írni-olvasni. Meg egyébként is működik az egész rendszer, ahogy várnám. Most is innen írok.

Szóval először a MCT-vel, majd az onnan letöltött ISO-ból Rufus-szal is csináltam telepítő pendrive-ot. Mindkét megoldással az az eredmény, hogy tud boot-olni a pendrive-ról (ill. a kis SSD-t ekkor lehúztam róla, hogy ne is kavarjon bele sehogyan - tehát másról nem is tudna továbblépni), de! Megjelenik a kék négyzetes Windows logó, vár egy kb. fél-1 percnyi ideig - majd újraindul a gép. S ezt ismételgeti végtelen ciklusban.
A pendrive készítésig jónak tűnik a dolog, mert a már jelenleg is W11-es laptopomba bedugva, először ugyanaz a logó jelenik meg, de ott hasonló idő elteltével továbblép a telepítő első párbeszéd-ablakára. (Tovább persze nem mentem vele, mert hát minek..)

Kompatibilitási helyzet: a számszerű rendszerkövetelmények (órajel, magszám, memória, háttértár stb.) megvannak bőven, TPM2.0 szintén. A procira a W10-ből lekérdezve azt mondja ugyan, hogy nem kompatibilis (A10-9700, ezt később tervezem is újabbra cserélni majd) - de azt várnám, addig legalább el kéne jutni a telepítőben is, hogy ezt valami emberi formában közli. (És utána jöhet az, hogy ezt az ellenőrzést kikerülve reményeim szerint felmenne a rendszer.)
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2023
(#) Doky586 válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 11, 2023 /
 
Még annyi hogy miután mct-vel(!) megcsináltad a pent, a régi dll-t átnevezted bak-ra, helyére raktad az új 0B-ost, egyszerűen bezippeled a pen tartalmát. (zip is jó iso helyett), ha azt se akarod hogy ő válogasson a Home, Pro, education stb kiadások közt, akkor bele kell másolni egy megfelelően kitöltött ei.cfg -t.

Akinek el akarod küldeni csak az a dolga hogy kicsomagolja a zip-ből egy Fat32 pendrivera, majd rábootol.
(#) Gombszem válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 12, 2023 /
 
Sajnos nem működik a megoldás (23H2, x64), ugyanúgy leáll a telepítő a hardver miatt. A Rufus megoldása nem ezt a 0 bájos dll cserét csinálja. Ez a fájl változatlanul ott van a helyén. Hogy mi a megoldása, azt nem tudom, de nem ez.
A dll cserét nem az mct-vel csináltam, mert nem ismerem. Az UltraISO is megcsinálta szépen, ezt ismerem.

Miért nem mindegy, hogy USB, vagy UEFI Boot-ról indul a telepítő? Ugyanúgy feltelepül a Win11. A látható különbség az indulásnál van, USB esetén a Win logo látszik (a telepítőnél, és a Win11 indulásnál is).
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2023
(#) Doky586 válasza Gombszem hozzászólására (») Nov 12, 2023 /
 
Idézet:
„nem működik a megoldás”

Mármint melyik megoldás?
Mi az hogy leáll?
Futtass egy memóriatesztet a pendriveról.
(#) Gombszem válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 12, 2023 /
 
Félreérted. A 0 bájtos dll be lett rakva a \sources mappéba, ahogy írtad.
Az így készült módosított ISO-val elindul a telepítő, de ott megáll,a mikor jelzi hogy nem felel meg a hardver, és egyéb követelményeknek. Azaz a 0 bájtos dll trükk itt nem működik.
(#) Doky586 válasza Gombszem hozzászólására (») Nov 12, 2023 /
 
Ugyan fizikai gépen nem tudom ellenőrizni (mivel sajnos nincs nem kompatibilis gépem), de VirtualBox alá ezen dll trükkel sikerült feltenni a 23H2-t ami dll csere előtt nem ment.
Egyébként a rufus működését tanulmányozva vettem észre hogy (többek közt) ő is ezt csinálja.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Nov 13, 2023 /
 
Következő: »»   1094 / 1127
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem